Przeszukano 112 009 086 wypowiedzi na 1 222 forach

debata 17 maja 2013 r św marcin - pozostałe wpisy

Soruj: wg trafności wg daty

Termin upływa 15-maja a nie 17-go maja !

wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi pierwsza deklaracja ma zostać złożona do 15 maja 2013 roku. Nie do 17 maja czy 21 maja, ale do 15-go. Nowy termin składania deklaracji wymaga nowej uchwały Rady Miasta. -- DEBATA OBYWATELSKA

3 maja 2008 roku - Projekt 3 Maj w Piasecznie

3 maja 2008 roku zapraszam na Plac Piłsudskiego w Piasecznie, gdzie w godz. 9:00-17:00 odbędzie się Projekt 3 Maj. Będziecie mogli zapoznać się m.in. z Kreatywnym Piasecznem (koncerty, spektakle, wystawy), zobaczyć prezentacje organizacji pozarządowych i pokazy służb publicznych, a także

3 maja 2008 roku Projekt 3 Maj w Piasecznie

3 maja 2008 roku zapraszam na Plac Piłsudskiego w Piasecznie, gdzie w godz. 9:00-17:00 odbędzie się Projekt 3 Maj. Będziecie mogli zapoznać się m.in. z Kreatywnym Piasecznem (koncerty, spektakle, wystawy), zobaczyć prezentacje organizacji pozarządowych i pokazy służb publicznych, a

Wymiar czasu pracy w 2013r.

świąteczne, wymienione w ustawie o dniach wolnych od pracy, są dniami ustawowo wolnymi od pracy i jeżeli przypadają w innym dniu niż niedziela obniżają wymiar czasu pracy. W 2013 r. 1 stycznia - Nowy Rok (wtorek), 1 kwietnia - drugi dzień Wielkiej Nocy (poniedziałek), 1 maja - Święto Państwowe (środa), 3

Relikwie św. Mateusza Talbota

17 Maja 2009r przed kościołem św. Aleksego w Płocku Trzepowie przy udziale ambasadora Irladii w Polsce Declan O’ Donovana posłów i senatorów władz samorządowych Płocka, radnych miasta Płocka oraz przedstawicieli wielu gmin województwa został uroczyście odsłonięty pomnik Mateusza

Re: Marcin brat Marceliny? mam wątpliwości

Józef teraz jest na moje wyczucie imieniem wschodzącym i za parę lat będzie na niego moda jak na Franciszka. Moje dwie koleżanki z klasy (17-osobowej) z liceum mają synów Józiów. -- W pismach Ojców Kościoła widać intymny stosunek z Pismem świętym. (Jarosław Olesiak)

MSW - imiona nadawane w roku 2013

najpopularniejsze imiona mijającego roku Lena i Jakub to najczęściej nadawane imiona w 2013 roku. Równie popularne imiona w mijającym roku - to od kilkunastu lat cieszące się dużą popularnością wśród rodziców Julie i zmieniające swoją pozycję na liście, Zuzanny oraz Maje. Wśród imion męskich dominują: Kacper

7 CK OFF

W tym roku rusza już 7 CK OFF – Festiwal Kina Niezależnego w Przemyślu. Piątek – 17 maja 2013 17.00 – rozpoczęcie 7 Ogólnopolskiego Festiwalu Kina Niezależnego CK OFF 17:15 – 1 blok konkursowy 18.30 – 2 blok konkursowy Po projekcjach spotkanie integracyjne w

III Dni Arabskie w Krakowie, 21-27 maja

. tradycji ubioru w świecie arabskim oraz pokaz mody 20.00 – impreza orientalna w rytmach muzyki Rai w klubie studenckim „Żaczek”; taniec brzucha, henna, degustacja potraw. Piątek – 25 maja 17:00 - pokaz filmów arabskich (kino Kijów) a po filmie debata, którą poprowadzi

Festiwal Rodzinny, 2 maja robimy flagę

II Grudziądz. Wstęp wolny Stadion Miejski, godz. 16 – mecz ligi seniorów: Chełminianka – Chemik Bydgoszcz (dzieci i młodzież do lat 16 – wstęp wolny za okazaniem legitymacji szkolnej) 5 maja Spacerki po Chełmnie 2013 – Dzieje chełmińskiego szkolnictwa (szkoły klasztorne

Katarzyna Sokołowska - reżyserem Złota Nitka 2013.

razem będzie to kolekcja Margaryty Bosenko. Przypominamy - Finał Złota Nitka 2013 już 17 maja w łódzkim CKW MTŁ. Więcej informacji na temat Finału Złota Nitka 2013: www.zlotanitka.wordpress.com www.facebook.com/zlotanitka

AKTUALIZACJA

:) mamaa_mai.........4cs..............11.08.2013 dadusia89............2cs..............13.08.2013 24 lat sunrise_25...........2cs..............15.08.2013 25 lat kiya83..................2sc..............15.08.2013 30 lat :) asiatkow20...........6cs..............16.08.2013 27 lat mamakartofelka...18cs

Re: Katowice wydadzą w 2013 roku 260 mln zł na dr

zaprzeczeniem tez stawianych przez Frankiewicza m. in. podczas debaty z mieszkańcami 2 kwietnia 2009 r. m.in. o tym, że tramwaje są przeżytkiem i nie kursują po deptakach, które nie mają więcej jak 100 m szerokości są Katowice z linią tramwajową na ul. św. Jana. 2 tory po przebudowie Rynku położono na ulicy o

Re: I liga piłki noznej na orlki chełmno 2013

II kolejka CHLPN – 26 maja 2013r. 16.35: KULEŚ TEAM – MICHU TEAM 3:5 (1:4). KULEŚ TEAM: Kamil Spóz, Sławomir Kwella, Remigiusz Więdłocha, Maciej Banaś, Szymon Plewka, Dawid Wiśniewski, Kamil Gadziński, Paweł Misiaszek. MICHU TEAM: Marcin Raniszewski, Michał Skonieczka, Tomasz

Oficjalne dane z warszawskiego USC - 2013

,84 % 4. f Julia 745 1,82 % 5. m Jakub 743 1,82 % 6. f Zuzanna 689 1,69 % 7. f Aleksandra 615 1,51 % 8. m Franciszek 607 1,49 % 9. f Hanna 601 1,47 % 10. f Lena 589 1,44 % 11. f Maja 588 1,44 % 12. f Maria 569 1,39 % 13. m Adam 554 1,36 % 14. m Aleksander 554 1,36 % 15. f Natalia 551 1,35 % 16

Jaki będzie 2013 w Radomiu?

dewastowanie i okradanie sklepów. 15.30–17.30 – Największe nasilenie walk ulicznych w mieście. Grupki demonstrantów szturmują budynek Urzędu Wojewódzkiego i Komendy Wojewódzkiej w Radomiu, gdzie podpalają Wydział Paszportów. Na ulicy 1 Maja pod kołami przyczepy ginie dwóch manifestantów

Re: Szopki z roku 2012 robione przez dzieci

Jan Paweł II. Tenże papież w 1999 roku nadał kościołowi św. Floriana tytuł bazyliki mniejszej, a odwiedził to miejsce podczas pielgrzymki do Polski, 18 sierpnia 2002 roku. W dniu 4 maja 2011 roku ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz powołał Kapitułę Kolegiacką przy kościele św. Floriana ? od tego czasu

Re: 5 dni na Roztoczu

i czwartą sobotę miesiąca: 4.30 Biłgoraj - Hotel i Restauracja Sitarska - ul. 3-go Maja 21 Dodatkowo między 27.04, 30.04, 04.05.2013 oraz w miesiącach czerwiec - wrzesień: 5:00 Zwierzyniec - przystanek PKS przy parku, róg ul. Parkowej i Zamojskiej 5:05 Zwierzyniec - przy skwerku - ul. 1-go

Re: MAJ 2004 !!!

Agnieszko, dopisuję i Ciebie, poprawiając jednocześnie swój wiek, bo w tym roku kończę 30 lat (o rany, już za 5 dni) JULIA (juliaaaaa) - (26), Warszawa, t. 17.04.04 - płeć znana ojcu ELIZA (cardamomo)-(27), Piaseczno k/W-wy, t. 12.05.04 - Letycja? EMILIA (emilia41)-(26,) Gdynia, t. 13

Plan pracy Komisji Rozwoju, Funduszy i Integ.Eu

opracowania dokumentu o nazwie „Strategia rozwiązania problemów komunikacyjnych w Regionie Pruszkowa”. 19 maja 2007 1.Debata z zaproszonymi gośćmi nt. obniżenia podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców oraz obniżenia podatku od środków transportowych. 25 czerwca 2007 1.Debata z

Re: Dwie święte z PŁocka

dokończenie Pińsk jako miasto pogranicza był szczególnie narażony. W maju 1657 roku Pińsk zajął oddział kozacki, dowodzony przez Jana Lichego, bezpośrednio zagrażając misjonarzom tam pracującym. W czasie jednej z misyjnych wypraw, w środę 16 maja 1657 r., Andrzej Bobola dowiedział się o

Bezprawna zmiana terminu oddania DOGO

/13 Rady Miasta Opole z dnia 31 stycznia 2013 r. w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi pierwsza deklaracja ma zostać złożona do 15 maja 2013 roku. Nie do 17 maja czy 21 maja, ale do 15-go. Nowy termin składania deklaracji wymaga nowej uchwały Rady Miasta

Re: Festiwal Rodzinny, 2 maja robimy flagę

– Olimpia I Grudziądz i Chełminianka II – Olimpia II Grudziądz. Wstęp wolny Stadion Miejski, godz. 16 – mecz ligi seniorów: Chełminianka – Chemik Bydgoszcz (dzieci i młodzież do lat 16 – wstęp wolny za okazaniem legitymacji szkolnej) 5 maja Spacerki po Chełmnie 2013

Re: Kraków

Jan Paweł II. Tenże papież w 1999 roku nadał kościołowi św. Floriana tytuł bazyliki mniejszej, a odwiedził to miejsce podczas pielgrzymki do Polski, 18 sierpnia 2002 roku. W dniu 4 maja 2011 roku ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz powołał Kapitułę Kolegiacką przy kościele św. Floriana ? od tego czasu

uroczyste podsumowanie:)

pierwsze w Polsce przedsiębiorstwo społeczne dla osób z autyzmem. Mieści się w Wilczej Górze pod Warszawą i zatrudnia 24 dorosłe osoby z autyzmem. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, jesteśmy zaproszeni: 17 maja, na godzinę 13.00 w Wilczej Górze (gmina Lesznowola) Zbiórka: 10.00 PLAC TRZECH

Półkolonie artystyczne i sportowe Wrocław

Półkolonie letnie w Pracowni Szklana Jaszczurka Pl. Św. Macieja 7a Zapraszamy na artystyczno-sportowe półkolonie letnie Koszt turnusu – 330 zł/os przy rezerwacji do końca maja 2013r. zniżka 10% Zajęcia trwają od 8.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku. W programie: zajęcia z

program

"Jakiej ordynacji wyborczej potrzebuje Rzeczpospolita" KUL, 16-17 kwietnia 2007 r.: I dzień (poniedz. 16 kwietnia): 9.00 - 10.00 - Msza św. (koncelebruje ks. prof. Antoni Dębiński) 10.00 -10.30 - Otwarcie konferencji ks. prof. Antoni Dębiński (Dziekan WPPKiA KUL) 10.30 - 11.00 - dr

Dawnych wspomnień czar - "My" - Miesięcznik

rekolekcjach (osobnych dla chłopców i dziewcząt) jak i sprawozdanie z akademii 3 Maja. Ech - te dawne czasy. Numer jaki opisuję to nr 18, z maja 1936r. Ciekaw jestem czy na Śniadeckich nadal wydaje się miesięcznik szkolny? Wie ktoś może? -- A poza tym uważam, iż należy wyrzucić ruch samochodowy z

Re: Napełnianie butli turystycznych

Miałem podobną sytuację kilka dni temu. Butlę od ręki napełnili mi w rozlewni MAR-ROM1. W tygodniu mają czynne już przed 7 rano i można podjechać do 17 albo zamówić dostawę. Mają taką stronę www.gaznaczas.pl Rozlewnia znajduje się na Trakcie Św. Wojciecha, na placu za Urzędem Dozoru Technicznego

Re: Napełnianie butli turystycznych

Miałem podobną sytuację kilka dni temu. Butlę od ręki napełnili mi w rozlewni MAR-ROM1. W tygodniu mają czynne już przed 7 rano i można podjechać do 17 albo zamówić dostawę. Mają taką stronę www.gaznaczas.pl Rozlewnia znajduje się na Trakcie Św. Wojciecha, na placu za Urzędem Dozoru Technicznego

Re: Upiory Kresowiaków.

Gość portalu: Młody napisał(a): > Mam nadzieje,ze dzisiejsza młodzież choć jeszcze nieświadomie ale czuje,że Nasz > Przemyśl wraca do żywych mieszkańców.Tak do żywych i to dobrze,ze staje się miastem ludzi żywych . http://www.kultura.przemysl.pl/?url=17&info=2413&rok=2013 "Nasz

Re: Bez ugód w procesach dziennikarzy "Debaty"

prowadził kilka śledztw przeciwko działaczom Niezależnego Zrzeszenia Studentów. 4. Wojciech Jasiński- Minister Skarbu IV RP- członek PZPR w latach 1976 - 1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. w czasie debaty sejmowej, indagowany na okoliczność przynależności

Diabel jest wszystkiemu winien

Stryjewski (LPR). Krzysztof Baszczyński (SLD) zaproponował wystosowanie wniosku do marszałka Sejmu o parlamentarną debatę nad problemami polskiej szkoły. Data: 17.09.2003 MARCIN PRZEWOŹNIAK

Re: Debata a kartka

oraz upominać się o uszanowanie naszej kultury rodzimej, narodowej, abyśmy nie musieli kochać najpierw wszystkich narodów, a potem dopiero na zakończenie, czasami od święta, i Polskę" (S. Wyszyński, Prosimy - wymagamy - żądamy, Kraków 12 maja 1974). Doświadczony w patriotyzmie Biskup Warszawy i Gniezna

Re: Z życia kościoła........!

morza, niż żeby zgorszył jednego z tych małych " Łukasz 17.1-2 Umiłowani Siostry i Bracia! 30 maja 2018 (w przeddzień święta Bożego Ciała) - zapadł wyrok: Wikariusz jednej z podlaskich parafii, który trzykrotnie zgwałcił swoją nastoletnią parafiankę, spędzi 5 lat w więzieniu. Proces w Sądzie Okręgowym

Re: KRAKÓW

maja 2011 roku ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz powołał Kapitułę Kolegiacką przy kościele św. Floriana ? od tego czasu świątynia posiada tytuł bazyliki kolegiackiej. -- :choinka:

maja 2011 roku ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz powołał Kapitułę Kolegiacką przy kościele św. Floriana ? od tego czasu świątynia posiada tytuł bazyliki kolegiackiej. -- :prezent:

maja 2011 roku ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz powołał Kapitułę Kolegiacką przy kościele św. Floriana ? od tego czasu świątynia posiada tytuł bazyliki kolegiackiej -- :santa:

Re: ja glosuje na PiS , POLiDy maja czas na przem

-1980 należał do PZPR. 21. Stanisław Podlewski - mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa - należał do PZPR do końca jej istnienia. 22. Marcin Wolski - 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR - od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem

Re: parafia św. stanisława kostki w szczecinie...

państwa, lecz władcy. Kult św. Stanisława Ciało św. Stanisława pochowano na Skałce w kościele św.Michała, następnie w połowie XII w. przeniesiono je do Katedry Wawelskiej (starsza historiografia podaje rok 1088). Dnia 17 września 1253 r. papież Innocenty IV dokonał kanonizacji

szykujmy się...

socjalnej: żłobków, szkół czy szpitali. Takie podejście Komisji spowoduje, że polskie ciepłownie będą płaciły za około 25 proc. praw do emisji już w 2013 roku. Według wyliczeń IGCP przy cenie praw na poziomie 40 euro za tonę emisji CO2 ciepło zdrożeje w Polsce o 30 proc. Teraz uprawnienia kosztują ok. 17

Re: Czy biskupi Rzymu mają prawo do tytułu Ojciec

stwierdza, że tylko Bóg jest święty Potem przypomina sobie o Rz 1,7 i stwierdza, że dawniej świętymi nazywano ludzi którzy zawierzyli Chrystusowi. Czegoś tutaj nie rozumiem. Dawniej można było, a teraz nie. I co rozumie pod pojęciem „dawniej”. Po pierwsze mówimy o polskim przekładzie

Redaktor Socha o korupcji w WMARR cz 1

na podanie swojego nazwiska), który został aresztowany na wniosek prokuratury apelacyjnej w Białymstoku 17 maja br. i po przesłuchaniu, wypuszczony za kaucją 20 tys. zł. Przedsiębiorca twierdzi, że został mu postawiony zarzut skorumpowania prezes Agencji, czemu zaprzecza. Wg jego wersji sprawa

Czarny Las prezydenta a może kleru

cmentarz znajdujący się na gruntach dzierżawnych oraz plac pod budowę kościoła znajdujący się na terenie Pniaków, a nabyty od Spółki " Godula ", Budowę nowego kościoła rozpoczęto 18 maja 1937 roku po otrzymaniu zezwolenia, Prace budowlane, dzięki wielkiemu poświęceniu i ofiarności mieszkańców

Szmita za 2 tygodnie !

. (fortune.com/2013/02/03/the-great-bond-massacre-fortune-1994/). Rentowność obligacji wzrosła z 5,5% do 8%. W połowie września inwestorzy stracili ponad bilion USD. W mojej ocenie, jest to jednak spora nadinterpretacja, gdyż podobnych wydarzeń w historii mieliśmy już kilka. c) 17 września 2001 roku. Na sześć dni przypadających przed Szmitą, przeprowadzono

Re: CZY ŻYCIORYS NA UCZELNIE MOŻE BYĆ W FORMIE CV

Mój życiorys Urodziłem się 17 maja 1975 roku (w sobotę) o godzinie 14 w Chorzowie w szpitalu przy ulicy Strzelców Bytomskich 11. Poród odbierała lekarka pani Halina Świderowa. Ważyłem 2830 gramów, mierzyłem 53 centymetry. Dnia 11 czerwca tego samego roku zostałem ochrzczony w kościele

Ta pani wstąpiła do PiSu

Kaczyński." Arkadiusz Solarz (34 lata) "uważa, że ma za sobą coś w rodzaju politycznej przeszłości: - Mając z dziesięć lat, chodziłem na mszę za ojczyznę do św. Stanisława Kostki, gdzie jest grób księdza Jerzego Popiełuszki. Pamiętam też, jak przeżyłem debatę Miodowicz - Wałęsa. Nagrałem ją sobie i

Z tą imprezą przesadzili: 2 dzielnice nie spały...

, zamknęłyście Waszą Tańcbudę o 1-ej w nocy, i była to niedziela, i jednocześnie nie napłynęły skargi na hałas z Waszej Tańcbudy, to czy 20 maja to poniedziałek czy środa tygodnia w roku kalendarzowym 2013? I pozdrawiam Obie Panie Moniki, z Powiśla z Rozbrat! PS. Trzeba jakoś się zebrać Ludzie, omówić

Kler ma za świętego zdrajcę ojczyzny- nic dziwnego

Kościoła powróciła Polska dopiero w roku 1104.(...) W 1920 r. pierwszy rząd polski po odzyskaniu niepodległości i po uchwaleniu tego przez sejm zwrócił się do Rzymu z żądaniem o anulowanie w dniu 8 maja święta Stanisława Szczepanowskiego, skreślenia go z kalendarza z listy świętych i o

Re: Góra św. Anny bez uroczystości, ale z PiS [WI

Wykaz osób zmarłych od kwietnia 1945 r. do lutego 1946 r. w obozie Państwowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Oświęcimiu oraz wykaz osób zmarłych w bliżej nie zlokalizowanym obozie pracy w Oświęcimiu od marca do maja 1946 r.: 1. Joannes Venzelis z Bielska, zmarł 20.04.1945 r. 2. Franciszek

Pod koniec lat 30. część Polaków w obawie przed...

, wymalowany na drzwiach bursy. 17 września 1939 r. w kościele św. Marcina ks. Józef Sikora odprawił po raz ostatni polskie nabożeństwo w przedwojennym Wrocławiu. Ludzie płakali, śpiewali "Boże coś Polskę". Zaraz potem hitlerowcy kazali zamknąć świątynię. Wielu Polaków trafiło do więzień i obozów

Pierwszy Wielki Zjazd Legniczan

Biurze Zjazdu tel. 856-62-82 (wejście po prawej stronie od głównego wejścia do Teatru Modrzejewskiej) i w kasie Teatru tel. 856-62-53 Cena karnetu: 60 zl (do końca kwietnia) i 80 zl (od 1 maja) studenci - 40 zł emeryci - 30 zł karnet rodzinny - 40 zl od osoby (minimum 2+1). -- Pozdrawiam

Re: Zniewolone umysły były nieobece 17 września

- Minister Skarbu IV RP- członek PZPR w latach 1976 - 1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. w czasie debaty sejmowej, indagowany na okoliczność przynależności do PZPR Jasiński nie przyznał się do tego, a w jego życiorysie zaprezentowanym posłom nie było na ten

i białe baby maja dziwne fantazje niepolskie

Ostrzeżenie dla kobiet.(2009-08-07 08:49) ~ania28Mój mąż był moim pierwszym mężczyzną. Jednak od czasu, kiedy stalismy sie parą chciałam się kochać w trójkącie. Ja i druga kobieta i on z nami obiema. Stało się to ubiegłego lata na wakacjach, była moja przyjaciółka. Ja sprowokowałam, że

Re: tvn24 debata nt. 6 latkow w szkole

nie jestem do końca pewna czy właściwy. A tak zupełnie off topic - pokażę wam pracę domową sprzed kliku dni dziewczynki 6 letniej (Polki, mieszkającej z rodzicami w USA od czerwca 2013 roku). Hania poszła do pierwszej klasy w amerykańskiej szkole znając raptem kilka słów po angielsku. Po niespełna

Re: Ewa Blankiewicz rzecznik PO mija się z prawdą

/ 25-26.IVFestiwal Chórów Szkół Muzycznych 1 i 2 st./salaCKiSz/ 27.IV Święto 11 Pułku Ułanów Legionowych /Pl. Piłsudskiego/ 3.V Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja /ul. Zamkowa/ 3.V Piknik Europejski: koncert zespołu BAJM i KASZMIR 18.V Wystawa poplenerowa „Kwiaty Ogrodów” /Muzeum

Niemcy zapłacą za Poznań

Raczyńskich, katedrę (10 milionów współczesnych dolarów strat), pałace Działyńskich i Mycielskich, kościoły: św. Jana Kantego, św. Marcina, św. Archanioła, św. Józefa, kościół Bernardynów. Ukradziono obrazy: Rafaela, Rubensa, Moneta i Guardiego. Gdy 17 lutego Armia Czerwona weszła do Poznania, a 23

Niemcy zapłacą za Poznań

Raczyńskich, katedrę (10 milionów współczesnych dolarów strat), pałace Działyńskich i Mycielskich, kościoły: św. Jana Kantego, św. Marcina, św. Archanioła, św. Józefa, kościół Bernardynów. Ukradziono obrazy: Rafaela, Rubensa, Moneta i Guardiego. Gdy 17 lutego Armia Czerwona weszła do Poznania, a 23

Re: Moi narodowi bohaterowie, czyli...

nazizmu i szerzenie nienawiści rasowej. - Brzeski ONR otwarcie nawiązuje do ideologii ONR powstałego w 1934 r. - organizacji skrajnie prawicowej i antysemickiej, która ostatecznie uznana została za nielegalną - uzasadniała sędzia Irena Majcher. Wcześniej w maju sąd prawomocnie skazał trzech

Re: NATO-Szczyt

. "Rozumiem, że to jest ważne dla Polski" - powiedział. Podobnie mówią moi przyjaciele Włosi, kiedy próbuję częstować ich barszczem. "Natężenie dziwności osiągnęło szczyt" - pisał kiedyś Witkacy, a po nim Lem. Katoliccy księża chodzą po szpitalach, które mają katolickie nazwy (np. Św. Rodziny). Duchowni

Re: Żory

talarów. 22 października 1854 roku odbyła się uroczystość poświęcenia kościoła, którego dokonał ks. superintendent (biskup) Kern z Kluczborka. 4 sierpnia 1875 roku położono kamień węgielny pod budowę wieży kościelnej. 22 maja 1876 poświęcono wieżę kościelną wysokości 70 stóp oraz dwa dzwony. 12 sierpnia

Re: Na Śląskim Szlaku VIII

talarów. 22 października 1854 roku odbyła się uroczystość poświęcenia kościoła, którego dokonał ks. superintendent (biskup) Kern z Kluczborka. 4 sierpnia 1875 roku położono kamień węgielny pod budowę wieży kościelnej. 22 maja 1876 poświęcono wieżę kościelną wysokości 70 stóp oraz dwa dzwony. 12 sierpnia

Re: Odrowążów

na Mazowsze, a następnie do Gdańska. Książę pomorski Świętopełk, za radą biskupa włocławskiego Michała, na początku 1227 roku podarował dominikanom kościół św. Marcina. Po założeniu placówki Jacek powrócił do Krakowa. Jesienią 1227 lub zimą 1228 roku, na kapitule polskich dominikanów Jacek Odrowąż

Re: 100 najpopularniejszych imion w 2009 roku

Może wkleję, coby dane były pod ręką: Imię żeńskie Liczba wystąpień 1. Julia 14.761 2. Maja 10.963 3. Zuzanna 9.996 4. Wiktoria 8.875 5. Oliwia 8.092 6. Amelia 7.347 7. Natalia 7.121 8. Aleksandra 6.566 9. Lena 5.472 10. Nikola 5.156 11. Zofia 4.910 12. Martyna 4.827 13

Dziś Dzień Solidarności z Uchodźcami

problemach i możliwościach związanych ze zjawiskiem migracji w polskiej debacie królują mity, uprzedzenia i strach. Niestety ta zbiorowa histeria ma bezpośrednie przełożenie na naszą rzeczywistość. Według oficjalnych danych już w latach 2013?2015 odnotowano w Polsce dwukrotne zwiększenie liczby przestępstw

Czas Chełmna zaprasza na Festiwal i Portret flagi

. 15-17.30 – bezpłatne wejście na taras widokowy 1 maja Spacerki po Chełmnie 2013. Pierwszy Spacer Pamięci Jana Pawła II – Rynek, Ratusz, ul. Rycerska (teren dawnej synagogi), ul. Dworcowa, plac Wolności, dworzec kolejowy, tereny dawnej Cegielni „Saturn”, przewodnik Anna

Medale, medale i troche statystyki. Londyn 2012.

Igrzyskach w Montrealu w roku 1976 zdobyliśmy 26 medali, w tym złotych 7. I z lat ostatnich: Atlanta 1996 - medali 17 w tym 7 złotych Sydney 2000 - medali 14 w tym 6 złotych Ateny 2004 - medali 10, w tym 3 złote Pekin 2008 - medali 10, w tym 3 złote Londyn 2012 - medali 10 w tym 2 złote ps

Re: wspaniałe zadanie dostałam - może pomożecie?

mlekiem dla kota (1),Sekret ponurego zamku (1), Parasol pana Pantalona (2) Walizka pana Hanumana (2), Maja na tropie jaja (2), Tadek i spółka (2), Tytus superpies (2), Człowiek z czerwoną chorągiewką (3) Tajemnica pewnej sąsiadki (3), Pan Fortepianek (3), Historia pewnego statku (3), Apollo 11 (3), Nim

Obchody 200 rocznicy walk o Sandomierz

, poległego 17 maja 1809 roku podczas szturmu na Bramę Opatowską. 7 czerwca 2009 r. (niedziela) godz. 10.30 - 11.30 - Plac Jana Pawła II - Rynek Starego Miasta Przemarsz grup historyczno – militarnych z Placu Jana Pawła II przez ul. Zamkową na Rynek Parada wokół Rynku Starego Miasta

Kolonizatorzy przedmieść

powinno być gotowe - mówi Marcin. Burdzanowscy przez ostatnie lata wynajmowali mieszkania na Woli, Sadybie i w Wawrze. Odkąd sześć lat temu wzięli ślub, to będą ich pierwsze święta we własnym domu. - Zawsze marzyłem o tym, że będę miał mieszkanie. Chciałem kupić cokolwiek, byle tanio. Co tydzień

Re: Żory

latach wybuchły dwa wielkie pożary, które mocno niszczyły kościół. W czasie pożaru 17 maja 1661 miasto Żory zostało do gruntu spalone. Runęło także sklepienia kościoła, spłonęły ołtarze, chór, stopiły się dzwony, rozpadł się krzyż ołtarza, a sam ołtarz uległ poważnemu zniszczeniu. Ksiądz dziekan

Re: Na Śląskim Szlaku VIII

latach wybuchły dwa wielkie pożary, które mocno niszczyły kościół. W czasie pożaru 17 maja 1661 miasto Żory zostało do gruntu spalone. Runęło także sklepienia kościoła, spłonęły ołtarze, chór, stopiły się dzwony, rozpadł się krzyż ołtarza, a sam ołtarz uległ poważnemu zniszczeniu. Ksiądz dziekan

Wnś Warszawa

. Chłopców 1148, dziewczynek 769. DZIEWCZYNKI 60 Julia 48 Aleksandra 47 Zofia 43 Lena Zuzanna 42 Alicja 39 Maja 37 Hanna 34 Oliwia 32 Amelia Pola 28 Natalia 27 Gabriela Maria 23 Helena 22 Antonina Wiktoria 18 Laura 17 Anna Nina 14 Emilia Karolina Liliana

Niemieccy aktywiści: Czarnobyl = Gryfinobyl.

składowania odpadów, jest to także bardzo droga energia. W Niemczech sprawa elektrowni atomowych, których jest tam 16, to jeden z punktów gorącej dyskusji. W 2002 r. niemiecki rząd zdecydował, że do 2021 r. wszystkie reaktory zostaną wyłączone. Teraz trwa jednak debata, by żywot tego źródła energii

Skutki jednostronności

"Marcin Luter (1483?1546) ? duchowny niemiecki, reformator Kościoła zachodniego. Od 1497 znajdował się pod wpływem Braci Wspólnego Życia, ruchu odnowy w średniowiecznym katolicyzmie. W 1505 wstąpił do zakonu Augustianów. Zajmował się filozofią Aureliusza Augustyna (św. Augustyna) i W. Ockhama

nacjonalizm, rasizm, ksenofobia - Tematy X Kongresu Towarzystw

do 2 lat w zawieszeniu. Ostrów Wielkopolski – 21 stycznia 1997: nazi-skin Daniel M., 17-letni uczeń szkoły wieczorowej, zamordował 19-letniego Konrada W., ucznia klasy maturalnej. Powodem zbrodni była nie dość dobra, zdaniem mordercy, polskość ofiary. Sąd skazał mordercę na 8 lat

Re: Modlitwy do cadyka Lelowera i świętych KK

jakie sa zrodla tych uroczystosci? > > a co zaginelo? Przedwczoraj 15.08.2013 kpiłeś jako pseudokatolik z "Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Jak to z językiem było...

strategii była debata pomiędzy huyckimi teologami a uczonymi krakowskimi, która odbyła się w Krakowie w marcu 1431 r. z inicjatywy Władysława Jagiełły. Sama debata, której przebieg jest słabo udokumentowany, nie doprowadziła do przełomu i nie skłoniła husytów do porzucenia ich programu religijnego. s.17

Re: Muzeum Dulag 121 - zaproszenia

strzałów dla Żołnierzy Wyklętych” • 11:00 Turniej planszowych gier historycznych • 12:30 Msza święta w kościele p.w. NPNMP w intencji Żołnierzy Wyklętych 3 marca - niedziela – Muzeum Dulag 121, ul. 3 Maja 8A • 17:00 "Wierni, Niezłomni, Nieprzejednani” Paweł

Koneksje rodzinne w Watykanie

(Sekundusa) - św. Feliks III(II) (483-492) był synem duchownego Z Fascioli. Był żonaty i miał co najmniej dwoje dzieci. Jego prawnukiem był panujący 100 lat później papież św. Grzegorz I (590-604) - Anastazy II (496-498) był synem duchownego - Piotra - św. Sylweriusz (596-537) był synem papieża

ZCHN u władzy.

Co to jest czy kto to jest PiS? Cyt Onet: Dla elektoratu politycy Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego przestali się liczyć cztery lata temu. ZChN święci dziś dni największego triumfu. Z szeregów tej partii wywodzą się zarówno najświeższy premier Kazimierz Marcinkiewicz, jak i nowy

Re: Czy dobrze się żyje w Poznaniu?

mieszkam w Poznaniu już... zaraz zaraz... 17 (o rety!!!) lat i ciągle uwielbiam to miasto. może ostatnio trochę zaczęło mnie męczyć (remonty, korki, hałas), ale ma jednak wiele zalet. najbardziej lubię jeździć po Poznaniu (oraz poza Poznań) rowerem. jest tutaj dużo parków, dużo zieleni. podobają mi

Wykład z Orwella dla pisoniego debila

o duszy polskiej? czy ?Podzwonne dla błazna?, o orwellowskie zapędy od lat oskarża feministki i Unię Europejską. Październik 2013: ?Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że żyjemy w świecie orwellowskim?. Legutko wywodził, że ?w całym świecie zachodnim? dokonuje się ?gwałt na języku

Trzy pytania

... i do nich chciałabym się ograniczyć, przez wzgląd na szacunek dla interlokutora: 1. Jaki związek mają opisywane przez Ciebie problemy z metodami werbowania konfidentów przez Geheimstadtpolizei? 2. Czy jesteś aby pewny,że tereny na Olszy (Geant),oraz w Czyżynach(M1) należy wiązać z osobą

Re: Piekne sentencje o milosci

Katarzyna Marcinkowska Sebastian Iwanowski wraz z Rodzicami mają zaszczyt zaprosić Sz. P. Annę i Adama Kowalskich z dziećmi na uroczystość zawarcia Związku Małżeństwa która odbędzie się dnia 24 października 2001 roku o godzinie 16.00 w kościele Św. Piotra i Pawła w Krakowie Po

Re: To jest najlepsze

marcin-17 napisał: > :) mozesz wierzyć w co chcesz zwykły mobilny Topol z > lat osiemdzisiatych miał CEP rzędu 350-430m > tyle samo co RS-22 (SS-24) na wyrzutniach kolejowych > RS-20V w silosach 220m a (80-130m) z > (reentry vehicle with terminal guidance

Re: Alpy i Lazurowe Wybrzeże - Rainbow Tours 2013

Też byłem na tej wycieczce i w przeciwieństwie do tych, którzy widzieli tylko plusy pragnę przedstawić minusy, których było bardzo dużo (na przykładzie poszczególnych dni). I tak: Dzień 1-wyjazd z Woszczyc ok.17. Tu przy wsiadaniu do autokaru okazuje się, że wszyscy mają przypisane miejsca z

Symbolika krzyża w Sejmie

estymą senator Czarnocki darzył święto Trzeciego Maja, dzień szczególnie ważki dla każdego prawdziwego Polaka-katolika. Z okazji 3 maja 1993 senator narąbał się do tego stopnia, że mając 1,8 promila spowodował wypadek drogowy, kasując w drobny mak służbowego bolida marki FSO 1500. Świadom immunitetu

*A*D*W*E*N*T*

(+ 367). Pierwotnie w liturgii gallikańskiej Adwent był czasem przygotowania na święta Epifanii i trwał trzy tygodnie. W V wieku okres ten przedłużono do czterdziestu dni na wzór Wielkiego Postu i rozpoczynał się 11 listopada, czyli w dzień św. Marcina z Tours (+ 397), stąd nazwa adwentu

Dębe Wielkie - historia

kapitulną. Otoczona była pięknymi lasami. \" Ku dzierżawie dębskiej jest niemała puszcza, w której jest drzewo rozliczne ku budowaniu i do barci godne, dębina wielka, sośnina, jesienna, grabina, olszyna etc.\" Dań Dębe składało każdego roku w dzień św.Marcina. A było z czego: uprawiano żyto

Re: "Biedni nieustająco nękani UB/SB-ecy"

"nieznanych sprawców" z kładki dla pieszych nad ulicą, z wysokości 20m; 86. PRZEPIÓRZYNSKI WITOLD,członek NSZZ "Solidarność". Zaginął w dniu 9 maja 1985 r. Zwłoki znaleziono w dniu 17 maja 1985 r. w kanale portowym ze śladami licznych obrażeń; 87. SZUSTER ALEKSANDER, l. 25.Zmarł w dniu 30 stycznia

Zawłaszczanie zrywu narodowego

bohaterami. Strajk oczami kobiet?. ?Solidarność ? solidarność? ?Panele dyskusyjne 11.00 ? Jak przetrwać ?reformę? oświaty? I co po niej? 12.30 -Wolność i Demokracja ? czym są i czy warto ich bronić? 14.00 ? Puszcza Białowieska 15.30 ? Debata liderów partii politycznych 17.00 ? Prawa kobiet ? prawa

Re: Dni Województwa Śląskiego jak zawsze bez Gliw

Teatru Victoria HAMLET wg Radosława Rychcika Teatr im. Stefana Żeromskiego z Kielc Cena biletów: 40 zł (miejsca nienumerowane) Bilet „Student” – 50 procent zniżki Uwaga! Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych! 17 maja (czwartek) godz. 19.00 – Ruiny Teatru Victoria

Re: Polski Independent - LP Rozgłośni Harcerskiej

(not 1760 20 paź 2001 do końca kwietnia 2002) > 17. Marcin?? Chłopaś (maj - sier 2002r) > 18. Marcin Ziółek (wrz 2002 - 5 paź 2003 not. 1862) 3 tygodniowa przerwa

Re: A co z mszami w intencji zmarłych

wszystko powiązane tematycznie. Liturgia mszy św jest zaś tak ułożona, że w ciagu dwóch lat wierni poznają cały Nowy Testament i sporą część Starego. -- SALON

Sylwester z Dwójką, Polsatem czy TVN-em?

-em? Co proponują nam telewizje w ostatnią (i pierwszą) noc roku? Zuzanna Iwińska 31.12.2014 17:19 Dwójka zagra we Wrocławiu, TVN w Krakowie, a "Sylwestrowy rejs" Polsatu wypływa z Gdyni. Czego spodziewać się, jeśli zdecydujecie się na Sylwestra przed telewizorem? TVP2 - Muzyczna podróż bez granic

Re: O czym 95% katolikow nie wie? część II

, kiedy papież św. Bonifacy IV, starożytną świątynię rzymską, poświęconą czci wszystkich bóstw (Panteon) dnia 13 maja 609 roku poświęcił jako świątynię katolicką ku czci Matki Bożej i świętych męczenników. W wieku VIII poszerzono ten tytuł na kościół Matki Bożej, męczenników i wszystkich sprawiedliwych

specjalna sesja dzielnicy - 3 grudnia godz. 16.30

% pozbawiona jest oświetlenia na ulicach, chodników, infrastruktury usługowej. Do 2013 roku planowana jest budowa jednego gimnazjum i rozbudowa dwóch szkół oraz wykonanie projektów dwóch przedszkoli, czyli gdy dzielnica będzie liczyć ok. 98 tys mieszkańców będą się w niej mieścić trzy szkoły podstawowe

VI Festiwal Nauki (striptiz za darmo!)

w tym roku odbędzie się w Warszawie już po raz 6/700.... Złożą się nań debaty i dyskusje plenarne, wieczorne spotkania wyborcze, weekendowe warsztaty, pogadanki wyborcze, pokazy, wycieczki,pogadanki ( heretyku!), filmy dla dorosłych, wystawy dla dorosłych, a także zajęcia dla zorganizowanych

Najniebezpieczniejsza rodzina na Śląsku!i

podsłuchiwać, ale usłyszałam coś o Wolnej Europie. Zaczął słuchać tego radia . Jak były rozruchy studenckie w 1968 roku, pojechał do Warszawy po części telewizyjne i w Częstochowie go zamknęli. Był wtedy z którymś z synów". W maju 1977 r. odbywa się głodówka w kościele pw. św. Marcina w Warszawie

Zobacz wideo

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Regulamin