Przeszukano 112 009 086 wypowiedzi na 1 222 forach

wymiana paska razrzadu opel corsa 1.4 2000rok - pozostałe wpisy

Soruj: wg trafności wg daty

Opel Corsa

Wszytsko co napisali to prawda. mam brata mechanika i moge dodac jeszcze kilka rzezcy. Pompa wody faktycznie wysiada (zazwyczaj przy wymianie paska rozrzadu co zalecalbym najpozniej co 60 tys.) - ma ona defekt praktyczny - naklejona na nia gumowa uszczelka zostaje z czasem przezarta przez

sprzedam opel corsa B

Witam.Mam do sprzedania opla corsę B rocznik 1998 . kolor srebrny , 3 drzwiowy.Do poprawek lakierniczych lub do wymiany : maska przednia plus tylna klapa.Pojawiła się rdza. koszt maska 100-150 tylna klapa podobnie lub można jeździć tak jak kto woli. Zdjęcia auta z ukazanymi niedogodnościami ( bez

Re: Opel Corsa 1.4 Enjoy czy Toyota Yaris 1.3 Ter

Jeżdżę corsą B rocznk 97, trzydrzwiowa 1,4l, wersja swing. Samochód ma za sobą trzy wyjazdy Włoch po 1500 km, wyjazd o Chorwacji i inne dłuższe trasy. Na codzień jazdy miejskie. NIGDY nie zawiódł na trasie. Z napraw wymiana zużywających sie elementów typu hamulce, pasek rozrządu. Większe naprawy

Re: Opel Corsa C (2000-2006)

Mam Opla Corse C (1.2 L, 16 V, 75 KM) od nowości tzn. od września 2001 r. (zakup w polskim salonie). Do tej pory przy bardzo małym przebiegu 46k km konieczna była wymiana wybieraka skrzyni biegów ("pajączek") - plastykowe elementy uległy zużyciu, przepaliły się żarówki: prawy przód (światła mijania

Jakie amortyzatory do Opla Corsy

Jestem na etapie wymiany amortyzatorów w swojej Corsie 1.4,96r. Zastanawiam się również nad wymianą sprzężyn, ponieważ przy komplecie pasażerów czasami nieźle stuka. Oryginalne sprzężyny i amortyzatory są bardzo drogie. Jakie polecalibyście amortyzatory i sprzężyny zamiast oryginalnych

Re: Corsa - pasek rozrządu

Nie no kurcze, zafunduj nam jeszcze kawę, z fusów powróżymy. Corsa C czy D? Jaki silnik? Jeżeli benzyniak (albo mały diesel 1,3) to najprawdopodobniej choćbyś cały silnik rozebrał, to nigdzie paska rozrządu nie znajdziesz, więc i nie ma jak wymienić elementu, który w silniku po prostu nie występuje

Corsa 1.0

Czesc Mam tpytanie do posiadaczy owej corsy. Poniewaz sporo jezdze doszedlem do przebiegu kiedy w samochodzie nalezy wymienic pasek rozrzadu. I tu sie pojawia problem poniewaz mechanik w ASO Opla mowi mi ze jest to silnik, w ktorym jest lancuszek rozrzadu i jego sie nie wymienia. Czy ktos

SXi mówi mi tyle, że to pewnie Vauxhall a nie Opel. Mniejsza - jeśli silnik to Z14XEP, to rozrząd masz napędzany łańcuchem a nie paskiem i o ile nie słychać zaworów (klekotania) to nic z nim nie musisz robić... nawet jak będzie miał 250 tysięcy przejechane i 20 lat. -- Ludzie mawiają o nim, że

Re: opel corsa 1.0 12v

Opisany przez ciebie problem może mieć kilka źródeł : 1. Sprzęgło (ślizga się - tarcza do wymiany(ew. z dociskiem), nieprawidłowa regulacja , wyciągnięta linka (Corsa - B), Zapowietrzony układ sterowania sprzęgłem (Corsa - C) 2. Uszkodzony przepływomież powietrza - do wymiany (możesz

Używany Opel Corsa C (2000-2006)

-3 wymiany kompletnego sprzęgła, więc w czym problem? Taki samochód jest zużyty proporcjonalnie do swojego przebiegu, który rzeczywiście z pewnością jest większy niż w samochodzie używanym do dojeżdżania do pracy - ale tylko tyle! Przy tym, mało kto chyba wie że np. dla Corsy 1.3 CDTi przeznaczonej na

qqbek napisał: > SXi mówi mi tyle, że to pewnie Vauxhall a nie Opel. W istocie, jest to "Koza" vauxhallowa (z pizzą po prawej stronie). > Mniejsza - jeśli silnik to Z14XEP, to rozrząd masz napędzany łańcuchem a nie paskiem > i o ile nie słychać zaworów (klekotania) to nic z

Opel Corsa - cudowne auto

Mam corsiarke z 2002 roku z silnikiem 1,2. Naprawdę jest to wspaniały samochód. Serwis odwiedzam tylko na przeglądy i raz na wymianę klockow hamulcowych. Pozdrawiam corsiarzy. :-))

Re: 5 letnie Ople Corsy

Gość portalu: Piotr napisał(a): &#62 Jeżdżę 5 letnią corsą 1,4. &#62 Świetne autko do miasta i na wypady w teren. &#62 Auto sprawuje się rewelacyjnie. &#62 Jedyna wada to tłumiki (wymiana srednio 1 w roku), jak nie koncowy to środkowy, &#62 &#62 oraz drobe

Re: Skoda Fabia 1.2, Opel Corsa1.0, Hyundai Getz

aras u mnie jest pasek zabaty, a nie łańcuszek. a po drugie w fieście duratec16v (benzyna)wymiana paska jest zalecana również co 10 lat lub co 150/160tys. zależnie co nastąpi wcześniej. przy założeniu, że przeciętny kowalski robi 10tys rocznie nie będzie mu dane grzebać się w rozrządzie.

Opel Corsa B - kobieta pyta :)

Witajcie. Jestem szczęśliwą posiadaczką Opla Corsy 1998 r 1.0, przebieg 50000 dziś stuknęło :) Mam pytanie co do wymiany rozrządu - kiedy zrobić i ile będzie kosztować? Podobno nie był wymieniany nigdy :) Autko sprawuje się IDEALNIE, jest zadbane, przez pierwsze 5 lat był serwisowany, potem

Opel Astra 1.4 - rozrząd

Po ostrym przegazowaniu zimnego silnika przez 10 sek.szlak traił zawór ssący dwie dżwigienki pękły. Pasek rozrządu nie pękł ani nie przeskoczył.Po wymianie zaworu i dżwigni mam problem bo nie pali na jednm cylindrze nie ma sprężania.Okazało się że za ciasno dociska krzywka ijest otwarty

Re: I co z tego że mały: Opel Corsa (od 2000 r.)

wyczerpała.Opel odmawia uznania gwarancji. Skarga do GM Polska I OPEL AG Niemcy.Poskutkowało...Dużo nerwów. - szwankuje coś w silniku...Obroty nierówne.... ...Sprzedałem, kłopot z głowy. Miałem poprzedni model Corsy(1,4 8V).Również były z nią kłopoty. Skutecznie zniechęcony, zwłaszcza polityką firmy

Re: 5 letnie Ople Corsy

Jeżdżę 5 letnią corsą 1,4. Świetne autko do miasta i na wypady w teren. Auto sprawuje się rewelacyjnie. Jedyna wada to tłumiki (wymiana srednio 1 w roku), jak nie koncowy to środkowy, oraz drobe wycieki oleju spod głowicy (fachowcy z opla mówią na to pocenie się uszczelki i twierdzą,że to

Re: chce kupic dziewczynie opla corse 1.2 z 1996

Niezawodne auto. Jeździłem Corsą z takim silnikiem 6 lat,przejechałem ok 115 tys km w tym czasie wymieniłem czujnik temp. silnika (~40 zł) i pompę w układzie chłodzącym ( mechanik za mocno naciągnął pasek przy wymianie rozrządu, ~95zł) olej od wymiany do wymiany, poza tym nic się nie działo

Re: OPEL ASTRA 1.4. 16 V

Ja jezdzilem Astra 1.4MPI (8 zaworow, 82KM). Dodatkowo miala ABS i poduszke kierowcy. Besz wspomagania ale kierownica obracala sie bardzo lekko. Byla taka krotka seria z Zerania w 96 roku. Mechanicy w serwisach wypowiadali sie pozytywnie o tym silniku (8 zaworow), ze jest trwaly. Spalania ok

takie posty jak Twój) przeglądy dyzli są droższe niż aut benzynowych). Dodatko zwróć uwagę, że w fordzie przeglądy masz co 20 nie co 15tys. jak w skodzie, oplu czy hyundaiu. W fieście wymiana paska rozrządu następuje co 10 lat lub 240 tys. km. Nie interesuję się ile kosztuje, bo pewnie szybciej

Wymiana oleju w skrzyni biegów - Opel Corsa 1.2

Mam Corse 1.2 rok prod.95. Probowalem ostatnio wymienic olej w skrzyni biegów, ale nie mogę odnależć miejsca przez które można dokonać napełnienia oraz brakuje korka do określenia poziomu oleju w skrzyni.

Re: Corsa 1.0

Gość portalu: Ktos milutki napisał(a): > Czesc > Mam tpytanie do posiadaczy owej corsy. Poniewaz sporo jezdze doszedlem do > przebiegu kiedy w samochodzie nalezy wymienic pasek rozrzadu. I tu sie > pojawia problem poniewaz mechanik w ASO Opla mowi mi ze jest to silnik, w

Re: Opel Corsa B - kobieta pyta :)

niż 300 złotych (z wymianą już). > Dziękuję :) Proszę bardzo i przepraszam za ten pasek - też mam starego Opla, tyle że innego i z większym silnikiem i miałem prawo się z rozpędu pomylić, co na szczęście szybko mi wytknięto :) -- Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem

Re: Opel astra classic 1,4 60 KM, 99r.- czasami nie schodzi z obrotów

Mnie pasek siadł po 26 tys...! Mam fakture z ASO "wymiana złużytego paska rozrządu - 90 PLN"

zielarz jest roznica miedzy dieslem a benzyna, tym bardziej ze diesle maja bodajrze lancuszek i stad te 10 lat. Jest tez zaraz roznica w cenie. Kumpela miala przeglad opla na 60 tys i zaplacila 1200zl, ta sama przyjemnosc w toyocie to 1800zl. Nie mowie juz o koszcie wymiany pompy w land

Re: nissan mikra czy opel corsa?

z przodu i z tylu oraz lewe tylne siodlo hamulcow z powodu braku recznego. Zdarza sie. Wszystkie paski wieloklinowe po 200kkm servo i alternator,ale to wchodzi do serwisu. To praktycznie bule jakie byly z tym samochodem na przebieg 220kkm. Zuzycie paliwa srednio 6l/100km wersja rajdowa 95KM

Rozrząd

Witam wszystkich ! Mam pytanie . Od niedawna jestem posiadaczem opla corsy B z roku 1998 z silnikiem 1.0 , chcialbym sie dowiedziec czy w tej corsie jest pasek czy lancuch rozrzadu , oraz co ile sie go wymienia ? Pozdrawiam .

Re: Rozrząd w Oplu Astra ?

Mam asterke I 1,6 16v silnik x16xel majstrowi przeskoczyl zabek na pasku i skonczylo sie to na 2000 zl :( (wymiana 6 zaworow,planowanie glowicy, itd + wymiana rozrządu calego). Powiedziano mi ze pasek powinno sie sprawdzac co 40 tys km.

Re: opel corsa chłodnica-płyny

Twojej Corsy będzie to 10 000km lub raz w roku. Dla pewności sprawdź to w instrukcji pojazdu. Pozdrawiam.

Re: corsa czy yaris?

Jeżdziłem Corsą 1,3 CDTI przez 3 lata. Przejechałem 93000 km. Uwagi: Silnik, zawieszenie, prowadzenie - nie ma poważniejszych zastrzeżeń (mając na uwadze klasę auta oczywiście) Awaryjność - po 30 tys km. wymiana turbosprężarki (na szczęście w okresie gwarancji), po 40 tys km wymiana łożyska

Re: Epilog

Znajomej przy 80 tys. km w cetroenie AX 1.1 (chyba 2002r.) strzelił pasek rozrządu (wymiana niby przy 90 tys.km, ale wiek robi swoje ;-) ). Koszt 2000zł (części + robocizna). Jak rozumiem u Ciebie w 206 pasek nie był wymieniany od nowości? PS. znajomy kiedyś pojechał swoją astrą 1.4/60KM do

Re: Opel Astra I htb1.4/1.6?Wart uwagi??

Gość portalu: hmm napisał(a): > Niezłe samochody te Astry Moje uwagi z eksploatacji trzech Astr (1.4 8V MPI 82KM i 1.4 16V 90KM - dwie sztuki) tutaj

Re: Opel Corsa D 1.3 CDTi

. Samochód wymaga przeglądów co 30 tys. km. (nie co rok czy 2 lata ale co 30 tys. km.) więc nie ma potrzeby zbyt często oglądać ASO, chyba że na wymianę oleju i filtrów. Jeśli ktoś szuka bardzo taniego w utrzymaniu auta tej wielkości, to zakup Corsy czy Grande jest strzałem w "10kę". Warto jednak tak

Re: Opel Vectra 16V1,6 96rok-nierówna praca silni

Kolega ma Corsę z podobnymi problemami. Powiedziano mu w ASO, że przewody wysokiego napiecia sa do wymiany. Cena ok. 250 zlotych (dla Corsy). Mysle, ze tez powinienes to sprawdzic... Pozdrawiam

Re: Amortyzatory, łożyska kół, pasek rozrzadu - kiedy wymieniać?

Gość portalu: czarna napisał(a): > Jeżdżę 4-letnią corsą 1,4 16V, 41 tys. km. Mam ją od roku. > Proszę o informacje: kiedy i po czym poznać, że trzeba wymienić amortyzatory, ł > ożyska, pasek i inne > części. Jakie ceny wwym.? Czarna, w książce serwisowej masz dokładnie

Opel Astra !! 99 rok - bezwypadku 4 Poduszki !!

Sprzedam samochód Opel Astra II Rok Produkcji 1999 Przebieg 117 tys Kolor : Butelkowa zieleń Sprzedam ze względów finansowych samochód marki OPEL ASTRA, samochód jest doskonale wyposażony : 4 poduszki powietrzene, radio CD-MP3, CB-Radio, Klimatyzacja, Komputer, 6 głośników, ABS

4 lata temu?

Pasek rozrządu wymienia się co określony przebieg, a w wypadku nieosiągnięcia takiego przebiegu przez auto - po najpóźniej 10 latach (przynajmniej w Oplowskim 1,4 i 1,6 ECOTec; nie wiem jak jest z 1,0). Z resztą wymiana paska rozrządu i pompy wody to w wypadku Opla groszowa sprawa i nie ma się

Opel Astra Classic 1.6 75KM - opinie

ASO w Lodzi dowiedzialem sie, zeby natychmiast zaprzestac jazdy bo to pada lozysko paska rozrzadu (!) Ryzyk-fizyk jade dalej. Po dotarciu do serwisu Opla w Mediolanie okazalo sie, ze tylko pasek jest do wymiany, bo stracil swoja "tlustosc" i halasuje. Wymiana 15 min (20$) i po klopocie, ale

dozywotnioe łancuchy robi dzi sjedymie mercedes.

zarówno w oplu ,nissanie czy toyocie producent przewiduje ich wymiane .trzeba uwazac ,bo np w oplu corsie 1.0 ,koniecznosc wymiany łancucha pojawiła sie juz po 80 tys km. nissan miał z tym problemy jedynie na poczatku produkcji (szczególnie micra 1.0) gdzie łancuch zaczynał juz dawac oznaki

Re: Opel Astra III 1,6 115 KM

Masz rację. Jest jeszcze jeden problem. Kupując Astrę II w 1999 r. otrzymałem instrukcję, w której podano, że pasek rozrzadu wymienia się co 120.000 km (o ile dobrze pamiętam). Uwzględniłem to kalkulując koszty eksploatacji. Wymiana tego paska nie jest tania, wiąże sie także z wymianą rolek

Re: Opel Corsa po faceliftingu | Prezentacja

frajerów, niech kupują samochody, które będą miały żywotności tylko z 4-5 lat, a później na szrot. System start-stop to następne gó... po filtrach cząstek stałych w awaryjnych turbodieslach z awaryjnymi wtryskami. Samochody dla frajerzyn z Europy.

Pasek rozrządu vectra 2.0 16V kiedy wymiana?

Mam przykre doświadczenie z zerwanym paskiem rozrządu w Vectrze 1,6 16V 96 rok. Zerwał się przy przebiegu 92.000 km. Obecnie jeżdżę vectrą 2.0 16 V 99 rok, przebieg 49.000 km. Przy jakim przebiegu dokonuje się profilaktycznej wymiany rozrządu w tym modelu ponieważ nie wierzę w oplowskie

pasek rozrządu wymieniać!!!

Kupując używany wymieniać, a szczególnie jeżeli to silnik opla astry lub vectry 1,6 16V!!!!! W 1999 roku jadąc nad morze poszedł mi pasek i przemielił pół silnika. Vectra 1,6 16v 1996 rok. Naprawa u dealera w Elblągu ponad 5.000(pięć tysięcy!!!)- diagnoza zapieczona rolka napinacza i w

Zgodnie z obietnicą informuję zainteresowanych, że silnik 1,6 115 KM (zmienne fazy rozrządu) wyposażony jest w pasek rozrządu, którego wymiana wymagana jest raz na 10 lat lub co 150 tys. km. Taką informację uzyskałem z ASO.

Opel Corsa 1.2 16V układ wydechowy, modyfikacja

Witam! Pytanie dotyczy OPEL CORSA 1.2 16V 98 rok, nr silnika X12XE.............., mianowicie: nie tak dawno pytałem się na innym forum o przyczyny chwilowego braku mocy „ciągu” w tym samochodzie

Re: 4 lata temu?

qqbek napisał: > Pasek rozrządu wymienia się co określony przebieg, a w wypadku nieosiągnięcia t > akiego przebiegu przez auto - po najpóźniej 10 latach (przynajmniej w Oplowskim > 1,4 i 1,6 ECOTec; nie wiem jak jest z 1,0). > > Z resztą wymiana paska rozrządu i pompy

Re: Wsiedli na Opla

to Vectra 2.0i (1994) i Combo 1.4 (rocznika nie pamiętam, ale coś około 6-8 lat). Jeden z nich (Vectra) przy wymianie paska zmienił też płyn chłodzący i w tym upatruje późniejszych problemów z pompą (wycieki). Czy to mogło mieć wpływ, czy też zwykły zbieg okoliczności - trudno wyczuć. Ale wtym

Re: pasek rozrządu

viki75 napisała: > witam, > bardzo dziękuje za wszelkie odpowiedzi, moje auto to wersja po > liftingu z końca 1999r., silnik benzyna 1.8 . Miałem kiedyś vectrę z tego samego rocznika. Z tego co pamiętam, tylko 8-zaworowe silniki opla miały budowę bezkolizyjną, tzn., mówiąc

Re: Wsiedli na Opla

cena za wymiane paska. Jesli auto ma 4 lata to byc moze zalecona jest wymiana paska ze zwgledu na jego wiek a nie przebieg - doczytaj w instrukcji. A w ogole jak auto ma 4 lata to po co jezdzisz do aso? Jak masz za duzo kasy to raczej wymien auto na nowe ;) I upewnij sie ze wspomniane

Re: Opel Corsa D 1.3 CDTi

Opel Corsa D i Grande Punto to to samo podwozie, zawieszenie i koła. Rozwiązania we wnętrzu też wskazują na podobieństwa konstrukcyjne. Silnik 1.3 (właściwie 1248 ccm) to zaprojektowany przez Włochów diesel, montowany w polskich zakładach FPT Bielsko-Biała. To jest świetny silnik, szczególnie w

Re: Yaris czy Corsa II - co wybrać?

w maju 96 kupilem Corse 1.4 Po 10 tys km cieknie silnik po 25tys wysiadac zaczela elektronika po 6 próbach naprawy w serwisie wymiana po 30 tys gwiżdże pasek po 40 tys w marcu 98 sprzedalem i kupilem Honde civic 5d.Zimą wspominam Corse.Na njgorszej slizgawce byla jak przyklejona .Jak jeżdisz

Re: Opel Tigra wasze opinie

polecam Ci honde civic 6 generacji (to "jajko", rok prod od 96 do 2000), ja mam model z 98 roku, od 1,5 roku jezdze, prawie 170tys przebiegu (sprowadzilem przy niecalych 150tys), autko silnik 1,4 90KM, pali w miescie 8,5litra, przyspiesza w 10s do setki łykając duzo mocniejsze niemieckie

Re: Lampka w Corsie 1,0

Miałem takie same objawy w OPLU OMEGA 1993r. Podczas jazdy zapalała się na 1-2 sekundy kontrolka ze znakiem silnika, w nocy zauważyłem że w momęcie gdy zapala się ta kontrolka to świecą o wiele jaśniej wszystkie włączone żarówki. Po wymianie w alternatorze szczotek z reg. napięcia i gruntownym

Re: parowanie szyb - uprzedzam pytania

wujaszek_joe napisał: > dowiedziałem sie tez ze corsa MA PASEK ROZRZĄDU. za tydzien go wymieniam, bo ma > > 8lat i 60tyś km. > jak ją przejmowałem to zadzwoniłem do serwisu i mi powiedzieli ze corsa b 1997 > 1.2 ma łańcuch. W tym roku ( 97 ) Opel miał dwa

Astra 1.4 96r branie oleju/warianty naprawy-pyt.

Witam, Mam Opla Astre 1,4 96r +gaz. Od jakiegos czasu obserwowalam zuzycie oleju i niestety ostatnio doszlo do 0,5l/1000km.( przy duzej trasie/wysokie obroty/zima). Postanowilam zadzialac w koncu, czyli usunąć problem u mechanika, ktory stwierdzil: 1. te auta slyną ze słabych uszczelek i

Re: 10letnia corsa czy micra???

.0 (trzycylindrowy) tez jest bardzo oszczedny, ale troche slaby jak na to auto (corsa jest chyba ciezsza od micry) wiec polecalbym raczej 1.2 (czterocylindrowy). Micra ma lancuch rozrzadu (wiec trwalszy i nie peknie niespodziewanie ale jak juz bedzie sie tlukl, to drozsza wymiana) a corsa pasek

Re: diesel

dieseli ISUZU - na corsie nabiłem 200 tys. i silnik bez zarzutu! Montowane w Astrach I silniki 1.7 TD ISUZU są rewelacyjne; juz w 1994 roku miały 82 KM z takiej pojemności! Natomiast diesel niemiecki jest taki sobie, urwał mi się w nim pasek rozrządu... 2.Silniki 2.0 DTI to straszna pomyłka opla

Re: opel kadet 1.6

Potargowałbym sie jeszcze troche i wtedy moze warto... radzilbym sie dowiedziec kiedy zmieniany był pasek rozrządu (powinien co 60tys.km) bo wymiana tego jest roszke droższa niz płynów i oleju które trzeba koniecznie zrobic w "nowym" aucie. Jesli mechanik powiedział ze silnika ma swoje lata i

Re: Rozrząd w Oplu Astrze Classic

Nie wiem jak nowsze roczniki ale Astra I powinna mieć wymieniany właśnie tak często to normalny przebieg dla aut z tamtych lat. W przypadku Astry 1,4 16 V to trzeba uważać gdyż tam była cała seria wadliwych rozrządów i pękały nawet wcześniej. Na szczęście koszty wymiany niskie w porównaniu do

Re: Pasek rozrządu vectra 2.0 16V kiedy wymiana?

rozrządu w tym modelu ponieważ nie wierzę w oplowskie zapewnienia 8 lat albo > 120.000 km ? Ja bym wymienił przy 60000. Znajomemu pękł pasek sporo przed terminem wymiany, właśnie w Oplu - Astrze 1.4 16V. > W poprzednim przypadku Opel Polska absolutnie nie poczuł się do winy!!! He he, no

Re: Rozrząd w oplu vectrze

jakimś dobrym warsztacie, który specjalizuje się w Oplach. Kolejna kwestia - pasek nie tylko podlega wymianie co określoną ilośc kilometrów, lecz także co określoną liczbę lat. Zależy co stuknie pierwsze. Lepiej zmień wcześniej za parę stówek niż płać potem krocie za remont silnika.

.000 km. Przy jakim przebiegu dokonuje się profilaktycznej wymi > any > > rozrządu w tym modelu ponieważ nie wierzę w oplowskie zapewnienia 8 lat al > bo > > 120.000 km ? > > Ja bym wymienił przy 60000. Znajomemu pękł pasek sporo przed terminem wymiany, > właśnie w

,montowany takze w alfa romeo 159 i fiacie croma ma łancuch).którys ze "starych" Twin Portów(1.4 90 KM albo 1.6 105 ) z astry 3 miał juz łancuch ,2.2 ( diat croma ,vectr aomega ma juz łancuch . wada konstrukcyjna napedów rozrzadu ,własciwie wszystkich 16 zaworówek z napedem paskowym opla z lat 90

Re: do posiadaczy gazu w aucie

znajomy miał podobny problem (opel corsa z 96r.) pomogłła wymiana sondy lamda ( o ile dobrze pamietam ) ale juz przy wymianie mowili ze na dlugo to nie pomoze (choc jezdzi 2 rok i wszystko w pporzadku) pozdrawiam -- Za rozpad małżeństwa zwykle odpowiedzialne sa dwie osoby : żona i

Re: Opel Corsa C 1.0 12V vs Toyota Yaris 1.0 16V

Yaris 1.0 luna 5d , rok i 4 mies. 50 tys. km . , zero problemów . Przeglądy : po 15 tys. - 180 zł. tzw. "mały przegląd" ( Toyota Włochy , olej toyota syntetic), po 30 tys. - 490 zł ( wymiana oleju , płyn hamulcowy , naprawa rozwalonego dolnego spojlera , Auto Podlasie ) , po 45 tys. - 409 zł

Pytanie do ekspertów-Opel

Witam, mam problem z temperaturą silnika (opel vectra z 1990r silnik 1,8i C18NZ), dokładnie od czasu wymiany pompy wodnej, wymienionej profilaktycznie przy okazji wymiany paska rozrządu. Podczas jazdy po trasie po ok.50km temperatura zaczyna się podnosić do 90 stopni (normalnie jest nieco

Pytanie do ekspertów-opel

Witam, mam problem z temperaturą silnika (opel vectra z 1990r silnik 1,8i C18NZ), dokładnie od czasu wymiany pompy wodnej, wymienionej profilaktycznie przy okazji wymiany paska rozrządu. Podczas jazdy po trasie po ok.50km temperatura zaczyna się podnosić do 90 stopni (normalnie jest nieco

Rozrząd a wiek samochodu.

Posiadam opla astrę II (14/16V) z 1999r. Samochód ma b. mały przebieg 24 tys.km. Będąc na przeglądzie w ASO pan stwierdził (nie widząc samochodu na oczy)iż należałoby wymienić pasek rozrządu gdyż samochód ma 4 lata. Czy faktycznie wiek może mieć wpływ aż taki na zużycie paska (samochód jest

Re: ASO or not to ASO ?

U pana Krzysia konkretnie. Dlaczego - a bo wczoraj np zadzwoniłem do 2 serwisów Opla z pytaniem jak często wymienia się pasek rozrzadu w Astrze. Serwis nr1 powiedział "co 8 lat lub 120 tys. km, koszt wymiany 450 zł" Serwis nr2 powiedział "co 4 lata lub 60 tysiecy, koszty wymiany 800 zł

Re: co z paskiem rozrządu??

sikorka111 napisała: > Ten samochód to Opel Astra 1.6 z 2001 roku nie wiem, nie znam setek modeli na pamiec. ale instrukcja obslugi ci poda. sa rowniez ksiazki servisowe (takie jakby katalogi dla mechanikow), ktore pokazuja kolejnosc czynnosci przy wymianie paskow/lancuchow oraz

Re: Czy kupno opla Corsy to dobry wybór ?????????

witam. mialem corse c 1.0 58 koni przez 1,5 roku, przejechalem nia 38 tys i.... teraz mam focusa.:) oczywiscie to inna klasa samochodu wiec nie ma co porownywac, ale moze nie calkiem... poniewaz najlepiej wyposazona corsa z najlepszym silnikiem to koszt okolo 48 tys, a focus comfort x, jak

Re: Co sądzicie o nowym Oplu Corsie

jesli corsa, to nigdy z silnikiem 1.0! jezdzilem tym autem przez poltora roku, 40 tys km. i odradzam. silnik za slaby do tego auta, corsa jest dosc ciezkim autem jak na swoje wymiary. jak sie jezdzilo spokojnie to ledwo ciagnal, a jak sie chcialo troszke szybciej to palil 9 litrow:( a poza

Re: Wymiana rozrządu Astra po 120 kkm ???

unofan napisał: > Witam > > Mam pytanko zbliza mi sie wymiana paska rozrządu w Astrze (minęły 4 lata, > nastukałem ponad 50kkm). Będzie to druga wymiana po 120 kkm. Mechanik radzi > wymienic komplet : czyli pasek, rolkę, napinacz. A co z pompa wodną. Czy w

Re: Wymiana rozrządu Astra po 120 kkm ???

przez jej awarie może nastąpić zerwanie paska rozrządu i zniszczenie głowicy silnika. Wymienia się ją obligatoryjnie co 60kkm bez względu na to czy podczas wymiany rozrządu cieknie czy nie ponieważ nie ma gwarancji że przeżyje następne 60kkm a przecież nikt niebędzie co 5 tyś km zaglądał pod

Re: samochód - opel czy peugeot??

> Wiesz co, rodzice znajomego mają dwuletnią polówkę w dizlu 1,4 chyba. Zatankowa > li raz na renemowanej stacji, ale na trasie (paragonu oczywiście nie wzięli). K > oszt naprawy wtrysków wyniósł ich 4,5 tysiąca z robocizną. Przeraża mnie to zwy > czajnie. Musiał być to

Re: opel kadet 1.6

serena2 napisała: > No i byłam wczoraj na diagnostyce i u mechanika. Wię do tego przebiegu który > jest na liczniku (9800) tzreba prawdobodobnie dodać 1 na przodzie, silniczek > lekko poderżnięty, progi do wymiany, zawieszenie w porządku. No i co wy na to? przebieg 200 tys to

Re: Rozrząd

wyciąganiem łańcucha. Ale tam zalecenie było wymiany co 15k przy okazji czyściło się odśrodkowy filtr oleju :) Co do pasków w oplach to jest jakiś horror. W dieslu bodajże 1,7 w astrze 1 wymiana jest co 90k ale znam przypadek gdy drugi oryginalny pasek strzelił przy przebiegu ~60k. Oczywiście serwis

Re: jak kupować samochód i nie dać się oszukać

Mam idealne autko dla Ciebie jest to opel corsa 94r samochód jest 5 drzwiowy czyli wsam raz dla 4 osób, pojemność silnika 1200cm, autko jest w bardzo dobrym stanie a jeżeli chodzi o bezawaryjność przy bieżących przeglądach i wymianach związanych z eksploatacją auta w tym samochodzie nie ma

Re: Opel Vectra 2001

. czeka Cię wymiana paska rozrządu (ok. 2000 zł), serwis klimy też kosztuje, opony zimowe są dość drogie, bo są duże (195/65/15). Vectra jest w miarę niezawodna, ale przy każdym przeglądzie będą do wymiany (przynajmniej 1 rzecz): gumowe drobiazgi z zawieszenia lub duperele z ukł. kierowniczego

Opel Vectra B 97-99r. czy warto?

zł (R+M). Po 60tkm wymiana paska rozrządu. Olek Mobil 1 0W40 co 15tkm. Ostatnio wymieniłem tylny tłumik za 254zł. Klocki i amortyzatory od nowości (i sa dobre). Ogólnie polecam silnik 2,0 16V - dynamiczny i pali umiarkowanie - w trasie ok 8,0-8,5, w mieście trudno poniżej 10,0 ale wszystko

Re: Sherlocku

przejeździć na pasku. ...no ale na 60 tys, w samochodzie z 2000 r. Ech, podpadli mi. Chociaz mowią, że jak ktos ma pecha to mu cegla w drewnianym kosciele na glowe spadnie ;-) W Seacie z silnikiem VV 1.6, wymienilem sam pasek. (sam w rozumieniu ze tylko pasek, a nie własnymi własnymi łapami

Opel - polecam naprawede wszystkim

technicznych w nowych silnikach Ecotec Twinport 1,4 i 1,6 Twinport z dwoma kolektorami dolotowymi, 25% recyrkulacją spalin (nie bójmy się zaworów recyrkulacji EGR - są nowe), szerszym paskiem rozrządu (wymiana po 150000 km) i nowymi kołami, pompa wody na zewnątrz na pasku wielorowkowym, zamiast

Re: Jaki samochód do 9000 - 10 000 zł ?

Ja niedawno też szukałem czegoś podobnego co Ty dla żony. Wybór padł na Corsę. Znaleźliśmy auto z krajowej sieci dealerskiej. Cena 9200. Silnik 1.4 - 60 KM z założonym 2 lata temu gazem. Przebieg 143 kkm. Wyposażenie - centralny, el. szyby, obrotomierz, 2*airbag. Na dzień dobry poszło do

Gość portalu: Niknejm napisał(a): > Gość portalu: bolo napisał(a): > > > nie, nie jeden,osobiście wiem o kilku, pozatym jeżdze oplami od kilku lat > > (kadett, astra, vectra,omega) i jeszcze nigdy nie miałem problemów z rozrz > adem, > > nie wiem skąd te

Jeździłem 8 lat

Astrą II kupioną w maju 1999 r. Silnik 1,4 16 zaworowy w tamtej wersji był jak na taką pojemność bardzo żwawy i palił umiarkowanie. jedyny minus - konieczność wymiany rozrządu przy 60 tys. km, Było to zalecenie producenta, bo zdarzały się przypadki zrywania pasków rozrządu. Poza tym nic się

Re: samochód-wieczna skarbonka

wątek zainspirował mnie do podliczenia, ile ja wydaję. Samochód- opel corsa z silnikiem 1,4, b+g, rocznik 97. Rozliczenie za ubiegły rok- 3564 benzyna plus gaz (średnio 297 mies) 875 naprawy, płyny, oleje, przekładanie opon (73 zł/mies) 451 opłaty stałe (ubezp i przegląd) 81 wymiana dowodu

Re: Amortyzatory, łożyska kół, pasek rozrzadu - kiedy wymieniać?

Gość portalu: czarna napisał(a): > Jeżdżę 4-letnią corsą 1,4 16V, 41 tys. km. Mam ją od roku. > Proszę o informacje: kiedy i po czym poznać, że trzeba wymienić amortyzatory, ł > ożyska, pasek i inne > części. Jakie ceny wwym.? > Dzięki Amortyzatory wymienia sie, jak sie

Re: Opel Vectra B 97-99r. czy warto?

coś z zawieszenia (90% jazda w mieście) i końcówki drążków, była awaria stacyjki, czasem coś trzeszczało we wnętrzu. Pamiętam, że b. droga była wymiana paska rozrządu (lepiej kup auto z wymienionym). Jeśli można mówić o wadach, to samochód jest dość twardy (wada jeśli tego nie lubisz) i ma

Czy mi się coś przewidziało?

Czytam właśnie na interii o punto MPV i silniku 1,3 Multijet 16V. Te silniki mają być również montowane do opla: agilii, meriva i corsy. Coś mi jednak się przypomina (gdzieś czytałem, może w AŚ), iż te silniki są zaprojektowane do 250 tys. km przebiegu. Nic mi tu nie pasuje

Re: Fiat Stilo v Opel Astra II

tego komfortu psychicznego, że jest wszystko OK. Po 4 latach pozbyłem się Tipo i kupiłem nową Astrę II (1999 r) produkcji jeszcze niemieckiej. Jedyne co na początku z nią się zdarzyło, to tylko w pierwszym roku musiałem wymienić rolki napinacza paska rozrządu (o dziwo zaczęły piszczeć już po

Re: Opel CorsaC czy Skoda Fabia?? I co tu wybrać?

Odpowiedź jest prosta: SKODA. Tylko na tym forum zohydzono ten bardzo udany samochód, przypisując użytkownikom wszystko co najgorsze. Posiadam fabię 1,9 diesla od trzech prawie lat. Przejechałem około 80 tys kilometrów bezusterkowo. Zwróć uwagę, ze ktos tu napisał o wymianie klocków po

Mam dla ciebie autko !!

Jest to Opel corsa B w nowej budzie - 93 rok, czarna po malowaniu ma 70 tysięcy przebiegu, jeździła od 97 roku w naszym kraju stan idealny mna szyberdach. Silnik 1.4 - na jdnopunkcie mało pali około 5,5- 6 litrów na 100. cena 11 tys do małej nogocjacji !! Autem jeździ mój wujo, chcesz moge

Re: Mały, (bardzo) tani diesel

Gość portalu: Miky napisał(a): > Sam przez kilka lat użytkowałem Kadetta 1,6D i uważam, że był to bardzo udany, funkcjonalny i ekonomiczny samochód. Powaga. Miał tylko:))) dwie wady: blacharsko sypał się koszmarnie i był niesamowicie awaryjny. Co ok. 5tys. km. zrywał się pasek

Re: TANIE CZESCI NOWE I UZYWANE !!

(2000r) filtr powietrza -Filtron AP 155(1szt.) filtr paliwa PS 921 (1szt.) filtr oleju OP 545 (2szt.) Pasek Gates wzmocniony oznaczany zdaje się XS i rolki rozrządu do: Clio II 2000r 1,9D F8Q630 od III98 Opla Corsy A 93r 1,2i OHC Proszę potwierdzić ceny i jeśli jakiegos filtra nie ma teraz to

Re: opinie Vectea "B" 1,6 16v

innych Oplach - żyje do 5 lat. Niezły jest Asmetu, choć puszka ma nieco inny kształt (na pewno w kombi jest różnica) - rozrząd - trzeba uważać z przebiegiem do wymiany, bo lubi się zrywac pasek Poza tym - silnik 100KM w tak (stosunkowo) ciężkim aucie cudów nie zdziała, choć jest w miare ekonomiczny i

Re: Pomocy przy kupnie auta

Skoro ktoś dotknął nekrofilnego wątku o teściowej i jej pojeździe to polecam miotłę mojej teściowej czyli opla corsę 1.2 16V 99 rok. Rewelacja, pali to to około 7 litrów w mieście i co prawda ma dopiero 20000km, ale poza wymianami oleju raz na rok niczego nie wymaga. Całkiem żwawe damskie

Czy jest w Krakowie solidne ASO Opla?

Krew mnie zalała ostatnio, bo robiłem przegląd Corsy mojej przyszlej lepszej połowy. Przegląd robiony był w ub. roku w marcu w Auto-Center na ul. Wodnej, od tamtej pory samochód zrobił 10 tys. km w bardzo umiarkowanych warunkach. I co stwierdziłem: - to, co w ub. roku było dla mnie slabym hamulcem

Re: romer kid vs. romer kidfix

, prawda? Zamki pasów wystają dość sztywno z kanapy i nie ma możliwości by leżały swobodnie na kanapie? Jeśli tak, to jest w porządku. http://img1.sprzedajemy.pl/540x405_opel-corsa-4082631.jpg Teraz temat Alfy. Nie znalazłem na szybko zdjęć kanapy rocznika 2006. Tak wygląd kanapa 166 z 1999 roku. Tu

Re: Najwyzszy rachunek jaki zaplaciliscie w warsz

Nie przebiłem żony Lola, ale w 99 roku zdarzyło mi się zostawić w Opel Baxima w Elblągu ponad 5000 tysięcy za naprawę silnika w oplu vectra 1.6 16v po zerwaniu się paska rozrządu:( Taniej byłoby zholować ten samochód do Warszawy i naprawiać u znajomych. Dziadostwo w tych ASO Opla. Własnie

Zobacz wideo

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Regulamin