Sake

Sake

Przeszukano 118 969 821 wypowiedzi na 1 502 forach

wymiana oleju w skrzyni honda crv 2004r - pozostałe wpisy

Soruj: wg trafności wg daty

Re: Olej w automatycznej skrzyni - wymieniac czy

habudzik napisał: > Ale opisuje sytuacje w której Mercedes nie zaleca wymiany GDZIE ??????????????? -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

tak habudzik, tak, tak. -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

habudzik napisał: >> Olej w skrzyni nie jest tak exploatowany jak ten w silniku . napisal znafca tematu...buhahahahaha. -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

polecam lekture:-) www.automat.pl/readarticle.php?article_id=12 -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

tamte informacje sa ok czy nie to sie najpierw z nimi zapoznaj, facet nigdzie nie pisze, ze w KAZDEJ skrzyni TRZEBA wymieniac olej. -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

olej w skrzyni biegów

czy ktoś wie jaki olej mam nalać do skrzynki biegów w hondzie civic 1,4- 94r

Wymiana oleju w skrzyni biegów

W instrukcji Skody Felicji 1.6 jest napisane aby wymienic olej w skrzyni po 60 tys. W zeszłym roku na przeglądzie w Norauto prosiłem o wymianę i powiedziano mi że sie oleju w skrzyni w zasadzie się nie wymienia.Specjalnie sie tym nie przejąłem zwłaszcza, ze trochę zaoszczedziłem.W tym roku

Wymiana oleju w skrzyni biegow

Witam serdecznie Mam pytanko dotyczace wymiany oleju w skrzynii biegow Jak czesto nalezy jej dokonywac? Dodam ze poruszam sie na codzien 145 1.6 boxer Olej w skrzyni wymienialem prawie 2 lata temu (od tego czasu zrobilem ponad 36 tys km). W najblizszym czasie wybieram sie do serwisu i moze

niemniej jednak na dzien dobry zalozyles, ze akurat w tym przypadku akurat jest po twojemu-czytaj auto nie nowe itd. -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

habudzik napisał: >> Rany Boskie , dziewczyno , nie piszemy o zaufaniu do ASO tylko o tym co zaleca a czego nie PRODUCENT samochodu . W tym przypadku pan z Twiojego linku twierdzi że Mercdes BMW czy Audi kłamia zabraniajac wymiany oleju w automacie . Rozumiem,ze TY bezgranicznie

Dla odmiany motoryzacyjnie. Honda.

W rodzinie mamy 2 hondy - crv i hrv. Oba benzynowe, automaty (obie skrzynie bezstopniowe). CRV przejechał 110 tys, hrv 90tys. Oba serwisowane w autoryzowanych serwisach, w obu olej zmieniany czesciej niż wskazania komputera czyli co 15 tys. Olej w skrzyni cvt co 2 lata bez wzgledu na przebieg

habudzik napisał: > Nie porównuje się samochodu kupionego przez człowieka zaraz po szkole z > samochodem za >100k . a to dlaczego?Czemu wg Ciebie jedno wyklucza drugie????? -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

naprawde jestes taki glupi czy tylko udajesz? sam od razu przyjales zalozenie , ze ten czlowiek kupil barahlo, pytanie czemu? Bo sam zaczynales od takiego?Innego wytlumaczenia nie widze. -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

Re: najtańszy w Warszawie serwis Hondy

Nie żartuj. Za wymianę oleju i przegląd 10-miesięcznego CRV zaproponowali mi ... 960 zł. Jakiż to przegląd nowego ajuta jesto po roku? Kierownicą poruszać?

olej w skrzyni biegów/automat?

Proszę się tylko nie śmiać,nie wiem czy pytanie dobrze sformułowane,co ile się wymienia(jeśli wogóle się wymienia:)olej w skrzyni biegów automat.szczegóły to: Honda Accord 91r 2.0 benz,16V,wersja amerykańska?dziękuję.

habudzik napisał: > Bo samochód człowieka który dopiero co skończył szkołe to raczej prosty i tani a w takim olej się wymienia z pewnoscią . Nowoczesne samochody nie zawsze tego wymagają . dobrze, ze uzyles slowa raczej....nie generalizuj, bo czesto pozory myla. -- pilnie

habudzik napisał: > Nijaka analogia . W ASO mógł się człowiek zwyczajnie pomylic . chyba zartujesz, to w ASO sie myla???Czyli co wymienia Ci pol auta, skasuja jak za zboze a potem sie okaze, ze ktos sie pomylil?????Buhahahahaha. -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info

Re: Chcę kupić Hondę c-rv automat.

Witam. Posiadam Hondę CR V automat, benzyna 2.0 z 2011r. Demon prędkości to nie jest. Cenię ten samochód za prostotę. Silnik z pośrednim wtryskiem, skrzynia automat zwykły hydraulik. Łatwy dostęp do osprzętu silnika, bez zbędnej elektroniki. Wymiana filtra skrzyni banalnie prosta ( filtr na

habudzik napisał: > A to już nie Twoja sprawa . to sie zdecyeduj bo raz piszesz tak a raz smak. >Poczekaj az wypowie sie tatuś synka który kupił > sobie po szkole auto . nie bede czekac, bo mnie to nie interesuje.EOT. -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info

skrzynia * olej

Witam, W poprzednim sezonie przy wymianie oleju w skrzyni, źle odczytując parametry oleju zalałem ją Castrolem 80W90 GL5. Przy mrozach ok.-20 skrzynia do momentu rozgrzania ciężko chodziła na dwóch pierwszych biegach (normalne przy oleju mineralnym). Nie chcąc powtórzyć "zimowych zgrzytów

habudzik napisał: > Na Twoje nieszczęście teXst jest troche mylący . Napisałem troche? > Przepraszam -wielce mylący . rozumiem, ze TY jako znafca tematu wyrazasz wiazaca i autorytatywna opinie ? buhahaha:-DDDDDDDDDDDDDDD, habudzik ani nie masz auta z ASB ani nie pracujesz w

jest on wyczeprany. -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

olej w skrzyni biegów

Mam moze śmieszne pytanie - dużo się mówi o wymianie oleju silnikowego, plynow chlodniczych, hamulcowych itd - zresztą jest o tym w książce dot. eksploatacji mojego autka (peugeot 306 1993 r. benzyna). A jak to jest z olejem w skrzyni biegów? Nie wspominają o tym na przeglądach - nawet w ASO

masz?Habudzik naprawde koncz juz bo sie kompromitujesz z kazdym postem coraz bardziej. -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

dziwi, ze ktos zaraz po szkole nie moze jezdzic SUPER HIPER NOWYM AUTEM a ASB???????????????Po co zagladasz komus w kieszen????? -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

ile oleju do skrzyni??

Chce wymienic olej w skrzyni w Alfie 146 1.6Boxer 95r.Pytanie jak w temacie ile potrzeba oleju do wymiany??

, nie sadzisz?Nie , Ty i tak im ufasz :-DDDDDD -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

przyjmuj za pewnik swoich domyslow bo sie mozesz kiedys srogo przejechac. -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

rowniez skrzynie bez filtra ,,, > wiec wymiencie bez wymiany filtra. To może zróbmy tak : pomimo że obecnie dostajemy 12 lat gw na blache , co roku zdrapujmy lakier i malujmy samochód na nowo . Po cholere mamy ryzykować że tak jak w Hondach po 1.5 roku pojawi się rdza ?

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegow

Witam! czesta wymiana oleju w skrzyni kluczem do długowiecznosci. skrzynia boxera pracuje na oleju mineralnym(80w90) i taki olej szybko traci swe własciwosci ,przebiegi 60-100 000 to absurd. najlepiej wymiane robic max co 2 lata lub 30 000 -40 000 km. co 10 tys km sprawdzac i ewentualnie

Wymiana oleju w automacie Opel

Witam, Kupiłam Opla Astrę II z 99 roku. Silnik dirsel 2.0. W samochodzie jest automatyczna skrzynia biegów i tutaj pojawia sie moje pytanie - czy ktoś ma doświadczenie z wymianą oleju w skrzyni? Poprzedni właściciel wymieniał olej regularnie (tutaj uprzedzenie niektórych odpowiedzi - on nie ma

Wielkie dzieki za odpowiedz Nurtowala mnie ta wymiana oleju w skrzyni po ostatniej zimie - kiedy nieraz z rana trzeba bylo sie nieco natrudzic zeby wrzucic jakikolwiek bieg. (trzeba bedzie przesmarowac linki i ciegiełka) Co do wymiany oleju w silniku zgadzam sie ze najlepiej wymianiac co 10

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Wyobraź sobie że mam pojęcie jak taka skrzynia działa, i to większe, niż Ci się wydaje.Podam przykład pierwszy z brzegu, jaki mi się nasunął: Mercedes, niektóre skrzynie od ok. 1997 roku (przykładowo okularnik) nie ma nawet miarki do pomiaru poziomu oleju w skrzyni (otwór jest zaplombowany do

fooxtom napisał: > Witam serdecznie > Mam pytanko dotyczace wymiany oleju w skrzynii biegow > Jak czesto nalezy jej dokonywac? > Dodam ze poruszam sie na codzien 145 1.6 boxer > Olej w skrzyni wymienialem prawie 2 lata temu (od tego czasu zrobilem ponad > 36 tys

wymiana skrzyni?

wydaje sie ciut zaskakująca rada mechanika - wymienić skrzynie? Clio 1.9D z 1993r., nowki skrzyni do tego nie znajde a inna wcale nie musi okazac sie lepsza. Czy rzeczywiscie to jedyne rozwiazanie problemu ? PS usterka z ktora w sumie jezdzi sie ok, uczy delikatnego wciskania gazu ;-) choc brak

wieksza wartosc niz wiedza faceta, ktory zawodowo zajmuje sie serwisem ASB?? Poza tym nigdzie nie napisalam, ze autor watku MUSI sie zastosowac do tego co w podanym przeze mnie linku wyczyta. -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Dzieki za odpowiedzi.Moje auto jest z 94 roku,i tez nie ma miarki do sprawdzania poziomu oleju.Widze,ze zdania na ten temat sa podzielona,wiec dlatego pytalem.Na podanej w poprzednich postach stronie o ASB tez jest napisane,ze olej powinno sie wymieniac.

usterke, ktorej moj mechanik nie potwierdza i co?No pewnie jelen by zostawil kilka stowek, ja na szczescie mam je w kieszeni.Kto sie powinien lepiej znac?ASO bo przeciez ich szkola w konkretnych autach, modelach itd. -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

musiales mnie za to skrytykowac. Nie wiem jak Ty, ale ja to co wyczytam w necie dziele przez 5 i zakladam, ze kazdy kto ma choc oleju w glowie tak wlasnie do tego podchodzi. -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

Wymiana oleju w skrzyni biegow w Corolli z 95 r.

Witam. Mam taki maly problem nie moge znalezc korka spustowego w swojej corolli by spuscic olej ze skrzyni biegow. jezeli jest ktos w stanie mi to jakos ulatwic byl bym wdzieczny. Pozdrawiam

Re: Honda CRV

silnik był by "poręczniejszy". W 1998 roku Honda "pakowała" do CR-V silnik 2 l. 125 KM., co przy połączeniu z automatyczną skrzynią biegów nie daje jej specjalnych osiągów. Ruszanie z miejsca jest raczej szybkie, ale przyśpieszanie powyżej 100 km/h wymaga wciśnięcia pedału gazu do podłogi, żeby

Re: Honda CR-V (1995-2002)

Mam 2000 CRV i roczna. Pierwsza 175tys MIL druga tylko 8tys. Moze na polskich drogach cos sie moze zuzywac szybciej ale taki przebieg bez ZADNEJ awarii swiadczy jakosci. Sam wymieniam olej co 3-4 tys mil(zwykly Castrol), nigdy nie bylem w zadnym servisie! Jedynie pierwsza wymiana oleju za darmo

Re: wymiana oleju w skrzyni biegów- felka

bo to prawda,nie wymienia sie oleju w skrzyni biegow.pare lat temu powiedzial mi to tez mechanik.

KUPIE Honde CRV II z 2002 roku - bezwypadkowa

Witam ! Jak w temacie, jestem zainteresowany zakupem Hondy CR-V II generacji rok produkcji 2002 (ewentualnie 2003) benzyna (bez gazu) pojemność 2 L skrzynia manualna przebieg do 200 000 km Pozdrawiam tel.: 605-560-803 --- jestem osobą prywatną NIE handlarzem ---

Wymiana oleju w skrzyni biegów - Opel Corsa 1.2

Mam Corse 1.2 rok prod.95. Probowalem ostatnio wymienic olej w skrzyni biegów, ale nie mogę odnależć miejsca przez które można dokonać napełnienia oraz brakuje korka do określenia poziomu oleju w skrzyni.

TY.Koniec , kropka. > No właśnie , podajac taki link wprowadzasz w błąd kogoś kto prosił o rade . naprawde nie mam slow.Powtarzam WARA ode MNIE!!!!!!!!!!!1Podalam linka bo uwazam, ze moze on zainteresowac kogos kto uzytkuje auto z ASB i tyle, a Ty jestes ostatnia osoba, ktora moze

> trudny do wymiany filter to przeciez sa rowniez skrzynie bez filtra ,,, > wiec wymiencie bez wymiany filtra. "To może zróbmy tak : pomimo że obecnie dostajemy 12 lat gw na blache , co roku zdrapujmy lakier i malujmy samochód na nowo . Po cholere mamy ryzykować że tak jak w Hondach po 1.5 roku

Olej w skrzyni biegow - kiedy wymieniac?

miare bez problemow taki szmat drogi przejechac. Mam wiec pytanie: jak to jest z wymiana oleju w skrzyni biegow? Octavia ma juz po 60 tys z tego co slyszalem, tak samo Felicja a Fabia... nie ma (!?). W instrukcji jest ze sprawdzaja poziom oleju po kazdych 30 tys i dolewaja jesli trzeba. A co z

Re: Olej w skrzyni biegów-kiedy wymiana

sprawdzaj co roku,jezeli z lekko odkreconej srubki leje sie olej jest OK, zmieniaj po ok.40 000km.

Re: Olej w skrzyni biegów-kiedy wymiana

dr.wal2 napisał: > sprawdzaj co roku,jezeli z lekko odkreconej srubki leje sie olej jest OK, > zmieniaj po ok.40 000km. zapomniales dodac : jak masz takiego starego gruchota jak ja (czyli Ty) bo w moim ( i nie tylko w moim) np. wymiana oleju wogole nie jest przewidziana

Re: Honda Civic - ostatnie pytanie

Gość portalu: Acura napisał(a): > ..." i olej silnikowy (półsyntetyk) do > skrzyni biegów co drugą wymianę (20tys/km)"... > W jakim celu????? Coś często ta wymiana rzeczywiście... Natomiast uwaga - olej silnikowy można w Hondach stosować do skrzyń biegów tylko jeśli nie ma

Honda CR-V 1995-2006

Jako były użytkownik Hondy CR-V rocznik 1998 w latach 98-01, a więc fabrycznie nowego modelu, muszę dodać, że napęd 4x4 oferowany przez Hondę w tym modelu, jest mniej więcej klasy obecnych miejskich SUV-ów. Nie nadaje się na jazdę terenową. Samochód z trudem radzi sobie z "luźnym" podłożem, a

Re: Wymiana oleju w automacie.

, zostaje około 3l ) - czasami skrzynie trzeba rozkręcić od dołu spuścić resztę oleju i wymienić filtr. - zależnie od producent olej wymienia się po przejechaniu około 100tyś km. Nie jestem żadnym mechanikiem ani specjalistą w tej dziedzinie, więc pewnie jeszcze dużo nie wiem na ten temat, ale od lat

Re: Olej w skrzyni biegow - kiedy wymieniac?

prad i upierac sie przy wymianie. Z innej beczki ale dalej o skrzyniach biegow i oleju. Honda w civic'u (w modelach od poprzedniego w tyl na pewno, a nie wiem jak w obecnym) miala korek spustowy ale zeby bylo smieszniej zalecala do skrzyni olej silnikowy a nie przekladniowy. To tak dla

Jaki olej do skrzyni automatycznej?

Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, jaki olej zalać do skrzyni automatycznej W124 2.5d (90KM) 92r? Auto już od dobrych kilku lat nie miało wymienianego oleju w skrzyni, która od pewnego czasu delikatnie zaczyna poszarpywać przy zmianie biegów na wyższe. Czy w ogóle wymiana oleju może

rozmawialam z kolega, ktory swego czasu mial auto z ASB i w dodatku pracowal w serwisie -znienawidzonej przez Ciebie-toyoty i jakos potwierdzal, ze te skrzynie sie serwisuje. > ...więc stosuje się do tego co mi podają ci którzy ją wyprodukowali i nie chcą pieniędzy za serwisowanie . skoro

Re: olej w skrzyni biegow wymieniac czy nie??????

serwis. Żadnych eksperymentów! (zwłaszcza dotyczy to np. Hond, która nie znoszą olejów w przekładniach, innych niż zalecane przez wytwórnię).

Wymiana oleju w automacie Audi A6 ???

Witam. Czy ktoś z was orientuje się jak się wymienia olej w automatycznej skrzyni biegów Audi A6 2,5 TDI, 96 r. ? Ile go tam idzie i jaki jest filtr? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. -- Nie lubię ludzi. Nie zawsze. Teraz.

Re: olej w skrzyni biegów/automat?

Rozne modele zalecaja rozne przebiegi do wymiany oleju w skrzyni automatycznej .Ja w jednym moim aucie nigdy nie wymienialem i poszla mi skrzynia po 200 tys .W drugim juz mymieniam raz na rok ,bez wzgeldu na licznik .Moze troche to przesada ,ale wole spac spokojnie .

habudzik napisał: > Może sobie gadać a mi nic do tego aler jeśli Ty podajesz jego bzdury komuś kto o pomoc pyta to jest już nie fer . przepraszam bardzo, czy Ty sugerujesz, ze podalam te strone po to aby kogos wpuscic w maliny?????Zastanow sie zanim napiszesz kolejna bzdure

Ford Maverick, Honda CRV II czy L.R. Freelander?

zależy: sekundy do setki, przyspieszenie, itp. parametry dla "dynamicznych". Który z modeli wymienionych w nagłówku najbardziej byście polecali? A może jest jeszcze inny, wart uwagi?

Re: Wymiany oleju...

fakt, porownuje kanade z usa i ciagle popelniam blad. moze mam znizke, to mozliwe. jestem tam stalym klientem od wielu lat. za wymiane oleju i filtra w silniku, oleju i filtra w skrzyni biegow, filtra powietrza, filtra kabiny (pollon) i filtra ac zaplacilem $270. to po 30 tys. mil. zwykle

Re: Automat w roku 2023

Generalnie skrzynie są bezawaryjne, więc nie spotkałem się jeszcze z sytuacją by ktoś miał problem z gwarancją po wymianie oleju w skrzyni...

GDZIE???

, w której może nie > być takiej pozycji twierdzi, że nie wymienia się oleju w automatycznej skrzyni" habudzik, sorry ale ja w powyzszym tekscie nie widze slow: MB ani BMW ani nazwy zadnego innego producenta aut. -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

Re: Wymiana oleju!!!

Tak dla ścisłości spojrzałem w plan przeglądów BMW .Otóż przy przebiegu 2000 km BMW nakazuje między innymi wymienić olej w silniku , tylnym moście i w skrzyni biegów ( dla modeli: M3 E36 , 850 CSi )Instrukcja jest z 1998 r. a więc nie taka bardzo stara. Trudno też

???Jego prawo.Ja tez podwazam zalecenia producenta bo nie jezdze z autem do ASO -pomijajac poki co moje 2 wizyty w tym przybytku. > To bardzo ciekawe , jak człowiek nie może przekonać drugiego argumentami to > uważa swojego rozmówce za chorego psychicznie. tak tak habudzik, tak to sobie

olej w skrzyni-pytanie do ekspertów

Witam Mój samochód to stara vectra A z 90r. silnik C18NZ, czyli 1.8i z manualną skrzynią biegów. Problem to jaki olej powinien być zastosowany w skrzyni biegów? Kiedyś postanowiłem go wymienić i wymieniłem na texaco 80W90 GL-5. Także na forum polecono mi taki olej. Dodam że podczas wymiany

Re: olej skrzynia 156

API GL5 ( np. Tutela), wymiana - w naszym klimacie rozsądnie to zrobić co np. 4- 5 lat i max 80kkm..., nie jest to wymóg rygorystyczny - raczej zalecenie. -- rafal.gtv Alfa Romeo Forum

olej w skrzyni-pytanie. do ekspertów

Witam Mój samochód to stara vectra A z 90r. silnik C18NZ, czyli 1.8i z manualną skrzynią biegów. Problem to jaki olej powinien być zastosowany w skrzyni biegów? Kiedyś postanowiłem go wymienić i wymieniłem na texaco 80W90 GL-5. Także na forum polecono mi taki olej. Dodam że podczas wymiany

wymienić alej w skrzyni biegów

Witam ! mam vw jetta 1,6 dizel 92 i mam auto juz ponad rok . zrobiłem około 20tyś km. I tak nagle zdałem sobie sprawe ze olejuw skrzyni biegóe nie wymieniałem a nawet niewimem czy popszedni owner wymienił czy nie. Jak często należy w takim aucie wymieniać alej w skrzyni i czy wymiana na czas

Re: Honda Accord i milion mil przebiegu!

Jest to mozliwe ,pod warunkiem wymiany oleju i filtra w silniku co 5 tys, wymiana oleju w skrzyni aut.co 80 tys.Wiadomo serwisy w Europie sa duzo drozsze niz za oceanem ,i kazdy czeka jak na skazanie, jesli pomysli o wymianach serwisowych.To jest tylko moja opinia .Wspomnialem kiedys ze w ciagu 5

Re: wymina oleju skrzynia biegów Lanos

O ile dobrze pamietam w PuntoI wymiana oleju byla zalecana przy 105tkm W Lanosie producent nie zaleca.Nie sadze jednak by wymiana oleju w s.b. byla bledem,jesli auto ma 10 lat,ponad 100tkm lub przy okazji wymiany sprzegla kiedy olej jest zlewany.

latwizne" :))))))) > Z innej beczki ale dalej o skrzyniach biegow i oleju. Honda w civic'u (w > modelach od poprzedniego w tyl na pewno, a nie wiem jak w obecnym) miala korek > spustowy ale zeby bylo smieszniej zalecala do skrzyni olej silnikowy a nie > przekladniowy. To tak dla

Płonące Hondy

Hondy CRV płoną po pierwszej wymianie oleju. Honda zwala wszystko na mechaników. REPORT: Honda vehicle fires linked to oil changes Automotive News / July 09, 2004 WASHINGTON -- At least 27 Honda CR-V sport-utility vehicles from the 2003 and 2004 model years burst into flames

Re: Jak sprawdzic olej w skrzyni biegow??

Nie da sie sprawdzic. Najlepiej wymienic. Zalecana wymiena co 2 lata. Niewielki koszt oleju oraz szybka i latwa wymiana = wymieniasz sam :) Bo zwykly mechanik to pewnie powie z 30 zeta.

Re: HONDA CIVIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!

. nalać olej przekładniowy do skrzyni w Hondzie (efekt: skrzynia do wymiany po 10000km), albo założyć na odwrót klocki hamulcowe. Już lepiej znaleźć porządny warsztat 'robiący' Hondy, ale nie ASO. W W-wie mogę coś polecic, ale poza nie bardzo... Pzdr Niknejm

O chlodniczy sie tak nie martwie - tu zadko bywa ponizej +5 stopni. I (jeszcze sprawdze) chyba wymienialem w zeszlym roku. Plyn hamulcowy tez teraz do wymiany bo juz dwa lata za mna jezdzi (i mam nie jakie wrazenie, ze hamulce nie sa jak byly). Olej w skrzyni oczywiscie z filtrem - jak juz

Re: ibiza tdi '98 a wymiana oleju w skrzyni

Prawda ,w samochodach z koncernu VW juz od ponad 20 lat w zdecydowanej wiekszesci skrzyn biegow nie ma koniecznosci wymiany oleju czyli zaprojektowane jest to tak ze ma to wystarczyc do konca zywotnosci samochodu i tak jest w Twoim przypadku. Ja uwazama ze mimo to przy

Re: Nowa Honda CRV czy Mazda CX5

maje-k12 napisała: > Honda (2012) , benzyna, wersja Lifestyle i Mazda CX5 diesel wersja Skyactive - > co lepsze? Kolega mial dwie Mazdy CX5. W pierwszej padla dosc szybko skrzynia biegow - wymienili mu samochod. W drugiej zajechal diesla w 2 lata. -- Ego contemno Latin.

Re: a możesz mi streścić Wasz dialog ??

tego gościa. zacytuj gdzie facet tak wlasnie napisal, gdzie uzyl sformulowania :"ze w skrzyniach, ktore sa MB czy BMW nalezy olej wymieniac". Ja sie nie doczytalam, ale moze niedokladnie czytalam-nikt nie jest idealny oprocz habudzika. -- pilnie kupię Hondę CRV-ewentualne info proszę na @.

> lata ekspolatacji) zaczalem sie zastanawiac czy olej w skrzyni tez wymienic (a > plyn do wspomagania??? to sie jakos sprawdza czy dobry czy jak hamulcowy - na > wszelki wypadek wymienia). > > Dzieki za porady > Tom

Re: Honda Civic - olej

niknejm napisał: > Fakt. Gość jest rozbrajający :-) Teraz wymyślił, że Porsche zużywające tyle > oleju co Honda na pewno jest zużyte. O ja p...ę ;-)))) > Twardo idzie w zaparte :-) Dokładnie bo to Porsche maiło minimum 10 lat a Honda była jeszcze przed pierwszą wymiana

Re: Wymiana oleju w automacie Audi A6 ???

czajkax2 napisała: > Witam. Czy ktoś z was orientuje się jak się wymienia olej w automatycznej > skrzyni biegów Audi A6 2,5 TDI, 96 r.? tak samo jak w kazdej.odkrecasz srube i wylewasz olej.odkrecasz miske w skrzyni i wylatuja resztki oleju. >Ile go tam idzie i jaki jest

jeszcze jak mialem poprzedni samochod zapytalem dilera aby zmienic olej przy przebiegu 50k mil.facet mi powiedzial ze nawet nie maja aparatury do wymiany oleju w skrzyni bo nie trzeba zmieniac.jak skrzynia nawala to tylko do wymiany.nawet diler nie naprawia skrzyn. automat moze nawalic po

Re: Samodzielna wymiana oleju

nikt w to nie wierzy. Co do skrzyni biegow to w Mercedesie sa dwa korki spustowe, ze skrzyni wlasciwej i z torque converter, ktos musi krecic silnikiem a ty pod samochodem czekasz az sie ten spust pojawi w okienku. Ja olej wymienie ze wzgledu na jego wiek, okolo 10 lat a nie przebieg, filtr na pewno

Olej oraz obroty w Honda Civic

Zachowanie sie twego Civica jest jak najbardziej normalne. Rowniez mam Honda Civic (1.6 l z 1998 roku) z ponad 300 tys km przejechanych i jak tylko bardziej pocisne spala olej. Jest to normalne zachowanie sie samochodu Honda Civic. Zupelnie nie przejmuje sie spalaniem oleju, tylko czesto

Re: Olej w skrzyni biegów - co ile wymieniać?

Roznie jest z wymiana oleju w skrzyni biegow ,ale nie ma potrzeby wymieniac zbyt czesto .Korka do spuszczenia oleju jeszcze nie widzialem w zadnym aucie ,trzeba odkrecic miske olejowa i tak dalej .Mam dwa auta 94 i 95 rok i jeszcze oleju nie wymienialem chociaz powinienem to zrobic jakies 2

Honda na calego

Od Maja 2001 jezdze nowa Honda Civic DX (2 drzwi, 4 cyl 117KM rok2001) przejechalem 44000 mil czyli okolo 60000 km(?) i poza wymiana regularna oleju i servisie na 15000milach i 30ooo milach nic sie nie dzieje. Jest to 5 biegowa super maszyna ktora kazdemu proponuje. Jezdzilem Geo Storm z

Re: camry 60k przebiegu wymiana oleju w skrzyni

soba instrukcje obslugi 2008 i poza olejem i "inspekcjami" nie ma nic do 100K na kalendarzu. Od 2008 roku plynu w tych automatach np. sie nie zmienia. Uzywaja na tych stronach starego info. Jesli bede mial troszke wiecej czasu poszukam lepszych linkow z ciekawosci.

Re: Temat zawsze aktualny - wymiana oleju...

Jestem z frakcji zmieniac olej non stop ale kiedys mialem volvo s40 mk1 1.8 silnik reno i nie zmienialem 5 lat , a jak olej wyciekl przypuszczalnie nie do konca ze skrzyni to pojechalem do mechanika 20km az lewar zmiaby biegow byl goracy , po dolewce latal jeszcze rok, doczytalem ze skrzynia

Re: Accord vs Avensis (2002 r.) - co sadzicie o n

tylko lać właściwy olej do skrzyń - w Hondach jest to MTF do skrzyń manualnych, ATF do automatycznych. Hondowy MTF to tak naprawdę olej silnikowy z odpowiednimi dodatkami. Być może ktoś przez niewiedzę zalał olej przekładniowy do Hondy, wykończył skrzynię i stąd wzięła się legenda o padających

Re: Honda CR-V (1995-2002)

bo to niejest duży problem dla nowych aut. Wszystkie pierdoly wychodza w pierwszej 100kkm a pozniej tylko olej klocki plyny i jazda...

Re: wymiana oleju- tak, czy nie ?

km lub co roku bo w instrukcji uzytkowania tak napisali. Podobnie zreszta jak o oleju w skrzyni biegow - BEZ WYRAZNEJ POTRZEBY NIE WYMIENIAC - OLEJ PRZEZNACZONY JEST NA CALY OKRES URZYTKOWANIA SKRZYNI. Czy ten argument jest wystarczajacy ? (chociaz jak znam zycie jak kazdy Polak znajacy sie

leje sie tylko paliwo i jezdzi przez dwa pokolenia. > > Nie ma oleju ktory przez kilka lat (ciagle grzejąc się i stygnąc) nie zmieni > swoich wlasciwosci. Olej w skrzyni nie jest tak exploatowany jak ten w silniku .

Re: Jak częsta wymiana oleju silnikowego?

Dokładnie co rok ponieważ olej sie starzeje. Co do innych olejow pan miecio pewnie mowi eeee nie trzeba. I tak w skrzyni i moście przy tylnym napędzie nikt nie wymienia bo mało kto ma oryginalną instrukcję :). W BMW np. zalecana jest wymina oleju w dyfrze po 80tyś w skrzyni po 140tyś bodajrze. Ale

skrzynia automatyczna- problem

witam po wymianie oleju w automacie zaczelo mi szarpac przy zmianie biegow czy ktos moze powiedziec mi co to moze byc szarpie praktycznie caly czas (cieply i zimny silnik) a najgorzej jest podczas zmiany z "D" na "R" i spowrotem wtedy oczuwalne sa bardzo mocne szarpniecia

Zdecydowanie polecam wymiane oleju w skrzyni biegow, szczegolnie jesli masz zamiar pojezdzic dluzej. Polecam kupno dobrego syntetycznego oleju 75W90, kosztuje ok. 40zl za litr - ale w koncu 120zl raz na 60 tys. km to nie jest az tak wielka kwota. Bardzo wielu producentow nie zaleca juz wymian

radeberger napisał: > Kolega mial dwie Mazdy CX5. W pierwszej padla dosc szybko skrzynia biegow - wym > ienili mu samochod. W drugiej zajechal diesla w 2 lata. To ciekawe , zwlaszcza jak sie wezmie pod uwage ze CX-5 jest w sprzedazy od 2012 -- oko za oko, ząb za ząb - to

Rdeberger pogięlo cie czy miałes sny z Mazdą CX5. Ten samochód jest na rynku rok lub 1,5 a tówj kolega zdazył już jednego zajezdzić (skrzynia) a drugiego w dwa lata tez zajeździł. Więc tego poprzedniego miał już 3 lata temu? Czlowieku nie ośmieszaj się, Mazda CX5 to samochód którego na ulicy

Jest dwie szkoly (wymieniac/nie dotykac), pracuje ponad 7 lat w warsztacie spec. sie w naprawach skrzyn automatycznych(australia)-roznie to bywa w zaleznosci od producenta-tendencja jest obecnie w kierunku skrzyn bezobslugowych, ale nawet producenci takich skrzyn podaja ze "nie wymaga wymiany oleju