Sake

Sake

Przeszukano 115 277 315 wypowiedzi na 1 348 forach

matura poznan 2013 biologia rozszerzona arkusz - pozostałe wpisy

Soruj: wg trafności wg daty

BIOLOGIA podstawowy + rozszerzony Arkusze Matura

BIOLOGIA zbiór arkuszy: * 24 arkusze maturalne CKE * podstawowa + rozszerzanie * Matura próbna + właściwa * zakres od 2002 roku do najnowszych Cena: 5zł Wysyłka mailem, plik 14MB. Kontakt: gwzeef@gmail.com

Ostatnia strona arkusza rozszerzonego z biologii

Mam pytanie. Czy ktoś z was przez pomyłkę, stres nie zauważył ostatniej strony arkusza matury rozszerzonej z biologii, która była "ukryta" pod kartą odpowiedzi??? Wiem, że na stronie pierwszej jest napisane, iż zadań ma być 35, ale ja z całego stresu nawet nie zwróciłam uwagi na jakim zadaniu

Matura 2010 - biologia - arkusze i odpowiedzi

Są odpowiedzi: www.edulandia.pl/Edulandia/1,98377,7864333,Matura_2010___biologia__odpowiedzi__poziom_rozszerzony.html

Matura 2009, biologia - arkusze i rozwiązania

Czy doczekamy się dzisaj rozwiązań z biologii na poziomie rozszerzonym??

Rozszerzenie było zbyt proste.... Pełno zadań polegających na czytaniu z wykresu lub pisaniu doświadczenia. Ten arkusz powinien byc na podstawie.

Re: Biologia rozszerzona.

Powiem tak- każdy to wie, że dzisiejsza matura to jest farsa i wcale nie sprawdza wiedzy:( więc o co się kłócić? Ludzie w ministerstwie sobie to olewają (bo jak inaczej wytłumaczyć błędy w arkuszach), więc olejmy i my.Bez sensu są dyskusje typu "ja mam 82%, więc jestem lepsza"

Poziom rozszerzony

Poziom rozszerzony, http://pliki.echodnia.eu/pdf/matura2013matematykarozszerzonaARKUSZ.pdf arkusz tutaj, przypomina standardowe zadania maturalne sprzed tych wszystkich reform.

Re: Matura 2011, biologia, poziom rozszerzony, od

onlyadm i pozostali, którzy nie odnaleźli w arkuszu zadania nr 37: MIELIŚCIE PRZECZYTAĆ PIERWSZĄ STRONĘ GDZIE JEST WYRAŹNIE NAPISANE, ŻE ARKUSZ ZAWIERA ZADANIA Z NUMERAMI OD 1 DO 37. Jeśli przyjdzie Wam pisać maturę ponownie to zwróćcie na to uwagę:) Dodatkowo jest napisane, żeby sprawdzić czy

Re: Biologia rozszerzona... banalna?? :)

Zgadzam sie z Wami...pisząc biologie i rozwiązując zadania, sama jeszcze raz zaglądnęłam na początek arkusza czy sie ze mną przypadkiem nie pomylili i dali mi podstawowa;) Tegoroczna matura z biologi była naprawdę banalna:) I również sie spodziewam takiej chemii i fizyki... Pozdrowienia!

historia sztuki rozszerzona 2013

) www.se.pl/multimedia/galeria/110349/220736/matura-2013-egzamin-z-historii-sztuki-poziom-rozszerzony-arkusze-pytania-odpowiedzi/ oraz budowle 1, 2, 4 z zadania 6 (link) www.se.pl/multimedia/galeria/110349/220735/historia-sztuki-rozszerzony/ .... to byłabym bardzo wdzięczna za pomoc i odpowiedź :)

matura bardzo trudna... ale kiedy beda rozwiazania z rozszerzonej?? do tej pory nie maja rozwiazan? my musielismy odpowiedziec w 150 min a oni od rana nie moga sie z tym uporac??

Książki matura rozszerzona biologia, chemia+podsta

matura, zbiór zadań- Małgorzata Krzeczkowska podręczik do chemii, rozszerzony- wyd. Zamkor z fizyki: -fizyka i astronomia, zbiór zadań zakres podstawowy- operon (3 części) -arkusze egzaminacyjne- wyd omega -626 pytań testowych z fizyki- wyd zamkor -zestaw zadań egzaminacyjnych z fizyki

Wg mnie rozszerzona była trudna, a w porównaniu z próbną ze stycznia to niebo a ziemia... To takie moje pierwsze odczucie. Zobaczymy dokładniej jak opublikują odpowiedzi... :]

co jest kurde? rozszerzona zad 27. na onecie piszą, że zmiana negatywna, powstanie nowy aminokwas, a tu piszą, że nic sie nie zmieni... o co biega? :/

Jak dla mnie arkusz rozszerzony nie był aż tak trudny jak się spodziewałam, dużo zadań powtórzyło się z poprzednich lat, oczywiście standard z plazmolizą, do tego sporo doświadczeń. Dało się napisać bardzo dobrze, ale dało się też dużo pokręcić :) mam nadzieję jednak, że będzie dobry wynik :)

'dejw' obawiam się, że nie zauważyłeś zadania 37, bylo przykryte arkuszem odpowiedzi ... kolejna paranoja...

Re: Matura 2010 - biologia - arkusze i odpowiedzi

ja pisalam rozszerzenie. uwazam, ze ten arkusz nie byl zbyt dobrze zrobiony. Prawie zadnych pytan wiedzowych, tylko same opisowe. Z czlowieka raptem jedno pytanie. same argumenty itp. nie tak powinna wygladac matura z biologi.

nie mogą samych odpowiedzi dać tylko piszą pytania. toż każdy pytanie może w arkuszu zobaczyć

Re: Matura z Biologii

i tu sie mylicie.. To że próbna nie była trudna nie znaczy, że w maju będzie kosmos!! Pamiętajcie, że po giertychowskich zmianach w arkuszu rozszerzonym będa elementy podstawowe... wiec powinno być łatwiej a nie trudniej!!!

Re: Matura z biologii

w zupelnosci sie z toba zgadzam , mialm wrazenie z epytanmia na rozszerzonym sa wziete z arkusza chemii :] ale jak juz dazylam zauwazyc niektorzy twierzda iz matura ta byla banalna , a nas nazywa debilami :) ( patrz post : mayura dla debili ).pozdrawiam

co takie trudne ze nadal nie ma odpowiedzi do rozszerzonego ze eksperci nie daja rady...

Pytanie nr 1. z rozszerzonej: a) Komórka może ulegać dalszym podziałom. b) Komórka może ulec specjalizacji.

Próbna matura - arkusze i odpowiedzi

Biologia rozszerzona;) Wiem,ze powinnam wiedziec. Chcialabym, aby majowa tez tak wygladala. Dużo czlowieka,praktycznie brak zwierzat. Mieliscie trzy profazy...;>?

Re: Matura 2009, biologia - arkusze i rozwiązania

może podstawowi się bardziej martwią niż my? xD albo się muszą zastanowić, jak zinterpretować pytania z rozszerzenia? :P

Sprzedam książki oraz zbiory zadań do matury

Wydawnictwo Operon: - chemia, zbiór zadań cz. 1, 2 i 3; Chemia testy i arkusze 2010 i 2011, Biologia testy i arkusze 2009, 2014; Matematyka testy i arkusze 2014, vademecum 2013 j. polski Dawid Kaczmarek, zielona sowa: -Chemia poziom podstawowy i rozszerzony; Biologia poziom podstawowy i rozszerzony

co do trudnosci matury z biologii

zwiezlym i logicznym zdaniu. na rozszerzonym moglo zabraknac czasu bo trzeba sie bylo niezle naglowkowac zeby wymyslic cos sensownego i wiedza w ogole nie byla tutaj przydatna. a o poziomie tej matury niech zaswiadczy fakt ze redaktorzy gazety zrobili w arkuszu podstawowym sporo bledow a za

nie nie może - bo matura ma sprawdzać czy czytasz polecenia i rozumiesz tok rozumowania paru "geniuszy" a nie czy posiadasz faktyczna wiedze z biologii jedno jest pewne matura z biologii ZNIECHECA DO PRZEDMIOTU. Błąd na błędzie zarowno w arkuszu i tutaj w odpowiedziach koledzy i kolezanki tego

była cholernie trudna;/ prawie wszystko z poziomu rozszerzonego bo w podstwie wiekszosci rzeczy nie ma z tego co było ;//

Jestem nauczycielem, chciałam zobaczyć przede wszystkim opinie o arkuszu i znalazłam te odpowiedzi. To są straszne bzdury. Roztwór skrobi w zadaniu 5 lub wyjasnienie w zadaniu 29.

to jest reakcja na poziomie podstawowym, człowiek piszący rozszerzenie, powinien wiedzieć, że substratem oddychania wewnątrzkomórkowego jest kwas pirogronowy! poczekajcie na klucz

Re: Matura próbna III 2008 - arkusze - bez ściemy

super ze sa arkusze:) ale nie ma wszystkich odpowiedzi... ma ktos odpowiedzi do rozszerzonej fizyki i rozszerzonej biologii???

Re: Biologia łatwa (poziom rozszerzony)

to jest ta ostatnia "kropka" ze str. cke... " Arkusze egzaminacyjne z języka polskiego i języka obcego nowożytnego zostaną udostępnione mediom do publikacji dzień po egzaminie, natomiast arkusze z przedmiotów wybranych - 20 listopada br., dzięki czemu uczniowie, którzy będą chcieli rozwiązać

Rozszerzony w 4. wzmacniająca: włókna drzewne 9. a) dwutlenek węgla b)fermentacja alkoholowa drożdzy przeprowadzona w warunkach beztlenowych, w wyniku czego powstał alkohol i dwutlenek węgla 11. a) fotosynteza - faza jasna 12.

Matura z biologii 2011. Pierwsze wrażenia, pyta...

Już rozwiązują podstawę i rozszerzenie. Linku tu: www.edulandia.pl/Edulandia/1,98377,9529449,Matura_2011___biologia___arkusze_i_odpowiedzi.html

przepisują zadania bo jak matma była i polski to narzekali wszyscy że trzeba szukać na innych stronach arkuszy, bo grupy były pomieszane... To teraz niech się nikt nie dziwi. Ale odpowiedzi to chyba sobie dla jaj wymyślają...

mam pytanie do poziomu rozszerzonego. Czy w zadaniu z peroksysomami w podpunkcie b nie powinno być, że my gotujemy sok w celu uzyskania próby kontrolnej? Robiąc maturę próbną oke poznan 2011 było podobne zadanie i oni w kluczu gotowanie ziemniaka czy wątroby uznali za uzyskanie próby kontrolnej

operon cz. 1 Liceum poziom rozszerzony str 202: "Zewnetrzna powłoka ciała pierścienic ma postać klasycznego wora powłokowo mięśniowego. Składa się z jednowarstwowego nabłonka, tworzacego na zewnątrz warstwę bezpostaciowej kutykuli (w jej skład wchodzi wielocukier chityna) i często także śluz"

pankusia27 napisała: > matura bardzo trudna... ale kiedy beda rozwiazania z rozszerzonej?? do tej > pory nie maja rozwiazan? my musielismy odpowiedziec w 150 min a oni od rana > nie moga sie z tym uporac?? No patrz, jeszcze im się nie udało. Za to na Onecie robią postępy

Matura2008

Witam! Posiadam arkusze maturalne (przeciek z drukarni) z zakresow podstawowych i rozszerzonych z nastepujacych przedmiotow: -j.Polski -j.Angielski -j.Niemiecki -WOS -Geografia -Biologia -Matematyka -Chemia -Fizyka -Historia Wysle tylko dziewczyna w zamian za smiale zdjecia (swoje

jest mu żal, ludzi, który skrobię czy tam coś widzieli, a chyba w rozszerzonym poziomie pisze... :D Ludzie, jak z tym mitochondrium? To jest niby ogólny schemat, więc może jednak należało glukozę? Glukoza jest zamieniana w mitochondriach na pirogronian, fakt, ale czy nie chodziło tu o OGÓLNY

jakie ksiazki matura rozszerz biol chem fiz pomocy

Mam pytankozjakichksiazek najlepiejsie przygotowywAC DOMATURYROZSZERZ Z biologii fizyki i chemii do tejporykorzystalem zoperonu ale mam mieszane uczucia chodzi mi glownie o przygotowaniesie do arkusza2 prosze pomozcie |:)

mam pytanie do poziomu rozszerzonego. Czy w zadaniu z peroksysomami w podpunkcie b nie powinno być, że my gotujemy sok w celu uzyskania próby kontrolnej? Robiąc maturę próbną oke poznan 2011 było podobne zadanie i oni w kluczu gotowanie ziemniaka czy wątroby uznali za uzyskanie próby kontrolnej

Ciężka ta matura rozszerzona.... Pytania były mniej więcej takie: Porównaj budowę celulozy i glikogenu. Podaj jedną cechę podobną: ja dałem, że jedno i drugie składa się z cząsteczek glukozy Podaj cechę, która je rózni: w glikogenie występuje tylko jeden rodzaj wiązania glikozydowego. Natomiast

Sprzedam książki DO MATURY i do liceum !!!!!!!!!!!

.Koszmider -Chemia 3, pods.i rozszerzenie N.Era aut. R.Hassa -BIOLOGIA 1 LO, PODR Z.ROZSZERZONY, OPERON 2010 -TESTY I ARKUSZE BIOLOGIA OPERON MATURA 2012+CD -PROMOCJA !REPETYTORIUM BIOLOGIA GREG KOMPLET 2011 2 ksiazki -CHEMIA VADEMECUM GREG -CHEMIA 1 - Witowski zbiór zadań 2002

hej ma ktos klucz do biologii rozszerzonej i fizyki rozszerzonej i chemii podstawowej? prosze wyslijcie na maila : adusia_141@wp.pl

Re: mityczne arkusze egzamin ósmoklasisty

innych matur rozszerzonych (np. geografia czy biologia) też wymaga dobrego opanowania praktycznie wszystkich działów. -- ------------------------------------------------------------- "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger

Re: Matura z biologii

Jesli chodzi o mnie to podstawowy rzeczywiscie byl bardzo prosty,nawet mysle ze osoba nie majaca pojecia o biologii mogla go spokojnie zdac.Mysle ze bede miala z podstawowego jakies 90-95%,natomiast rozszerzony juz mi gorzej poszedl i nie jestem zbytnio zadowolona,mysle ze dalo sie to tez napisac

Re: Jak poszła matura z biologii? Co było?

pisałem rozszerzone i jak dla mnie był to najtrudniejszy arkusz jaki rozwiązywałem :/ ile punktów jest na 30 %?

Re: matura z biologii - dodatkowa w tym roku

Matura próbna jest dobrowolna, prawdziwa zresztą też. Nie chcesz to nie piszesz i już. Dostajesz tylko 1 arkusz -poziom rozszerzony - ( uwaga ma 60 pkt) i piszesz go 150 min. Są w nim i zadania na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

ma ktoś klucz do rozszerzonej biologii? jakby można prosiłabym na maila: kat_@autograf.pl

Re: Matura 2010 - chemia - arkusze i odpowiedzi

ROZSZERZONA nie tyle trudna co wyjątkowo pracochłonna. Zadania były nie do przewidzenia w dużym stopniu. Co do biologii to i tak była dużo lepsza.

Re: Biologia łatwa (poziom rozszerzony)

tez w ostatnim zadaniu napisalam ze to byl oraganizm transgeniczny.Powiem wam tyle:przed matura w maju trzeba wyciagnac wszystkie arkusze maturalne z lat ubieglych(w tym probne) i najnormalniej w swiecie przejrzec,nauczyc sie odpowiedzi.Oni robia z roku na rok mniej wiecej to samo,na tej probnej

jasne podstawowa jest zawsze banalna... gorzej z rozszerzeniem... była masakra jednym słowem... nie wiem kto układa te arkusze, ale gratulacje dla tego kogoś... :/

Re: jak Wam poszło na biologii?

Jak na razie widze w tym roku na rezie matury ze wszystkich pzedmiotow ( procz podstawy z WOS-u) byly trudniejsze niz rok temu. Ci, ktorzy ukladali te arkusze zobaczyli, ze matura w zeszlym roku calkiem dobrze poszla, to teraz zrobili trudniejsza mature. Poziom podstawowy jest dla masy, wiec

Re: Próbna matura - arkusze i odpowiedzi

hehe ja angielski tez niezle zmasciłam... jak uslyszalam pierwsze zadanie to myslalam ze wyjde :D:D a jak tam poszla Ci biologia? pisales moze rozszerzona? szczerze mowiac jak dla mnie była łatwa..tylko trzeba bylo byc obrytym.. no ale jakos poszło:)

Sprzedam

Mam do sprzedania materiały (książki(stan idealny) + mogę dorzucić moje notatki z korepetycji, wydrukowane arkusze). Na pewno przydadzą się do matury :). Cena do negocjacji. Zainteresowanych proszę o kontakt na maila : malamer13@op.pl Biologia: 1.BIOLOGIA Podręcznik (zakres rozszerzony

Sprzedam komplety książek chemia, biologia, fizyka

Mam do sprzedania komplety książek, które zawierają: z biologii: -maturalnie , że zdasz, zbiór zadań poziom podstawowy i rozszerzony wyd.WSiP -zbiór zadań, testy- Barbara Bukała -zbiór zadań, matura 2005 podst i rozszerzony- wyd Idea -100 zadań maturalnych (wskazówki dotyczące właściwych metod

Re: Matura z biologii arkusz II - moje odpowiedzi

po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy zgadam sie w 100% z tym ze matura nie sprawdzala wiedzy (moze najwyzej kilka pytan) poza tym reszta to jakies nieistotne pierdoly szczerze powiedziawszy spodziewalam sie czegos innego:/ no ale ogolnie to chyba nie jest tak zle zobaczymy kto i jak to

Re: Biologia- matura dla DEBILI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

z arkuszem I bo najprostszy to on nie byl... a podstawowa biologia...no coz pomimo tych haczykow to ja mozna napisac skoro ja edukacje biologii po 2 kl ukonczylam na minimalnym poziomie a wydaje mi sie arkusz I calkiem latwy... wspolczuje tylko pokrzywdzonym matematyka ktorzy czekaja na

Re: CHEMIA, FIZYKA, BIOLOGIA - JAKIE KSIĄŻKI !!!

ja mam tak: Biologia: 1.PWN (5 części) -dobrze się czyta, zrozumiale napisane (jak dla mat-fiza :P). 2.WSIP - Repetytorium - taka powtóreczka w telegraficznym skrócie z PWN 3.WSIP - Maturalnie, że zdasz 4.Matura na 100% - testy, PWN 5.Greg - Matura - biologia - arkusze egz. Fizyka: 1

Re: mata arkusze i odpowiedzi 2013

No cóż, poziom zbliżony do planowanej na przyszły rok matury z biologii: 1) zadanie zamknięte. pokoloruj słonia właściwym kolorem, mając do dyspozycji kredkę zieloną, żółtą i szarą. 2) zadanie otwarte. Jakie owoce rodzi jabłoń?

Re: Jeszcze odnośnie matur - tym razem z biologii

Racja, nie wiedzialam, ze matematyka zastapila wszystkie podstawowe, bo ja jeszcze pisalam bez matematyki i mozna bylo sobie wybrac biologie na przedmiot na podstawowy lub rozszerzony i myslalm ze to zostalo mimo zmian. Coz za oszczednosc na arkuszach do podstawy:)

Re: zbiory zadań do matury rozszerzonej

Według mnie, nie ma idealnego zbioru z zadaniami, żeby przygotować się do nowej matury. Jedyne co mogę doradzić, to rozwiązywać wszelkie arkusze maturalne, opracowane przez CKE (niestety jest ich mało), gdzie można rozwiązania z pełną punktacją, punkt po punkcie. W tej maturze nie chodzi

Re: Matura z Biologii

wszystkim nalezy kojarzyć fakty i łaczyć ze soba związki przyczynowo-skutkowe-argumentować, wyciągać wnioski. A potem po maturze lament-tyle się uczyłam (-em), a pytania dotyczyły czegoś innego. Polecam arkusze z ubiegłych lat ( zarówno na poziomie podstawoym i rozszerzonym) i sprawdzać swoje odp. z

Re: matura marzec 2008-skad sciagnac??

ja mam arkusze wraz z odowiedziami z: - polskiego <podstawowy> - niemieckiego <podstawowy> - fizyki &#60;rozszerzony> - chemii &#60;rozszerzony> - biologii &#60;rozszerzony> kto chce to niech napisze do mnie SMSa ze swoim mejlem 693976342 pozdrawiam ... to

Re: przedmioty rozszerzone na maturze,ale podstaw

kursy przygotowujące do matury, z reguły na uczelniach wyższych. Spróbuj się na nie zapisać. Na stronie CKE możesz znaleźć arkusze z poziomu rozszerzonego z lat ubiegłych razem z kluczami odpowiedzi. Ucz się, rozwiązuj arkusze i sprawdzaj z kluczem, czy robisz postępy. -- "Doświadczenie to dobra

Re: pytanie odnośnie poprawy matury...

Biologię możesz zdawać tylko na poziomie rozszerzonym, jako przedmiot dodatkowy. Dotąd nie stanowiłoby to większego problemu, bo poziom rozszerzony składał się z dwu arkuszy i mogłabyś napisać podstawę a część rozszerzoną potraktować rekreacyjnie. Zresztą akurat za rok prawdopodobnie sytuacja

Re: medycyna jakie rozszerzenia na maturze?

Ludzie, zajrzyjcie na strony www uczelni warszawskiej a potem piszcie posty. Przecież pieprzycie bez sensu. Zanim napiszecie cokolwiek, pomyślcie trzy razy. W przyszłym roku na WUM wymagana jest biologia rozszerzona, chemia rozszerzona i DO WYBORU fizyka podstawowa lub matematyka podstawowa. Nie

jesli chodzi o rozszerzenie to nic nie bylo do przewidzenia!!!! nie wiem skad urwali sie ci nauczyciele ktorzy to ukladali co oni chcieli sprawdzic ta matura umiejetnosc czytania ze zrozumieniem? sory to nie ten przedmiot chyba im sie arkusze pomylily ... totalne dno nic wiecej nie mozna o

Re: Lekarka z fatalnego porodu Julii Bonk oskarżo

www.wprost.pl/ar/400564,1/Matura-2013-Zobacz-arkusze-egzaminacyjne-Jzyk-aciski-i-kultura-antyczna-poziom-rozszerzony/ Ciekawe

Błąd na arkuszu maturalnym z biologii

błąd jest również w pytaniu 10 w rozszerzonej biologii: na pytanie :..wyjaśnij jaką rolę w drugim etapie chemosyntezy pełni energia użyteczna uzyskana w I etapie odpowiadają, że energia jest (a przynajmniej jej część )dostępna dla bakterii w formie użytecznej chemicznie(ha ha ha).To tak

rozszerzona biologia w tym roku to jednym slowem przegiecie... pomijajac to, ze jedynie zadania z genetyki byly latwe (no i kilka innych wyjatkow), to wszystko inne bylo trudne... szczegolnie beznadziejne byly zadania na argumentowanie np. klonowanie. poziom tego arkuszu byl bardzo wysoki

Sprzedam Matura 2011 Biologia Operon Nowa Tanio!!

SPRZEDAM MATURA 2011 BIOLOGIA ZADANIA MATURALNE KROK PO KROKU wraz z rozwiązaniami dodatkowo - ARKUSZE MATURALNE OPERONU NA DOŁĄCZONEJ PŁYCIE CD

Re: Biologia- matura dla DEBILI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(a) bys był(a) gdyby matury nie zdało pół Polski? Nie mysle żeby to był dobry pomysł, ponieważ wtedy czekałaby nas powtórka z rozrywki, czyli powtórne ogolnopolskie pisanie matury....A tak przy okazji jak już z ciekawości zajrzałeś do poziomu podstawowego zobacz tez arkusz z poziomu rozszerzonego

KSIĄŻKI PRZYGOTOWYWUJĄCE NA LEKARSKI sprzedam

Witam, mam do sprzedania masę książek przygotowujących do matury z biologii, chemii i fizyki (zakres podstawowy+ rozszerzony). Cena do uzgodnienia w zależności od ilości zakupionych książek. Zainteresowanych proszę o kontakt na maila gazetowego. Pozdrawiam serdecznie nowych Maturzystów :) 1

KSIĄŻKI PRZYGOTOWYWUJĄCE NA LEKARSKI sprzedam

Witam, mam do sprzedania masę książek przygotowujących do matury z biologii, chemii i fizyki (zakres podstawowy+ rozszerzony). Cena do uzgodnienia w zależności od ilości zakupionych książek. Zainteresowanych proszę o kontakt na maila gazetowego. Pozdrawiam serdecznie nowych Maturzystów :) 1

Sprzedam Matura 2011 Biologia Operon Nowa Tanio!

SPRZEDAM MATURA 2011 BIOLOGIA ZADANIA MATURALNE KROK PO KROKU wraz z rozwiązaniami dodatkowo - ARKUSZE MATURALNE OPERONU NA DOŁĄCZONEJ PŁYCIE CD

Sprzedam Matura 2011 Biologia Operon Nowa Tanio!

Sprzedam Matura 2011 Biologia Operon Nowa Tanio

Re: MOIM ZDANIEM PODSTAWOWA BIOLOGIA TO SKANDAL !

hm...matura podstawowa z bioli nie była trudna, ale nie wiem czy widziałaś arkusz rozszerzony, nie był już taki prost..bazujesz tylko na kilku pytaniach, które rzeczywiście były trudne...podst. poziom tak naprawdę nie jest często wymagany, to taka mała rozgrzewka przed rozszerzonym..a co do

Re: Biologia

tym Hoser i wydaje mi się że na maturze sobie poradze. Mam też Wsip i jak mówie nie polecam. Nie wydaje mi się też żeby do matury Operon był za szczegółowy. Pouczysz się jesczze rok w 3 klasie porobisz jakieś arkusze maturalne i sama zobaczysz że Operon styka. A może ty mówisz o rozszerzonych

Re: MATURA BIOLOGIA CHEMIA FIZYKA !!! czy to rea

ja tez zdaje na medycyne..i z tego co wiem(www.am.poznan.pl)trzeba zdawac bille rozszerzona i fize lub chemie DO WYBORU. pozniej tylko jakis test bedzie i tam pare pytac dadza z fizy.. damy rade!:) w koncu ktos musi sie dostac, no nie?:)

Re: matura DWUjezyczna

matura dwujezyczna polega na tym,ze jezyk obcy (ktory mialas nauczany dwujezycznie) zdajesz na poziomie dwujęzycznym. Nie piszesz wtedy ani podstawy, ani rozszerzenia, tylko dostajesz oddzielny arkusz na tym poziomie. Dalej, jeśli w czesci obowiazkowej lub dodatkowej zdajesz przedmiot taki

Sprzedam książki do matury!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chemia z nami zdasz Romuald Hassa Wydawnictwo Wideograf II Chemia Testy maturzysty Matura na 100% PWN Chemia Matura Nowa Kompletne arkusze egzaminacyjne Iwona Król Wydawnictwo Greg Chemia ABC Maturalne Barbara Pac WSIP Chemia dla licealistów Część 1:Chemia ogólna Krzysztof M. Pazdro Witold

Re: Matura z geografii - jak było? co było?

Jak mam byc szczery to po przejrzeniu obu arkuszy stwierdzam ze matura podstawowa byla trudniejsza niz matura rozszerzona. Jestem na 2 roku studiow przyrodniczych na ktorych mam do czynienia tylko z chemia i biologia a na maturze zdawalem geografie. Myslalem ze moja matura byla prosta ale to co

Re: chemia rozszerzona....czego Więcej ???

a mi sie wydaje, ze bedzie wiecej ogolnej - bo musza byc te wszystkie elektrolizy, bilane, entalpie, promieniotworczosc - to jest zawsze, tez wzoruje sie na tym testowym arkuszu z cke co dali do pocwiczenia (a tam na 28 zadan 20 jest z ogolnej, nieorganicznej) - z biologii byl dosc podobny