Sake

Sake

Przeszukano 118 588 036 wypowiedzi na 1 499 forach

mirabelka-1978 - pozostałe wpisy

Soruj: wg trafności wg daty

mirabelka

Panie Jerzy i Drodzy Działkowicze, Mam kilka pytań odnośnie mirabelki, ponieważ chcięliśmy pozbyć się bardzo starej mirabelki miesiąc temy zostały ścięte boczne pędy. Następnie drzewo odkorowaliśmy tak że zostało gołe drzewo. W jakim celu? Ano, pomyśleliśmy, że popoprowadzimy przy tejże

mirabelki

obrodzily w tym roku. czy znacie jakies rewelacyjne sposoby, przepisy na te owoce? proste dzemy i nalewki juz zrobilam - ale moze uzywacie mieszanek owocow (jakich?) albo robicie...no nie wiem ... mirabelkowy chutney na kwasno-ostro, chleb, suszone mirabelki? :))

Mirabelki

Witam i proszę opodzielenie sie ze mna doswiadczeniem ogrodniczym. W tym roku zakładam ogród. Chcałabym posadzic mirabelki - takie śliwy z małymi żółtymi lub czerwonymi owocami. Czy mozna je gdzies kupic? Czy można je rozmnażac z pestek? Czy takie drzewko nie będzie miało mniejszych owoców?

Mirabelki

Jak wielkie jest moje mirabelek uwielbienie ! Jak Palac Kultury i Nauki zrobiony z blekitnych wielorybow. Na Jowiszu. -- Leszcz we forget. Sad udaje sie na dorade.

Mirabelki

Czy na giełdzie na Lubelskiej pojawiły się mirabelki? -- Każde rozwiązanie ujawnia nowe problemy. (Murphy)

Mirabelki?

Macie? Jecie? Przetwarzacie? Mam na działce, samosiejka i w tym roku obrodziła po raz pierwszy. Co można zrobić z owocami, które spadają z drzewa?

Mirabelki

robię z nich sok ,nalewkę.Mieszam z papryką i pomidorami ,jako dodatek do sośów i mięś.Co można jeszcze zrobić?

Mirabelka

to koleżanka mojej córci z mini-przedszkola. Pierwszy raz spotkałam się z takim imieniem. Brzmi słodko :) choć zupełnie nie kojarzy mi się z imieniem. -- https://www.suwaczki.com/tickers/k0kd2n0aiiinbay3.png https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j7xl8gg8h.png

opłacalność mirabelek

nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa, ale u mnie opłaca się baaaardzo hodować mirabelki i sprzedawać, ale....wimpsom. KAŻDA oferta wimpsa zawierająca mirabelki jest opłacalna. Ostatni przykład: 13 mirabelek (13x20=260) 20 rzodkiewek (20x0,22=4,4) 23 cebule (23x1,76=..nie chce mi się

mirabelka...

no niestety nie na drzewie te kwiaty, tylko w wazonie zakwitły gałęzie mirabelki...ale już pachnie wiosną ....

Mirabelki

A wiecie jaki jest pyszny kompot z mirabelek? -- Marzenia miej takie, jakbyś miała żyć wiecznie. Żyj tak, jakbyś miała umrzeć jeszcze dziś. (James Dean)

A mirabelki?

Właśnie owocują jak dzikie, co fajnego z nich zrobię? Dżem? Czy coś jeszcze? -- http://chezalma.blogspot.com/ chez alma

mirabelki

hej mam pytanie :) Ciągle czytam że mirabelki nie są opłacalne ale u mnie są po 19,99 więc jeśli dobrze policzyłam chyba się opłacają :) masakra pomóżcie blondynce :) -- Heh.. ta teoria zgwałciła zdrowy rozsądek :]

tajemnica mirabelek

Mam problem z tymi sliwkami, czemu nie są dostepne na rynkach, w sklepach....nigdy się z nimi nie spotkałam... Może gdzieś są sprzedawane, ale z pewnością dosyć rzadko, skoro nie ma ich na sklepowych półkach na porządku dziennym. może ktoś wie z czego to wynika ?

śliwki mirabelki

proszę o radę: co można zrobić z tych śliwek poza kompotem. rośnie ich mnóstwo w sadzie pod moim domem, dojrzałe spadają na ziemię i się marnują

mirabelki

Ja nie mam mirabelek, te - zdziczałe nieco - spotkałam w lasku obok.Są o wiele kwaśniejsze od ogrodowych, pewnie wyrosły z pestki. -- "Na naukę nigdy nie jest za późno" :) "Tylko toczący się kamień nie porasta mchem"

Śliwki mirabelki kupię :)

Może nieco dziwny post ale potrzebuję pomocy lokalnej ! Ponieważ w tym roku śliwki mirabelki nie były dostępne na placach targowych zwracam się do osób które mają np na działce lub w ogrodzie takie śliwy lub wiedzą gdzie je można zebrać - pilnie kupię ok 10 kg mirabelek , ze względu na

co z mirabelek

dostalam chyba 5 kg sliwek mirabelek i ugotowalam jedynie kompot. nie mam pojecia o zrobic z reszta. moze rzucicie pomyslem. --

1978

czesc Mamy z rocznika '74 juz sie zjednoczyly, a co z nami? Ile jest mam z rocznika '78? Ja urodzilam sie 25.03.78 (baran), w Tarnowie. A wy??? Pozdrawiam -- Dorota mama Izy (ur. 04.05.04) forum

Mirabelki a wimpsy.

Dwa dni temu osiągnęłam poziom różanego kawalera i szczena mi opadła jak zobaczyłam oferty wimpsów z mirabelkami. 40x Mirabelki 29x Porzeczki 36x Jagody 29x Brokuły 44x Szparagi 32x Truskawki Suma: 2.206,26 kt ~1200 kt zarobku? One cały czas takie oferty będą dawać? Proszę o

1978

to ja też prywatę zapodam ;) -- Nudne to forum Kici kici

1978

Chyba jeden z liczniejszych piaseczyńskich roczników. Po trzydzieści kilka osób w klasach. Co u was słychać. Mam nadzieje ze odezwie sie kilka osób. Co pamiętacie z "naszych" czasów w Piasecznie.

1978

Miałem wtedy 7 lat i oglądaliśmy wszyscy transmisję z Watykanu, pamietam że zrobilem coś złego po czym "obraziłem sie" na Rodziców i wyszedłem z pokoju. Gdy wróciłem nowo wybrany Papież błogosławił wszystkim i przypominam sobie komentarz Rodziców, że w tym błogosławieństwie jest przebaczenie d

mirabelki i renklody

Czy ktoś wie w jakiej fazie jest sezon na mirabelki - już były , właśnie są czy dopiero będą ? Planuję większy zakup i mrożenie i nie wiem czy to już bo nigdzie nie widziałam a nie chciałabym przegapić. To samo pytanie dotyczy śliw renklod , co z nimi ?

co z mirabelek??????????

mam wiadro śliwek mirabelek. Co z nich zrobić? Myślałam o włożeniu ich do słoików i zrobieniu kompotów. Ale jak? A może jakieś dżemy??

Śliwki mirabelki kupię :)

Może nieco dziwny post ale potrzebuję pomocy lokalnej ! Ponieważ w tym roku śliwki mirabelki nie były dostępne na placach targowych zwracam się do osób które mają np na działce lub w ogrodzie takie śliwy lub wiedzą gdzie je można zebrać - pilnie kupię ok 10 kg mirabelek , ze względu na

ciasto z mirabelkami

ma ktoś przepis? w zeszłym roku gdzieś takie tu znalazłam na forum albo w galeri: ciasto, na to mirabelki i rodzaj polewy z jajek i śmietany. dobre było i chciałam powtórzyć ale za nic nie moge znaleźć przepisu... poratujcie!

Mirabelki pilnie poszukiwane !!!

Czy ktoś gdzieś widział jeszcze mirabelki , czekałam , czekałam a tu Pani na placu mówi mi dziś że już po ! a tak chciałam zamrozić na zimę (swoją drogą to w tym roku wogóle ich na placu nie było ciekawe czemu ?).Jeśli ktoś gdzieś widział jeszcze to proszę dać znać bo jestem gotowa nawet po

Mirabelka

-- fotoart-1 = fotoart1

mirabelka

-- Świat nasz kolorowy + Radzidomowo i do tego Chwastowisko Zapraszam :)

mirabelko tzn. big mirabelko ;)

kremowe odcienie które wprowadziłaś bardzo dobrze się zapowiadają kolor podłogi, którą dobrałaś również mi się podoba wcale nie twierdzę, że będzie za ciemno - jakim niby cudem? przecież ściany masz jasne kafle również fronty kuchni też takie będą, więc? spokojnie do dzieła! zresztą ta podłoga

Powidła z mirabelek

Mamy na działce mirabelkę. W zeszłym sezonie owoców praktycznie nie było, bo drzewo nie było cięte prze ponad 20 lat, więc wyglądało jak miotła baby Jagi. Postanowiłem to zmienić. Jesienią zeszłego roku dosyć mocno przetrzebiłem stan gałęzi na drzewie, pozostawiając tylko górne partie, które miały

mirabelko...

mam juz koktail ogrodowy, piekna jest :) teraz czekam na dziecie i jesli bedziesz zainteresowna- dam znac jak sie nosi. -- needalittletulituli

mirabelka

a skad jestes? w Krakowie jest taka firma duet jakosc wykonania i materialow super mam od nich dwie ogromne szafy do zabudowy a sa duzo tansi -- Nasza córeczka. Oleńka

Mirabelka,

nie przejmuj sie... wcale sie na forum facetow nie gada... ;) Przynajmniej my wrzucamy ze dwa slowa (osobiscie ja to robie).... a faceci niech sie o wlasny rkord boja... :)

mirabelko

> Przypominam Ci melko, że ślub, chrzest itd.odbywają się nie na psrtyknięcie > palcem, ale za tzw. "co łaska". Znam przypadek w którym "co łaska" było za małe > i ksiądz na ślub nie rozwinął dywanu i nie włączył oświetlenia:( a ja znam przypadek, gdy ksiadz nie tylko sie nie zapyta

Re: Mirabelki

Torcik makowy z mirabelką brzmi intrygująco :) Do ciast zwykle dodawałam dżem z czarnej porzeczki.

mirabelka

-- majkowe fotki

mirabelki

-- majkowe fotki

mirabelka

-- Świat nasz kolorowy + Odrzutowisko + Radzidomowo i do tego N, 12-05-2013 Forum: Różności - mirabelka

Mirabelko

twój pierwszy post był lekko odchodzący od wszelkich norm akceptacji jakichkolwiek zachowań, które tam zacytowałaś. O zagubieniu emocjonalnym, czy zerowej inteligencji emocjonalnej faceta mogłybyśmy wszystkie tutaj dyskutować miesiącami i ewentualnej pomocy ... Jednak opisałaś niemalże sceny

mirabelka

godz. 03.20 -- Dżo - 16.01.2007 r. 3920g Maciej - 10.12.2008 r. 4118g http://images41.fotosik.pl/139/1fb4d0ddca679014m.jpg Dżo i Wt, 19-01-2010 Forum: Kawałek szmaty - chusty i... - mirabelka

A właśnie do tego torciku pasuje najlepiej dżem z mirabelek a przez ostatnie lata to brakowało. Torcik robimy raz w roku - na Boże Narodzenie.

mirabelka :)))

mirabellka26 napisała: > to fakt forum "nasze dzieci" ale... to chyba nie jest dobry pomysł na > zamieszczanie tu takich zdjęć, poza tym wydaje mi sie że autorka tych zdjęć > bardzo chce zareklamowac swoja córke ale z tej córki to nic specjalnego... i do > tego to co że z his

mirabelka

Daj spokój, nie ma się co przejmować. Wiesz co, ja też po cichu marzę żeby nie pracować. No, a najlepiej pracować tak ze dwa razy w tygodniu.

mirabelka

ale ja mówie głównie o laskach które sie same doprowadzają do takiego stanu i jeszcze są przekonane że wyglądają mega atrakcyjnie... jak ktoś tak ma bo ma to trudno - tak jak ja mam rozstępy - też nic na to nie poradze ,a najpiekniej to nie wygląda... no ale TRZA zaakceptować... tak że nie prz

mirabelka

To chyba nie do mnie? -- Marcylator Jacula

mirabelka

bardzo dziekuje za pamiec! wlasciwie to wstyd mi bardzo bo w koncu sie nie przyznalam - jak radzila mi wieszosc z Was. ostatecznie oskarzony zostal kolega o ktorym wspominalam i nie doszlo do ich wspolnych biznesow :-( wracajac do tematu - z tymi druciakami to zart, prawda? jakims kwasem pod

Mirabelka

Jak najbardziej powinnaś mieć dostęp do konta, albo swoje własne. I nie ma znaczenia czy jesteś czy nie na utrzymaniu męża. Nie rozumiem tylko dlaczego od razu nie ustaliliście co zrobicie z pieniędzmi, które otrzymaliście od rodziców. Nie masz innego wyjścia jak porozmawiać z mężem zapytać

ciasto, kwaśnidło wyszło, ale we troje wrąbaliśmy okrągłą blaskę fi 26 cm. Dziś wieczorem lub jutro następne. Dzikie mirabelki osiedlowe. -- "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit

Szczaw i mirabelki

Platforma przyjmuje program PiS po 1,5 rocznym negowaniu go i absurdalnych zarzutach o braku logiki i nie brania pod uwagę ekonomii. Idzie Grześ przez wieś worek piasku niesie? -- Są takie rzeczy, że nikt nie zaprzeczy.

Mirabelki i cukier. Na dżem. Niezastąpiony do naleśników z serem :) i jeszcze gofry, ale naleśniki to podstawa.

rocznik 1978

Chciałabym kupić rodzicom na 30 rocznicę ślubu - TA-DAAAAM! - wino. Proszę o radę, jestem laikiem i idę w efekciarstwo, przyznaję się bez bicia. Wino musi być czerwone i rocznik 1978. Gdzie w Warszawie i jakie? -- Muchy brzęczą - W niebie grzmi Słońce świeci - Pada dżdż

Szczaw i mirabelki

Samo sedno określenia na filozofię rządzenia przez kościelnych solidaruchów z POPIS i ich serdecznych kolesi - moczymordów z PSL. I śliwki robaczywki na rządy SLD Millera. Warto też przywrócić słowo szaber. Oznacza przywłaszczanie sobie na wielką skalę "dobra niczyjego", czyli wojennej zdobyczy.

https://www.swiatkwiatow.pl/userfiles//image/sliwa_domowa_mirabelka2.jpg Uwielbiam je

Re: mirabelka

Ojej, tak mnie zbesztaliście za tę mirabelkę, ale sami Wiecie, że niektóre stare , bardzo stare i schorowane drzewa się wycina. Tak było z moja mirabelką. Bardzo zależy mi na odpowiedzi na moje pytanie? A wrażliwych przepraszam.fargo.

Re: Mirabelka

Ale ta Mirabelka to pełna forma?! Jakaś dajmy na to Mirabela czy Mirabella ostatecznie mogłaby brzmieć jak imię, ale jak to jest Mirabelka, to masakra. Ona przecież dorośnie... I co, będzie 40-letnią Mirabelką? Żenada :/ -- Pomagaj, klikając codziennie

Ałycza to zupełnie coś innego niż mirabelka. Mirabelka to francuska odmiana śliwy, kiedyś bardzo popularna obecnie zapomniana. Nie można jej rozmnażać z nasion, musi być szczepiona (choćby właśnie na ałyczy) Kupic ją można np tutaj

Re: mirabelki

mmmm mums , konfitura z mirabelek, umieszmy tak konfiture, ze kazdy sie zlapie na lep;-))))oczywiscie konfitury, Mlle Maantis

Gazowane słodzone napoje są bardzo niezdrowe i szkodliwe,szczególnie dla młodych,dlatego kompot z tak wyśmiewanych mirabelek byłby o wiele zdrowszy,smaczniejszy i aromatyczniejszy. P.S.W Tarnobrzegu od muru zamkowego do Mc Donaldsa ciągnie się pas mirabelek.Serdecznie zapraszam,a właściwie zaprasza

zaczęłam sadzić mirabelki

ale to cholerstwo dużo miejsca zajmuje i strasznie długo rośnie, no ale i tanie nie jest:P -- Sex & Drugs & Rock & Roll!

Rozdeptuję, ładne to to i smaczne jak dojrzałe ale przede wszystkim upierdliwie dużo. Klęskę urodzaju miałam;-) I kolejna się wysiała i owocuje :-/ Na mirabelkę przed tarasem lubię po prostu PATRZEĆ. To ptasi raj. W sezonie owocowym zjadam te kuleczki żółte, które spadną na kolana, stół, krzesła

1978 -2005

1978 - ogladam telewizje. w "dzienniku" pan znudzonym glosem mowi - ...Karol Wojtyla, poslki kardynal zostal Papiezem. Jako 8 letni dzieciak malo z tego rozumialem ale czulem ze stalo sie cos wielkiego. Pobieglem do kuchni i zawolalem - "Polak zostal Papiezem". Do dzis pamietam wyraz twarzy

Czytałam kiedyś takie opowiadanie dla dzieci, o krainie, gdzie wszyscy mieli roślinne imiona. Główną bohaterką była dziewczynka. Mirabelka właśnie. Dziecku z naszej rzeczywistości tak na imię bym nie dała. Aha, znam jedną Mirabellę, ale nie jest Polką.

Dziewczynka jest Mirabelą zwaną Mirabelką czy Mirabelką po prostu? W sumie - mało istotne, bo tak czy siak, to dla mnie masakra. -- www.pajacyk.pl

miałem przez pewien czas ałyczą z nasiona właśnie wyrosłą, owoce miała dorodne, ale dojrzewały we wrześniu dopiero. Nie spotkałem w handlu tych drzewek, ale zauważ, że prawie wszystkie mirabelki przydrożne są samosiejkami a owoce mają bardzo zbliżone.

Najlepiej zaszczep na nich wiosną inne odmiany śliwek.Tylko szczepki trzeba pobrać z drzew gdzieś w połowie marca i w wilgoci potrzymać w chłodziarce do momentu szczepienia tzn jak mirabelki wejdą w pąk kwiatowy. -- http://i44.tinypic.com/mlis9.jpg

pomysl na mirabelki

rosna mi pod blokiem i az zal nie wykorzystac:) sasiadka przeprowadzila wywiad i nikt ich nie chce wiec we 2 mozemy wszystko zuzyc. tyle ze wiekszosc dla mnie bo ona sama, starsza (81l) i dla siebie duzo nie zrobi. no i zrobilam juz 4 sloiki konfitury (powidel? choc smazone w sumie 1 dzien) t

Ałycza (mirabelka) - Prunus

No to sie pogubiłem... Te śliwy - ałycze w mej okolicy mogą być i żółtoowocowe, czerwonoowocowe i fioletowoowocowe. Wszystkie wspaniale smakują, zaprawy ich cudnie "pektynują"... W znanym mi zmrozowisku posadzone kilkuletnie jej drzewka mimo, że kwitną obficie - nie owocują! Czyżby nie zapy

Dżem z mirabelek

Zajebiste na mase hahahha ćwicze 3 miesiace na siłce i jem ten dzem codziennie mam siłe za 2ch hahaha

Re: mirabelka

Witam na forum Gazety! Och okrutni, ale ponieważ się wam dostało od innych to wstrzymuję się z prztyczkami w noski. Po pierwsze nie mirabelka tylko śliwa wiśniowa, mirabelka to inny gatunek (wiele mieszańców utrudnia rozeznanie w temacie) zwany Prunus domestica var. syriaca w odróżnieniu

Jakie piekne owce!;)) Ale to chyba nie mirabelki bo pamietam, ze byly podluzne. I pachnialy szalenczo wprost!

....z mirabelkami?

Nie moglam podejsc blizej, ale wyglada mi to drzewo na mirabelki. Natomiast zawsze zastanawialam sie po co komus w srodku łanu zboza wydzielone jest poletko pod uprawe czegos innego niz zboze, z odstraszaczami na ptaki.... Rozejrzyjcie sie po swojej okolicy, bo strasznie jestem ciekawa czy to

Wiśnie to robię malutką "ręczną" drylownicą i pestka odchodzi, a w mirabelkach nie za bardzo jest czym. Duża drylownica, ta do śliwek nie spełnia tu swojego zadania Co prawda nie mam, ale raz pożyczyłam od koleżanki by spróbować i nie bardzo mi to wychodziło właśnie na mirabelkach..

mirabelka, ałycza - przycinanie, formowanie

Moje drzewko to czerwona mirabelka (albo ałycza), przesadzona na działkę z nieużytków. Ma kolce i najprawdopodobniej czerwone owoce (jej siostry miały). U mnie jeszcze nie owocowała. Wyrosła za to na 3 metry, trzeba by ją skrócić i ewentualnie przerzedzić gałęzie. Zastawiam się jednak czy takie

Nie, nie podoba mi się ani jako Mirabelka, ani Mirabela , ani Mirabella. No śliwka po prostu. Znałam w dzieciństwie jedną Mirellę, która była zdaje się tak przezywana, w każdym razie mnie się to jakoś bardzo silnie kojarzyło.

Re: mirabelki

karelia napisał(a): > mmmm mums , konfitura z mirabelek, umieszmy tak konfiture, ze kazdy sie zlapie > na lep;-))))oczywiscie konfitury, Mlle Maantis A co tam jeszcze sypniesz...do tego lepu

Wojenny szlak znaczony mirabelkami

sukcesu. Kiedy był Pan redaktorem lokalnego oddziału Gazety, Pańskie pomysły dot. Operacji Łódzkiej miały jakiś sens. Teraz, jako urzędnik, zajmuje się Pan sadzeniem mirabelek pokoju, a cmentarze wojenne w regionie nie są nawet dobrze oznakowane. Niestety ten żenujący model sprawdza się nie tylko w