Sake

Sake

Przeszukano 113 298 612 wypowiedzi na 1 290 forach

matura rozszerzona z matematyki 2012 odpowiedzi - pozostałe wpisy

Soruj: wg trafności wg daty

Odpowiedzi do matematyki rozszerzoenej

: www.edulandia.pl/matura/1,118553,15901611,MATURA_2014_MATEMATYKA_POZIOM_ROZSZERZONY__Mamy_odpowiedzi_.html

matury z matematyki i polskiego rozszerzony

arkuszami matury z matmy 2012 i polskiego poziom rozszerzony wraz z odpowiedziami gorzowianie.com.pl/379,matura_2012_jezyk_polski_rozszerzony_i_matematyka.html <*>

Matura 2012. matematyka

Jestem humanem. Piszę matury rozszerzone z historii i polskiego. Dzisiaj pisałam maturę z matematyki. Umiem czytać ZE ZROZUMIENIEM. Czytam zadanie. Otwieram kartę wzorów. Znajduę odpowiedni. Podstawiam. Rozwiązuje. Nawet liczyć nie muszę, bo jest kalkulator. Drogie "psuedohumany". Robicie wstyd

matematyka rozszerzona na maturze

, co wy na tej rozszerzonej maturze z matematyki macie?:) bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi:)

Matura rozszerzona z matematyki

Ja zdaje w tym roku maturę rozszerzoną z matematyki. Nie wiem dlaczego u mojej koleżanki odpala się strona megakorki.pl a u mnie nie działa i musimy u niej siedziec i sledzic rozwiązania zadań krok po kroku. Ale fajnie sa wytłumaczone i o dziwo rozumiem o co chodzi. Zadania są pogrupowane

matura z matematyki rozszerzona

w tym roku poprawiam mature i mam takie pytanie czy jezeli zaznaczylam w deklaracji ze z matematyki zdaje poziom rozszerzony to wiem ze to jest tez przeliczane na poziom podstawowy i czy w zwiazku z tym mam sie tez uczyc zakresu materialu z matmu z poziomu podstawowego??czy tylko rozszerzony

Re: Matura rozszerzona z matematyki

www.dziennikzachodni.pl/edukacja/matura/a/matura-05052016-matematyka-geometria-rownania-i-ciagi-pytania-zadania-arkusze-odpowiedzi,9955740/

matematyka rozszerzona ...matura

no cóż ... pisałem dzisiaj w szkole mature próbną z matematyki ... o ile poziom podstawowy dało sie zrobić... to poziom rozszerzony skończył sie na przeczytaniu zadań :) ... a jak było u was w szkole ?? .. słyszałem , ze w kilku szkołach uczniowie teżkończyli matme rozszerzoną grubo przed czasem :)

matematyka. rozszerzona matura

Słyszałeś o stronie www.megakorki.pl.? Podobno są tam. Fajne materiały. Na maturę rozszerzona z matmy.tylko czemu strona nie działa....pisze do nich żeby ją wreszcie odpalili bo musze koniecznie.

www.dziennikzachodni.pl/edukacja/matura/a/matura-2016-harmonogram-terminarz-dla-maturzystow-porady-arkusze-pytania-odpowiedzi-odliczanie,9922183/

Rozszerzona matura z matematyki!!!:(((((

Mam pytanie do osób, króre zdawały rozszerzoną mature z matmy. Kiedy zaczęliście się przygotowywać,czy braliście jakieś dodatkowe lekcje? I ogolnie- jak wam poszło, było cięzko?

Próbna matura z matematyki - odpowiedzi!

Ktoś ma odpowiedzi do zadań z matmetyki "Matematyka od 2010" (2010,2011,2012) poziom podstawowy? Jeśli tak to proszę odpowiedzi wysłać na maila(sarabh@gazeta.pl)! Please!

rozszerzona matematyka

Witam wszystkich. Syn miał z próbnej matury 50-pare procent z rozszerzonej matematyki. Twierdzi , że to dużo i gdyby miał taki wynik na maturze to mógłby sie dostać na dobre studia / informatyka /. Nie to żebym nie wierzył dziecku - ale wynik w granicach 50 % nie wydaje mi sie duży. Kto tu

Re: Matura 2010 - matematyka, odpowiedzi

ROZWIĄZANIA POZIOMU ROZSZERZONEGO! Tu są rozwiązane wszystkie zadania z arkusza rozszerzonego! www.zadania.info/n/9821764

matura z matematyki

matura z matematyki :((( to totalna porazka co o tym myslicie??? podstawowy??? to był rozszerzony eh..szkoda mówić bardzo dużo osób nie zda : (( w tym ja :((

zadanie z prawdopodobienstwem na rozszerzonej maturze zrobilem ponownie w domu, rozwiazanie 1/3= 72/216

matura z matematyki

Witam. Pilnie poszukuję namiarów (telefon) na pana Ryszarda Parka- nauczyciela matematyki, lub innego nauczyciela, który przygotowuje do matury rozszerzonej z maty. Z góry serdecznie dziękuję.

Jak porównujecie matme rozszerzoną z tamtego roku zz tego? Zmieniam uczelnie (na UWr Informatyka) gdzie rok temu z rozszerzonej trzeba było mieć 50-55 zeby sie dostac. Sam zdałem ją na 58. Teraz boje sie tylko, że z tej matury jakiś byle pajac dostanie więcej i sie dostanie zamiast mnie.

Vademecum matematyka PILNE!

Pilnie sprzedam vademecum "Matura 2012 matematyka" zakres rozszerzony. Wydawnictwo Operon. NOWA! gg: 9130460

Matura rozszerzona z matematyki . Zadanie.

Siema. Mam pytanie ;> Zastanawiam się jak są oceniane zadania maturalne z matematyki. Przykładowo w zadaniu ostatnim z rozszerzenia na SAMYM POCZĄTKU źle obliczyłem cosinus ( przypadkiem obliczyłem sinus ;/) no i potem całe zadanie robiłem tak jak powinno się robić ale już ze złym cosinusem

jak myślicie, czy na rozszerzeniu z angielskiego będzie NA PEWNO rozprawka ?

matematyka rozszerzona na maturze

Chce iść na takie kierunki jak ekonomia,bankowość i finanse,administracja .Potrzebuje dobro książkę żeby sie przygotować teoria zadania i rozwiązania ich jestem na początku 2 liceum .muszę matematyka zdać a mam lekkie problemy z matmą.

w zadaniu 7 z poziomu rozszerzonego jest błędnie podany promień okręgu, powinno być 2 pierwiastki z 17

ta podstawa byla wiecej niz prymitywna ale z rozszerzeniem to juz dosrali rowno...;/

lol w zeszłym roku zdawalem rozszerzoną (100%) i przed chwilą zrobiłem sobie tu w necie podstawkę. 18 min z rozpisanymi odpowiedziami :) ekspertom coś wolno idzie

zabawna matura, zwlaszcza pytania zamkniete, ktore w wiekszosci przypadkow mozna bylo rozwiazac podstawiajac mozliwe odpowiedzi. To bardziej test na inteligencje, niz matematyczny, ale moze i o to chodzi. Mam mieszane uczucia. Ciekawe jaka bedzie rozszerzona, mam nadzieje, ze bardziej wymagajaca.

matematyka rozszerzona

Chciałbym zdać matematykę rozszerzoną... też się sobie dziwię Chodzę do klasy biologiczno-geograficznej. Matematykę mam na poziomie podstawowym i jak dotąd nie poświęcałem zbyt wiele czasu na jej naukę. Przez 2 wcześniejsze klasy liceum miałem z matematyki zawsze 4 przed każdym sprawdzianem

Matura rozszerzona z matematyki prosze o pomoc

będę zdawała matematykę na zasadach z tego roku czy z roku 2008? Innymi słowy, czy będą oni układali maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym dla osób takich jak ja osobno czyli na zasadach z 2008, czy będę pisała ją na tych zasadach z 2012. Za pierwszym razem gdy dzwoniłam Pani zapewniała mnie, że

matura z matematyki

podobno były straszne zadania i dużo ludzi wyszło załamanych , mój brat zdawał poziom rozszerzony i wyszedł bardzo nie zadowolony ,

no ja niestety tylko 92% z podstawy, a rozszerzenie to porazka. Jak bedzie 50-60% to bedzie dobrze. Te 4 ostatnie zadanie mnie rozwalily.

matura rozszerzona -matematyka-pytanie

W zadaniu z odległościa punktu na paraboli y=1/4x*2 + 1 odległosć punktu od prostej podałam w module i odległość punktu od punktu też zostawiłam w module i napisałam ze te dwa moduły są sobie równe. Czy to też jest poprawnie rozwiązane,czy trzeba było zapisać,ze / 1/4x^2 + 1 / = 1

Nowa matura z matematyki

Czy wie ktos z was jak bedzie wygladala nowa matura z matematyki? Bedzie obowiazkowa, ale jesli bede chodzic na profil matematyczno-informatyczny czy bede pisala normalna czy rozszerzona? Czy bedzie mozliwosc wybrania tylko jednej czy obie? I czy bede musiala zdawac z dodatkowego przedmiotu

weź że facet przyśpiesz bo o 14 mam rozszerzony i się śpieszę! muszę 13:30 być czyli mam jeszcze z 20 minut... :D

Czy w tym portalu będą także publikowane rozwiązania do matur na poziomie rozszerzonym? Póki, co takowych w internecie nigdzie nie mogę znaleźć :/

matura byla łatwa ale na takiej najszybciej traci sie punkty. ja pisałam rozszerzoną i mam zle dwa zadania zamkniete a wszystkie probne pisałam na 100%

woah! ale komentów;p ja dopiera z rozszerzenia wracam:/ ale pierwsze mam dobrze xD :P, jak mi uznaja otwarte typu 'uzasadnij' to bedzie poprostu bajka;P pozdro

Re: rozszerzona matematyka - matura próbna

mam pytanie co do 1 zadania. Na stronie z oficjalnymi odpowiedziami podane jest że q w ciągu geometrycznym wynosi q=2. Obliczałam to w ten sposób: a3=a1*q^2 więc 24=6*q^2 4=q^2 i z tego wychodzi że q=2 lub q=-2 Dlaczego w odpowiedziach jest tylko q=2?? przecież ciąg naprzemienny też

matematyka poziom rozszerzony

Co sądzicie o próbnej maturze z matematyki? Moim zdaniem nie była taka zła chociaż zadania nie były najprostrze.

wiesz,.. ale mi się wydaje, że nie zakładałam, że są całkowite a takie wyszły;p kto zrobił 11? rozszerzenie?! OO

Re: matura z matematyki rozszerzona

wedlug rozporządzenia MEN oraz aneksu do informatora z matematyki, matura rozszerzona z matematyki będzie też zawierała część zadań z zakresu podstawowego. Czas pracy z arkuszem został nieco wydłuzony (zdaje się, ze do 3 godzin). Wejdz na stronę CKE - są tam informatory oraz wszystkie nowości.

matura z matematyki 2012

www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=7149 podpisujcie się pod petycją.

MATEMATYKA - NOWA MATURA - POZIOM ROZSZERZONY

Czy zna ktoś jakiś dobry zbiór zadań z rozwiązaniami i teorią z matmy na poziom rozszerzony do nowej matury?

Witam! Dobrym rozwiązaniem na powtórkę do matury z matematyki będzie skorzystanie z darmowych lekcji dostępnych na stronie kierunekrozwoju.pl. W zakładce "Kurs z matematyki" można odnaleźć 10 lekcji wideo, które pozwolą przygotować się do egzaminu maturalnego. Zachęcam także do wykonania również

Matematyka - arkusze rozszerzenia

Czy też jak ja odczuwacie, że nie ma tak naprawdę arkuszy które są w jakiś sposób odzwierciedleniem tego co będziemy pisać 14 maja ? Jedyny arkusz jaki pokazuje to 'z czym to sie je' był na maturze próbnej. To połączenie rozszerzenia i podstawy do jednego nie wyszło nikomu na dobre. Testy które

W tym roku już jest po wszystkim ale do tych, którzy jeszcze bedą mieli poprawki z matury podsyłam stronę gdzie możecie poćwiczyc zadania do matury z matematyki i nie

Re: matematyka. rozszerzona matura

zmienionymi danymi. W chwili obecnej są tam wszystkie podstawowe matury z poprzednich lat, ale z tego co wiem będą też materiały przygotowawcze do matury rozszerzonej. Naprawdę polecam.

Matura z matematyki

>W zeszłym roku maturzyści liczyli na łatwiejszą maturę i się nie przeliczyli. Po tym, jak w 2012 roku ponad 20% uczniów nie zdało matury z matematyki na poziomie podstawowym, w 2013 roku arkusze zostały chyba lepiej dostosowane do umiejętności i wiedzy zdobytej przez maturzystów w czasie

CO Z PROFILEM ROZSZERZONYM Z MATEMATYKI???

Witam Dlaczego nie podano zadan i rozwiazan z profilu rozszerzonego matury z matematyki??? Ktos wie czy gdzies mozna mazowieckie dorwac? Pozdrawiam, eMb

Re: Matura 2011, matematyka, poziom rozszerzony,

Mam taki problem: Na maturze z angielskiego siedziałem za kolegą. Po egzaminie, jak to często bywa, rozmawialiśmy ze sobą jakie zaznaczyliśmy odpowiedzi. No i ja szczęśliwy, że mam dwa zadania zamknięte prawie tak samo jak on, poszedłem do domu. Po jakimś czasie pojawiły się odpowiedzi w

Matematyka - arkusze, odpowiedzi

: www.mmwloclawek.pl/artykul/matura-probna-z-matematyki-pytania-arkusze-testy-odpowiedzi-232332.html Tam znalazłem wszystko co dotyczy matury Poweodzenia

matma rozszerzona 3. x=1/4 trygonometria x=7/6 * pi lub x=11/6 * pi 7. (5,6) lub (-3,-2) prawdopodobieństwo p(a)=1/3 Reszty nie pamiętam lub nie zapisałem ;p

Matura z matematyki poziom rozszerzony 2009

Jak Wam poszło? Co myślicie o poziomie tegorocznej matury? Jeśli chodzi o mnie to powiem tak, byłem nie miło zaskoczony. Szacuję swój wynik na około 54%-78%, a chciałem 80-90%... ale pewnie każdy tyle chciał.

A czy ktoś może podpowiedzieć jakie repetytorium jest najlepsze do rozszerzonej matmy? Potrzebuję przykładowych zadań z rozwiązaniami dla mojej siostry:) Matematyka to teraz chyba zmora większości maturzystów :) Ostatnio widziałam reklamy wsipu http://www.wsip.pl/oferta/cykle/szkoly-ponadgimnazjalne/jezyk-polski-szkoly-ponadgimnazjalne/matematyka

Matematyka Matura

Co myslicie o arkuszu z matmy rozszerzonej?? Piszcie bo ja juz sama nie wiem co mam myslec... przeciez to nie bylo wcale takie latwe jak niektorzy mowia... :|

Re: Rozszerzona matura z matematyki!!!:(((((

Nie miałam kłopotów z matematyką - chwała mojej matematyczne! Robiła nam powtórki, organizowała fakultety, zamieniałą lekcję wychowawczą na matematykę. Ogólnie nie chodziłam na lekcje prywatne, bo szkoła mi całkowicie wystarczyła. Kup zbiory zadań i ROZWIĄZUJ ROZWIĄZUJ LICZ LICZ LICZ! Na

Probna matura z matematyki

Jak wam sie widzi probna matura z matematyki ?? Bo szczerze powiem ze u mnie to nie bylo bardzo wesolo. Szczegolnie rozszerzona byla ciekawa(niektore zadania nieosiagalne), a na podst. juz troche lepiej , ale tez sie dalo gdzies walnac. Napiszcie wlasne spostrzerzenia. Ktore zadania bylo

Re: matematyka rozszerzona na maturze

osobiście radzę przyjrzeć się maturom z poprzednich lat. Ja przerobilam chyba wszystkie zestawy (od 2002r) i mniej więcej obczaiłam jakiego typu zadań mam się spodziewać na mojej maturze. I przerabiałam materiał zgodnie ze swoim podręcznikiem. W szkole miałam poziom podstawowy, a zdawałam

Ja w tamtym roku zrobiłam sobie szybką powtórkę przed maturą (polecam takie combo!) W związku z tym, że mieszkam w warszawie, a moja siostra chodzi na SGGW, dowiedziałam się o ich kursach maturalnych. Kiedyś si nazywały chyba kursar albo coś takiego. Kasa nieduża (w porównaniu do innych kursów

klasa natomiast charakteryzowala sie tym, ze mielismy duzo fakultetow- razem wychodzilo jakies 7-8 matematyk tygodniowo- przed matura jechalismy z calym materialem od poczatku + robienie arkuszy (ze 4 zrobilem :P). Mialem sporo ksiazek (odziedziczylem po siostrze), ale wiekszosci zadan nie ruszylem

Re: Matura z matematyki poziom rozszerzony 2009

zbyt duż różnica poziomów między podstawowym , rozszerzonym. gdybym pisał wersję podstawową to miałąbym w 1 godz. max, a tak kto wie? Po wyjściu z sali stwierdziłm, że "pogrom", a dziś znając odpowiedzi mogę stwierdzić, że nie były, aż tak trudne jak myślałam na początku. Wiadomo nerwy

Korepetycje z matematyki

Poszukuję korepetytora z matematyki, zakres rozszerzony III klasa liceum, przygotowanie do matury. Chętnie z Podzamcza. 600564360

Matematyka

Czy znacie kogos kto przygotowuje do matury rozszerzonej z matematyki ?

kto zdawał mature z matematyki rozszerzoną

mam pytanie czy są szansę aby nadrobic materiał matematyki rozszerzonej o matury w ciagu roku i zdać ja bdb ????????? prosze o odp

Re: matura z matematyki rozszerzona

Zauważ, że poziom podstawowy zawiera się w rozszerzonym. Poza tym w wymaganiach podanych przez informator maturalny jest napisane w miejscu przeznaczonym na poziom rozszerzony: "jak na poziomie podstawowym oraz..." -- Bang bang, he shot me down... Bang bang, I hit the ground... Bang bang

pomocy!!! rozszerzona matematyka

hej.jestem w drugiej klasie Liceum Ogólnokształcącego. cały czas uczę się matematyki na poziomie podstawowym, ale chciałabym iść na UAM na zarządzanie, a tam wymagana jest ona na poziomie rozszerzonym. czy jestem w stanie do matury nadrobić zaległy materiał i zdać przyzwoicie matmę

Korepetycje z matematyki

Udzielam korepetycji z matematyki: - gimnazjum; - szkoła średnia (profil rozszerzony i podstawowy); - przygotowanie do matur. Kontakt: 510-360-498

Re: oficjalny klucz odpowiedzi-matematyka

Nie dobrze :( Z podstaw to moze dojde do 90%, ale rozszerzenie... 34% co najwyzej :( :( :( Czyli chyba "juz za rok matura"...

Poprawka matury z matematyki

Czy sa juz opublikowane gdzieś arkusze i odpowiedzi z matury poprawkowej z matematyki?

Re: Matury 2012

Moja córa. Fizyka i matematyka rozszerzona, ale się nie martwię :)

Matematyka matura!

Z jakich książek przygotowywaliście sie do matury z matematyki? Na co kładliście szczgólny nacisk itd. Bardzo prosze o odpowiedzi bo w maju zamierzam zdwać mature z tego przedmiotu

matura 2011 - odpowiedzi z matematyki!

Zdawaliście maturę z matematyki? Mamy odpowiedzi

Kalkulatory na maturze z matematyki

Ostatnio odszła do mnie szokująca informacja, ze na maturze rozszerzonej z matematyki można używać tylko kalkulatorów prostych, czyli dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Na stronie CKE mam problem, żeby coś znaleźć na ten temat. Wie ktoś jak to jest? Bo szczerze mówiąc to raczej na

Matura z matematyki

Moja Babcia matematyczka zasze mi powtarza myśl logicznie, przeczytaj bardzo uważnie zadanie tyle razy ile potrzebujesz, a odpowiedź prawidłowa na pewno się znajdzie. łatwo jej powiedzieć. Ale dała mi fajową książkę Obowiązakowa matura z matematyki. są tu przykładowe zadania,a w zasadzie całe ich

Matura próbna z Operonem 2012. Matematyka. Już ...

Po dzisiejszej podstawowej, boję się co zobaczę w piątek na rozszerzonej! Uważam, że jak na podstawową to jednak była za trudna, choć może to dobrze świadczy o tej, która będzie w maju! Oby ! :)

matura operon matematyka 2012 z 23 listopada 2011

Witam Musze sie dowiedziec jak napisalem dzisiejsza mature z matmy z operonu gdzie beda odpowiedzi. Z gory dziekuje

NIEPRAWIDŁOWOŚCI MATURY Z MATEMATYKI

w jednym z liceow duza czesc matur z poziomu rozszerzonego zostala otworzona przez uczniów o godzinie 9.00. wszystko stalo sie przypadkowo jednak uczniowie mieli okazję spojrzec do arkuszy zanim nie zostal odkryty blad przez komisję egzaminacyjną. otworzone arkusze zostaly wtedy zebrane. jednak

Ile trwa egzamin rozszerzony z Matematyki?

Ile trwa matura rozszerzona z matemetyki? Bo nikt nie umie mi powiedzieć, a nauczycieli nie chce pytać XD

ja sie nic nie uczylam po za tym ze na lekcje chodzilam. no i na lekcjach arkusze rozwiazywalismy. w domu nic,i teraz zaluje,bo wiem ze moglam duzo lepiej ta maturke napisac. ale mialam 66 z rozsz.co nie jest najgorzej.

Re: !!!!!!!!!!!!!!!!! MATURA Z MATEMATYKI =>

MATMA 98% podst. 80% rozszerz. FIZA: 82% podst. 68% rozszerz. Nie stresujcie się, byłem jedynyz takm wynikiem w szkole :)

klucz odpowiedzi do matury z matematyki

szukam klucza z odpowiedziami z matematyki na poziomie podstawowym. Wiem że nie został oficjalny opublikowany i raczej w ciągu najbliższego tygodnia taki nie zostanie. Więc może jeśli ktoś pamięta treści zadań to proszę pisać nawet bez rozwiązań to może ja w miarę możliwości napisze rozwiązania

Próbna matura z matematyki

"Aby "zdać" maturę (niezależnie od wybranego poziomu), należy uzyskać ponad 30 proc. punktów." TO NIE JEST PRAWDA. Powinno być: aby zdać maturę należy uzyskać CO NAJMNIEJ 30% punktów na POZIOMIE PODSTAWOWYM (punktacja poziomu rozszerzonego nie ma wpływu na "zdanie egzaminu"). Pozdrawiam

Matura z matematyki dla absolwenta

rokiem szkolnym 2009/2010 i chce zda egzamin maturalny z nowego przedmiotu dodatkowego(...) może przystąpić do egzaminu z nowego przedmiotu dodatkowego na poziomie podstawowym albo rozszerzonym, z wyjątkiem MATEMATYKI którą może zdawać wyłącznie na poziomie ROZSZERZONYM" czy to oznacza że

Re: Matura z matematyki

ja tez uwazam ze ta z operonu jest najlepsza. Uważam że kazdy powinien ją mieć. Ja zdaje rozszerzenie wiec kupiłam tez do rozszerzenia. Naprawde polecam

ARKUSZE Z MATEMATYKI??

Wiecie czy są gdzieś w internecie arkusze egzaminacyjne z matematyki (szczególnie rozszerzonej) oprócz tych z matur próbnych wydawanych przez Okręgowe Komisje i oczywiście bez tych z gazeta.pl ! pozdrawiam i życzę wszystkim dobrego zdania matury

(mówię oczywiście o poziomie podstawowym, który jest jaki jest z uwagi na to, o czym pisze Triss). Ale przyznaję, że irytują mnie te zrzędy, które w necie wszędzie wypisują, że "za naszych czasów, panie, to była matura, a teraz to co" - bo to jest zwyczajna nieprawda, matura rozszerzona nie jest wcale

Re: Probna matura z matematyki

Ta matura to jakas pomylka. Zadania byly smiesznie proste - (poziom rozszerzony) jedyna trudnosc mogly sprawic rachunki no i troche glupi klucz odpowiedzi ale to juz zawdzieczamy "matematykom" z komisji egzaminacyjnych. Apel do ministerstwa - kazcie mature przygotowywac osobom kompetentnym bo w

o boze ale latwa matura :))) ciekawe jaki bedzie poziom rozszerzony

ja zaczelam chodzic raz w tygodniu na matme dodatkowo od wrzesnia. a po feriach zimowych zabralam sie za arkusze(najwyzej dwa tygodniowo sama).I poszlo mi calkiem niezle(90).Pozdrawiam i zycze powodzenia!