Sake

Sake

Przeszukano 114 624 980 wypowiedzi na 1 324 forach

matura rozszerzona z biologii sierpien 2010 - pozostałe wpisy

Soruj: wg trafności wg daty

Matura rozszerzona z biologii

Witam, chciałabym się zapytać, co najczęściej pojawia się na maturze rozszerzonej z biologii i na co zwracać największą uwagę podczas nauki? Ważna jest wiedza ogólna czy także szczegóły? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

!!! Biologia rozszerzona !!!

pisał ktoś już rozszerzoną maturę z biologii? jeśli tak to piszcie :) aniesia_p@interia.pl

Matura z biologii!!

Kto zdaje?czego sie spodziewacie? Ciekawe czy znow rozszerzona bedzie trudniejsza niz podstawowa(jak na probnej).. piszczie...Pozdrawiam

Biologia - rozszerzona

Do matury z biologii uczycie się wszystkiego od początku do końca? A może coś poszerzacie, albo omijacie? Osobiście bardzo nie lubię ekologii i ochrony środowiska, więc nie przerabiałam tego. W tym roku na szczęście powiedzmy nic z tego nie było:D -- Myślę, że za rok już spełnię swoje

Ile trwa matura rozszerzona z Biologii?

Ile dokładnie mam czasu na maturze rozszerzonej z biologii?

MATURA biologia BIOLGIA biologia BIOLOGIA!!

myślicie że było trudne ? jak wam poszło i na ile pkt liczycie? ja mam nadzieje na 90% z podst i na 80% z rozszerzonej POZDRAWIAM !

Rozszerzona biologia i chemia

Kochani poradżcie....z jakich korzystacie materiałów ucząc się do matury z biologii i chemii rozszerzonej.Chodzi mi o ewentualne zbiory zadań, testy , tak aby matura wypadła jak najlepiej. Proszę o pomoc.

Matura 2010 - biologia - arkusze i odpowiedzi

Są odpowiedzi: www.edulandia.pl/Edulandia/1,98377,7864333,Matura_2010___biologia__odpowiedzi__poziom_rozszerzony.html

Matura z biologii

Jak tam samopoczucie? Uczycie się, rozwiązujecie testy, czy już wszystko umiecie? Ja jutro zamierzam skończyć człowieka i wziąć sie za testy. Mam nadzieje, ze rozszerzona będzie na porownywalnym poziomie, jak w zeszłym roku, tzn. w miarę prosta. Byleby tylko nie było zbyt wiele genetyki... bo

Ile trwa egzamin rozszerzony z Biologii?

Matura z biologii rozszerzonej - ile czasu trwa egzamin?

matura z biologi rozszerzona...

jestem zeszłorocznym maturzystą ale nie zaliczylam biologi podstawowej i wybrałam sobie w tym roku biologie rozszerzona...ale dowiedzialam sie z jakis zrodel iz nie jest to na ty samych zasadach co w zeszlym roku ze najpierw podstawowa a pozniej rozszerzona. czy to prawda ze jesli ktos wybral

Z biologią rozszerzoną na ratownictwo...

Czy ktoś się orientuje jak przliczają punkty z matury z różnych poziomów na AM w Wawie? Wybieram sie na ratownictwo medyczne ale zdaję biologię na rozszerzonym a wymagaja podstawę, co z tym fantem zrobić?

Rozszerzenie ,a matura

Witam ,we wrześniu idę do pierwszej liceum ,problem jest z wyborem rozszerzenia uwielbiam matme i fizykę ,ale chciałbym iść na studia medyczne :/ gdzie jest potrzebna biologia i w niektórych przypadkach chemia ,którą można by zastąpić fizyką. Myślałem o pójściu na mat-fiz ,a biologie i chemii bym

Biologia rozszerzona.

. Wszyscy mają super wyniki, zajmują miejsce tym dobrym w liceach a i tak po pół roku się przenoszą, bo nie dają rady. Podejrzewam, że mogło się udać ludziom, którzy w tej maturze nie doszukiwali się wiedzy z poziomu rozszerzonego tylko pisali na chłopski rozum. Będzie pewnie z przyrodniczymi tak jak w

Re: Matura z biologii

Jak nie zdajesz fizyki to możesz próbować do Poznania na AM - tam zdajesz rozszerzoną biologię i do wyboru rozszerzoną chemię lub fizykę.

Ceimnogrodzka matura z biologii

Uprzejmie donoszę opolskiej społeczności forum Gazety Wyborczej, że na dzisiejszej maturze z biologii na poziomie rozszerzonym nie było ani jednego pytania z ewolucjonizmu, mimo, że dotąd takie pytania ma maturze były, były też na maturze próbnej. Szkoda, że pan szkapa i ten drugi dowód na

biologia na maturze

slyszalam ze latwiej "potknac" sie na maturze podstawowej z bioli niz na rozszerzone, moze ktos zdawal i moze sie wypowiedziec na ten temat??pozdro ;))

kurs z biologii

Witam, poszukuję pilnie nauczyciela biologii, który pomógłby w przygotowaniu do matury na poziomie rozszerzonym Z góry dziekuje za informacje

Re: Matura rozszerzona z biologii

Przejrzyj sobie stare matury to będziesz miała obraz tego co się pojawia. Nie jest możliwe udzielenie jednoznacznie odp na to pytanie, bo jak wiadomo polecenia zawsze są różne i odnoszą się do różnych zagadnień. pozdrawiam.

poziom rozszerzony biologia

są gdzieś pytania na jutrzejszą rozszerzoną maturę z bilogii?

Matura rozszerzona z polskiego, biologii i chemii?

Witam. W niedalekiej przyszłości marzę o studiowaniu na filologii polskiej i farmacji. Dlatego rodzi się pytanie: czy możliwe jest zdawanie matury rozszerzonej zarówno z języka polskiego, biologii, jak i chemii na poziomie rozszerzonym za pierwszym podejściem? Czy to zbyt dużo nauki? A może

Re: Biologia!!!rozszerzenie

Niech skacze. W tamtym roku biologia mało opierała się na wiedzy biologicznej. To nie było dobre, matura z biologii powinna być inna a nie gimnazjalne zadania o komarzycy i tak dalej. Masz szczerą, prawdziwą nadzieję, że matura z biologii w tym roku będzie odpowiednia i zrobi sito miedzy tymi

Korepetycje z biologii na poziomie rozszerzonym

Witam, czy posiada ktoś namiary na dobrego korepetytory z doświadczeniem, który przygotuje moją córkę do rozszerzonej matury z biologii ? z góry dziękuję za odpowiedzi.

Biologia rozszerzona... banalna?? :)

NIedawno skończyłam pisać maturkę z biologi i jestem bardzo zadowolona :D Moim zdaniem Cke zrozumiało że zeszłoroczna była zbyt trudna :D Niektóre pytania moim zdaniem były na poziomie gimnazjum, a do całej matury wcale nie trzeba było się wiele uczyć... myślę że przekroczę 80 % ... oby ;)

Korepetycje z biologii

Witam, pilnie poszukuję korepetycji z biologii na poziomie rozszerzonym, przygotowujących do matury z tego przedmiotu. Kontakt - tel: 531094854, e-mail: marta.wasniewska@hotmail.com

No ciekawe co będzie??? czytałem ze mają byc elementy botaniki bo dawno ich już nie było fotosynteza i inne. Przez tydzień zrobiłem więcej testów z bio niż z polskiego przez 3 lata liceum. Ale nie wiem czego się spodziewać...

Właśnie też się zastanawiam, zrobiłem więcej testów przez tydzień niż z polskiego przez 3 lata liceum;] czytałem, że prawdopodobnie będą jakieś zadania z botaniki tz. fotosynteza i inn., bo już dawno nie było.

przydatne ksiązki na maturę rozszerzoną - BIOlogia

Witam, moje pytanie do Was brzmi: czy macie jakieś sprawdzone, przydatne a przede wszystkim zrozumiałe książki do matury z biologii rozszerzonej ? Jeśli tak to proszę o autora i tytuł ! :)))

Książki matura rozszerzona biologia, chemia+podsta

Mam do sprzedania komplety książek, które zawierają: z biologii: -maturalnie , że zdasz, zbiór zadań poziom podstawowy i rozszerzony wyd.WSiP -zbiór zadań, testy- Barbara Bukała -100 zadań maturalnych (wskazówki dotyczące właściwych metod rozwiązywania zadań), podstawowy i rozszerzony

ZAWSZE jet genetyka i jakies zadanie z tkanek, jedno zadanko z roslin a reszta to jedna wielka niewiadoma

Re: Matura 2010 - biologia - arkusze i odpowiedzi

co takie trudne ze nadal nie ma odpowiedzi do rozszerzonego ze eksperci nie daja rady...

Re: MATURA biologia BIOLGIA biologia BIOLOGIA!!

Ja liczę na 92% z podstawy i trochę więcej z rozszerzonej pozdrawiam

Re: Matura z Biologii

mam pytanko, zdajecie maturę rozszerzoną czy postawową, bo juz sie pogubiłam...

Pytanie nr 1. z rozszerzonej: a) Komórka może ulegać dalszym podziałom. b) Komórka może ulec specjalizacji.

BIOLOGIA

Juz 13 matura z biologi. jak myslicie co będzie, chodzi mi tu szczególnie o rozszerzoną , bo podstawowa jest łatwa.

Re: Rozszerzona biologia!:(

ludzie z kuratorium nic nie zdradzają ponieważ nic nie wiedzą. Przeciez to CKE układa matury...

matura z biologii i historii

co sadzicie o poziomie trudności nowej matury z historii i biologii???zdaje i jedno i drugie na poziomie rozszerzonym i nie wiem czy sobie poradze bo na moim profilu mam tylko zakres podstawowy:((( oczywiści ze bede nadrabiac zalegości,ale nie wiem czy to jest wogóle mozliwe.jak myslicie??????

BIOLOGIA rozszerzony MATURA Notatki 248str

Notatki z biologii, zakres rozszerzony, 248stron format A4. Napisane na komputerze, wrzucone do pliku pdf (2,3MB). * Bez zbędnego rozwlekania się. * Informacje zebrane i uszeregowane działami. * Możliwość wyszukiwania konkretnych wyrażeń. * Plik niezablokowany - można go

ja pisalam rozszerzenie. uwazam, ze ten arkusz nie byl zbyt dobrze zrobiony. Prawie zadnych pytan wiedzowych, tylko same opisowe. Z czlowieka raptem jedno pytanie. same argumenty itp. nie tak powinna wygladac matura z biologi.

matura z historii 2010

Czy ktoś może mi udzielić informacji czy pisząc maturę z historii muszę pisać najpierw poziom podstawowy a dopiero po napisaniu go otrzymuję drugi arkusz z poziomem rozszerzonym czy od razu otrzymuje arkusz dla poziomu rozszerzonego. sama juz nie wiem, bo wszedzie podaja sprzeczne informacje

Re: rozszerzona biologia

mi się generalnie podobała ta matura ... Liczyłam tylko na 50 procent. Pytania były na myślenie, mało z konkretnej wiedzy!

matura z biologii - dodatkowa w tym roku

witam zdaję dodatkowo biologię w tym roku. swoją mature zdawałem w 2006. muszę zdawać rozszerzoną bo jest to dodatkowy przedmiot. mam pytanie. czy musze być na próbnej maturze? czy muszę pisać najpierw podstawową, a dopiero potem rozszerzona czy od razu rozszerzoną?? odpowiedzcie bo próbna

Re: Biologia rozszerzona.

Masz aobsolutną rację!Matura to FARSA. Nie sprawdza parwdziwej wiedzy, tylko to czy umiemy trafić w klucz-->tak bylo z bioo. Niestety...

Sprzedam książki DO MATURY i do liceum !!!!!!!!!!!

.Koszmider -Chemia 3, pods.i rozszerzenie N.Era aut. R.Hassa -BIOLOGIA 1 LO, PODR Z.ROZSZERZONY, OPERON 2010 -TESTY I ARKUSZE BIOLOGIA OPERON MATURA 2012+CD -PROMOCJA !REPETYTORIUM BIOLOGIA GREG KOMPLET 2011 2 ksiazki -CHEMIA VADEMECUM GREG -CHEMIA 1 - Witowski zbiór zadań 2002

Rowniez uwazam ze rozszerzona byla beznadziejna. NIe chodzi tu o poziom trudnosci ale o zadania i ich sformuowanie. Rozszerzona z pewnoscia NIE SPRAEDZILA naszej wiedzy bilogicznej!!!Jakos sie nie doszukalam tam czlowieka ( chyba jedynie ta mapla czlekoksztaltna nawiazywala do Homo Sapiens

Re: Matura 2011, biologia, poziom rozszerzony, od

Czy Edulandia zaprosiła tych samych ekspertów z biologii, co w roku 2010? Jeśli tak, to gratuluję braku krytycyzmu! Te odpowiedzi są lepsze, niż "satyra w krótkich majteczkach" z dawnego "Przekroju". Proponuję zorganizować "okrągły stół"z udziałem osób z CKE (niektóre pytania nie powinny się

biologia - przygotowanie do matury

Studentka V roku dziennych studiów biologii na UW chętnie przygotuje maturzystów do egzaminu dojrzałosci z biologii - zarówno wersji podstawowej jak i rozszerzonej. Skutecznie i niedrogo! tel.: 0 694 59 11 26

Mam pytanie... Orientuje sie ktos czy mozna sie w ogole gdzies dostac jesli zdaje sie tylko rozszerzona biologie?:/:/ Zaoczne tez wchodza w rachubę;) Proszę o jakiś odzew...!

wow..niezle..ale Ty chyba piszesz rozszerzona co.. bo wyjechalas z tymi zwierzetami..:P tylko pogratulowac takiego zapalu :)

no to uwas przynajmniej odróżnili poziom rozszerzony od podstawowego bo na matmie mieli z tym problemy i to spore

matura z biologii nudna!

podstawowa prosta, ale nie czepiajmy się : miała być prosta, chyba o to chodzi w tym podziale? rozszerzona- no o niej nie można powiedziec , ze jest prosta, raczej wypośrodkowana i wymagała troche nauki. szkoda tylko, że nie było za wiele elementów fizjologii i anatomii człowieka, tego się

Kłopoty z biologią

książki z biologii do nauki ,aby zdać maturę rozszerzoną z tego przedmiotu.

Re: Ile trwa matura rozszerzona z Biologii?

Masz dokładnie 180 minut na napisanie matury rozszerzonej z biologii.

Re: Egzamin poprawkowy z biologii..

Ludzie poprawiający i podwyższający maturę w 2010r. piszcie do CKE i OKE e-maile z prośbą o zmianę przepisów które nie pozwalają zmienić poziomu na podstawowy przedmiotów zdawanych wcześniej na rozszerzonym

matura 2010- rozszerzona tylko pisemna ?

Mam pytanie odnośnie przyszłorocznej matury. Nigdy nie pracowałam w liceum, także nie jestem ekspertem, a materiały CKE też nie zawsze są jednoznaczne. Jak rozumiem angielski jest obowiązkowy na poziomie ustnym i pisemnym. Jednak jak ktoś chce zdawać również na poziomie rozszerzonym, to może

Re: Rozszerzona biologia!:(

ale jest ktos kto to widzi..ksera.. czy ktokolwiek... niby matury takie tajne czy cos...ale no nie mozliwe ze nikt nic nei wie... a co obstawiacie?

Chamia, bilogia.P.Rozszerzony. Matura

Z czego najlepiej się przygotować z chemii i biologii na poziomie rozszerzonym, żeby napisać maturę z tych przedmiotów najlepiej? Polećcie, co jest najlepsze?

Biologia.... punkty

Piszcie ile macie punktów z biologii.... bo ponoc wszytskim poszła sałbo matura z tego przedmiotu;/.... ja jestem zalamana... 62% z podstawy i 40% z rozszerzonego:(

Re: ile % z biologii rozszerzonej

O rety o rety. Poczekaj do wyników matury. Jeszcze chemia przed nami. A z tego trudno uzyskać taki wynik jak z biologii. -- Bidi boo! :D

Dzięki za informację;] Ps. Jesteś pewna, że można wybrać także poziom zdawanego dodatkowo za rok przedmiotu? Nie musi być on zdawany na poziomie rozszerzonym?

Zgadzam sie z Toba :P podstawowy rzeczywiscie banalny,a rozszerzony to chyba z nieba wzieli,ale napisalam all tzn nastulałam :D mam nadzieje ze dobrze ;D

korepetycje z biologii i chemii

Witam, poszukuję doświadczonego korepetytora - najchętniej nauczyciela - przygotowującego do rozszerzonej matury z biologii i chemii dla uczennicy II kl liceum.

Re: Biologia rozszerzona... banalna?? :)

ja tez jestem bardzo zadowolona z rozszerzonej matury :D banana mam do teraz :D

Re: Próbna matura z biologii

Probna matura z bioli to masakra! podsawowa jeszcze ujdzie, ale rozszerzona......istna rzeznia! dla mnie byla po prostu za trudna, moze osoby ktore maj biole rozszerzona napisali ja z palcem w d...ale ja do nich nie naleze

ech.. matura podstawowa- właściwie łatwa, a rozszerzona... chodziłam do klasy ogólnej i jestem zadowolona z tego co napisałam. wydaje mi się ze ludzie, którzy chodzili do biol chemi i mieli te wszytskie badziewne pijawki nie powinni mieć problemów

Re: Biologia - rozszerzona

aha, ja na ostatania mature pominelam genetyke, bo jej nigdy nie umialam, i co? prawie cala matura to byla jedna wielka genetyka <lol2> zdalam niezle z pomoca przystojnego kolegi siedzacego obok mnie:D

ADIOS psychologio, witaj studium policealne dla ochroniarzy :( ja po porstu zaraz padne- caaaaaaly rozszerzony mama zle, namieszalam strasznie, praktycznie ejstem pewna odpowiedzi do 2 zadan, makabra :(

w zupelnosci sie z toba zgadzam , mialm wrazenie z epytanmia na rozszerzonym sa wziete z arkusza chemii :] ale jak juz dazylam zauwazyc niektorzy twierzda iz matura ta byla banalna , a nas nazywa debilami :) ( patrz post : mayura dla debili ).pozdrawiam

zgadzam się z tobą, ja takie testy jak rozszerzony pisałam na pracach klasowych i uważam ze CKE jakby chcieli to mogliby zrobić jeszcze trudniejszy.

Na podstawowej straciłem chyba 1 pkt, a na rozszerzonej 4-5 (zależy od klucza). Ogólnie to oba poziomy był banalne. W ciągu roku pisałem o wiele trudniejsze.

ja jeszcze nic nie umiem....;(właśnie sobie uświadomiłam,że zostały dwa miesiące,a zdaje rozszerzoną biol,chociaz nie jestem w biol chemie...ratujcie!

matura biologia

Piałam rozszerzoną i uważam, że nie była trudna. Spodziewałam się, że może coś z człowieka dadzą, a tu nic. Właściwie chodziło o to by myśleć i czytać dokładnie polecenia, a nie się domyślać. Były łatwe i trudne zadania, ale wszystko dało się jakoś powymyślać i zrobić. Zobaczymy jaki będzie

Re: ile % z biologii rozszerzonej

Otóż niekoniecznie - zdawałam maturę w zeszłym roku i teraz również. Poprzednim razem wyliczyłam sobie punkty co do jednego - wynik którego się spodziewałam pokrył się z oceną. A co do progów - to rzeczywiście sie podniosą, gdyż napisanie tej matury na 90% to nie był szczególny wynik. W

Wyniki z biologii i chemi (rozszerzone)

Swoją maturę próbną oceniam średnio. Z biologii mam 85% a z chemi 65% z poziomów rozszerzonych. Żeby zdać na wymarzony kierunek musze mieć 10% z biologii i 10% z chemi więcej. Tak więc wiele nauki przede mną. Słyszałem że w tym roku na farmacje progi punktowe były z biologii 92% a z chemii 73

Korepetycje biologia do matury - kto?

Witam, poszukuję dobrego korepetytora z biologii do przygotowania do matury poziom rozszerzony. Jeśli ktoś ma kontakt do kogoś takiego i zna stawkę za godzinę to bardzo proszę o podanie.

qrcze...to może ze mną jest coś nie tak...maturkę będę pisać dopiero za rok, ale chciałabym, żeby była taka. Naprawdę ta rozszerzona nie była trudna, sprawdziany w szkole są trudniejsze...

co do trudnosci matury z biologii

nie moge juz sluchac tych wszystkich ludzi ktorzy placza jaka to matura z chemii i z historii byla trudna, a z biologii prosta. ja pisalam biologie i uwazam ze byla nie za ciekawa. pytania nieprecyzyjne i nawet jak wiedzialo sie mniej wiecej o co chodzi to najtrudniej bylo zapisac to w jakims

Powodzenia na tej medycynie. Ja kiedyś też chciałam, ale wymiękłam jak się okazało, że fiza rozszerzona. Ale 3-mam kciuki za odważnych, którzy wytrwali w swoich marzeniach i naprawdę dobrze im żyzcę

Re: Biologia rozszerzona... banalna?? :)

Wiemy to nie od dziś :) Nie wiem czemu ale chemią przejmuję się dużo mniej niż maturą z biologii... gorzej z fizyką ;p

Re: Próbna matura z biologii

Matura z bioli byla trudna. Ja jestem na profilu rozszerzonym z bioli i chemi i dla mnie byl trudny. Na poziomie podstawowym byl srednio trudny ale nie latwy. Natomiast na rozszerzonym to normalnie takie pytania dali że szkoda słow. Jesli taka bedzie wlasciwa matura to sie juz boje o to czy

Re: Matura 2010 - Ile przedmiotów?

To raz jeszcze - zdaję maturę w 2010 r. J. polski, j. angielski, matematyka - poziom podstawowy. A jak chcę coś dodatkowego, to mogę wziąć np. biologię również podstawową, czy muszę na poziomie rozszerzonym?

Re: Matura 2010 - Ile przedmiotów?

Dobrze, ok. Ale załóżmy, że ktoś chce zdać te trzy obowiązkowe przedmioty na poziomie rozszerzonym, i już nic innego w tym momencie zdawać nie może, bo zdaje 6 matur. Okropne to jest ;/ a co z medycyną? polski podst., matma podst, ang. podst, fizyka, chemia i biologia rozszerzone. To jest sześć

i tu sie mylicie.. To że próbna nie była trudna nie znaczy, że w maju będzie kosmos!! Pamiętajcie, że po giertychowskich zmianach w arkuszu rozszerzonym będa elementy podstawowe... wiec powinno być łatwiej a nie trudniej!!!

A dla mnie rozszerzona była dużo łatwiejsza!! Wszystkie rysunki były z podręczników operonu, a pytania były z zielonych stron (jak ktoś ma podręcznik operonu to wie o co chodzi), które akurat wczoraj jeszcze powtarzałam!! Więc nic trudnego :)