Przeszukano 112 546 735 wypowiedzi na 1 249 forach

saab 93 2000 nie dodrzany silnik - pozostałe wpisy

Soruj: wg trafności wg daty

Saab 9-3 uzywany

Mam pytanie: czy warto kupic 3 letniego Saaba 9-3, czy sa bardzo usterkowe, a takze czy sa w tych autach silniki, do ktorych mozna wsadzac gaz...Czytalem ze ponoc do silnikow Turbo nie mozna, czy Saab robil auta z silnikami wolnossacymI? Pozdrawiam

Saab 9-3 rocznik 2000-2002 diesel czy benzyna?

Witam Szanownych Forumowiczow Chcialbym niebawem kupic Saaba 9-3 rocznik 2000-2002, moglaby to byc wersja SE. Zastanawiam sie czy kupic benzyne czy diesla. Przyznam ze niezalezy mi na duzej mocy, silniki 2.2 tid maja zdaje sie 125KM. Zapytac chcialem o jakosc uzytych w tych modelach

Re: Saab 9-3

. Głośny , słychać klekot diesla, którego ja osobiście nie znoszę i co najgorsze, jak wszystkie (prawie) diesle przy starcie od zera ma dziurę. Jedzie dopiero powyżej 2.000 rpm. Nie wiem jak z awaryjnością tych silników. U mnie przez 2 lata zepsuły się tylko wycieraczki, co w porównaniu z

Re: Saab 9-3X

ich nie zamienil (2000 9-5 aero, 2006 9-3 aero sportcombi). Czysty odlot!!! tylko SAAB!

Re: Saab 9-3 rocznik 2000-2002 diesel czy benzyna

A ja bardzo polecam Saab'a diesla, pod warunkiem ze ma silnik od fiata 1.9, chyba od rocznika 2005 wstawiaja cos takiego. Ale jesli ktos nie wie to za polowe ceny mozna kupic ten sam samochod i sie nazywa Fiat Croma :) Dodatkowa mozna go kupic rowniez z silnikiem 2.4 JTD, ktory nie jest

Re: saab 93 - silnik do wymiany

fretless napisał: > Witam serdecznie > > Chciałem was zapytać o opinię w pwenej sprawie. > > Mam saaba 93 2002 rok i po przebiegu 95000km rozpadł się silnik. > Przesunęła się panewka na wale i cały silnik do naprawy. > Czy ktos miał taki przypadek? Auto

nie wiem czy cos uda sie zrobic, ale teraz Saabem rzadzi GM wiec moze... ja mialem podobny problem (w 2003), ale wtedy Saaba opychalo Almeco, bylem nawet u nich na skargach, przyjeli mnie jak najbardziej, nawet sam dyrektor, ale w sumie nic nie pomogli, wysylali jakies expertyzy do Szwecji

Saab 9-3 z silnikiem TiD 2.2 z 2000 roku - opinie

Witam, Zastanawiam się poważnie nad kupnem Saaba 9-3 z 2000 roku, z silnikiem diesla o pojemności 2.2, z przebiegiem 90 tys km. Samochód był sprowadzany z zachodu. Z informacji wynika że był uderzony z przodu. Cena jaką będę musiał zapłacić za ten samochód to około 42 tys. złotych

Saab 9-3 wrazenia :)

Czesc W sumie powinienem to podpiac pod stary watek, ale tyle tam juz sie napisalo ze moze byscie nie zauwazyli. A ktos prosil zebym opisal wrazenia. Wiec dzis udalo sie zobaczyc. Bylismy najpierw w salonie przy GUS-ie. Tam (zreszta wszedzie - w kazdym salonie) stoi 9-3 czarny w wersji Vector

Re: Saab 9-3 NieSportSedan

pozdr Rzeczywiscie ponad 11s to wynik zalosny. Takie demony predkosci jak Toyota Prius i H2 Hummer moga sie pochwalic lepszym wynikiem. Winic za to trzeba jednak wysokie ceny paliwa w Europie i ubezpieczenia uzaleznione od pojemnosci silnika, a nie Saaba. Watpie by ten silnik oferowali w USA

Z tego, co zaobserwowalem "w sieci", saaby katastrofalnie traca na wartosci, szczegolnie 9-5. Mniemam, ze nie bez powodu. Natknalem sie juz na dwa przypadki, gdzie trzylatki mialy wymieniane cale silniki (!) - dotyczy 3.0 TiD.

SAAB

Czy ktos jest moze posiadaczem Saaba?? Czy warto go kupic? Czy jest naprawde tak solidny jak slyszalem? Mnie interesuje typ 93,chce kupic rocznik 99/2000. Z gory dziekuje za wszystkie porady.

Re: Saab 9-3 - opinie

Mam jeszcze jedną watpliwość. Silnik 125-konny jest z opla, a co z tym 116-konnym, bo nie znam opli z takimi silnikami. Czy to autorski model saaba, czy może jeszcze coś innego?

al9 napisał: > NIC nie kupiłem! Nie było! Eee tam, w Niemczech mozna przebierac, 9-3 4 latki w dyzlu i we wzorowym stanie mozna upolowac za mniej niz 15 tys. ojro. A ze w Polsce nie bylo? A kto w Polsce kupuje nowe saaby? Kto da 150 tys. za arca z zaledwie dwulitrowym silnikiem i

no wiec tak: kupilem takie auto 2.2 TiD jako nowe pod koniec 2001 w ciagu 3 lat przejechalem 210.000km niestety zawiodlem sie na tym samochodzie na calej linii, a juz w szczegolnosci na silniku wlasnie nie chodzi o moc czy klekot - to maly pikus przy tym co tak naprawde boli w

Re: Saab 9-3 (1998-2003)

Mała nieścisłość w artykule. W 9-3 były montowane dwa silniki benzynowe, które w zależności od oprogramowania i turbosprężarki charakteryzowały się różną mocą oraz otrzymywały różne symbole E,L,R. Modele do roku modelowego MY2001 (produkowane do lipca roku 2000) posiadały silniki B204 odpowiednio

SAAB 9-3 AERO z 2000r-proszę o opinie

Zamierzam nabyć SAAB 9-3,AERO, wersja 5d, silnik 2.0 TS-205km, o przebiegu 53 tys km. Samochód jest z roku 2000.Bezwypadkowy(sprawdziłem u rzeczoznawcy-zmierzył grubośc pokrycia powłoki lakierniczej), z pełnym wyposażeniem-od I właściciela. Cena jaką żąda właściciel to 96 tys zł- wydaje mi

wlasnie takim saabem jezdze (2001). silnikowi nie mam nic do zarzucenia. w 2000 byly chyba jeszcze 2 wersje tego diesla: 116 i 125 PS (potem juz tylko 125PS). zdecydowanie polecam ten mocniejszy. nie tylko wieksza dynamika ale jeszcze nieco mniejsze spalanie. silnik dosyc glosny jak jest

fretless napisał: > bo takie żeczy to trochę > skandal. i nie tylko takie... Sasza.

Re: SAAB 9-3 AERO z 2000r-proszę o opinie

Z tym wysokim cenieniem to przesada. Samochod widzi sie na ulicach ale nie czesto. Amerykanie wola BMW 3'ke - w podobnej cenie a naped na tyl, lepszy silnik, generalnie wiekszy i nowoczesniejszy samochod. Poza tym Saab ma prase samochodu dla pedalow (cos w tym musi byc bo jedyny pedal jakiego

no własnie, słyszałem już różne opinie o tym silniku diesla z opla. Byc moze benzyna byłaby lepsza, ale jestem miłośnikiem diesli i raczej ku takiemu silnikowi sie skłaniam. Choć ktoś mógłby mi zarzucić, że jak chcę diesla to po co mi Saab. Po prostu lubię diesle, a Saabowi nie potrafię sie

te silniki diesla chyba nie byly najlepsze skoro zastapiono je dieslem od fiata JTD (w Sabie sie TiD chyba nazywa)

Saab 9-3 SE 2002 - parametry ?

Witam serdecznie usiluje znalezc strone www z parametrami modelu 9-3 SE rok prod 2002 , z silnikiem 2.0T (185KM) i cos mi to nie wychodzi ;) zna ktos moze stronke takowa ? Jeremi

Nowy SAAB 9-3 Sport Sedan

Już dawno nie widziałem tak idealnie wyważonej sylwetki sposród sedanów.Jest naprawde bjuti ;-) Silnik 2.0 150,170 i 210 hp. pozdrawiam

1slavo napisał: > Doładowany silnik 1.8 ma 122 KM i max mom 167 Nm? Dopiero teraz zauwyżełem, że ten tekst to jeden wielki bełkot. Silnik nie ma turbo, anie bezpośredniego wtrysku. To po prostu przeszczep z Vectry 1.8. Pozdrawiam

Mała nieścisłość w artykule. W 9-3 były montowane dwa silniki benzynowe, które w zależności od oprogramowania i turbosprężarki charakteryzowały się różną mocą oraz otrzymywały różne symbole E,L,R. Modele do roku modelowego MY2001 (produkowane do lipca roku 2000) posiadały silniki B204 odpowiednio

Saab 9-3 SportSedan Aero

300 Nm już przy 2500 obr/min"(reszta na stronce). Jak to się ma do naszej niedawnej dyskusji (głównie z Greenblackiem) o tym, ze jest to nie taki już nowy motor oplowski?Pzdr

Doładowany silnik 1.8 ma 122 KM i max mom 167 Nm? Jest to wynik typowy dla silnika tej pojemności bez doładowania będącego na rynku od kilku lat. Trudno nazwać cos co setke osiaga w ponad 11 sek oraz nie wyciaga 200 km/h - sportowym. pozdr

Re: Nowy Saab 9-3 !?

, tak jak mowi przedmowca, nie jest to najlepsze auto za swoie pieniadze. Kosztuje dosc sporo mowie to o wersi VEctor z kolami 17'' i zawieszeniem sportowym i innymi duperelami. Nie wiem jak to bedzie z silnikiem po dluzszym okresie czasu. Saab robi dosc dobre silniki doladowane, ale dalej na

Re: Saab 9-3 diesel

jezdzilem takim Saabem rocznik 2001, zrobilem ponad 100.000km + dynamika w porzadku, spalanie niskie, nie kradna - glosny silnik, pali olej (ok. 1,5 do 3 litrow na 20.000km - czyli co przeglad) jak silnik sie "dotarl" gdzies tak okolo 80.000km przestal palic olej! ciekawe ale prawdziwe

Tutaj musze zgodzic sie z GB: diesel 125hp nie pasuje do saaba. Jezeli z 9-3ss usunie sie mocny silnik z turbo, to pozostaje dosc nudna skorupa. Tylko w najmocniejszych wersjach te samochody sa interesujace.

a mój kumpel miał saaba 9-3 z silnikiem 2,5 170km którego tu nie wymieniono...

Re: saab 9-3 uzywany. Warto?

Cos takiego jest na oficjalnych stronach saba w ofercie uzywanych: SAAB 9-3 Coupe / silnik 2.0 i / moc 130 KM / model roku 2000 / wyprodukowany 1999 Model: 9-3 SE Kolor nadwozia: midnight blue Właściciel: 1 Przebieg: 113000 km Cena: 59000 PLN Opis

Gość portalu: Maciej napisał(a): > Czy naprawdę nikt nic nie wie na temat takiego samochodu? Obawiam się, że to rzadki samochód. Ja miałem okazję wykonać tylko jazdę próbną Saabem 9-3 w wersji 2.0T, ale 150KM, więc o bezawaryjności itp. nie powiem Ci nic. Osobiście wolę swoją Hondę

Pytać właścicieli Opli, których z tymi silnikami jeździ dużo więcej. Opinia chodzi taka, że 125-konny 2.2 jest niezbyt dynamiczny, ale za to głośno klekocze.

Zapalanie silnika

korbowego do zapalenia z uwagi na konstrukcje czujnika polozenia walu. Konstruktorzy zmienili czujnik + oprogramowanie i od modelu 1998 roku wystarczy 30 stopni zeby odpalic silnik. Czyzby konstruktorzy Saaba na to nie wpadli?

kupic SAABa 9-5 rocznik 2000-2003 ???

Nie znam opinii na temat tych samochodów. Chciałbym kupic w silniku diesla, silnik 3000m3.

Re: kupic SAABa 9-5 rocznik 2000-2003 ???

SAAB 95 silnik 3.0 TiD 6 cyl. 24V moc 176 KM przy 4000 obr/min moment obr. 350 Nm przy 1800 obr/min 0-100 9,3 s. V maks. 215 km/h. Dane katalogowe za Auto Świat.

Na temat 9-3 nie wypowiem sie natomiast jazdze ju 4 saabem. 2x9000 i 2x9-5. poprzednio mialem, areo teraz dla odmiany 1,9 TiD. Nigdy nie mialem zadnych prolemow z samochodem, wszystkie byly bezawaryjne. Wyglada na to, ze na temat awaryjnosci Saabow wypowiedaja sie na ogol ludzie, ktorzy nie

Re: Saab 93 cabrio

Dwa lata temu GM byl uprzejmy dac mi 9-3 na 24 godziny do testowania. Wnioski: a) zdecydowanie za slaby silnik b) olejek do opalania powinien byc na wyposazeniu standardowym - wszyscy mielismy poparzenia sloneczne c) fajnie sie jezdzi rano i wieczorem - w dzien upal nie pozwala na kabrio d

Wielkie dzięki za praktyczne informacje. A duży masz przebieg? Pytam żeby wiedziec czy np. 180 000 to juz lekko zmęczony silnik czy jeszcze śmiało mozna nim jeździć bez wiekszych problemów.

Miałem okazję parę razy być wieziony Vectrą z takim silnikiem, z tego co pamiętam, przy mniejszych prędkościach słychać dużo bardziej niż np. w Pasku TDI, aż zaczyna się rodzić strach, co będzie dalej, ale jednak nie, potem (powyżej setki) progresja hałasu się zmniejsza i nie jest głośniej, a chyba

Saab 9-3 Aero-wrażenia z jazdy

No cóz moim Saabem przejechałem 1500 km - nie jest to dużo ale postaram się pokrótce opisać pierwsze wrażenia. Dla przypomnienia jest to samochód 2 letni, teraz o przebiegu 55.000 km, model 5 d, silnik 2.0 turbo- 205 KM. Nadwozie: -jak samochód wygląda prawie każdy wie więc nie będe

Re: Saab 9-3 (2002-2011)

. Wkład SAABa to uturbienie i tuningowanie tych motorów do swoich potrzeb. Koszty eksploatacji są identyczne jak każdego innego średniaka z tych lat. W tytule widnieje 2002-2011, a w metryce nie odnotowano aktualnego faceliftingu( Griffin) i nowej gamy silnikowej. SAAB to Opel? W praktyce to SAAB

Saab 9-5 (1998-2005), Saab 9-3 (2008-2011) kombi

Witam Zwracam się do aktualnych, byłych posiadaczy, użytkowników samochodów w/w marki SAAB na które "choruje" już od dłuższego czasu. Potrzebowałbym opinii na temat który silnik najlepiej sprawdza się w wersji kombi PB czy ON?, wady/zalety, koszty utrzymania, czy w/w modele sprawdzają się

Re: 5 gwiazdek dla saaba 93

Nie Zila nie mam. Moje samochody 2.2 i 2.5 litra. Kraj tandety mowisz? To kiedy wysylacie kolejny prom na orbite? I moze przyslecie nam inzynierow zeby zbudowali takie fajne drogi z koleinami? ;) A co do silnika to za te pieniadze mozna dostac duzo wiekszy i silnik i samochod. Acha, no

proponuje obejrzec na forum saabklubu opinie użytkowników na temat silnika 3,0 TID, po 100 tys km jest do wymiany, takze faktycznie fajnie jest czuc sie jak w starym, zwłaszcza ze sie wymienia go co 100tys

Silnik 1,9 JTD (obudowany Saabem)

Noszę się z zamiarem kupna Saaba 9-3 ok. rocznika 2008. Tak, wiem, że to Vectra C w innych szatach, ale co robić, jedne pojazdy konkurencyjne nie podobają się, inne są za drogie. W sumie zdecydowanie wolałbym któryś ze słabszych silników benzynowych, tj. 1,8t albo 2,0t, niestety są one na rynku na

Auto urocze, co by nie sądzić o Saabolocie to klasyk i siła spokoju. To auto zupełnie inne od wszystkich ma swój specyficzny zapach wnętrza, lekki pomruk silnika. Czekam na nowy model 9-5 z utęsknieniem. Pozdrowienia dla Pięknookiej za linka do art. ;-)

Gość portalu: Tomek napisał(a): > Niestety nie zmienia to faktu, ze jest to super brzydki samochod z za malym > silnikiem. Z tego tez powodu sprzedaz Saab'a w USA spadla w 2002 o 60% w > porownaniu do 2001 YTD. Co? za małym silnikiem? To Ty masz Ziła czy co? A co do Stanów to

fretless napisał: > > Co? za małym silnikiem? To Ty masz Ziła czy co? Jakiś V6, by się przydał, a montowanie jednego silnika w trzech wersjach, w tej klasie jest żenujące. > A co do Stanów to trudno się dziwić bo to kraj tandety, więc tam nikt nie > docenia klasy

Niestety nie zmienia to faktu, ze jest to super brzydki samochod z za malym silnikiem. Z tego tez powodu sprzedaz Saab'a w USA spadla w 2002 o 60% w porownaniu do 2001 YTD.

Czyli dla was Ferrari nie ma prestizu bo to tylko przerosniety Fiat, a jaguar to tylko 2 silniki z Mondeo.

silnik diesla nie jest najlepszy (ten sam co w oplu), chyba lepiej postawic na benzyne z turbo. tez kiedys sie przymierzalem ale w koncu sobie odpuscilem ze wzgledu na mala popularnosc (co oznacza bycie skazanym na serwisy fabryczne). Auto jest podobno w miare niezawodne ale drobiazgi czasami

turbo w saab-ie

mam saab 900 z 95 roku z silnikiem 2,3 mam zamiar zalożyc do niego turbinę od modelu 93 lub 95. Chce kupi jakomś uzywaną turbinę, czy ktoś się orientuje jakie zmiany są w silniku 2,3 turbo w porównaniu z tym bez doładowania i na co zwrócić uwagę przy takich zmianach ?

Re: Saab bierze silniki od BMW

a ja jezdze Saabem 9-3 aero 2.8 V6 turbo ze skromnymi 280KM i nic sobie z waszych glupawych komentarzy nie robie

Fajny woz, ale troche przestarzaly. Jezdzi na tej samej framie i z tymi samymi silnikami juz od wiekow. 2003 zostal wreszcie calkowicie zmieniony, a jesli chodzi o niezawodnosc to jest zdecydowanie srednia (bo to przeciez GM)...

Re: Saab 93 prośba o opinie

Jest naprawde az tak fatalnie? Pytam, bo niebawem bede stal przed perspektywa zmiany aut i 9-3 jest jednym z kandydatow. Co sie psuje, silnik (ja bym bral TTiD, nie V6) czy reszta?

Re: saab 9-3-opinia o ofercie

Od kilku miesiecy mamy Saab'a 9-3, ale wersje Aero z silnikiem 2.8L V6 turbo. Na razie jestem bardzo zadowolony. Samochod wygodny, nie za duzy, powaznych problemow nie bylo. Jezdzilem tez modelem 2.0L turbo z automatem - przyspieszenie nie jest rewelacyjne, ale wystarczy. Jedyna wada jaka

Saab 9-3 (2002-2011)

widze ze wzmianka nawet o Jaguarze byla, otoz mam Saab'a 93 z 2003r 2.2TiD 125km, mimo ze ciezki, na prawde dobrze przyspiesza, piekny kokpit i oryginalna stacyjka w srodku samochodu, fakt faktem ze z tylu az tak duzo miejsca nie ma, mimo ze nie jestem wysoki koledzy siedzacy za mna skarzyli sie na

Re: Co myślicie o Saabie 9-3 SportSedan?

Honda oczywiscie obywa sie bez turbodoladowania (nawet w S2000), ale Acura TL ma przedni naped i jeszcze wiecej mocy, bedac przy tym dosc przyzwoitym samochodem. Czy silnik V6 turbo ma jakies zalety, trudno jest powiedziec. Wlasciwie to chyba nawet nie warto sie nad tym zastanawiac - pod maske

. Komuś podoba się wyżyłowana R4, to jego sprawa, ale niech nie mówi, ze jest lepsza od V6. > ;) > > A co do silnika to za te pieniadze mozna dostac duzo wiekszy i silnik i > samochod. Racja. Acha, no i SAAB nie zalicza sie do samochodow luksusowych. ;) Zaraz Cię saabowcy

Zamiana saaba 9-3 aero na inny

Witam wszystkich, mam saaba 9-3 aero rocznik 2003 spisuje sie dobrze, ostatnio na gazie ale jest za nisko zawieszony przod i ciagle nim hacze, jezdze bez hokeja. Meczy mnie to i dochodze do wniosku ze chcialbym sprzedac to auto. Jestem minimalista - nie chce wydawac duzo pieniedzy na auto

Moim zdaniem cena jest przerazliwie wygorowana. Za te pieniadze ($24,614) kupujesz w tej chwili w USA nowiutkiego 9-3 z silnikiem 2.0 205 KM, skora, klima i innymi bajerami. Dwuletni samochod o takim przebiegu to max. 16-17 tys. USD, szczegolnie ze na rynek wchodzi nowy model. To sa ceny w

Re: nowy Saab 9-3 sport sedan

> 1.Z wyglądu jest to pierwszy saab który mi się podoba zgadzam sie z Toba > 5. Silnik przyspiesza dobrze, choć jego dźwięk jest jak każdej innej rzędówki >czyli - nieciekawy chyba jak kazdej czterocylindrowej rzedowki bo r6 maja i dzwiek i kulture pracy lepsza niz v6

hahah bohater dramatu dobre :))sabik to bieda nie zrozumiale rozwiazania wykonczenia srodka i wygladu zewnetrznego heheh silniki benzynowe nawet oka ale bezduszne takie:))proponuje zatrudnic jakiegos kumatego polaka i rozkreci interes heheh

Wielka wpadka - Saab

zamontowanego w podciśnieniowym przewodzie elastycznym serwa hamulcowego. Uszkodzony zawór jednokierunkowy może doprowadzić do ograniczenia wydajności lub uniemożliwić funkcjonowanie serwa hamulcowego. W/w wada dotyczy samochodów: Saab 9-3 MY03-05 wyposażonych w silniki B207 w zakresie VIN: 9-3 SS

cracovian - porządne i działające bdb turbo to oni mieli już w samochodach seryjnych NA BENZYNĘ na początku lat 80-tych! Wtedy to dopiero do aut osobowych z klekotem, który żeby nie turbosprężarka dalej byłby mułem na czterech kołach zaczęto wstawiać więc jak nie znasz historii to nie pisz

Re: nowy Saab 9-3 sport sedan

Parę dni temu miałem przyjemnosć prowadzenia sabba 9-3 z silnikiem 2,0T 175 KM i Tiptronikiem. A oto moje wrazenia o tym aucie. 1.Z wyglądu jest to pierwszy saab który mi się podoba 2. Z przodu miejsca wystarczająco, z tyłu ciasno 3. Rewelacyjne fotele z super trzymaniem bocznym 4

Gosc -Nie napinaj sie tak, bo to auto kosztuje mniej niz najtanszy , nowy kompakt na rynku. A samochod z prawie 3-litrowym, benzynowym i doladowanym silnikiem, ktory potrzebuje 7 sekund zeby rozpedzic sie do setki to po prostu nie jest nasze marzenie.

Re: Saab wraca do segmentu premium?

mazurek111 - ja tez mam saab'a 9-3 sport i jest to niesamowita maszyna ale jak ty olej czlowieku zmieniasz co 20k km to lepiej szykuja kase na nowy silnik, producent zaleca zmiane oleju co 5k mil i uwazam, ze przy takim silniku jest to uzasadnione do wszystkich inncyh - kupcie sobie saab'a model

Re: Saab 9-3 SportSedan

Gość portalu: Zenek napisał(a): > tak, kup lepiej Vectre - bedziesz jezdzil Opelkiem jak inne dziadki... Lepszy prawdziwy Opel z prawdziwym silnikiem niż farbowany Opel z substytutem V6. Serwisowane będą i tak w jednym warsztacie;) Wiem, że jako nabywca 9-3 będziesz go bronił do

@ kuzni: taki silnik ( 2,5 V6 od GM) był montowany w 900 NowejGeneracji(1993-1998) -w wielkim uproszczeniu jest to ta sama karoseria co klasycznej 9-3, więc możliwe, że widziałeś właśnie 900NG. Na marginesie - fantastyczne brzmienie:) Przedstawione 9-3 to mega-funkcjonalne auto, najlepszy

Re: Nowe ceny Saaba 9-3

Mamy już Volvo (V40 2.0T), więc żona chciała Saaba 9-3 2.0t. I już nie chce, odkąd podczas jednej z próbnych jazd padła kaseta zapłonowa silnika B205, podobno "normalka", która kosztuje parę tysięcy i jest typu "nie znasz dnia ani godziny". Internet pełen jest mrożących krew w żyłach opisów, jak te

Re: Saab 93 prośba o opinie

. NIe daj się zwieść sportowym aspiracją wersji Aero. W modelu z silnikiem TTiD zawieszenie jest raczej komfortowe niż sportowe. Przed Saab'em miałem Accorda TypeS 2.4 i to miało faktycznie usportowione zawieszenie.

Re: Za co kocham SAAB-y

ftp://93ssr:93ssr@trollskog.mine.nu/93ssr/93ssr.mpg to jest saab - prawie wszystkie czesci originalne! wymieniona jest sprezarka i pewne inne rzeczy, ale silnik nie wymagal wzmacnian!

co do wysokich kosztów eksploatacji i napraw, zapewniam, że nie jest tak źle. Auto nie ma zwyczaju samo jeździć do serwisów, po prostu się nie psuje, tylko trzeba dbać o podstawy ekploatacyjne i pilnować turbiny. Standardem jest, że 150KM sport sedan z 2 litrowym silnikiem w zimie pali 10 litrów

. Powie to każdy kto tam był i ma minipalne poczucie smaku, a promy kosmicze czy drogi bez kolein nie mają tu nic do rzeczy. Co do silnika do może lepiej raz a dobrze? Jak tu już ktos napisał, klienci SAAB-a pozostają przy tej marce, to chyba o czymś świadczy. To że nie kradną to jest bardzo

> wgniatanie w fotel :) nie jezdzilem 9-3 Aero ale 175PS modelu 2.0t w siedzenie na pewno nie wgniata... natomiast 9-5 Aero z reczna skrzynia wgniatalo!

GM może zablokować przejęcie Saaba przez Chińcz...

Bez przesady z ta technologia GM ! Saab 93 jezdzil nawet 300,000 mil ale w momencie kiedy zaczeto instalowac w nim silnik GM nie spotkalem zadnego ktory mialby ponad 150K na zlomowiskach jest w tej chwili wiecej modeli 95 niz 93 modele 93 sa ogalacane z czesci momentalnie co znaczy ze stare

bzdury co niektórzy tutaj pisza. Mam saaba9-3 SS z 2003 roku 2.2 TiD. Bardzo dużo części jest z Vectry C. Silnik nie do zajechania japoński Isuzu. CO prawda klekot na zimnym jak z dostawczaka, ale w trasie 5,4 l/ON w mieście 7,8-8,6 l . Więc nieźle. Elastyczność rewelacja od 1500obrotów do 3000 280

Mam to autko (trochę rzadsza wersje z silnikiem B205L: 185km/280Nm ) od pond polowy roku i ciągle jak na niego spojrzę, czy mam gdzieś dalej jechać niż do pracy mam banana na ryju:) (no do pracy tez ale tam mam blisko: tylko 5-6 km). Autko 10-letnie ma prawo do drobnych usterek (wymiana

Re: Nowy Saab 9-3 !?

Jezdze wlasnie tym modelem od dwoch tygodni. Wydaje mi sie, ze nowy 9-3 jest podobny do 9-5 i jego stylistyka calkiem mi sie podoba. Wnetrze? Wciaz przypomina saaba z jego "lotniczymi" zrodlami. Ktos w prasie napisal, ze wyglada jak helikopter bojowy.Musze mu przyznac racje: wzornictwo bardzo

Gość portalu: Sławek napisał(a): Slawek ma tylko w polowie racje, wersja z 210 konnym silnikiem oznaczona jest nie 2.0t ale 2.0T. Zatem jeszcze raz: 1.8t 2.0t 2.0T Pozdrawiam > Było już na tym forum troszke o Saabie 9-3 SportSedan. > Z ciekawostek dodam tylko tyle,że wersja

Re: Saab 9-3 leasing - USA

Saab w USA, nie wiem co powiedziec. Po pierwsze, macie tam ograniczenie predkosci do 88km/h wiec po co taka bryczka? Po drugie, skad wezmiesz benzyne do tego samochodu. U Was tam maja jedynie 92 oktany, wiec zarzniesz silnik w rok! Kup sobie nowego Saturna, ktory jest zaprojektowany prze

SAAB TO KISZKA

Witam serdecznie. Tak jak w tytule; SAAB to jedna wielka kiszka. W moim 93 2002 rozpadł się silnik, sprężarka klimy, skrzynia biegów, elektronika, itp. Wszystko po przebiegu 95-115.000km. Żeby było weselej, to te same awarie miał mój znajomy ale łudziłem się, że to on ma pecha, ale jak

Brak silnika V6 w takim wozku to profanacja, po prostu nie maja takiego i ze wstawiania doladowanych r4 zrobili juz "mode". A cena jest duzo za duza, za tyle to mozna juz miec bmw albo c-klase i to z v6 ps. w galerii mokotow stoi 93 Cabrio. Bardzo ladny (oprocz przodu) tylko skora jakas

ogolnie moge ci potwierdzic, ze Saab to porzadna firma. Jesli chodzi o 9-3 99- 2000 to w zasadzie nie byl to jakis specjalnie pechowy rocznik. To co go wyroznia to: komfort jazdy, wyposazenie na odpowiednim poziomie, o ergonomii nie wspominam bo mozna go prowadzic przez 12 godzin i nie jestes

Gość portalu: Tomek napisał(a): > Niestety nie zmienia to faktu, ze jest to super brzydki samochod Zalezy co kto lubi, mi sie podoba, troche inny jak tlo z za malym > silnikiem. To 2litry i 205 km jest malo? Rozumiem, ze v8, 4l i 188km to w sam raz? Z tego tez powodu

Re: Kupiłem Saaba 9-3 Aero !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

się jeszcze nie rozbija( ciekawe jak długo jeszcze :( Co do kwestii poruszanych kiedyś na forum silników- wolnossących i turbodoładowanych dla mnie jest to oczywsite: SAAB tylko TURBO !!!(bo to jest w sumie jego znak firmowy). pozdrawiam. napisz coś o tym Twoim Saabie-jestem ciekaw wrażeń ixi

Re: Saab 9-3 2.2 TD

Witaj Silnik 3.0 TDI V 6(176 km ) jest od wrzesnia ubieglego roku montowany w Saabie 9-5 kombi i sedan . W ciagu roku ma byc montowany rowniez 2.2 diesel ale tylko do wersji sedan . Saab nie ma wlasnego diesla wszystko jest oplowskie z przerobkami

Mamy w firmie takie dwa w wersji arc. Jeśli nie chcesz stracić nerek to nie kupuj Aero. Silnik super, niesamowicie wgniata w fotel, ładnie buczy. W środku dobrze wykończony, dobra skóra, super audio 13 głośników. A czy wart ceny 180.000? Ze względu na bezpieczeństwo - tak. Ale bezpieczeństwo

Re: Kupiłem Saaba 9-3 Aero !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie wiem czy zauważyłeś ale w którymś ze wcześniejszych wątków na forum Maciej pokrótce opisał to auto: jest to rocznik 2000, o przebiegu ponad 50 tys km. W tej sytuacji nie uważam,żebyśmy odnotowali handlowy rekord XXI wieku ;) (towar jest dokładnie tyle awrt ile ktoś się zgodzi za niego

dopasowywac do swoich pogladow, ale nie o to chodzi. golf nie bedzie nigdy luksusowym autem, chociazby mial 10 cylindrow i naped na 4x4 plus zapasowe. luksus to IMHO pzestrzen w aucie, zawieszenie, silnik dostosowany do moich potrzeb /nie wszyscy ptrzebuja 400 koni/, odmiennosc na ulicy ale to sie samo w

Re: Saab bierze silniki od BMW

spyker ma pomysl na saab'a - takie mam wrazaenie, w pierwszym roku nie osiagnie sprzedazy - w przyszlym - owszem. Mowie wam ze ten rusek wie co robi ( miejmy nadzieje ) Ja jezdze saabem 9-3 z 1999r, teraz ma ponad 230 kucy - pocisk straszny - wygoda ok. gdyby nie oplowskie zawieszenie byloby

Osobiscie polecam Saaba.Co do ceny,to nie wiem za bardzo,o ile mniej moglbys zaplacic (nie znam cen Saabow w Polsce).Jesli samochod mial tylko jednego wlasciciela i zadnych wypadkow,to jest pewnie jak nowy.Obecnie czekam na nowego Saaba 9-3 sedan.Pozdrowienia.

Re: Saab 9-3 wrazenia :)

że decydują niuanse, tylko mnie dziwi, że dotyczące wystroju wnętrza a nie np. pracy układu kierowniczego, reakcji silnika lub poziomu hałasu. No ale cóż, nie moje pieniądze. A tak w ogóle to skąd wiesz czy się drapię po głowie przed SC i Matizem?

JTD w SAABie!

-Fiat Powertrain. www.samar.pl/index.html?__action=sec,4&news=4994 Oczywiscie nie trzeba dodawac, ze TiD to po prostu fiatowski JTD. Czyli ten sam silnik napedza snobistycznego SAABa i plebejskiego wola roboczego - Fiata Doblo

Re: Saab 9-3 leasing - USA

greenblack napisał: > Konkurencją dla 330Ci jest CLK320, a nie C320 Sportcoupe. W zasadzie to nie ma niczego co konkuruje z 330Ci z jakims przyzwoitym wynikiem (moze z wyjatkiem Audi A4 3.0 lub Acury TS 3.2 albo Nissana Z-350). Merol jest zbyt miekko zawieszony i ma przekladnie