Przeszukano 112 353 977 wypowiedzi na 1 246 forach

egzamin maturalny z biologii czerwiec 2012 odpowiedzi - pozostałe wpisy

Soruj: wg trafności wg daty

Lubelskie: egzamin maturalny z biologii - zadan...

Plik z odpowiedziami jest uszkodzony :( - gdzie mogą być jeszcze odpowiedzi z biologii???

Matura biologia 2011. Odpowiedzi przykładowe i ...

Ehh nie byla to łatwa matura.. Ale już było minęło. jeżeli ktoś szuka http://www.arkuszmaturalny.pl wszystkich arkuszy maturalnych z biologii, chemii i nie tylko to polecam stronę http://www.arkuszmaturalny.pl wszystkie arkusze maturalne Według mnie najlepsza strona bo prócz arkuszy są także

Próbny egzamin z matematyki- odpowiedzi.

http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,101865,10781075,Probny_egzamin_gimnazjalny_z_CKE_2011_2012___biologia_.html Matematyczno-przyrodniczy http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,101865,10781059,Probny_egzamin_gimnazjalny_z_CKE_2011_2012___matematyka.html Matematyka Jak wam poszło? Mi poszło

Re: Lubelskie: egzamin maturalny z biologii - zad

własnie nie moge otworzyc odpowiedzi z biologi z lubelskiego pomozcie

mBiologia - kursy maturalne !

Szanowni Państwo ! Serdecznie zapraszamy licealistów, tegorocznych maturzystów jak i osoby poprawiające egzamin maturalny na kursy maturalne z przedmiotów przyrodniczych i ścisłych. Do wyboru: * biologia - poziom PODSTAWOWY lub ROZSZERZONY * chemia - poziom PODSTAWOWY lub

mBiologia - kursy maturalne

Szanowni Państwo ! Serdecznie zapraszamy licealistów, tegorocznych maturzystów jak i osoby poprawiające egzamin maturalny na kursy maturalne z przedmiotów przyrodniczych i ścisłych. Do wyboru: * biologia - poziom PODSTAWOWY lub ROZSZERZONY * chemia - poziom PODSTAWOWY lub

Re: Matura z Biologii

O PWNie się nie wypowiem, nie mam żadnych z tym podręcznikiem doświadczeń. Ale jeszcze mogę polecić książki WSiPu, też rzetelnie zrobione. Bardzo ważne okazują się testy maturalne, przypominające te z egzaminu. Im więcej się ich zrobi, tym lepiej opanuje się styl pisania odpowiedzi otwartych, a

Biologia Zielona Góra

http://www.ratajczuk.pl www.RATAJCZUK.pl - tel. 783 377 399 Fakt poszukiwania informacji o dodatkowych zajęciach z biologii i chemii oznacza, że poważnie myślisz o zbliżającej się maturze. Zdajemy sobie sprawę, że egzaminy dojrzałości z tych dwóch przedmiotów są kluczowe dla osób chcących

Biologia Zielona Góra

http://www.ratajczuk.pl www.RATAJCZUK.pl - tel. 783 377 399 Fakt poszukiwania informacji o dodatkowych zajęciach z biologii i chemii oznacza, że poważnie myślisz o zbliżającej się maturze. Zdajemy sobie sprawę, że egzaminy dojrzałości z tych dwóch przedmiotów są kluczowe dla osób chcących

Re: Biologia!!!

ej, nie stresujcie się tak!:) wprawdzie umiarkowana dawka stresu dobrze robi na egzaminach, ale ja tu widzę, że u was tego stresu za dużo. biologia naprawdę nie jest taka straszna-wystarczy dwa razy czytac pytania, nie doszukiwac się w nich ukrytych sensów i nie wymyślać odpowiedzi z kosmosu, a

Re: czerwiec

Harmonogram przeprowadzenia egzaminu maturalnego w terminie dodatkowym - czerwiec 2007 Na podstawie § 97a ust. 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004 r. w sprawie warunków i sposobuoceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz

Wyniki egzaminów

WYNIKI EGZAMINU MATURALNEGO 2012 r Z WERSJI PODSTAWOWEJ www.oke.lomza.pl/images/pliki/matura/sprawozdanie/powiaty/2012/2061.pdf Szkoła 46. Technikum Elektryczne w

Prezentację maturalną sprzedam

sprawdzający matury (ma ich mnóstwo, a wypłata za pracę kiepska), ich nie czyta, tylko pobieżnie sprawdza z kluczem - oczywiście są poloniści z powołania, i może maturzyście się taki trafić; a pozostali?! Zresztą w naukach bardziej ścisłych, jak biologia, egzamin maturalny oceniony był przez jednego

INFORMATORY MATURALNE (syllabusy)

: -> dokładny opis wymagań egz. dla poziomu rozszerzonego (w tym są zawarte również wymagania dla poziomu podst.) -> arkusz egzaminacyjny I i II (czyli podst. i rozsz.) z tablicami chemicznymi -> model odpowiedzi i schemat oceniania arkusza I i II FIZYKA: "Informator maturalny od 2005r

Brak oryginału świadectwa maturalnego

na podstawie odpisu matury, ale ze szkolnej biblioteki już skorzystać nie mogę, ponieważ warunkiem otrzymania karty bibliotecznej jest okazanie oryginału świadectwa maturalnego - zestawienie jednego z drugim brzmi niemal nonsensownie, ale to prawda. W czerwcu chciałabym zdawać na studia

Re: jak Wam poszło na biologii?

Czy ja wiem? Wydaje mi sie, ze ci, ktorzy cos tam kojarza i umieja myslec logicznie, nie maja problemow. Jestem po studiach kilka latek i chyba pierwszy raz (,a zagladam z ciekawosci na testy maturalne,) nie mialam zadnych problemow z odpowiedziami. I tak wlasciwie poinny wygladac egzaminy

Re: Biologia łatwa (poziom rozszerzony)odpowiedzi

wzajemnie w stosunku do siebie przemieszczać co powoduje skrócenie sarkomerów i tym samym skurcze włókna mięśniowego. 2 Próbny egzamin maturalny z biologii Poziom rozszerzony 2 3. Za prawidłowe podanie nazwy każdej struktury i jej funkcji – po 1 pkt. Przykłady odpowiedzi: A – Gruczoł

INFORMATORY MATURALNE (syllabusy) tanio!!!

: -> dokładny opis wymagań egz. dla poziomu rozszerzonego (w tym są zawarte również wymagania dla poziomu podst.) -> arkusz egzaminacyjny I i II (czyli podst. i rozsz.) z tablicami chemicznymi -> model odpowiedzi i schemat oceniania arkusza I i II FIZYKA: "Informator maturalny od 2005r

Informatory maturalne, syllabusy WARTO

INFORMATORY MATURALNE sprzedam Tanio!!!

Informatory maturalne, syllabusy TANIO

sprzedam książki z biologii i jęz.polskiego

,Jastrzebska,Pyłka-Gutowska) -Biologia z higieną i ochroną środ. (M.Z.Podbielkowscy) - Biologia -etologia i biogeografia(H.Wiśniewski) -Biologia do III licuem (H.Wiśniewski) -Biologia-fizjologia roślin i zwierząt (Starck,Umiński) -Teramty i zagadnienia maturalne (matura 2003) TESTY: -Testy z biologii/chemii/fizyki 1200 pytań (z

INFORMATORY MATURALNE (tzw. syllabusy) TANIO

rozdanie świadectw/wyniki w necie-odp. z OKE Wroc.

Takiego maila dostałam: Szanowna Pani, w odpowiedzi na Pani pytanie z dnia 23 czerwca uprzejmie informuję, że zbiorcze wyniki egzaminu maturalnego 2005 roku zostaną umieszczone na stronie internetowej OKE we Wrocławiu w poniedziałek 27 czerwca po godzinie 15.00. 27 czerwca

oddam za grosze materiały z jez.pol i biologii

,Jastrzebska,Pyłka-Gutowska) -Biologia z higieną i ochroną środ. (M.Z.Podbielkowscy) - Biologia -etologia i biogeografia(H.Wiśniewski) -Biologia do III licuem (H.Wiśniewski) -Biologia-fizjologia roślin i zwierząt (Starck,Umiński) -Teramty i zagadnienia maturalne (matura 2003) TESTY: -Testy z biologii/chemii/fizyki 1200 pytań (z

MAM DO SPRZEDANIA KSIAŻKI DO MATURY W BDB STANIE!!

. Skirmuntt, I. Wieczorek „Zbiór zadań maturalnych”, wyd. OPERON 14) Andrzej Persona, „Biologia wybór testów z egzaminów wstępnych na akademię medyczną i kierunki przyrodnicze 1973-1998 częśc 1”, wyd. Medyk 15) ) Andrzej Persona, „Biologia wybór testów z egzaminów wstępnych

Re: studia medyczne, pokrewne

BIOTECHNOLOGII I stopień (3 - letnie studia zawodowe)1 Zasady rekrutacji ¨ EGZAMIN PISEMNY- test z biologii, chemii i języka angielskiego2 120 pytań: biologia – 70; chemia – 30; jęz. angielski - 60 1 punkt za każdą poprawną odpowiedź z biologii i chemii 0,5 punktu za każdą

Zadanie z 6 klasy podstawówki na Maturze 2012!!!

Na tegorocznym egzaminie maturalnym (termin poprawkowy z sierpnia 2012) pojawiło się zadanie następującej treści: "Długość boku kwadratu jest o 10% większa od długości drugiego boku kwadratu. Wówczas pole tego kwadratu jest większe od pola tego pierwszego o: i tu odpowiedzi: A. o 10%, B. o 110%, C

CHEMIA Zielona Góra

http://www.Ratajczuk.pl www.RATAJCZUK.pl - tel. 783 377 399 Fakt poszukiwania informacji o dodatkowych zajęciach z biologii i chemii oznacza, że poważnie myślisz o zbliżającej się maturze. Zdajemy sobie sprawę, że egzaminy dojrzałości z tych dwóch przedmiotów są kluczowe dla osób chcących

Chemia Zielona Góra

Re: Podsłuchane na balkonie- rodzice a dzieci

zawali. Co prawda ja się uparłam i złożyłam wniosek do dyrekcji o egzamin komisyjny i koniec końców na świadectwie maturalnym mam jedyną tróję z biologii. Ale nigdy przenigdy nie miałam okazji poznać niepoczytalności mojej matki w tym względzie. -- Polak nie kaktus pić musi!

Re: Prace maturalne pełne tajemnic

Oczywiście, że to jedna wielka bzdura! Słowa: "Gdyby więc opublikować klucz odpowiedzi do arkuszy z języka polskiego, wynosiłby on kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset stron." są kłamstwem. Moje prace z języka polskiego były sprawdzane w OKE we Wrocławiu. Zawsze byłam dobra z polskiego, brałam

książki do matury, bio, chem, fiz, sukces gwarant

, wygląda z zewnątrz jak nowa, 16 zł, 18. Biologia, repetytorium, liceum poziom rozszerzony i podstawowy, wyd. Wszpwn, 2010, stan bdb, -29 zł 19. Biologia, z nami zdasz, Arkusze egzaminacyjne, wyd. Videograf, stan wzorowy, nieużywana, nowa- 8 zł 20. Biologia, Zbiór zadań maturalnych, Wyd Omega, 2012

książki do matury, bio, chem, fiz, sukces gwarant

, wygląda z zewnątrz jak nowa, 16 zł, 18. Biologia, repetytorium, liceum poziom rozszerzony i podstawowy, wyd. Wszpwn, 2010, stan bdb, -29 zł 19. Biologia, z nami zdasz, Arkusze egzaminacyjne, wyd. Videograf, stan wzorowy, nieużywana, nowa- 8 zł 20. Biologia, Zbiór zadań maturalnych, Wyd Omega, 2012

Re: AMy rok wcześniej-czy też tak było

Mam takie pytanie. Jestem "starą maturzystką" i zdawałam egzamin wstępny na AM, który wyglądał jak nowa matura. Rozszerzone arkusze z biologii i chemii (z każdego można było dostać po 60 punktów) i podstawowy z fizyki (50 punktów). Wyświetlili mi teraz jakieś liczby przy moich wynikach

mail od OKE Wrocław

Szanowna Pani, w odpowiedzi na Pani pytanie z dnia 23 czerwca uprzejmie informuję, że zbiorcze wyniki egzaminu maturalnego 2005 roku zostaną umieszczone na stronie internetowej OKE we Wrocławiu w poniedziałek 27 czerwca po godzinie 15.00. 27 czerwca wyniki i zaświadczenia (świadectwa

Re: Matury 2007

językiem obcym był język angielski (zdawało go ponad 83 proc. małopolskich maturzystów). 92 maturzystów z Zakopanego będzie musiało jeszcze raz zdawać egzamin z języka angielskiego. Jeśli któryś z nich nie będzie mógł przyjść do szkoły 6 czerwca, nie otrzyma świadectwa dojrzałości, a kolejną szansę

Re: O czym mówią błędy w pytaniach materialnych

Z tego wynika że nie trzeba mieć wykształcenia w danym kierunku żeby to robić... a może się uda!!! Ale wydaje mi się, zę przy tak ważnych sprawach jakimi sa egzaminy maturalne nie powinno byc bledow... Ciekawe jak sie czuje ktos kto przez jeden glupi punkt nie zdal tej biologii? Byc moze te

Re: Zadanie z 6 klasy podstawówki na Maturze 2012

, algebrę, logikę i kombinatorykę. Trzy trzeba było machnąć na "bardzo dobrze". No cóż maturzyści czas start... ja wasze "przerażające" testy maturalne poziomu podstawowego które wpadły mi w ręce (matematyka, historia, biologia) posiadając tylko nabyte w szkole wiadomości i wiedzę wynikającą z moich

Re: Matura 2011, biologia, poziom podstawowy, odp

Z cały szacunkiem chciałbym zwrócić uwagę na zadanie nr. 1 w arkusz podstawowym egzaminu maturalnego 2011 r. Otóż jest to dość problematyczne zadanie. Jako biolog muszę stwierdzić iż uczeń zaznaczający tylko jedną prawidłową odpowiedź przy napisie: "białko" - ma rację. Białka nie budują

Gdzie dalej by osiągnąć cel?

Za miesiąc kończę liceum i piszę maturę.Wiem,że egzaminy maturalne mogą nie pójść mi tak jak bym chciała ze względu na kłopoty osobiste i małe dziecko.Zdaję podstawowe przedmioty plus chemię i biologię w tym roku poziom podstawowy w przyszłym roku chcę zrobić te same na poziomie rozszerzonym

Re: Biologia łatwa (poziom rozszerzony)codpowiedzi

za odczytanie przedziału głębokości – 1 pkt. Przykład odpowiedzi: Zmiany obu parametrów są najsilniejsze w warstwie przejściowej w przedziale głębokości ok. 4 – 7 metrów. 1 Próbny egzamin maturalny z biologii Poziom rozszerzony 6 29. a) za poprawne ustalenie rodzaju sukcesji

Czy mam prawo mieć wakacje?

maturalnymi) i w czerwcu. Swoje stanowisko uzasadniają tym, że nie do końca zdążyli zrealizować materiał lub w ciągu roku przepadło kilka lekcji (z przyczyn niezależnych ode mnie) i chcą to "odpracować". Moja matka nie interweniuje w tej sprawie. Wręcz zachęca nauczycieli, żeby przyjeżdżali "w wakacje

Re: nowa matura 2007 to największa głupota

Ja pisałam polski, angielski,Biologie jeszcze chemia i fizykam i została i w sumie również 5 rozszerzonych będę zdawać. tylko wynika to przedewszystkim z tego że na wiekszość studiów wymagana jest rozszerzona. Pisałam egzamin FCE i stwierdzam że matura z angielskiego była deczko trudniejsza

pytanie odnośnie liceum i matury

na semestr jesienny który trwa 9 msc, kończy się w czerwcu, więc dopiero w lutym 2011 roku mogłabym przystąpić do egzaminu maturalnego eksternistycznego. Czy jednak jest jakakolwiek możliwość żeby normalnie w 2010 roku w maju przystąpić do matury ? żeby nie mieć dwóch lat w plecy? z góry

Stomatologia CMUJ pytanie o matme

Kandydaci legitymujący się „nową maturą 2002-2011”, którzy w ramach egzaminu maturalnego zdawali pisemny egzamin z zakresu biologii i chemii na poziomie rozszerzonym oraz matematyki co najmniej na poziomie podstawowym albo fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym, przyjmowani będą

Re: ... Kalendarium na rok 2007/2008

przystąpić do niego w kwietniu, wyznaczono na 3 czerwca. Dodatkowy egzamin gimnazjalny odbędzie się 3 i 4 czerwca. Koniec tzw. amnestii maturalnej! Pisemne egzaminy maturalne rozpoczną się 5 maja egzaminem z języka polskiego. Sesja potrwa do 21 maja. 6 maja ma być przeprowadzony egzamin z

Re: skandaliczne

braku polskich liter; - interpunkcja 0 (zero - teraz to się chyba nazywa ndpw). A tak na marginesie, ale w związku z powyższymi ocenami: W czasie trwania egzaminów maturalnych, jedna z pań reporterek rozmawiała z maturzystą na temat, jak mu "lecą" egzaminy. Nie pamiętam szczegółów rozmowy

Wyjazd na stałe za granicę, gdzie?

Cześć. Skończyłem w tym roku(właściwie w tym tygodniu ;>) szkołę, kierunek technik informatyk. W Maju czekają mnie jeszcze egzaminy maturalne, a w czerwcu egzamin zawodowy. Nie o dziś wiadomo, że o dobrą pracę u nas w kraju ciężko. Już kilka lat temu postanowiłem, że po szkole spróbuję życia za

Egzaminy po nowemu

czas egzaminu wyłączyli twórcze myślenie. Wszystko z powodu osławionego klucza oceny, który wyplenia zdolnych i kreatywnych uczniów jak perz. Klucz maturalny nie zmienia się od pięciu lat mimo apeli wysyłanych do kolejnych ministrów. Sposób oceny zadań jest do bólu sztampowy. Na przykład

Matura, matura, czyli zakwitły kasztany:)

. Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 25 maja. Wielu maturzystów zakończy jednak egzaminy pisemne dużo wcześniej - egzaminy z najczęściej wybieranych przedmiotów(m.in. geografii, biologii, WOS-u i języka angielskiego) odbędą się w pierwszych tygodniach sesji. Aby otrzymać świadectwo dojrzałości

Błędy Egzaminatorów MATURA

Witam, Opiszę to na własnym przykładzie: Niezadowolony ( bardzo rozczarowany i zdziwiony) po otrzymaniu wyników matury pojechalem do mojej OKE w Łomży. Na miejscu udostepniono mi moje arkusze i tak sobie sprawdzam... wyszlo na to ze egzaminator nie uznał mi paru poprawnych odpowiedzi z

Błędy Egzaminatorów podczas sprawdzania MATUR

Witam, Opiszę to na własnym przykładzie: Niezadowolony ( bardzo rozczarowany i zdziwiony) po otrzymaniu wyników matury pojechalem do mojej OKE w Łomży. Na miejscu udostepniono mi moje arkusze i tak sobie sprawdzam... wyszlo na to ze egzaminator nie uznał mi paru poprawnych odpowiedzi z

Re: Warunek na 3 roku lic. ?

jedna osoba, ale zamiast przystępować do egzaminu poprawkowego wyjechała na Erasmusa - nie ma obowiązku pisać poprawki teraz, może napisać ją w czerwcu, gdy wróci z zagranicy... Tak więc ten egzamin w czerwcu się odbędzie, choćby dla tej wspomnianej Erasmusowiczki. Do tego byłabym ja na zasadzie

Egzamin gimnazjalny - kilka faktów

pytanie na egzaminie! Polski to pół biedy – zawsze znajdzie się coś do zrobienia, omówienia czy obejrzenia, ale z historii, a szczególnie chemii, biologii, matematyki?! Dlaczego minister nie wskaże odpowiednich działów, które mają być omówione w czasie edukacji gimnazjalnej, ale nie będzie ich na

Re: Co to za pieprzenie?!

wytłumaczy: na medycynę bierze się pod uwagę procentowe wskaźniki punktów uzyskanych za egzamin z biologii, chemii i fizyki na poziomie rozszerzonym; dlaczeego uczeń musi najpierw pisać egzamin na poziomie podstawowym, którego wyniki nie mają znaczenia ani dla dopuszczenia do dalszej części, ani dla

Re: dlaczego do odpowiedzi na środek klasy?

dostawałam oceny, a nie buźki czy słoneczka albo oceny opisowe? Przez to, że odpowiadałam przy tablicy czy biurku nauczyciela? Przez to, że patrzyła na mnie cała klasa? Moja nauczycielka biologii z 8 klasy przy odpytywaniu zadawała bodaj 3 pytania, a klasa - 2. Najczęściej jak najłatwiejsze, żeby

Re: do jjja

, ponieważ boi się, że w przyszłym roku, gdy będzie poprawiać maturę, zostanie niesprawiedliwie potraktowana. Ukończyła z wyróżnieniem klasę o specjalności biologiczno-chemicznej i również zdawała rozszerzoną biologię i chemię. Po egzaminie maturalnym porównała swoje odpowiedzi z kluczem w internecie

Sprzedam podręczniki szkolne, materiały do matury

średnich w zadaniach, Maria Koszmider wyd. WSiP - Chemia wybór testów z egzaminów wstępnych na AM i kierunki przyrodnicze, Tom I, wyd. Medyk - Chemia Matura 2005 Oryginalne arkusze egzaminacyjne z odpowiedziami - Chemia nowa matura zadania, Małgorzata Krzeczkowska, ponad 500 zad, metody

odpowiez z uj

pisalem maila do wladz uj(a przynajmniej do osoby odpowiedizlaen za rekrutacje na chemie) moj mail: Pytanie odnosnie ERK: - Aby sie zarejestrowac trzeba podac wyniki z matury pisemnej, jednakze wynki matuty poznam w ostatnim tygodniu czerwca, a rejestrowac sie moge do 1 lipca tak wiec

CKE: Dolnośląskie najgorsze,małopolskie najlepsze!

30 czerwca CKE podała wyniki maturalne do wiadomości wszystkich uczniów.Dzisiaj wiadomo już także jak zdawalność wygląda w poszczególnych województwach i miastach.Prym wiedzie małopolskie aż z 82% zdawalności.Niespodziewanie najgorzej jest na dolnym śląsku i w lubuskim.Tam zdało tylko 75

CKE:Małpolskie najlepsze,dolnosląskie najgorsze!

30 czerwca CKE podała wyniki maturalne do wiadomości wszystkich uczniów.Dzisiaj wiadomo już także jak zdawalność wygląda w poszczególnych województwach i miastach.Prym wiedzie małopolskie aż z 82% zdawalności.Niespodziewanie najgorzej jest na dolnym śląsku i w lubuskim.Tam zdało tylko 75

Re: Dolnośląskie - województwo ciemniaków

najtrudniej było zdać egzamin z biologii (zdało ją zaledwie 77 proc.), najłatwiej zaś z wiedzy o społeczeństwie (99 proc.). Nieźle wypadła matematyka, którą zdało 97 procent, a z którą duże problemy mieli uczniowie w 2005 roku. Gorzej poszło z językami. Najczęściej wybierany był angielski, którego nie

podsumowanie

. angielski na poziomie podstawowym:45% , biologię na poziomie rozszerzonym: 95% chemię na poziomie rozsz:87% i fizykę na poziomie rozsz: 74%. Z egzaminów ustnych: j. polski:96%, j. angielski poziom podstawowy:56%. UWAGA: wszystkie powyższe wyniki i imiona są zmyślone i nie mają pokrycia z

Re: Tyczyn - socjologia magisterskie

To była odpowiedź do fanatyka. Nie twierdzę, że humaniści nie są wogóle potrzebni. Jednak w Polsce zostały zachwiane proporcje. Humanistów "produkuje się" 80% a pozostałych 20 %. Sam fakt zdjęcia matematyki jako obowiązkowej na egzaminie maturalnym świadczy o dyskryminowaniu tych nauk, gdy

PWSZ w Nysie wesprze uczniów z nyskich podstawówek

skrzydła!” powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie rozszerzenia oferty edukacyjnej uczniów klas maturalnych w Liceum Ogólnokształcącym "Carolinum" w Nysie. W ramach projektu, którego realizację przewidziano na okres od 1.09.2012r. do 30.06.2013r., 40 maturzystów weźmie udział w dodatkowych zajęciach

rekrutacja UW - pytania

obliczenie dalszej punktacji ze świadectwa maturalnego (polski, angielski)? Skoro muszę zdawać ich wewnętrzne egzaminy tzn. że muszę zarejestrować się przed 12.06. i przelać dana sumę do tego dnia tak? Przy załozeniu, że bedę musiała zdawać zarówno historię, jak WOS - czy mam zapłacić 2 razy po 80zł

Re: Progi punktowe dla warszawskich LO..

Próg w Jeziorańskim w roku 2012 wyniósł 142 pkt - od kilku lat progi w naszej szkole są nieco niższe niż w innych kilku innych znanych szkołach. Natomiast mimo to udaje nam się uzyskiwać lepsze wyniki egzaminów maturalnych (ranking Perspektyw). Jako szkoła od wielu lat pozwalamy uczniom

Re: Matura z bioli i chemii rozsz.

tej klasy z chemii a nauczycile tez troche olewaja takich "przylepow" wiem bo w mojej klasie byla duzo takich osob z ksiazek to polcam 1chemie omega zadania z rozwiazaniami taka zielona 2maturalnie ze zdasz troche trudne zadania ale da sie rozwiazac i trzeba uwazac na cledne odpowiedzi 3no i

Re: zadyma pot. «awantury lub bójki w miejs

w całości wywiad z Panem Dyrektorem CKE Panem Sawickim. IV informacja – Okazuje się, że błędy na egzaminie maturalnym nie dotyczą tylko Polski. W związku z licznymi błędami, jakie wystąpiły na tegorocznej maturze we Włoszech organizacje konsumenckie będą się domagać odszkodowania

Re: W tym roku ferie razy dwa

Masz na myśli egzaminatorów maturalnych? To wygląda tak, że matura z angielskiego jest na przykład 6 maja. Zespół centralny spotyka się około 9 maja i opracowuje klucz odpowiedzi, biorąc pod uwagę także błędy uczniów, patrzą na podstawie prac co jeszcze można ewentualnie zaliczyć oprócz już

Re: A może jakieś rady dla maturzystów 2006

w 3 dni i 3 noce, część gruntownie a część po łebkach - zły przykład) :P 3. faktycznie dużo daje rozwiązywanie przykładowych testów, trzeba sie zaopatrzec w dobre zbiory z odpowiedziami 4. w czasie trwania maturalnego maratonu (ja zdawałam 4 przedmioty w tym biologię i chemię) oszczedzać

Niezbędnik maturzysty - język angielski

Niezbędnik maturzysty - pomoc dla osób przygotowujących się do matury pisemnej i ustnej z języka angielskiego w 2013 roku. Niezbędnik maturzysty - pomoc dla osób przygotowujących się do matury pisemnej i ustnej z języka angielskiego w 2013 roku. Znajdziesz tutaj egzaminy maturalne na poziomach

Niezbędnik maturzysty - język angielski

Niezbędnik maturzysty - pomoc dla osób przygotowujących się do matury pisemnej i ustnej z języka angielskiego w 2013 roku. Niezbędnik maturzysty - pomoc dla osób przygotowujących się do matury pisemnej i ustnej z języka angielskiego w 2013 roku. Znajdziesz tutaj egzaminy maturalne na poziomach

Pomoc dla maturzystów i nauczycieli angielskiego

Niezbędnik maturzysty - pomoc dla osób przygotowujących się do matury pisemnej i ustnej z języka angielskiego w 2013 roku i nauczycieli. Zapraszam na nowotworzoną stronę english4matura.pl Znajdziesz tutaj egzaminy maturalne

Re: :-)

zaczelam uczyc sie po zakonczeniu szkoly, czyli w czerwcu... Egzamin byl... dziwny... (i to nie tylko moje wrazenie). 80% odpowiedzi "wystrzelalam", wiec az do ogloszenia wynikow bylam pewna, ze sie nie uda. Ale dostalam sie :)))) Nowa matura sie nie przejmuj - przynajmniej nie bedzie takich

odpowiedź na wasze pytania :)

Postaram się odpowiedź na te pytania, które zadaliście, na tyle na ile mogę. O rekrutacji niestety za wiele wam na powiem, bo ja składałam papiery 3 lata temu i pewnie trochę się od tego czasu zmieniło (m.in. egzaminy, ja jestem ostatnim rocznikiem idącym starą podstawą). Jeżeli ktoś ma więcej

Re: II gimnazjum

jakimś wielkim naciskiem. Zmierzam do tego, że wyniki na wszystkich egzaminach są w dużej mierze zależne od szczęścia, odporności na stres i zdolności radzenia sobie z problemem. A podzielenie przyszłego egzaminu 2011/ 2012 na 4 części z czego język obcy ma być na poziomie rozszerzonym lub podstawowym

przygotowania do CAE..

witajcie Moi Drodzy, w następnym roku chciałabym zdać CAE.zależy mi na dobrej ocenie od C w górę.więc mam pytanie:czy jeśli przez rok chodziłam na typowy kurs do FCE , a potem chodziłam na kurs maturalny do matury z angielskiego na poziomie rozszerszonym to mam w ogole jakieś możliwości

przygotowania do CAE..

-- witajcie Moi Drodzy, w następnym roku chciałabym zdać CAE.zależy mi na dobrej ocenie od C w górę.więc mam pytanie:czy jeśli przez rok chodziłam na typowy kurs do FCE , a potem chodziłam na kurs maturalny do matury z angielskiego na poziomie rozszerszonym to mam w ogole jakieś możliwości

Re: do jjja

koniec lipca, już po zakończeniu rekrutacji na studia. Wielu z nich, tak jak ubiegłorocznym absolwentkom, jednej z Głubczyc, drugiej z Warszawy, może to utrudnić dostanie się na studia. Tymczasem w ubiegłym roku w wyniku interwencji uczniów, którzy zakwestionowali wyniki egzaminów, unieważniono ponad

Re: poszukuję informacji z dobrego żródła:)

się ten, z którego uzyskał najlepszy wynik". "Jak są przeliczanie punkty procentowe z matury pisemnej? Wyniki z przedmiotu zaliczonego na egzaminie maturalnym wyznacza się zgodnie z zasadami: - poziom rozszerzony– w procesie rekrutacji wynik jest równy liczbie punktów procentowych

Część II wątku z forum z OKE Kraków

uczniów odkryto błąd w ocenie z historii na 700 świadectwach. W stolicy Dolnego Śląska unieważniono aż 700 świadectw maturalnych, po tym jak uczniowie zaczęli alarmować, że otrzymali za mało punktów. Z kolei w Łodzi, na szczęście jeszcze przed 30 czerwca, wykryto błąd w ok. 1800 świadectwach

Re: reklamacje matury?

wątpliwości są bezpodstawne i utrzymują punktację taka jaka była. Na konieć dołaczyli mi jeden z paragrafów który dosłownie wam zacytuję: "WYNIK CZESCI PISEMNEJ EGZAMINU MATURALNEGO USTALONY PRZEZ KOMISJĘ OKREGOWĄ JEST OSTATECZNY". Jestem pewna ze nikt nawet nie przeczytał mojego uzasadnienia do

Re: do mmhhh

raz się sprawdzać na egzaminie wstępnym. To, ze wrocilyby egzaminy wstepne, nie jest > rownoznaczne z tym, ze brane pod uwage bedzie swiadectwo ukonczenia szkoly. > Jestem pewna, ze wciaz bylyby tu konieczne swiadectwa maturalne Więc skoro byłyby brana pod uwagę matura, to po co

Re: AM starzy maturzysci-to niesprawiedliwa rekru

pisał nauczyciele od przedmiotów jak matma sprawdzają biologie, nie wiadomo jak to jest z tym kluczem odpowiedzi, oni sprawdzają według swojego widzi mi się i pewnie na co dzień nie uczą tych przedmiotów nie są na bieżąco konowały jedne. Nigdy nie można dostać klucza w dziekanacie, pracy nie można

Strajk!!! Konkretny plan ku manifestacji; cz. 2

8. Historia. Nie mogłem uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyłem arkusz z historii. Wszystko polega na tym, żeby mieć fart i natknąć się przed maturą na fotografie tramwajów, na ubiór Europejczyków na przestrzeni wieków lub herby, które z tego, co wiem nie były w wymaganiach maturalnych. Komu

Re: matura po latach - przygotowania

dopuszczam do swojej głowy że można tak napisać.! Daję Ci wirtualnego kopa i jak najszybciej jedziesz po temat z polskiego. Każda z nas miała pewnie jakieś chwile wątpliwości,każda z nas się bała..gdzieś tam w podświadomości. Zrobiłaś już pierwszy krok- złożyłas dokumenty, czyli chcesz podejść do egzaminu

PiS a walka z kolesiostwem, smutne FAKTY:

stanowisku była tzw. "amnestia maturalna", wedle której ci, co w 2006 i 2005 nie zdali egzaminu dojrzałości, jednak go zdali. Małżonka ministra gospodarki morskiej, Rafała Wiecheckiego z LPR-u (do niedawna wysokiego działacza Młodzieży Wszechpolskiej), została wysunięta przez MEN jako kandydatka na

PiS a kompetencje i walka z kolesiostwem, fakty:

stanowisku była tzw. "amnestia maturalna", wedle której ci, co w 2006 i 2005 nie zdali egzaminu dojrzałości, jednak go zdali. Małżonka ministra gospodarki morskiej, Rafała Wiecheckiego z LPR-u (do niedawna wysokiego działacza Młodzieży Wszechpolskiej), została wysunięta przez MEN jako kandydatka na

PiS a kompetencje i walka z "kolesiostwem" - fakty

Giertycha na tym stanowisku była tzw. "amnestia maturalna", wedle której ci, co w 2006 i 2005 nie zdali egzaminu dojrzałości, jednak go zdali. Małżonka ministra gospodarki morskiej, Rafała Wiecheckiego z LPR-u (do niedawna wysokiego działacza Młodzieży Wszechpolskiej), została wysunięta przez MEN

Re: Technikum czy liceum?

czerwca, pod koniec czerwca można jeszcze zmieniać szkoły i przenosić papiery. Poczytaj sobie o reformie szkół średnich z 2012 r. Technika mają teraz dokładne programy nauczania przedmiotów zawodowych, egzaminy potwierdzające po kolei zdobywane kwalifikacje. Rozszerzenia przedmiotów ogólnych jak w liceum

Re: nieuctwo gimnazjalist.fatalne skutki ref eduk

odnosiły się do maturzystów na tle UE. W 2011 matury nie zdało w Polsce 24,5% przystępujących (co było najgorszym wynikiem od roku 2005), aż 21% z nich oblało egzamin z matematyki. A przecież aby zdać dziś maturę czyli testy zaliczyć pozytywnie, wystarczy uzyskać wyniku zaledwie 30% poprawnych odpowiedzi

Zakończenie Gimnazjum? Jak to jest??

smutną piosenkę nie pamiętam jaką ale np na koniec podstawówki u mnie śpiewali "Szczęśliwej drogi już czas"i podczas śpiewania tej piosenki większość zaczęła płakać prócz mnie bo miałam ładny makijaż i zresztą 29 czerwca 2012 rok to piękny dzień na który czekałam 3 lata by skończyć gimnazjum :serce: Po

Re: Absolwenci I LO

maturze, kiedy czytałam tematy maturalne, wiedziałam, co napisać na dany temat i spokojnie maturę mogłam zdawać po raz kolejny. Biologia - p. Pietrzyk, wiem, że mnóstwo osób jej nie cierpiało, ale mnie odpowiadała, bo uczyła konkretnych rzeczy. Fizyka - p. Chmielowska, przekształcanie wzorów

Re: Chemia vs. Pielęgniarstwo na UJ

maturalnej żartowaliśmy że lepiej iść do więzienia niz do wojska bo przynajmniej sie wyrobi kontakty. Tylko że z tych zgniłków po przebraniu (jak pisze PFG 20%) zwykle zostawało troche osób które jakoś zaczynało interesować to co sie na studiach dzieje. Prosty rachunek ile kiedyś było potrzeba

Re: Pierwszy września- informacje dla rodzicow i

Niemało uczniów boi się nowego egzaminu, a władze oświatowe martwią się z kolei, co też o polskiej szkole powiedzą jego wyniki. Ujawnione właśnie wstępne rezultaty próbnych matur z czerwca tego roku z trzech województw - lubelskiego podkarpackiego i małopolskiego - nie są dobre. Co drugi

Re: Układ i szara sieć

języka obcego i wybranego przedmiotu (jednego z kilku > ważnych przedmiotów: historia, biologia, chemia, fizyka, geografia - a nie z > tańca ludowego). Zasady powinny być proste - trzeba zdać wszystkie egzaminy. I > matura powinna służyć wyłącznie ocenie wiedzy uczniów, a nie również

początki leczenia, stara borelioza a ADHD

z koncentracją, kłopoty z pamięcią, czasami czarne dziury w głowie. Kłopoty z pamięcią i koncentracją (które zaczęły mi się jakos w 5-6klasie podstawówki) nasilają się właściwie z roku na rok. Obecnie mam 18 lat, jestem w klasie maturalnej. W kwietniu 2012, 1 klasa liceum zaczęłam miec poważne

3. - Kompetencje i walka z kolesiostwem

uczniów i środowisk nauczycielskich (które w odpowiedzi Giertych oskarżył o reprezentowanie lobby homoseksualnego i narkotykowego). 6 czerwca 2006 odwołał on dyrektora Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Mirosława Sielatyckiego, za domniemaną promocję "dewiacji" (czyli homoseksualizmu) w

Zobacz wideo