Przeszukano 111 274 893 wypowiedzi na 4 109 forach

paracetamol lek dawka - pozostałe wpisy

Soruj: wg trafności wg daty

Re: Gorączka u 9 miesięcznego dziecka

Stosuj ibuprofen naprzemiennie z paracetamolem, w ten sposób unikasz przedawkowania. Kolejna dawka leku powinna być zanim gorączka urośnie. Sprawdza się system "ibuprofen 4 godziny po paracetamolu, paracetamol 6 godzin po ibuprofenie". Nie przekraczać dobowych dawek w ilości paracetamol 60 mg na

Re: Wirus?Goraczka 24h u dziecka,brak innych obja

U nas paracetamol doustny w dawce maksymalnej na kg działa po półtorej godziny. Czopek zaczyna działać po 20 minutach. Z ibuprofenem to samo, przetestowane wielokrotnie. Przeciwbólowo też działały w tym samym odstępie czasowym. Ja zaczęłam używać czopków, bo czasem trzeba było podać lek w nocy, a

Re: Gorączka u 9 miesięcznego dziecka

Podaję leki naprzemiennie. Paracetamol w czepku działa znacznie słabiej. Na noc podaję nurofen. Pilnuje przerw pomiędzy dawkami tzn. Co 6 h. O tych lodowatych stopach i dłoniach nie wiedziałam. A rzeczywiście tak jest. Córka miała bardzo zimne stopki i dłonie. A głowa i kark istny piec. Dobra

Re: Decyzja o smierci

Nie ma takich przypadków. Może nie mogła w tej chwili dostać kolejnej dawki morfiny, ale mogła dostać całe mnóstwo innych leków, od paracetamolu począwszy, który obecnie zazwyczaj łączy się naprzemiennie z morfiną. Jest cała gama środków przeciwbólowych, kilka dróg podawania i kilka czasów

Re: Używacie środków przeciwbólowych? A dla dziec

Oczywiscie, kazdy lek moze zaszkodzic jednak sa leki ktorych nawet niewielkie dawki moga wyrzadzic duze problemy. W domu mam paracetamol dla doroslych i calpol (paracetamol) dla dzieci. Srodki antyseptyczne,na oparzenia, plastry, syrop antyalergiczny dla dzieci (corka miala pare epizodow z

Re: paracetamol - jak dlugo?

Ibuprofen to lek o dużo poważniejszych skutkach ubocznych od paracetamolu. Na zmianę daje się wtedy, gdy przy gorączce nie wystarcza sam paracetamol w maksymalnych dobowych dawkach. Normalnie lepiej dawać sam paracetamol.

Re: Co wtedy robicie?

naprzemiennie ibuprofen z paracetamolem, jak tylko goraczka przekroczy pulap przy zachowaniu odpowiednich odstepow miedzy dawkami. A niby zalecenie jest zeby dawac regularnie, bo wtedy leki lepiej dzialaja. Poza tym my tu mamy inny "profil" infekcyjny, zdecydowanie z przewaga wirusowek na ktore tylko ten

Re: ketonal po cc, pilne!

w szpitalu dostawałam na zmianę tramal, paracetamol, ketonal o ustalonych porach tak, żeby nie dopuścić do nasilenia bólu. Dodatkowo dostawałam leki przeciwbólowe na żądanie, jeśli uznałam, że standardowa dawka sobie nie radzi. W domu ketonal plus paracetamol na początku, potem sam paracetamol lub

Re: zapalenie krtani u dziecka

nawilżanie powietrza, chłód i wietrzenie pokoju, nebulizator (bawimy się w słonia) z solą fizjologiczną albo jakimś cholerstwem na receptę (nie pamiętam nazwy, to chyba był steryd, podaliśmy jedną dawkę kiedy było naprawdę źle, potem choroba minęła) plus standardowe leki typu "pacaneum", czyli

Re: wątek bardzo wyżalny

krecik napisała: > Codeine 8mg mozna dostac bez recepty za funt cos tam w kazdej aptece. Sprzedaja > po jednym opakowaniu, ale jak ktos obrotny... > > Ag > (Już spałam prawie) Nie jestem obrotna. Kodeinę mam w dawce 30/500 i przepisaną jaki stały lek plus paracetamol (i

Re: Wysoka gorączka po szczepieniu

W uk paracetamol podaje sie od razu po szczepieniu I potem jeszcze 2 razy co cztery- szesc h. Jesli po tych 3 dawkach dziecko ma temperature nalezy kontynuowac podawanie leku, lecz nie dluzej niz 3 dni. Mojemu dziecku wystarczyly 3 pierwsze dawki, przed podaniem drugiej I trzeciej mial podwyzszona

Re: Po "odzyskaniu" sądów, coś takiego się nie zd

Wyrok zapewne sprawiedliwy. Furosemid jest raczej mało szkodliwy, to już ulotka paracetamolu brzmi groźniej: Przeciwwskazania Nadwrażliwość na lek lub pochodne sulfonamidów, hipokaliemia (biegunka, niedobory pokarmowe), zatrucie glikozydami naparstnicy, przedśpiączkowy etap niewydolności wątroby

Re: Długie oczekiwanie na wizytę do specjalisty

Spieszę z pomocą bo właśnie przeszłam przez dokładnie to samo przez prawie 3 miesiące.Sześć wizyt w Health Cetre. za każdym razem inny GP zapytujacy co mi jest, opowieści od nowa i następne pain killers,podejrzewając sciatica ale nie na pewno.. Każdy jeden lek to paracetamol z coraz wyższa dawka

Re: Czy moje mleko jest wystarczająco sycace?

Stan zapalny dziąseł przy ząbkowaniu jest niewielki, na tyle nieduży, że nie powoduje żadnych szkód w organizmie. Dokuczliwy jest jedynie ból. Co do podawania ibuprofenu, przez kilka wieczorów. Mój syn miał 4 lata i po 2-3 dawkach ibuprofenu (na zmianę z paracetamolem) dostał takich bóli brzucha

Re: Temperatura , do pani dr

Witam, przerwy, o których Pani pisze dotyczą leków takich samych tj. odstęp pomiędzy jedną dawką paracetamolu a kolejną to minimum 4 godz., a pomiędzy jedną dawką ibuprofenu a następną to min. 6 godz. Paracetamol i ibuprofen można podać nawet jednoczasowo przy wysokiej gorączce lub zachować między

Re: Gorączka 39 i brak innych objawów

Skorzystam z tego wątku. Dziecko 2 lata, od soboty wieczorem bardzo senne, od niedzieli rano gorączka skacze do 39-40 stopni 3-3.5h po poprzedniej dawce leku (na zmiane paracetamol i ibuprofen), samopoczucie kiepskie, w okresach wysokiej gorączki dziecko leży tylko u mamy na kolanach, po zbiciu

Re: Pilna sprawa, bardzo wysoka gorączka

. Przy czym traktuj paracetamol i ibuprofen jako dwa zupełnie oddzielne leki, które wzajemnie na siebie nie mają wpływu. Paracetamol podajesz - ale sprawdź swoją ulotkę, bo każdy producent podaje swoje dawkowanie - zdaje się do 4 razy na dobę; co 6 godzin. Paracetamolu nie wolno absolutnie przedawkować

Re: Chorowanie w przedszkolu

Jak dziecko mimo podawania leków źle się czuje, nie ma apetytu, jest senne i nie ma siły na nic, to oczywiście że zostaje w domu. Ale jeżeli po dawce paracetamolu czy nurofenu odzyskuje energię, humor i apetyt (a tak jest u większości dzieci przy lekkich infekcjach), to po cholerę ma siedzieć w

Re: kiedy zakażą antykoncepcji?

jest to niebezpieczne) plus ew pisemne zobowiązanie, że zna się ryzyko związane z przyjmowaniem tego typu środków. Taka moją pierwsza myśl, ogólnie. Ale nie widzę np nic złego w tym, że leki z paracetamolem czy ibuprofenem byłyby sprzedawane tylko w aptece. Mam wrażenie, że dużo Polaków to lekomani

Re: Co zrobić z katarem?

szybkim wzroście temperatury mogą być dziwne reakcje, łącznie z drgawkami. Lepiej dawać leki zanim temp. zacznie rosnąć. Czyli paracetamol 6 godzin po ibuprofenie, ibuprofen 4 g. po paracetamolu. Dawki maksymalne w przeliczeniu na kg.

Re: Wrzesień - tym razem się uda!!!

Hej. Z tego, co ja wiem, to paracetamol w dawce do 3 gramów na dobę można przecibólowo w ciąży orzyjmować (tabletki są po 0,5 g) Ale lek ten ma działanie głównie przeciwbólowe, nie przeciwzapalne ( wbrew temu, co często jest promowane). Ja bym mimo wszystko skonsultowała się ze swoim stomatologiem

Re: nielada problem:(

Na mój chłopski rozum wątrobę można zniszczyć lekami na dwa sposoby: 1. przyjmując regularnie przez długi czas leki, które uszkadzają wątrobę, 2. przyjmując jednorazowo dawkę dwa razy większą niż dopuszczalna dawka leku, np. łykając jednorazowo kilkanaście tabletek paracetamolu, przeszczep wątroby

Re: Gorączka-jak naprzemiennie podawać leki

U nas też często gorączka mija godzinę po podaniu leku. Ale jak namówię dziecko do picia, to wcześniej. Podaje się naprzemiennie, żeby nie przekroczyć dawki dobowej czyli 65xwaga= maksymalna dawka paracetamolu na dobę i 30xwaga w kilogramach = max. dawka ibuprofenu na dobę. -- W dodatku pyta na

Re: NIe mogę niczym zbić gorączki-pomocy!

Dziecku sie podaje leki paracetamol według wskazań na opakowaniu plus nurofen według wskazań. Czasem organizm nie reaguje na dany lek. U nas młody dostał w szpitalu maksymalna dawkę paracetamolu plus nurofen rownocześnie . Pomaga tez wyjście z dzieckiem na dwór. Lub chłodne okłady owinąć łydki

Re: 10 latka boli ucha

Systematycznie, żeby stwierdzić chociażby czy odstęp między dawkami jest wystarczający. U młodego jeden lek nietsety nigdy nie wystraczał i musiałam podawać naprzemiennie paracetamol z ibuprofenem. -- Sygnaturka się zgubiła....

Re: co dla malucha na "przeziebienie"

> Dawka toksyczna leku jest stosunkowo wysoka i trudno go przypadkiem przedawkować. Nie zgadzam się. Paracetamol jest bardzo łatwo przedawkować i nawet niewielkie przedawkowanie jest bardzo groźne. Ibuprofen jest trudniej przedawkować, a przedawkowany nie ma tak tragicznych konsekwencji jak

Re: Cesarskie cięcie-porady

sfornarina napisał(a): > Powinnaś dostać porządne środki przeciwbólowe, nie tylko paracetamol. Co za bał > wan Cię ze szpitala wypisał! Rodziłam o 9 rano, ok 17 zaczęłam majaczyć i odpływać , jak opisywał mi mąż. Przyszła młoda lekarka, chyba stażystka i pyta, kto dał mi paracetamol

Re: Jak podawać leki p-gorączkowe u dzieci

Bzdura. Jak już ktoś wyżej napisał jeśli stosuje się te leki naprzemiennie to nie mają znaczenia odstępy między nimi. Tzn. należy przestrzegać min. 4 godzinnego odstępu między jedną i drugą dawką paracetamolu i min. 4 godzinnego odstępu między jedną i drugą dawką ibuprofenu. Ale jeśli gorączka nie

Re: Konflikt serologiczny część II

maju skończy 70 lat) kazlaam dwac ibufen bo głównie daje ibufen Ale w razie czego mam paracetamol wiadomo czasem pomimo podania leku temp nie spada. Nie wiem czy wam lekarz też tak mówią że gdy po ibufenie nie spada po 4h można dawać zamienię z paracetamolem. Tak było w przypadku tego wirusa

Re: Trzydniowka

To forum to nienajlepsze miejsce, już na pewno do podawania dozowania leków. Możesz zajrzeć na forum "małe dziecko". Ja sześciolatce podaję czasem naprzemiennie ibuprofen i paracetamol (bez przekraczania dawek dziennych, nawet nieco je obniżając), ale teraz też trafiło ją coś w rodzaju trzydniówki

Re: 2016 nowy rok nowe nadzieje :-)

Ania nie jestem przekonana do brania ferwexow czy innych srodkiw zawierajacych ibuprofenum bo to dobrze nie wplywa.Mi lekarz kategorycznie zabronil tego typu srodki przeciwzapalne i przeciwbolowe.Jedyne co mozemy wziasc doraznie to paracetamol w dawce do 1000 mg na dobe.Ale kazdy robi jak uwaza

Re: W jakich sytuacjach jedziecie na SOR?

. Kazali dawać konskie dawki paracetamolu i karmić 30 minut po podaniu leku. Młoda ogólnie była płaczliwa. Z najmłodszym byliśmy 3 razy. Raz jak sie okazało ze ma język spochnięty i wielka ranę/dziurę na nim ,infekcja jakaś. Niedziela była. 2 raz jak wydawało nam sie ze połknął monetę, lekarz mówił zeby

Re: Czy jest tu jakis prawnik? prawa rodzica a sz

princesswhitewolf napisała: > >Owszem,do przedszkola tez sie zdarzylo > > i je przyjeli? Przedszkola w UK maja pewna zasade: moze dac 1 dawke paracetamol > u czy ibuprofenu tudziez innego leku, czyli dawka na 3-4 godziny. Przedszkole do ktorego chodzily moje dzoeci

Re: Kp a ból piersi (problem chyba nietypowy)

Ja przez prawie 2 miesiace jechalam na paracetamolu I ibuprofenie( przyjmowane w dawkach max regularnie). A teraz juz 10 mies karmienia idzie.. Nie rezygnuj.. Natluszczaj brodawki czyms z lanolina, zeby nie mialy kiedy powstac strupki. I bierz leki p/bolowe regularnie. Na pewno bedzie lepiej

Re: Paracetamol nie działa?

W przypadku paracetamolu pierwsza dawka powinna być podwójna a później wg ulotki. W ten sposób osiągniesz odpowiedni poziom leku we krwi , który utrzyma się przez kolejne 6 godzin do podania kolejnej dawki. Podałabym raz 250 mg a później odpowiednio do masy. Jeśli nie ma dawek w czopkach to w

Trzydniowka

mogę mu podać lek z grupy paracetamol czy po prostu walczyć chlodnymi okładami itd. Syn 2,5 roku (15kg).

Re: NIe mogę niczym zbić gorączki-pomocy!

Powinnaś dawać maksymalne dawki paracetamolu i ibuprofenu w przeliczeniu na wagę. Być może dajesz za mało leku. Ile waży syn? mogę przeliczyć. Jeśli zależy ci na szybkim działaniu, to najlepsze będą czopki. W podejściu do leczenia kluczowe jest samopoczucie. Jeżeli jest dobre, to prawdopodobnie

Re: 24 idę do lekarza.

Rosa wielokrotnie pisała, że cudem już raz uniknęła przeszczepu wątroby. Jej wątroba jest prawdopodobnie mało wydolna i bez tony leków, które jej dokłada. A sam paracetamol, bez dodatku alkoholu też jest toksyczny dla wątroby, kwestia dawki i czasu brania.

Re: Szczepionka na ospę! Polecacie?

Przy ospie leki kosztują grosze. Paracetamol i gencjana. Obniżenia odporności nie zauważyłam u swoich. A szczepiąc dziecko teraz, narażasz je przechorowanie ospy w wieku dorosłym, kiedy przebieg jest dużo cięższy i powikłania poważniejsze. Wprawdzie ty unikniesz 2 tygodni zwolnienia na dziecko, za

Re: bolesne zabkowanie

Syrop wali w żołądek, czopek w odbyt. I jedno i drugie niedobrze jest sparzyć za dużą dawką leku. Z żołądkiem to nie wiem, ale zdarzyło mi się odparzenie po czopkach - każde puszczenie bąka to był ból i płacz. Syrop chyba na bazie cukru jest? czopek tylko paracetamol i coś dla poślizgu - parafina

Re: paracetamol w ciazy

się z lekarzem i przyjmować jedynie najmniejszą skuteczną dawkę leku.

Re: Czy jest tu jakis prawnik? prawa rodzica a sz

>Owszem,do przedszkola tez sie zdarzylo i je przyjeli? Przedszkola w UK maja pewna zasade: moze dac 1 dawke paracetamolu czy ibuprofenu tudziez innego leku, czyli dawka na 3-4 godziny. Kolejnej dawki nie moga podawac, dzwonia do rodzica po odebranie dziecka. Przedszkole jakie ma inne zasady

Wysoka gorączka po szczepieniu

przejdzie. Przyłożyliśmy jedynie zimny kompres na główkę. Ale rano gorączka 40.2! Podaliśmy paracetamol dla dzieci i temperatura trochę spadła ale po 6 godzinach znowu było 39.4. Podaliśmy drugą dawkę i już mocno spanikowani, bo to jednak bardzo wysoka gorączka zadzwoniliśmy po lekarza do domu. Gdy

Re: wakacyjne dylematy

Tak, ale podstawowe leki to nie sa antybiotyki, tylko: 1. Paracetamol (dawka dla dzieci - z tego co kojarze to na ten wiek chyba 125) 2. Cos na zeby (zel, globulki) 3. Cos na odwodnienie przy biegunce (te saszetki z elektrolitami) I to tyle. Na oparzenie juz bym nie brala, bo po prostu nie mozna

Re: Co na bol menstruacyjny

Dokładnie, nie chodzi o żaden relaks (weź się relaksuj, jak masz w dole brzucha ból jak po wybuchu granatu, nie możesz stać, siedzieć, leżeć, myśleć), tylko o działanie sporej dawki alkoholu łykniętej na szybko - rozkurczowe, przeciwbólowe, uwalniające krwawienie. W liceum miałam takie bóle

Re: Pytanie o euthyrox

korag100 napisała: > Czyli rozpoczęcie od 37,5 przez tydzień, a potem 75 to wg Was za duża dawka tak > ? A dlaczego nie zapytasz swojego lekarza ? Przypadkowych ludzi na forum, ktorych nie znasz, nic o nich nie wiesz pytasz o dawkowanie leku, ktory bynajmniej nie jest paracetamolem ani

Re: paracetamol w ciazy

Bylam badana przez kilku lekarzy i żaden nie stwierdził,ze paracetamol to g... Oczywiscie jeśli przyjmuje się go przez dłuższy czas i w dużych dawkach moze powodować komplikacje. W ciąży kobiety przyjmują znacznie gorsze "leki".

Re: Wysoka goraczka u 3 latka a chlodne czolo

jednak rosła jak piszesz, to lekarze mi zawsze kazali podać ibuprom na zmianę z paracetamolem, ale przestrzegać odstępow pomiędzy samym ibupromem lub samym paracetamolem. Czyli po 2h np możesz podać paracetamol, a kolejny ibuprom jak minie chyba 6h od pierwszej dawki . Ale daj zadziałać lekom - doustne

Re: Zbijanie gorączki nocą / w czasie snu - pilne

dziecko na 4 lata a wagę i wzrost 5 latka,powiedziała żeby stosować się do wagi dziecka bo mniejsza dawka może nie zadziałać. Jeżeli temperatura nachodzi w ciagu 6h podaje paracetamol czysty np. po 4 h. Trzeba pamiętać żeby podawać leki naprzemiennie a nie ciągle ten sam jeżeli temerarura spada i krótko

Re: Jak walczyć z trądzikiem młodzieńczym?

jesli silny lub uporczywy to isotrex lub inne doustne preparaty isotretoiny ale sporobujcie znalezc lekarza, ktory leczy malymi dawkami - czasem male dawki stosowane dluzysz czas sa skuteczniejsze nic duze i przez np pol roku. to tak jak z lekami - lepiej codziennie brac tabletke paracetamolu

Re: Około zębowe problemy

Na zęby znacznie lepszy jest ibuprofen niż paracetamol. Ten pierwszy ma dodatkowo działanie przeciwzapalne co nie jest bez znaczenia przy ząbkowaniu. Lek dajemy gdy są objawy, nigdy na zaś. Unikamy wtedy niepotrzebnej aplikacji I nerwów z tAK zwanym faszerowaniem chemia. Niemowlę też człowiek i

Re: leki przeciwgorączkowe przy uczuleniu

Dziękuję za odp. "Poważnie", czyli tak do 39, ostatnio do 40 gorączkował dwa razy i dwa razy pojawiły się te objawy. Za pierwszym razem podawałam w syropie i czopkach paracetamol i może ze dwie dawki nurofenu w syropie. Ostatnio podawałam paracetamol w czopkach, a nurofen w syropie (z pięć podań

Re: Jak podawać leki p-gorączkowe u dzieci

paracetamolu. Jeżeli podasz je zbyt szybko - np kolejna dawkę ibupromu i paracetamolu po 4 h i następne po kolejnych 4 - to w ciągu dwunastu godzin wyczerpiesz limit bezpiecznej dawki dobowej i jak po kolejnych 4 h leki przestaną działać, nie będziesz już miała czym zbić goraczki. Przekroczenie dobowej dawki

Re: Środki przeciwbólowe

Ok, rozumiem. To rozróżnienie jest dość ważne jednak, bo można te leki laczyc bez niebezpieczeństwa przedawkowania. Tzn. używa sie ich zamiennie gdy potrzebne sa duże dawki. Paracetamol jest jednak dużo bardziej niebezpieczny w przedawkowaniu bo potrafi skutecznie i śmiertelnie uszkodzić wątrobę

Re: a dlaczego ibufen zamiast paracetamol?

Żaden lek nie jest bezpieczny i paracetamol również nie jest. U nas jest tak, że jak mam podać paracetamol, to nie daję nic. Jedyne na co paracetamol działał, to ząbkowanie. No i daję paracetamol przy wysokiej gorączce, pomiędzy dawkami ibuprofenu.

Re: ketonal po cc, pilne!

Ketoprofen czyli ketonal to niesterydowy lek p/ zapalny. Mozna brac przy kp piersia. Dawka 50 mg co 6 h lub 75 mg co 8h. Nie rozwala watroby. Moze wywolywac stan zapalny zoladka. Wiec brac tylko po lub z posilkiem. Zamiast tego mozna brac ibuprofen 400 mg co 8 godz. ( nie brac razem). Do tego

Re: ketonal po cc, pilne!

Niech bierze tyle, żeby nie bolało. Lekarz pierwszego kontaktu może wypisać receptę przecież. Są takie dawki, że bierzesz raz na dobę (ale nie wiem, czy znajoma nie będzie świrować z bólu późną nocą / ranem) a są takie, że się bierze 2 x na dobę. Są też inne mocne leki p. bólowe. Ketonal trochę

Re: Jak podawać leki p-gorączkowe u dzieci

Przepraszam za wcześnie wyslalam. To w sumie daje 4 dawki ibuprofenu i 5 dawek paracetamolu. źródło :www.drugs.com/dosage/ibuprofen.html I mama bardzo wysoko goraczkujacej dziewczynki ;). Z tymże nie

Re: P. Malwino -mocne lekarstwo przeciwzapalne pr

brac 3x50 mg lub 2x 75 mg. Do tego na miejscu kolezanki bralabym regularnie p/bolowo paracetamol (apap zawiera wlasnie paracetamol), ale w porzadnej dawce - 1gram co 6 godzin. Czyli max na dobe to 4 gramy. Wiem z doswiadczenia, ze pacjenci czesto boja sie brac leki przeciwbolowe w sensowny sposob

Re: zaczełam

A ja jednak polecam paracetamol. Porównując liczbę zgonów w USA spowodowanych przedawkowaniem paracetamolu i ibuprofenu, paracetamol jest zdecydowanie bezpieczniejszym lekiem. Należy jedynie pamiętać, że maksymalna dobowa dawka nie powinna przekraczać – przy nadwerężonej wątrobie czy

Re: Zbijanie temperatury.

a jaką dawkę leku podałaś?? ja w ogóle nie stosuję okładów, kąpieli etc... iburpfen lub paracetamol w odpowiedniej dawce...

Re: Gorączka-jak naprzemiennie podawać leki

stanie podgorączkowym, i jeśli po pojedynczej dawce leku temperatura nie spada całkiem, albo zaczyna rosnąć przed upływem 6-8 h, to od razu wdrożyć naprzemienne podawanie paracetamolu i ibuprofenu i jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. -- doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule

Re: paracetamol - czytałyście?

stop po pol roku. Za każdym razem jak robię przerwę, migrena murowana. leków z ibuprofenem moj żołądek nie toleruje ( wrzody gwarantowane), sam paracetamol tez ńie, wyłącznie paracetamol z kofeina, takie połączenie działa u mnie dość dobrze, pod warunkiem, ze wezmę duża dawkę zanim ból sie zdąży

Re: Jak długo zwlekać z podaniem antybiotyku?

Widzisz manaia,dlatego na początku nie podałam córce antybiotyku bo reagowała na leki przeciwwirusowe,gorączka po nich spadała.We wtorek myślałam,że wszystko jest na dobrej drodze,bo dziecko czuło się lepiej.Niestety,od środy gorączka wróciła z pełną mocą,spadała po ibuprofenie,po paracetamolu

Re: odstawienie pigułek

myślą, że są bezpieczne, bo dostępne bez recepty. A te środki brane bez żadnej kontroli lekarskiej mogą być groźniejsze od odpowiednio dobranej antykoncepccji hormonalnej. Paracetamol jest jeszcze groźniejszy, bo tylko jedna zbyt duża dawka może rozwalić śmiertelnie wątrobę. -- "I dlatego w PL NIGDY

Re: Problem z lekami przeciwbólowymi

1.Nie mieszaj kilku NLPZ - czyli jeśli Febrofen, to nie Nimesil itp 2.Dexketoprofen ( Dexak) ma silniejszą komponentęp/bólową 3.Nietolerancja tramadolu najczęściej wiąże się z podaniem za dużej dawki na początku leczenia. Waro spróbować zacząć od małej dawki, najlepiej preparatu złożonego Tramadol+paracetamol

Re: jak się przygotować?

ela dzi.. odpisuje.. leki u mnie w kolejnosci -efedryna lub phenelephrine czasem oba -cefuroxime- antybiotyk -oxytocyna -ondansetron- p/wymiotnie czassem -dexametazon- tezw dawce p/wymiotnej -czesto kroplowka z oksytocyny -paracetamol -diclofenac - p/bol Do znieczulenia do przestrzeni

Re: Temperatura , do pani dr

Myślę, że problem tkwi w tym, że dziecko dostaje zbyt małą dawkę leku przeciwgorączkowego na masę ciała. Moja córka w pierwszych latach życia gorączkowała bardzo wysoko i również gorączkę ciężko było u niej zbić. Często po podaniu leków przeciwgorączkowych po godzinie temperatura wynosiła 40 stopni

Re: Jak podawać leki p-gorączkowe u dzieci

dawki mają być takie jak na opakowaniu są zalecone dla dziecka w danym wieku. W ten sposób w ciągu doby możesz podać w sumie 6 dawek leków przeciwgorączkowych - 3 dawki paracetamolu i 3 ibuprofenu. Jeżeli mimo takiego combo gorączka nie spadnie, to może to wskazywać na infekcję bakteryjną. Jak

Re: co dla malucha na "przeziebienie"

. Chyba najskuteczniejszy jest ibuprofen/nurofen w czopkach. Nie masz racji. Akurat dzieci mają inny metabolizm paracetamolu i dla nich jest bezpieczniejszy, niż dla dorosłych. Dawka toksyczna leku jest stosunkowo wysoka i trudno go przypadkiem przedawkować. A nurofen w czopku tak samo działa szkodliwie

reakcja na leki

Witam, czy można u dziecka rozpoznać alergię na dany lek lub jego dodatki- chodzi mi o to, czy są jakieś objawy, które wskazywały by różnice? U prawie dwulatka istnieje podejrzenie nietolerancji paracetamolu:Najpierw puchną mu oczka (po 2, 3 dawkach), później zwiększa się ilość stolców, pojawiają

Walka z bólem zamiast z przyczyną bólu.

terapii w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Katowickiej. - Przekroczył dawkę opisaną na ulotce jako dopuszczalną.

Re: ketonl i dziecko...

Zadziwiające, że po wyjściu ze szpitala nie dostałeś zaleceń co do podawania leków przeciwbólowych. Dzieciom podaje się paracetamol lub ibuprofen w dawkach zależnych od masy ciała i co określoną liczbę godzin.

Re: APAP a wątroba

nieświadomie wziąć za dużą dawkę paracetamolu. Wszak jest on dostępny w każdym sklepie, na każdej stacji benzynowej pod wieloma nazwami: Apap, Panadol, Paracetamol, Acenol, Codipar, Efferalgan itd. Ponadto trzeba pamiętać, że wiele leków przeciwgrypowych i przeciwgorączkowych zawiera paracetamol i to w

Re: Ból gardla u dziecka przy infekcji wirusowej

kasia25251 napisała: > Mucosolvan i ACC nie sa jakimiś "specyfikami"niebezpiecznymi dla dziecka, juz b > ardziej ryzykowny jest Paracetamol ktory w zbyt dużych dawkach uszkodzić moze > wątrobę,niedawno głośno było w Polsce o dziecku ktore miało przeszczep wątroby > po

Re: Zmarło "uratowane" dziecko

Artykuł jest z Newsweeka i są tam relacje samych chorych pacjentek jak i rodzin chorych osób. O tym jak zmniejszano dawki, jak konającym podawano lek dopiero po aferze zrobionej przez rodzinę, o podawaniu paracetamolu itp. -- "Śmierć jest przejawem skrajnego niedoboru zdrowia" Beleth

Re: leki przeciwbólowe w ciąży...

Tylko leki na bazie paracetamolu i to w ograniczonej dawce.Ibuprom i aspiryna są wyraźnie zakazane.

Re: Paracetamol nie działa?

Skoro paracetamol w dawkach z opakowania uszkadza watrobe to co innego dac dziecku? Przy wirusowkach typu ospa itp nurofenu nie wolno, o lignokainie tez sie rozpisywano to goraczke mamy zbijac tylko zimna kapiela? A bol tez zimnym okladem? Ja akurat bardziej jestem za zimnymi kapielami i leki

Re: Drgawki gorączkowe u dziecka

>przeszłością drgawkową??? Mnie kazali podawać już przy stanie podgorączkowym, naprzemiennie paracetamol i ibuprofenem co 4h, dawki wyliczone dokłdnie na podstawie aktualnej masy ciała, bo tabelki dawkowania wg wieku podane na opakowaniach nie zawsze są adekwatne. Radziłbym Ci dopytać o to lekarzy

Re: bez znieczulenia

. Teraz walczę z takim przesądem, że gdy dziecko śpi, to leku nie potrzebuje, bo go z pewnością nie boli. Lek to lek, ma swój czas działania i przepisuje się go tak, żeby działał określony czas. Jeśli ma być podawany co cztery godziny, tego należy się trzymać. A nie mówić: tej dawki już nie podaliśmy, bo

Kolka nerkowa

paracetamol są SKUTECZNIEJSZE. thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(16)00652-8/abstract Diklofenak w Polsce bez recepty jest niedostępny, ale dostępne są inne leki o tym

Re: Kontrola PIP - czy przyczepią się umowy o dzi

A leki: paracetamol, ibuprofen, ibuprofen, paracetamol...Ewentualnie jeszcze espumisan i loperamid. Jak wiadomo, jak lek silnie działa, to jest dostępny tylko na receptę, a jak jest dostępny tylko na receptę, to reklamować (do szerokiej publiczności) go nie wolno. A potem są zatrucia, bo ktoś wziął

Re: czy można połączyć tramal z ketonalem?

Ale jesteś biedna! Współczuję. Możesz połączyć z Ketonalem, możesz też spokojnie wziąć podwójną dawkę tego leku, który łączy Tramal i Paracetamol (bo Tramal często się podaje w dawce 100 mg, a nawet 200, natomiast "zwykła" tabletka Paracetamolu ma 500 mg, a można stosować po dwie

Re: w jakim celu

gemmi18 napisał: > Paracetamol na dłuższą metę uszkadza szpik kostny, zawsze podaję ibuprofen. Zaw > sze, to znaczy, gdy dziecko źle znosi gorączkę. Tzn na jak dluga mete , w jakich dawkach i w jakim stezeniu substancji czynnej? Na calym swiecie paracetamol jest lekiem

Re: dawanie paracetamolu na ząbkowanie-poradźcie.

IMHO paracetamol/ibuprofen ma wiekszy sens, niz zele na zabkowanie, ktore nigdy nie chca lezec tam, gdzie powinne, momentalnie zostaja polkniete lub wyplute i to z nimi naprawde traci sie kontrole nad dawka leku przyjeta przez dziecko. Jesli mialam cos dac dzieciom, zeby przyniesc im ulge podczas

Re: Ematka wie wszystko - paracetamol i KP

Młody przy temperaturze powyżej 38 kompletnie nie reaguje na N > LP. Można mu ładować naprzemiennie maksymalne dawki paracetamolu i ibuprofenu, > a gorączka ma leki w dupie i dalej rośnie. miałam to samo jako dziecko, i jedynie co pomagało skutecznie obniżyć temp, to kąpiel ale nie w

dawanie paracetamolu na ząbkowanie-poradźcie...

Potrzebuję porady bo jeśli chodzi o leki jestem lekką panikarą i staram sie raczej nie faszerować dzieci...ale moje młodsze dziecie (10,5 miesiąca) ma bardzo męczące ząbkowanie...każdy ząb to męka i w dzień i w nocy... Jak zaczyna się już najgorszy moment podratuję go jedną dawką paracetamolu, żeby

Re: dziecko-gorączka-szybko

39,5 to dużo, ale jeśli spada po lekach, nie ma co panikować. Leki można podać naprzemiennie - paracetamol i ibuprofen. Warto dawkę dopasować do wagi, a nie wieku dziecka. IMHO w pierwszym dniu gorączki, jeśli nie ma innych objawów, nie ma co panikować i gnać do lekarza. Zwłaszcza że panuje

Re: Temperatura rośnie po 2h od podania leku ...

Napisałam się i coś mi nie poszło. Zwiększyć dawkę leków - dobowa dozwolona dawkę dzielisz zamiast na trzy - na dwie większe dawki. Później zmniejszyć.Nie wiem ile waży synek ja mojej 3,3 latce daje 18 kg\10,5 ml.dajesz nurofen większą dawkę i po półtorej godz jak temp spadnie paracetamol

Re: jaki lek najlepszy????

trzeba te leki przyjmować długo i systematycznie, kiedyś brałam przez 8 miesięcy w zwiększonej dawce, czułam się koszmarnie, zaprzestałam i migreny wróciły, teraz mam brać min rok a może już nawet całe życie, ale dawkę mam zmniejszona o połowę a lek działa :) migreny rzadko, efekty uboczne jakby

zapalenie ucha i niedosłuch...

razu podałam przepisany AugmentinES. Noc z niedziali na poniedzialek koszmarna, płacz z bólu, żonglowanie paracetamolem i ibuprofenem, co można dziecku dać, zeby nie bolało a żaby jednak zachować odstępy czasowe między kolejnymi dawkami leków. Rano, juz pod drugiej dawce antybiotyku, było lepiej. We

Re: Ludzie, nie dajcie sobie kitu wciskać.

Dokładnie. Weż paracetamol, do tego etopirynę popij mocną kawą lub herbatą i masz excedrin. Jedno wilelkie oszustwo!!! Ja używam leków od lekarza - tryptanów - lek o nazwie Sumigra, niestety bardzo drogi, opakowanie 2 tabletek kosztuje 34 zł. ( czyli 1 tabl. 17 zł.). Próbowałem tańszego zamiennika

Re: Czas antyszczepionkowców się kończy!!!

a zastanawiałas się kiedyś Makurokurosek jak to jest/dlaczego np. taki paracetamol występuje np. jako Efferalgan w postaci tabletek musujących ale przeznaczony jest tylko dla dorosłych, a takiej formy leku (z odpowiednio niższą dawką) dla dzieci nie ma? Choć wiele dzieci chętniej wypiłoby "

Re: Dawkowanie leków przeciwgorączkowych

Stosuj niższą dawkę - dziecko nie jest na granicy tylko w tej niższej grupie. Jeśli przestanie działać za szybko można podawać "krzyżowo" z paracetamolem. Jeszcze mi się nie zdarzyło (a dzieci mam czworo) żeby leki nie zadziałały we właściwej dawce (krzyżowo musiałam podawać raz, przy ciężkim

Re: 8 mcy sen nocny i karmienie a ząbkowanie

Witam, bardzo dziękuję za odp. :-) trochę mnie pocieszyłyście. Odp.panizalewska Tak na początku dawałam lek prawie przed samym zaśnięciem - paracetamol i dentibaby na smoczek. Gdy się wybudzała po 22 druga dawkę z ibuprofenu i na smoczek. Obecnie boję się wziąść mała do łóżka, padam w locie na

Re: 4 dzień wysokiej gorączki

Ps. na anginę ropną, którą najprawdopodobniej masz lekarz na 90% zaleci antybiotyk. Płucz też gardło letnią wodą z dodatkiem szałwi. Na gorączkę zakup sobie paracetamol (dawka zgodnie z wagą) najlepiej w czopkach. Nie obciążasz w ten sposób żołądka, który i tak dostał w kość od leków, które już

kilka słów uzupełnienia

stopnia, że nawet po jednej dawce zaczynają się domagać tego leku. Naprawdę. Oczywiście nie u wszystkich. To może być dobry temat na temat: Różnice w chemii naszych mózgów. Może ktoś z forumowiczów wyciągnie ten temat do osobnego wątku To oczywiście nie jest jeszcze (na razie) uzależnienie fizyczne, ale

Re: Dorek3

leki należy stosować w dawkach skutecznych. faktem jest że paracetamol ma zarejestrowane za niskie dawki i ta pierwsza powinna być podwójna w stosunku do tego co w ulotce. wtedy dzała niezwykle skutecznie bo jest odpowiednie stężenie we krwi. czas półtrwania determinuje częstotliwość podawania

Ratunku - jak uniknąć trzeciego antybiotyku

dostała gorączki w okolicach 38 stopni. Ponieważ gorączka się utrzymywała (musiałam podawać na zmianę Nurofen i Paracetamol bo jednego leku byłoby za mało - musiałabym przekroczyć dopuszczalne dawki dobowe), więc w poniedziałek wieczorem byłam u Pediatry. Pani Doktor stwierdziła infekcję wirusową. Oprócz

Re: Ibuprofen na wysoką gorączkę- ile na dobę?

zaszkodzisz, możesz podawać leki zawierające ibuprofen (ibufen, nurofen) na przemian z lekami zawierającymi paracetamol (panadol, calpol itd...) ale nigdy nie przekraczać dawki dobowej żadnego z nich.

Prescriptions

Prescriptions to świetna aplikacja dla wszystkich, którzy niestety muszą przyjmować spore ilości leków. Program pomaga w zapamiętaniu zalecanych dawek, godziny przyjmowania medykamentu i uprzedza gdy opakowanie niedługo się skończy. Co ważne, program korzysta z ogromnej bazy leków, dlatego

Archimedes 360 Medical Calculator

pracowników służby zdrowia z potrzeby przeliczania różnego typu dawek, wielkości i współczynników. Wystarczy podać dane wejściowe, a program sam poda wynik ostateczny. Jest to zwłaszcza przydatne przy dawkowaniu specjalistycznych leków (chemioterapia, leki znieczulające, zwiotczające), gdzie zalecane dawki

The Pill Box

The Pill Box pomaga użytkownikom w kontrolowaniu dawek przyjmowanych leków oraz przypomina o wizytach u lekarza czy konieczności uzupełnienia zapasów medykamentów.

The Pill Box

The Pill Box pomaga użytkownikom w kontrolowaniu dawek przyjmowanych leków oraz przypomina o wizytach u lekarza czy konieczności uzupełnienia zapasów medykamentów.

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Zdjęcia - paracetamol lek dawka

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Regulamin