Sake

Sake

Przeszukano 118 969 821 wypowiedzi na 1 502 forach

mazda 626 problem z równom pracom silnika - pozostałe wpisy

Soruj: wg trafności wg daty

Problem z Mazdą 626

Piszę w imieniu kumpla który jest posiadaczem Mazdy 626 1.8 16v 93r."DOHC"LPG/benz. Przy odpaleniu auta na benzynie,silnik przez chwilę pracuje po czym spadają obroty i gaśnie. Po nagrzaniu się silnika (praca na LPG)auto traci na mocy przy zmianie biegów, zrywa wzrastają obroty do 1,5 tyś

mazda 626 problem z kulejącym silnikiem

Witam:) ! Chodzi o to że w mojej mazdzie 626 silnik na niskich obrotach (wolnych obrotach na biegu jałowym) kuleje, a jak dodam gazu podczas jazdy to ją zamula i w zasadzie predkości 60km/h nie moge przekroczyć:(. Paliwko odpada, świece dobre to samo przewody zaponowe, problem zaczął się w

Mazda 626 pomocy!!!!

Piszę w imieniu kumpla który jest posiadaczem Mazdy 626 1.8 16v 93r."DOHC"LPG/benz. Przy odpaleniu auta na benzynie,silnik przez chwilę pracuje po czym spadają obroty i gaśnie. Po nagrzaniu się silnika (praca na LPG)auto traci na mocy przy zmianie biegów, zrywa wzrastają obroty do 1,5 tyś

Mazda 626 pomocy!!!!

Mazda 626 problem ze stukami w silniku.POMOCY!

Witam.Dzisiaj nagle w mojej Maździe 626 2.0 DITD 1998r zaczęło coś pukać stukać w czasie jazdy w silniku co to może być?I na jakie koszta mam być przygotowany...?Wolę popytać żeby mi mechanik nie powiedział że silnik do wymiany...

Mazda 626 (1997-2002)

mam auto od roku z silnikiem 1.8 90km i rzeczywiście muszę przyznać auto jest świetne żadnych problemów a przejechałem 25tys.

Re: mazda 626 problem z kulejącym silnikiem

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale wybierz się tam: autojaksa.com.pl magik zajmuje się tylko mazdami i jest najlepszy na świecie

Re: Mazda 626

Gość portalu: RaV napisał(a): > nie jest wypadkowa, ale czy przebieg 120tys nie jest z duży? przebieg jest maly, to nie problem dla tego samochodu natomiast nie wiem czy silnik 1,8 to najlepszy wybor (chociaz wydaje mi sie, ze tak naprawde ten silnik to 1,9), cena jest przyzwoita ale

Mazda 626 pytanko

Czesc mam do was pytanie mam oferte kupna mazdy 626 rocznik 89.Cena wynosi 4500 zł samochód jest sprowadzany z Niemiec, nie był bity na zewnątrz wygląda super zero rdzy, w środku podobnie dobrze utrzymany, znajomy mechanik który pojechał oglądnąć z nami auto stwierdził że z silnikiem też jest

na swoje pytanie poszukaj odpowiedzi w skarbnicy wiedzy forum.mazdaspeed.pl Jaksa również uczestniczy w dyskusjach.

bez pana mechanika to się pewnie nie obędzie. można obstawiać? np. sonda lambada? :) filtr paliwa, katalizator itedeum itepeum -- poligono industrial !

Re: Mazda 626 (1997-2002)

mam problem kupilem mazde 626 tdi 2.0 silnik 1998r po wypadku , z niej przelozylem silnik do drugiej takiej samej mazdy i nie moge jej uruchomic . Tzn . po przekreceniu kluczyka przygasa zegar i klimatronik , kontrolki na desce rozdzielczej nie gasna . W czym tkwi problem ?

Re: mazda626?

Jezeli to benzyna koniecznie uczestnicz w porannym odpalaniu. Silnik musi byc zimny, po calonocnym staniu. Mazdy miewaja problemy ze spalaniem oleju przez uszczelniacze trzonkow. Niby drobna naprawa, ale nieomal w 100% przypadkow trzeba wymienic rowniec pierscienie. A wtedy taki samochod jest za

Re: MAZDA 626....

częsciej wyprzedzają i jeżdżą z obciążeniem. Moc można zwiększyć bez problemu tylko to kosztuje zuzycie paliwa oleju opon zawieszenia itd. więc na codzienny użytek tyle mocy w zupełności wystarczy. Natomiast 90 Km w takim samochodzie jak 626 to już spory niedobór wskazane jest przynajmniej 115 KM

Mazda 323 - problem z silnikiem?

rocznik '99 silnik 1.3 benzynowy Dosc czesto podczas przyspieszania na 2gim (czasem rowniez na 3cim) biegu silnik zaczyna jakby sie dlawic, jakby wystepuja taki milisekundowe przerwy pracy silnika, wystepuje taki efekt kangurka, auto wtedy ledwo co sie rozpedza. Pomaga wrzucenie wyzszego

mam mazde 626 rok 2000 z silnikiem 2.5 Litra i manualna skrzynia. Samochod jest nie zawodny i w tej chwili przebieg wynosi 376 000 kilometrow. Jest tylko troche problemu z korozja (ostatnio wymienilem dziurawa miske olejowa). Goraco polecam.

mam mazde 626 rok 91 silnik 2 litry i nie mam problemów z tym autem przejechałem nim już 280000 tysiączków i dalej jest bezawaryjna i nie mam zamiaru zmieniać tego autka

Re: Mazda 626 pomocy!!!!

strzal gazu, a jak ktos wyzej napisal, mazdy sa na gazie kaprysne - nie mam pojecia dlaczego. Proponuje kolejno i dokladnie sprawdzic gumowa rure laczaca przeplywimierz z przepustnica. Dziura zaburza pomiar ilosci zasysanego powietrza - silnik dostaje zbyt uboga mieszanke. Drugi w kolejnosci jest

Hej posiadam mazde 626 z 2000r po FL z silnikiem 2,0 115 KM przejechałem już 26 tys i nie sprawiła mi żadnego problemu samochód jest bardzo wygodny bogato wyposażony świetny ekonomiczny i dynamiczny silnik i zdecydowanie nie zgadzam się z opinią że ma banalne wnętrze i mało orginalne nadwozie ja

Re: mazda 626 diesel 85 r

Zajrzyj do ostatniego numeru Auto Swiata - tam jest opisany ten model. Silnik tak slaby, ze mialby problem nawet z napedem wycieraczek!

Re: Mazda 3 i Mazda 6

I owszem, w serwisie mniej mają problemów z modelem 3 niż z modelem 6. Zwłaszcza "szóstki" - mają wyżyłowane silniki, w dodatku "piją" olej (!) Dziwne to jakieś, starsze modele (626) były nie do zajechania, a mechanicy pytani o naprawę silnika w 323 robili wielkie oczy...

Re: Mazda 626 - szukam książki

Nie wywazaj otwartych drzwi. Pytaj. Coz Cie trapi w tym pieknym aucie? I dokladnie jaki to model auta (rocznik, silnik wraz ze sposobem zasilania)? Z literatura niestety sa pewne problemy. Polskie publikacje, o ile nic sie nie zmienilo, dotycza tylko rocznikow 83-92 (modele GC i GD) i sa raczej

Re: Czy warto się interesować Mazdą 626

Niknejm ma rację sprawdź to autko, a przedewszystkim jak ta mazda była bita. Mój Probe ma identyczny silnik jak ta mazda 2,5L V6. Uważam, że te silniki są super: cicha praca, odpowiednia moc i wytrzymałość. Spalanie w automacie ok 13l w mieście i ok 9 l w trasie. Ja kupując swojego pojechałem

mazda 626 !!! rocznik 94-96

jakościowo i wykończeniowo są takie same tylko że mazda jest ładniejsza i ma lepsze silniki Popieram tez pomysł z mazdą 323f lub nissanem jedynkom, no może jeszcze jakis opel ale maja słabe wyposarzenie:( lub poprostu jego brak

Tylna oś skrętna. Mazda 626 1989. Problem.

Proszę o pomoc przy diagnozowaniu i naprawie problemu związanego z praca tylnej osi skrętnej w tym samochodzie. Samochód jest bardzo niestabilny, pali się czerwona kontrolka stanu kontroli zawieszenia, auto pochodzi chyba z Francji. Trudno powiedzieć. Obecnie jest zapowietrzony układ

Tylna oś skrętna. Mazda 626 1989. Problem.

Proszę o pomoc przy diagnozowaniu i naprawie problemu związanego z praca tylnej osi skrętnej w tym samochodzie. Samochód jest bardzo niestabilny, pali się czerwona kontrolka stanu kontroli zawieszenia, auto pochodzi chyba z Francji. Trudno powiedzieć. Obecnie jest zapowietrzony układ

Re: Mazda 626 - szukam książki

Na gazie znam sie dokladnie tyle, ze wiem o tym, ze mazdy sa dosc wrazliwe na ten typ zasilania. Sam walcze z mysla o zalozeniu instalacji, bo cena benzyny powala, a lubie jezdzic moja mazda :). Nie wiem jaki masz model auta. Jezeli jest to silnik zasilany gaznikiem (modele mniej wiecej do 87

Re: Alfa 156 problem :(

pomijając kłopoty na zimnym silniku, ale nie ma ciągu. Prostowałem podłogę pod pedałem gazu, a z lewej mijała mnie jakaś mazda 626 i stare bmw 525 (dobrze że nie z prawej)

Re: Mazda 323 - problem z silnikiem?

> Ulubiony19 licze na ciebie, sam wczesniej jezdzilem 19 f3n L740, a > ojciec dawno temu mial jeszcze taka 1.4 z gaznikiem ktora smigalem > na uczelnie, miło wspominam te auta ;) pozdrawiam To czemuś zmienił auto!:):):) Żart:) Mazdy też są ok;) Czy silnik nie stał się ostatnio

Sprzedaż samochodu- problem z racji przebiegu

Mam taki dylemat: będe sprzedawał swoją Mazdę 626 2.0 DITD ma przejechane ponad 290tys. Silnik jest w stanie bardzo dobrym ale: patrze na Allegro a tam każda ma 160-180tys przejechane... I moje pytanie: znajdzie się ktoś kto kupi mimo tego przebiegu? Czy muszę się spodziewać głupich pytań: typu co

Re: Nissan Primera czy Mazda 626 ?!

być wręcz odwrotnie, na koniec jeszcze jedna sprawa - nie należy wiązać równoletnich 626 i Primery z francuskimi koneksjami Nissana, dopiero rówieśnik Mazdy 6 jest z tego okresu, z drugiej strony Mazda 6 ma wiele wspólnego z Fordem Mondeo więc różnie można się zapatrywać na problem

Toledo 1L. W zimie zapala bez problemu, to mit że diesla nie odpali się na mrozie (o ile jest zdrowy i ma dobre świece i akumulator). Właśnie mi stuknęło 200 tys km, silnik jest w niezłym stanie i po nim nie widać zużycia, gorzej z turbo - poprzedni właściciel źle się z nim obchodził i czeka

) do wyboru w zasadzie był passat, golf i toledo (ciężko dostać ibizę czy cordobę z afn-em). Na starcie odpadła ostatnia japońska primera z silnikiem 2.0TD - po prostu beznadziejna dynamika połączona z dość wysokim spalaniem. A z tej trójki (passat, golf, toledo) seat miał najlepszą proporcję cena

Re: Czy warto się interesować Mazdą 626

Gość portalu: Brutus napisał(a): > Silnik to nie wszystko. Słyszałem że po około 10 latach rdza zjada tylni wał co > grozi poważnym wypadkiem. Poza tym 200000 km po naszych drogach to chyba > zabójstwo dla zawieszenia. Macie może doświadczenia ze starszymi mazdami ? > Rocznik

jaki olej

Mam mazdę 626 rocznik 1990 z silnikiem 2000 ccm 16v GT . Problem tkwi w oleju, który po 4000 km jest czarny jak smoła.Robię krótkie trasy. Silnik jest zalany Mobilem 15/40 . Przebieg prawie 300tys. km. oleju "nie bierze".Może zalać innym olejem ?

Re: Mazda 626 DiTD 1998-2000

Mój ojciec miał 98' tyle, że 2.0 16V benzyna. Bardzo dobrze sie sprawował. Ja na ten silnik spalanie było małe. Zero problemów, jeśli chodzi o blachy to chyba była robiona mała zaprawka przy nadkolu ale to przy okazji bo auto było sprowadzone z Niemiec i zderzak był do wymiany. Co do diesla

Jak odróżnić silnik wysoko od niskoobrotowego?

Od pewnego czasu spieram się z kumplem o to czy mazda 626 z silnikiem 2,5 litra, 24V, 1993r, benzyna, ma silnik wysoko czy nisko obrotowy. Stawka jest wysoka więc dla osoby która mogła by mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu przwidziana jest nagroda!! Chodzi mi o jakieś wiarygodne źródło a

Re: Alfa 156 problem :(

czarny156 napisał: > pomijając kłopoty na zimnym silniku, ale nie ma ciągu. Prostowałem podłogę pod > pedałem gazu, a z lewej mijała mnie jakaś mazda 626 i stare bmw 525 (dobrze że > nie z prawej) to ze mijalo cie bmw 525 to chyba nic dziwnego skoro masz 1.8TS :)))

Problemy Mazdy po inst.gazu,zła praca na benzynie

.Na gazie silnik pracuje bez zarzutu.Mazda 323 r.prod.1995 16V 1500cm.Jeden z mechaników oznajmił że możliwa jest awaria przepływomierza,mógłbym to wypróbować lecz ta część jak sprawdzałem jest dość droga.Może istnieje możliwośc jego naprawy ale może są inne wyjścia.Proszę wszystkich o pomoc

Czy kupić mazdę 626 diesel za 18 tys z 95 rok

Mam Mazda 626 2.0D z 1989roku i jeszcze nigdy mnie nie zawiodla. Jeszcze jest bez sladow korozji!!!!!! Silniki dielsla i zawieszenie w 626 sa super. Na ostatnim przegladzie oryginalne amortyzatory po 183 tys.km mialy ocene 72 i 73 to lepiej niz jednoroczne Vektry mowil gosc na stacji. W roku

Re: instalacja gazowa - mazda xedos2,0

on nie pisał że chce samodzielnie montować gaz... oczywiście najlepiej zamontować instalację wtrysku sekwencyjnego gazu, bo przy zwykłej instalacji może być problem z przepływomierzem (o ile to jest ten sam silnik co w zwykłym 626 np. z 1995r.) te instalacje nie są już takie drogie

LPG - kłopoty z pracą na benzynie

Mam Mazde 626 2.0i z 1991 roku z holenderską instalacją gazową. Od pewnego czasu mam kłopoty z pracą silnika na benzynie, dzieje się to tylko gdy silnik jest nierozgrzany, nie trzyma obrotów, pracuje nierówno do ok 2500 obrotów, powyżej tej prędkości obrotowej silnika i gdy się już rozgrzeje

Re: jaki diesel za 15.000

to już nie lepiej 626 z 2001 roku od stycznia bez problemu za tą cenę zadbaną znajdziesz, ogólnie silnik 2,0 tej mazdy był montowany we wszystkich modelach mazdy z drobnymi przeróbkami, jedyny minus tego silnika to to że jest głośny ale za to w trasie bajka. -- Nie dyskutuj z głupim, gdyż

Re: Mazda ma zawsze ciekawe pomysły

sherlock_holmes napisał: > Podobno problem z zapiekającymi się pierścieniami olejowymi w Mazdach wynika ze > ...sknerstwa włascicieli, któzy leją (tanie) oleje mineralne. Na syntetykach p > roblem prawie nie wystepuje. raczej nie , bardziej obstawiam zaworek olejowy. a co do

Re: Jaki jest dostep do serwisu MAZDA 626 w Polsce ?

. Jak wymieniasz o czasie: olej, filtry Mazdy się użytkuje naprawdę bez problemów A moze cos wiecie o Mazdzie 323?? W benzynowym modelu z 1993 roku co ok. 40 tys. musiałem zmieniać ostatni tłumik. Po 100 tys. szlifowałem tarcze, a po ok. 150 tys. silnik zaczął brać olej (ok. 0,3 l na 10 tys

Re: Carisma vs. 626 vs. Vectra

Ojciec mial Vectre B z 98 roku, ale z najslabszym 100konnym silnikiem, kuizyn ma z 2.5 V6. Powiem tak, zaieszenie to bajka, co do wykonania, to mozna miec uwagi. Jesli idzie o trwalosc to mazdy chyba nie przebije zadne z aut. Ale samochod zrobil 250 tys km i nie mial powaznych usterek

Re: Problemy Mazdy po inst.gazu,zła praca na benz

Hej. Mam Mazde 626 Capella z 1979 roku.Zainstalowalem Gaz na wiosene i zrobiłem już ze 30 tyś. km , Mimo iz ten samochod niema elektroniki to jednak tez mialem problemy z benzyna, szarpal i kichal jakby mu brakowalo paliwa (zywcem sie dusił). Na gazie jest wporzadku. Co sie okazalo

Re: Mazda 626 2.0 DITD - czy warto?

Witam! Jeżdżę Mazdą 626 ditd (kombi) z 2001 r. od przeszło roku. Na początku byłem dość sceptycznie nastawiony do tego modelu głównie z uwagi na jego dość "oryginalny" wygląd, ale to kwestia gustu i w miarę użytkowania samochód odwdzięcza się. Jeśli chodzi o walory użytkowe to jest to

Re: Mazda 626 diesel/lpg/benz- poradźcie przy zak

znajomemu padl srodkowy tlumik. Mi po 170.000 km i 8 latach, jemu po 4 latach i 60.000 km. Cena oryginalow: mazda - 420 zl, opel - 440 zl. W tym roczniku wystepowal jeszcze model z silnikiem V6 2,5 benzyna. Mial on okolo 170 KM. Jest on o tyle godny uwagi, ze ze wzdgledu na wysokie oplaty mozna go kupic

Podobny problem

; w tych latach V. słynęło z bezpieczeństwa i niezawodności kolejny to Mazda 626/323 wiadomo japońce. 626 duży wygodny samochód i d. wyposażony, 323 mały zgrabny i podobno niezawodny no i ostatni to Vectra A (bodajże w każdej fotel jest regulowany w 3 płaszczyznach) polecam wersję sinikową 1

Re: a może minivan?

i jeszcze jedno - gdyby się ktoś obawiał, że auto mało znane i będzie problem z częściami to warto dodać, że tak naprawdę to PRemacy jest "składakiem" dwóch dużo bardziej popularnych modeli - podwozie, zawieszenie i silniki ma od Mazdy 626 (czyli auta klasy D, podczas gdy większość minivanów

Re: Mazda 6 w testach.

Większych bzdur w życiu nie słyszałem.Silniki diesla nie mają tych samych problemów,ale mają problemy typowe dla jednostek nowej generacji z systemem Common-raill,przy czym w porównaniu do silników innych marek są wraz bezawaryjne.Większość kłopotów dotyczy nieumiejętnie eksploatowanego turbo i

Re: Problemy Mazdy po inst.gazu,zła praca na benz

wstawiają w układ elektr pompy, ze po przełaczeniu na gaz pompa paliwa ulega wyłączeniu i nie pracuje. Natomiast, żeby komputer silnika nie łapał błędów to w instalacji gazowej musi być założony emulator, który oszukuje komputer silnika, że pracują wtryskiwacze. Chyba dobrze wyjasniłem

Re: Mazda 626 2.0D `90 PROSZE O OPINIE !!!

Mam takiego kombiaka w benzynie. Jest sporo nowszy, bo z 1995 roku. Jednak z opinii uzytkownikow z forum mazdy (www.mazdaspeed.pl) ten model uchodzi za bardzo niezawodny. Diesel, jest dosc slaby (60 KM), ale bardzo trwaly i ekonomiczny. Jezdzilem juz 3 zelektryfikowanymi mazdami w roznym stopniu

Re: mazda 323f czy może jakiś inny równie dobry s

Polecam. Moja druga polowa przez wiele lat bezawaryjnie jezdzila takim cudem. Ja w tym czasie mialem 626 GT. Oba samochody jezdzily bezawaryjnie. Niestety 626 kupiona z drugiej reki miala powazny i ukryty defekt silnika. Awaria sama w sobie banalna, ale w tym modelu stosowany byl silnik znany

Re: mazda

zajezdzic,a naprawa/wymiana jest nieoplacala.Kupic mozesz,ale pewno tzeba sie liczyc z duza kasa w przypadku powazniejszych napraw..Co do micry to taczka przy tych mazdach-dobra na zakupy,dojazd do pracy-cos jak matiz,seicento...

Doradzcie coś

Przepraszam ale muszę ponowić ten wątek, mam nadzieję że tym razem ktoś , coś doradzi. Kolega jest już załamany , wydał fortunę na naprawę a auto nadal stoi. Przypominam: Mazda 626 1.8 16v 93r."DOHC"LPG/benz. Przy odpaleniu auta na benzynie,silnik przez chwilę pracuje po czym spadają obroty

Mogę podpisać się obiema rękami ;)

Tyle że nie Nissan, lecz Mazda 626 GD - właśnie godzinę temu wróciłem przejechawszy całą Polskę wszerz (ca. 500 km w paskudnej pogodzie); zero problemów, zero stresu, silnik jak zegareczek, nic nie trzeszczy i się nie tłucze. Na chol.erę mi cacko z komputerem, które rozsypie się po

Re: Przetarg PZU.Mazda-przebite numery.Jak zalega

problemu samochod sprzedal. To jednak byl golf, samochod prostacki w tych latach budowy. Mazda ma to do siebie, ze czesto trzeba podawac VIN nadwozia, aby kupic wlasciwe czesci zamienne. Jezeli oryginalny numer gdzies zaginal moga byc problemy z serwisowaniem. Na szczescie najwazniejsze informacje mieszcza

Re: v6 dymi przy rozruchu

Mazda 323 f mojej kobiety tez miala ten problem. Wymiana uszczelniaczy go rozwiazala. Proponuje zakup oryginalow. Dawno temu w mojej 626 wymienilem na podrobki. Silnik przeszedl z dymienia przy rozruchu na dymienie na stale. Ubywanie oleju moze oznaczac palenie oleju (producent zawsze

Pomadrzmy sie

.... zobaczymy w jakim stanie bedzie ta Mazda za rok przy tak samo agresywnej jezdzie jak w BMW. Zdradze ci tajemnice: przed moim BMW mialem wlasnie Mazde. Wprawdzie byla to amerykanska 626... ale nie ma co porownywac. Silniki Mazda ma bradzo dobre, niestety za duzo pakuja do tych samochodow

Re: Mazda 3 2.0 i-stop | Za kierownicą

cyt: "Teoretycznie możliwe jest całkowite wyeliminowanie pracy rozrusznika elektrycznego, ale przeprowadzono dokładną analizę ilości zużywanego wtedy paliwa. Wynikało z niej, że konieczne byłoby całkowite pozbycie się spalin z cylindrów, co z kolei wymuszałoby dłuższą pracę silnika przed jego

prosba.

Ale ty jestes chlopie mechanik! A tutaj wchodza na forum ludzie, ktorzy w przerwach w pracy pytaja co im w aucie padlo. Przeciez taki gosc, jak bedzie mial problem, to sobie w zyciu nie poradzi. A ja mam do ciebie pytanie, skoro pracujesz w Danii, to prosilbym o dokumentacje do mazdy 626

Re: Mazda 6 vs.Ford Mondeo vs.Honda Accord

Polecam Hondę. Jest bardzo dobra, ale zarazem dość popularna (nie powinno byc przez to problemów z dostępnością części, co może być problemem w mazdach). Mondeo to jakby nie ta klasa - mało trwałe nadwozie, raczej taka sobie jakość wykończenia, nie najlepsza kultura pracy silników, spora

Re: Mazda CX-7 | Za kierownicą

": => moto.pl/MotoPL/1,90141,6907099,Mazda_6_2_2_MZR_CD_Sport___test.html Na pewno należy pochwalić go za wysoką kulturę pracy i niewielki apetyt na paliwo. Dodatkowo w CX-7 2.2 MZR-CD zastosowano system AdBlue ze zbiornikiem mocznika, o którym również pisaliśmy na Moto

Leon vs Octavia vs Mazda 6

i kupilem to autko. Bylo to autko na ktorym mialem "naprawde" douczyc sie jezdzic. Niestety patrzac z perspektywy czasu ten zakup byl błędem. Pomimo swietnego wygladu, w ktorym do dzis jestem zakochany, silnik jest za słaby, jego kultura pracy pozostawia wiele do zyczenia, a poza tyum spodziewamy

Czy powracaja zlote czasy motoryzacji? Silniki V16

motoryzacji? PS. Roznica w pracy silnika R4 i V6 jest tak wielka, ze zastawiam sie dlaczego producenci nie uznaja V6 za minimum i nie produkuja rowniez malych jednostek V6? Mazda kiedys robila 1.8 i 2.0 V6, Jaguar 2.0 V6 - czy chodzi tu o koszty? Co jest przeszkoda aby kazdy mial jednostke V6 nawet

Re: Spowiedź handlarza

dokładnie, masz 100% racji! Weźmu nawet tą moją byłą 626stkę w dieslu na liczniku miała 240 tys i pewnie mogłaby śmiało przejechać następone tyle km bez poważniejszych awarii. Wystarczy posłuchac pracę silnika i poobserwować jak się zachowuje podczas jazdy, jeśli jest wszystko ok to niech m

Re: Ford Probe , co o nim wiecie ?

Ten japoniec to udana mazda 626, a potem mx6. Dziela plyte podlogowa, zawieszenia (z tylu od zawsze wielowahaczowe) i silniki. Jesli sie nie myle automatyczna skrzynia biegow to dzielo forda i to nie zbyt udane. Ta sama skrzynia oczywiscie spoczywa w mazdach 626 i mx6. Problem z tym elementem

Re: Ceny cześci i dostępność: Mazda, Honda czy To

wejdź na forum mitsumaniaków i poczytaj. jest tam sporo rzetelnych ludzi znających się na temacie, którzy z pewnością doradzą i wyrażą swoją opinię. czy "Civik" jest większa od Lancera... bym polemizował kolega w pracy ujeżdża colta 1987 i silnik śmiga bez problemu na gazie. ja reanimowałem

Przykład

Osoba z mojej rodziny sprowadziła sobie właśnie takiego 'grzmota' z Rajchu:) Chłopak zrobił mature, równolegle dorabiając sobie różnymi pracami. Za 450 Euro przyprowadził sobie Mazde 626 2,0 5d z 1989 roku o przebiegu 220 tys. Jeździłem tym autem w niedziele (tego samego dnia rano przyjechal

Re: corolla? nie pytaj waskesa ;-))

na wyjazd na wakacje ,do ktorego czesci sa tanie i mozna dobrac odpowiedni silnik do potrzeb.I takim wlasnie autem jest passat ,dobry pomysl to W124 kombi ,moze jeszcze peugeot 406.Z japonskich to moze carinaE kombi , i mazda 626 jest tez dobra. -- -------------------------------------------------------

Re: korzyści z aut dla gospodarki a podatki

Wybacz, ale sie nie zgodze. Moja dziesiecioletnia mazda rowniez przechodzi badania z marszu. Diagnosta ostatnio stwierdzil, ze czesto w gorszym stanie sa trzyletnie fijaty i to z duzo mniejszym przebiegiem. Na pytanie w czym problem stwierdzil, ze w prawie nowych fijatach problemy sprawiaja

tylko nie Mondeo I!

same problemy - m.in. pompa wspomagania, klimatyzacja i cała masa duperelków. Z ulgą i dużą stratą sprzedał. Jeździłem sporo egzemplarzem po liftingu i poza awarią elektryki (klakson, wycieraczki) nie było z nim problemów. Skorpio jest królewsko wygodne, wybierz wersję z mniejszym silnikiem, to

Re: korzyści z aut dla gospodarki a podatki

Wybacz, ale sie nie zgodze. Moja dziesiecioletnia mazda rowniez przechodzi badania z marszu. Diagnosta ostatnio stwierdzil, ze czesto w gorszym stanie sa trzyletnie fijaty i to z duzo mniejszym przebiegiem. Na pytanie w czym problem stwierdzil, ze w prawie nowych fijatach problemy sprawiaja

Re: Silnik Pana Wankla

przyczyną wielkich problemów ze spełnianiem wymogów czystości spalin. Pamiętajcie - obecnie wymogi to już nie miligramy a praktycznie maksymalnie parę cząstek węglowodorów na milion cząstek spalin. W najnowszym Wanklu o nazwie "Renesis" Mazda poradziła sobie z problemem przenosząc okna wylotowe ze

Ghrom to troll jest przeciez!!!

Tak czytam sobie te jego wypowiedzi i dnia na dzien jest w nich coraz wiecej jadu i zlosliwosci wobec innych forumowiczow, wyraznie chlopak ma pewne problemy ze swoja osobowoscia i stan jego sie stale pogarsza. W sumie to mi jego zal jest i chcialbym mu w jego ciezkiej biurowej pracy jakos

Re: Nissan Almera II 1.5

napiszę w ten sposób, intewresowałem sie podobnym modelem co ty i chciałem sie zmieścić tak do 20000 zł i jak sobie tak porównałem to wyszło na to że kupiłem mazdę 323f z 2000 roku z full opcją, wcześniej jeździłem sunnym 1.4 16v z 1994 roku a w pracy miałem właśnie okazje jeździć firmową almerka n

Re: Znowu Toyota i Mazda wzywa do warsztatu

swych aut myjka cisnieniowa (Gardena) - jedni sie smali inni plakali pozatem box´y sterujace praca silnika,co dziwne w Mits. "siadaja" po ok.70 000 km przebiegu,takie same w Mazda funkcjonuja nawet po 1 000 000 km. - trza dobrego szamana by te misterium wytlumaczyl. .. apropos odpadajacego

lexus nie taki zły

Dziś w programie Turbokamera ...klient kupil Lexusa is220 jaki silnik to nie pamietam ale diesel i ponad 400nm..Szybko okazalo sie ze a to sprzeglo chodzi ciezko, w miescie wrecz nie do zniesienia, odglosy praca silnika są paskudne. ---------------- to ciekawe znam to auto, jest w rodzinie

Re: Passat, 6 , 3 , A4 czy Vectra ??

bmw i audi to auta klasy premium są mniejsze od pozostałych i drosze mazda - sa problemy z silnikami dizla - awaryjne pompy i czujniki sterujące praca silnika - koszt regeneracji pompy 4 k pln - 1 zaklad w Polsce. Moze nie tyle marka zawodzi co slabe paliwo ? benzyna ok, choc ceny czesci

Kultura pracy silnika-czy jest istotna?V6,R6 itd.

potrzebne koło zamachowe które go przesunie z powrotem na pozycję przed "wybuchem". I cykl się powtarza. jak każdy z wyobraźnią może sobie uzmysłowić taki silnik ma bardzo marną kulturę pracy, bo najpier tłok po wybuchu przesuwa się szybko cały czas zwalniając, a potem wraca siłą bezwładności koła

Re: Serwis aut japońskich

kierownik serwisuje tam swoją Madzię - dokładnie taką samą, tylko 3 lata młodszą i kiedyś właśnie miał sytuację, że w ASO chcieli mu rozmontować pół silnika i wymienić części za parę tysięcy, a Jaksa rozwiązał problem za parę stówek (dokładnie nie pamiętam, o co chodziło). Namiary z Googla: Auto

Re: Jak się jeździ z "Wanklem"?

Jeździłem Mazdą RX-7 z 1990r, silnik 1.3 bez turbo, 145KM. Po pierwsze, duże spalanie benzyny, 10-20 litrów, do tego dochodzi olej, jak ktoś wcześniej napisał, około 1 litra na 1000km (olej jest wtryskiwany specjalnie do komory spalania i smaruje i uczczelnia rotory). Jak się jeździ wanklem

Re: sprezarki w dieslach

mechaniczną sprężarką była Mazda 626 Comprex - katastrofa. 75 KM i 169 Nm z 2.0. > i drugie pytanie: czy ktorys z producentow prowadzi jakies powazne badania > lub proby wprowadzenia sprezarek "na zyczenie", czyli takich odlaczanych i > zalczanych wtedy kiedy to konieczne? A po co

Re: Dlaczego ludzie wola starego diesla zamiast L

milos75 napisał: > Ten 5-cylindrowy diesel Volvo jest naprawdę bardzo dobry, więc nie dziwię się, > że go wybrał. Jest to jeden z niewielu silników diesla, z którymi jazda naprawd > ę mi się podoba, obok 2.2 Hondy i diesli BMW. Przede wszystkim ma równą, przyje > mną pracę i

Re: Citroen C4 grand picasso

Generalnie to nie ma reguły. Mam dwóch znajomych jeden miał Mazdę 323 sedan diesel drugi 626 też diesel. Nie powiem Ci dokładnie które to były roczniki w każdym razie obaj kupili te auta w połowie lat 90 jako kilkuletnie. Przechodząc do sedna sprawy o ile 323 dalej ma się świetnie o tyle 626

Re: Toyota przyznaje: Wycofanie milionów aut może

czasu przerabiałem kilka samochodów mn. 126p/polonez/toyota camry TD '89, camry 2.2+automat'93, mazda 626 '95, citroen c4 a obecnie avensis 05 i tylko auta toyoty spełniały moje oczekiwania co do wykonania, eksploatacji czy komfortu jazdy. Medialne wygłupy w które trudno uwierzyć. To ze idiota

Re: Coś innego o polskim oddziale Chryslera

Mazda brylowała. Następnie, przez wiele lat nie dawal kasy na rozwoj nowych modeli pozwalając na produkcję prehistorycznych 323 i 626. Ford chyba kupił Mazdę tylko po to żeby wyciągnąć z niej technologię i zdobyć nowe rynki. Potraktował ją całkowicie instrumentalnie. Aż żal jak zniszczyl tę

Re: Pomoc w wyborze samochodu.

. Oczywiście tylko benzyna, ewentua > lnie z LPG ale w japońskich silnikach różnie z tym bywa. Chrup, chrup. Tam gdzie siedzisz (Włochy o ile dobrze pamiętam), chrup, chrup, nie ma pewnego problemu, chrup, chrup, który trapi strasznie "starsze Japońce", chrup, chrup. Niezardzewiała 626 czy Primera to

Re: Nowa Honda Accord i Mazda 6 sa piekne!!!

pierwszy raz srednio przy 200 000 km nawet na naszych drogach). Ja jak teraz bede zmienial samochod to bede mial duuuuzy problem. W gre wchodza tylko japonczyki i tylko te z japoni. Mazda6 i nowy Accord beda jescze za drogie ale ja bym sie sklanial w strone uzywanego Lexusa is200 (silnik

Re: Żadnej nie polecamy.

: www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/59599-silnik-diesla-jak-to-jest-z-problemami-tego-silnika-dwumasowki-i-sprzegla/page__hl__sprz%C4%99g%C5%82o Oraz wątki pokrewne. i "niezwykle bezawaryjnej" Maz > dzie 6 należało im się zaszczytne miejsce na mojej liście. > Może i "chińszczyzna" to nie jest, jeżeli chodzi o kraj pochodzenia, ale ogólno > światowy trend związany z równaniem do najniższego wspólnego mianownika widać t

Re: A ten z uporem maniaka ciągle to samo.

elektryku Mazdy. Praca w określonym zakresie obrotów ma zniwelować problem z uszczelniaczami rotorow. Zobaczymy... Ja doładowanie znam, nic do niego nie mam, ale dla mnie ma swoje plusy i minusy. Nie jestem fanem choć mój wymarzony silnik jakieś doładowanie by miał dla wycisniecia większego momentu i

Re: Nie ma to jak nowe Mazdy

poszukac doklaniejszych danych i wrocic do ksiazek... od ponad roku jezdze mazda 6 silnik 2.3l bodajze 160 koni rocznik 2003, sekwencyjna skrzynia biegow, z bajerkow tylko skorka w srodku i podgrzewane siedzenia i lusterka (standartowo cruisecontrol, 2 poduszki, ABS, elektryka itp) ... co moge o

Re: No proszę! Jak się fijat świetnie sprzedaje :

drogi w eksploatacji moze byc fijat. Podobnie jak ja z siena. Za "moich" czasow nawet klockow nie bylo, a kosztowaly dokladnie tyle co do mazdy 626. Oryginaly. W mazdzie przejezdzaja okolo 70 kkm, tarcze co druga wymiana (choc jest z czego toczyc), fijat, jak pisalem, co 30 kkm razem z tarczami. Drogo...

Re: Pomóżcie wybrać samochód.Koncepcja trochę pod

on na cenach ASO, ktore zawsze sa mordercze przy starych autach. O francuzach i alfie sie nie wypowiadam, aby nie powielac stereotypow. Mazda i sonata to z reguly bezproblemowe auta. Huyndai ma nieco tanszy serwis ASO, ale w roczniku, ktory rozwazasz, mialy zdaje sie spore problemy z korozja

Re: Nowa Honda Accord i Mazda 6 sa piekne!!!

Gość portalu: Szymi napisał(a): > > czesc, > > Tak mam oczywiscie 2.0 V6 z manualem (1.6 to pomylka) Automat niestety też (made by Ford). Tylko 2.0 V6 man. , a piszac o silnikach > nowej mazdy chodzilo mi nie tylko o moc. Pewnie masz racje i 2.3 (chyba okolo >

Re: Najpierw kilka profesjonalnych pomiarów na to

doskonale przyspieszenie superkomfortowe wyprzedzanie (jak ktos pisze ze mu automat zredukowal w trakcie wyprzedzania to a) nigdy nie jezdzil automatem; b) nie czuje go, albo nie umie jezdzic) praca silnika w najkorzystniejszym zakresie obrotow (dobranym przez konstruktorow w koncu, nie?). moja mazda w

Re: Honda Civic - prośba o rady

pięknie,to okpiona została sprawa pozbywania się powietrza z kabiny.Na honde accord przesiadłem się z mazdy626, i stwierdziłem że szyby w moim akordeonie potwornie parują w porównaniu z starą mazdą bez klimy pędzony złością i ciekawością zacząłem dociekać, co jest nie tak. Okazało się, że

Re: Nissan Almera Hatchback za ok. 20k zl

hmmm... no tak zapomniałem o jednostce 1.5dci ale te jednostki wychodziły sporo później w tych almerach. Wcześniej miaęm okazję pare lat poruszać się almera pierwszej generacji z silnikiem od popularnego kiedyś słoneczka, i był to niesamowicie wytrzymały samochód który mi najmniejszych problemów