Przeszukano 111 144 542 wypowiedzi na 4 113 forach

claire1983 - pozostałe wpisy

Soruj: wg trafności wg daty

Re: do Claire1983

Ja mam mięśniaka 10cm i mimo to położna wstępnie zgadza się na poród domowy. Mimo ewentualnego ryzyka, które w takim przypadku jest. Ale warunkiem jest poród od 37tc. co może przy mięśniakach być trudne. Czyli trzeba porozmawiać z kompetentną położną i nie koniecznie słuchać, co niektóre panikujące

Tak, to sprawa indywidualna każdej kobiety i każda z nas powinna mieć prawo decydować o tym gdzie i jak urodzi. Ja nigdy bym się jednak nie zdecydowała na poród domowy, tylko i wyłącznie ze względu na bezpieczeństwo dziecka. Gdybym mogła postawić się na miejscu takiego dziecka przebywającego w b

Oczywiście może mieć Pani własne preferencje dotyczące miejsca rodzenia - i takim wybranym przez siebie miejscu powinna Pani urodzić. Nie znaczy to jednak, że rodzenie w domu jest niebezpieczne - jest to poparte wieloma dowodami naukowymi. Takie jest też nasze - położnych domowych - doświadczeni

do Claire1983

Jeśli nie rozumiesz kobiet, które chcą rodzić w domu, to przynajmniej przyjmij do wiadomości, że: 1. wbrew pozorom komplikacje nie zdażają się aż tak często, a jeśli się zdarzają, to najczęściej są konsekwencją wcześniejszych, szpitalnych, rutynowych działań; 2. konieczność nagłej cesarki nie bi

Wiele opowieści dziwnej treści znam i z opowiadań "na żywo", i z przyjaciółka przyjaciółki, nie mówiąc o historiach forumowych. I zawsze jedno mnie dziwi: dziewczyny zwykle nie widzą związku przyczynowo-skutkowego. Najpierw leżą jak kłoda, posłuszne wszystkim, tylko nie swemu instynkto

Re: ciągła zmiana płci na kolejnych Usg

claire1983 to było do mnie??? Lekarz miał sprzęt dobry ale nie sądziłam że tak wcześnie można określić płeć dziecka.

Re: Trudne decyzje na A

claire1983 napisała: Uważam, że jeśli kobieta jest gotowa na sex, > (...) to musi być gotowa żeby urodzić. To źle uważasz.

Re: Ciagle zimno...

claire1983 napisała: > i teraz pod koniec ciąży dosłownie umieram z > gorąca.... Wszyscy umieramy, w końcu jest 30 stopni... ;D

Re: To jest dziecko, a nie ciacho.

To jest forum a nie komentarze pod artykułem :-) claire1983 napisał(a): > CZEMU ZROBILIŚCIE TAKIE POPIEPRZONE DODAWANIE KOMENTARZY? NO > CZEMU? A TAK WAS LUBIŁAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: papierosy?!!!!

claire1983 napisała: > takie święte bo to aż słabo się czlowiekowi robi. Nadmierna dbałość > o siebie w ciąży też nie jest dobra. Boszzzzz.... Uważasz, ze zachowujesz zdrowy rozsądek - nie przesadzasz ze swoją ciązą bo palisz??????????

Re: Trudne decyzje na A

foczkaka napisała: > Narazie minęły 3, dziewczyna walczy z > depresją i mówi otwarcie: zabiłam swoje dziecko. Jak ma "kolezaneczki" pokroju Claire1983, to sie nie dziwie.... Polecam wiecej rozumu, a mniej kadzidla ;). -- Charty Ola i Wiktor

a bo tak...

claire1983 napisała: > Nie mogę zrozumieć dlaczego niektóre z Was płacą i do naprawdę dużo kasy za coś > co i tak się Wam należy. > Ja pojechałam do szpitala na żelaznej "z ulicy" i za nic nie płaciłam. Miałam f > antastyczny poród, dwie położne mi towarzyszyły bezpłatnie

Re: Czy lekarz może odmówić zwolnienia lekarskieg

claire1983 napisała: myślę, że to od > kobiety w ciąży powinno zależeć to czy pracuje czy nie. No chyba zwariowałaś! A niby dlaczego? Ciąża to stan fizjologiczny, nie choroba. Jeśli jest zagrożona- OK, ale jeśli wszystko jest w porządku, to dlaczego kobieta miałaby nie pracować? Nie

Re: Mam dość - kto się przyłączy? (długie)

claire1983 - ja bym im powiedziala wprost - ze To twoje dziecko i maja sie nie wtracac, a jak czegos nie bedizesz wiedziala to sie wtedy ich zapytasz o rade i tyle. To ty jestes matka i TYlko TY i ojciec dziecka moze decydowac o tym jak chcesz je wychowac. pozdrawiam :* -- http

Re: papierosy?!!!!

claire1983 napisała: >Teraz jestem w 21 tyg i zdarzyło mi się wypalić pół > papierosa kilka razy. Nie mam wyrzutów sumienia bo wiem, że taka > ilość nie mogła zaszkodzić dziecku Ale głupoty piszesz:/ Każda ilość nikotyny szkodzi w ciąży dziecku!!! ciaza

Re: Truskawki w ciąży

claire1983 napisała: > Na > domiar złego nie mialam pojęcia że nie powinno się jeść serów > pleśniowych, ananasów i pić soku z malin i również jadłam i piłam. Można jeść sery pleśniowe, ale najbezpieczniej z pasteryzowanego mleka, o ananasach i soku z malin pierwsze słyszę... To

Re: Niesamowity lęk przed przedwczesnym porodem

claire1983 ja wlasnie sie zastanawialam czy wydluzenie szyjki jest mozliwe ale widze ze tak bo i u Ciebie jest taki przypadek. A bralas jakies leki? Ja biore Luteine dopochwowo 4x1, nospe 3x1 i magnez 3x1 bo mam od 20 tyg twardnienia brzucha czasami dosc czeste, ale widocznie nie skrocily mi

Re: Magnez a porod

claire1983 napisała: > badam szyjkę co tydzień i od 3 tyg już się > nie skraca a nawet wydlużyła. Moja droga, każdy ginekolog powie Ci, że szyjka jak już się w ciąży skróci to się nie wydłuży tylko pozostaje takiej długości do rozwiązania, więc radzę nie bagatelizować, tego co zaleca

Re: rodzić z mężem czy bez ?

claire1983 napisała: > Ja już zapowiedziałam narzeczonemu, że nie chcę aby był przy > porodzie. On też się do tego nie garnie. Ma za slabe nerwy, boi się > bólu i krwi więc mógłby mieć uraz. Ja jestem osobą raczej nieśmiałą, > więc czułabym się skrępowana jakby mnie widział

Re: a bo tak...

kamelia04.08.2007 napisała: > claire1983 napisała: > > > Nie mogę zrozumieć dlaczego niektóre z Was płacą i do naprawdę dużo kasy > za coś > > co i tak się Wam należy. > > > Ja pojechałam do szpitala na żelaznej "z ulicy" i za nic nie płaciłam. Mi >

Re: wdowa z dwójką dzieci

claire1983 napisała: > Ja też o tym myślę... i to często. Jestem w 31 tyg ciąży i to nasze > pierwsze dziecko. Piotrka kocham bardzo mocno i jesteśmy ze sobą > bardzo blisko. Jest dla mnie całym światem, mamy wspólne marzenia i > rozmawiamy o nich godzinami, mamy wspólne

Re: Dziewczyny, ja już nie daję rady :(

Oj mam nadzieję, że jak wyleczę tego zęba to już do końca ciąży nic się nie przyplącze. Wystarczą mi przeboje z tą szyjką :/ Claire1983 , wiesz, przez to, że muszę cały czas leżeć i właśnie nie miałam opieki i nas sobą i nad synkiem to w końcu mężowi udało się wziąć wychowawczy, także do końca

Re: Czy my tciężarówki roszkę nie przesadzamy?

dziecka? Jak już napisałam zawsze ustępuje w autobusie czy kolejkach kobietom w ciąży, ale po przeczytaniu tego wątku chyba zmieni mi się nastawienie. Są kobiety takie jak claire1983, którym ustąpiłabym z przyjemnością, ale są też takie, które uważają, że ustępowanie jest moim obowiązkiem, bo one mają

Re: Samopoczucie i humorki ciążowe - jak u Was?

domowych obowiązków i tak koło się zamyka. Nie umiem tego wyjaśnić, ale to jest coś na zasadzie: "rozumiem, ale nie rozumiem". Claire1983 , a co do wyglądu to też czasem czuję się nie wystarczająco ładna dla mojego męża. Co prawda jeszcze nie przytyłam (chociaż w pierwszej ciąży miałam już 5 kg

Re: problem

Jeśli uprawiałaś sex ostatnio to może przez to. Bo ja tak miałam po sexie. Uważam jednak podobnie jak dziewczyny, że bezwzględnie powinnaś iść do lekarza.

Re: To jest dziecko, a nie ciacho.

CZEMU ZROBILIŚCIE TAKIE POPIEPRZONE DODAWANIE KOMENTARZY? NO CZEMU? A TAK WAS LUBIŁAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: na sali porodowej bez majtek?

Haha, w Teleekspresie mówili, że jednak urodziła w majtkach, wieść rozeszła się na Zachód i zaczyna panować nowa moda. Można już nawet w necie specjalnie zakupić specjalne gacie porodowe z suwakiem. Haha

Re: Ból brzucha :( 14 tc

ooo i jeszcze zapomniałam, że zawsze lekarze przepisywali mi na to nospe a ostatnio też magnez. To napewno nie szkodzi dziecku a łagodzi ból związany z rozciąganiem macicy.

Re: nadkrwistość w ciąży

commed.pl/nadkrwistosc-vt27103.html Na tym forum był już poruszany ten temat, ale jako choroby samej w sobie i nie ma tam wpływu na ciążę.

Re: przezierność karku 2 mm w 11 tc

2 mm to norma, ale przecież przezierność określa się kiedy CRL wynosi od 45 -81 mm dlatego radziłabym powtórzyć to badanie za jakiś tydzień, dwa..

Re: ciągła zmiana płci na kolejnych Usg

Hehe, rozśmieszyla mnie Twoja wypowiedź, bo to zabrzmiało tak, że lekarz ma tak stary sprzęt że może stwierdzić ciążę dopiero na połówkowym, hehe

Re: Ból brzucha po prawej stronie

No właśnie następnego dnia zupełnie przeszło i już 2 tygodnie mnie nie boli. Dziwne to trochę bo ból był taki że aż się popłakałam. Trwał jeden dzień.

Re: dziwię ci się naprawdę...,ale dlaczego?

Tak byłam małgosiek2 w 18 tyg na izbie przyjęć z tym samym problemem. Teraz to się powtórzyło dlatego założylam nowy wątek. Nie widzę w tym nic złego.

Re: Czy piersi przestają boleć

Mnie bolały tylko na początku. Teraz w 24 tyg są po prostu bardziej wrażliwe na dotyk, no i mam wrażenie że zmalały w drugim trymestrze.

Re: Wyniki badania USG

forum.gazeta.pl/forum/w,585,96799431,0,wynik_USG_Nt_2_5_powyze j_normy_prosze_o_opinie.html To link do identycznego tematu. Tam również wyszło NT 2,5

Re: Pytanie do P. Kasi o C.C. proszę o odp.

Czyli nie mogą mnie zmusić do porodu naturalnego. Dobrze wiedzieć. Gorzej jak za rok czy dwa zwyczaje się zmienią i będą naciskać mimo wszystko na sn. Boję się tego bardzo. Ale dziękuję za odp.

Re: Znów jestem szczęśliwa:))))))))))))))))

Bardzo serdecznie gratuluję. Od początku śledziłam Twój wątek i byłam bardzo przejęta Twoją sytuacją. Tak bardzo mi przykro, że tak się stało i uważam, że to potworna niesprawiedliwość ale trzeba żyć dalej i teraz masz dla kogo znowu. Myślę, że to dzieciątko da Ci podwójną radość i że któregoś dnia

Re: Urodzilam na Żelaznej - Rewelacja.

Dodam jeszcze, że za nic nie płaciłam (200 zł za cc z męzem), przyszlam z "ulicy", nie bylam pacjentką ich przychoni, nie chodziłam do szkoły rodzenia, nie płaciłam za położną i nie znałam tam nikogo.

Re: otwarte drzwi sali porodowej

Ja też się tego obawiam. Koleżanka opowiadała mi że jak rodziła to panowie fachowcy naprawiali akurat drzwi na porodówce. Aż trzech ich było i zajęło im to z godzinkę a ona rozkraczona na fotelu ginekologicznym, wprawdzie bokiem do nich ale jednak. Coś wspaniałego :) Chyba już gorzej być nie moż

Re: bardzo młoda Mamusia

Kiedyś wyobrażałam sobie że to koszmar zajść w ciążę w tak młodym wieku... ale tak naprawdę to może wcale nie jest takie złe? Ty będziesz jeszcze bardzo młoda a dziecko będzie już odchowane. Studia jakby co zawsze można skończyć później.

Re: mile zaskoczona

To właśnie mój szpital. Mnie również zaskakuje raz bardzo pozytywnie a raz bardzo negatywnie ale faktycznie pracuje tam parę bardzo serdecznych osób, między innymi młoda pani z IP. Ja tam byłam na KTG tydzień temu i tez byłam fantastycznie przyjęta. To zależy na kogo trafisz ale zazwyczaj nie ro

Re: Porazenie pradem w ciazy

Wg mnie to za niskie napięcie i raczej dzidzius w najgorszym przypadku poczuł telepnięcie tak jak Ty... Z drugiej strony dzidziuś jest w wodzie a wiadomo woda przewodzi prąd.. Ale skoro się rusza to pewnie wszystko jest ok.

Re: Czy dziecko jest dobrze chronione

Dziwi mnie to dość głupkowate pytanie bo zawsze krytykujesz za pytania tego typu wszytkich innych na obecnym forum. Wg mnie o ile nie pijesz odchwaszczacza i używasz rękawiczek i maski to nie ma żadnego ryzyka... no ale lepiej nie pić!!!!

Re: szczęśliwa czy nie?

Mnie też bolał brzuch jak na @ i to prawie do 8 tyg ciąży. Dlatego nie zrobiłam testu bo byłam pewna że @ nadejdzie lada dzień. Czasami bolało tak bardzo że aż musiałam się skulić cała. Teraz 27 tydz i wszytko jest ok.

Re: USG W-wa - szukam bdb specjalisty!

Ja również polecam Makowskiego. Miły, z bardzo dobrym aparatem USG 3d i 4d i tańszy dwa razy od Roszkowskiego. Wpisz sobie w google Robert Makowski to wyskoczy Ci....Dostaniesz też płytkę z nagraniem.

Re: Czy lekarz może odmówić zwolnienia lekarskieg

Masz rację, mam wielki żal i czuję się jak idiotka, że chciałam ciągle iść im na rękę. Nie za dobrze, pozostać teraz bez pracy ale mam nadzieję, że po macierzyńskim znajdę coś innego a półki co to i tak pracodawcę nic a nic nie kosztuje moje zwolnienie więc nie wiem czemu zatruwa mi życie.

Re: Pokoik dziecięcy

A mi teściowa i narzeczony zapowiedzieli że z maluszkiem spać nie będę bo po pierwsze uduszę go podczas snu a po drugie dziecko się przyzwyczai (o ile to przeżyje oczywiście) i do 18tki będzie chciał spać z nami :( Oni tak uważają a ja myślę, że w praktyce nieraz zasnę ze swoim synkiem i nie dam

Re: połowa za nami :-) a skóra...

To może faktycznie to jest to :)Ale by było cudownie, chyba na nic tak jeszcze nie czekalam jak na te pierwsze kopniaczki. Może to wszystko co czułam wcześniej to jednak nie było to i niepotrzebnie się martwiłam tymi dłuuuugimi tygodniowymi przerwami :)

Re: Magnez a porod

Wiesz, korci mnie aby napisać, ale wolałabym jednak publicznie nie podawać nazwisk ponieważ jestem skazana na tamten szpital i wolałabym nie ryzykować. pozatym to co zrobił ten lekarz nie jest przestęstwem ani w sumie niczym złym. Ja po protu nie chcę się truć taką ilością leków i tyle.

Re: Przeczytajcie, proszę.

Dzięki za słowa otuchy. Ja myślę, że kiedyś będę się śmiała z tych swoich paranoi... bo mój P. to raczej będzie wspominał to z przerażeniem, hehe faceci mają najgorzej. Właśnie dzidziuś miał ochotę bo pukał od spodu troszkę więc zakupiłam pół litra orzechowych i pocieszamy się. Pozdrawiam

Re: Jesem w 20 tyg i od dwuch dni nie czuję ruchó

Tak właśnie mi powiedział lekarz. Że łożysko na ścianie przedniej. Pozatym są też matki które przez całą ciąże bardzo słabo odczuwają ruchy albo nawet w ogóle ich nie odczuwają.

Re: dziwię ci się naprawdę...,ale dlaczego?

Jeszcze dodam, że jak się jedzie do szpitala w tak wczesnej ciązy do 25 tygodnia to zazwyczaj dostaje się opieprz od lekarzy. Ja juz bylam dwa razy i za drugim razem bylam przyjeta bardzo źle.

Re: Wody płodowe w 18 tygodniu

Ja też miałam takie paranoje parę razy i nie były to żadne wody płodowe. Podobno najlepiej rozpoznać jak się leży. Bo wtedy dziecko nie zatyka szyjki macicy i więcej wód się pojawia a jak się stoi to przestaje lecieć. Z tym, że w tak wczesnej ciąży dzicko jest chyba za małe, żeby mieć na to wpły

Re: urodziłam

Gratuluję serdecznie, Jednak ja raczej bym była wściekła na położną że zmusiła mnie do urodzenia tak dużego dzidziusia drogą naturalną i kazała Ci się męczyć tyle godzin. JA bym błagała o cc. Podziwiam Cię bo sama nie dałam rady urodzić naturalnie. Ból był zbyt straszny. Odmówiłam współpracy przy pa

Re: skurcze i miękka szyjka 23 tydzień ciąży

Ja też miałam skurcze od 19 tygodnia. Non stop twardniał mi brzuch, szyjka zrobiła się miękka i skróciła się o centymetr. Leżałam plackiem dwa miesiące i szyjka stała się znowu długa i twarda. Już później do końca ciąży funkcjonowałam zupełnie normalnie, nawet dźwigałam siaty z zakupami i wchodziła

Re: głupie komentarze na temat ciąży

Ja nienawidziłam jak w ciąży ktoś ze znajomych albo z rodziny dotykał bez pytania mojego brzucha. Zwłaszcza jak nie lubiłam tej osoby. Dosłownie dostawałam dreszczy i miałam ochotę powiedzieć komuś takiemu bardzo brzydkie słowo. To jednak jest mój brzuch i to że byłam w ciąży nie dawał nikomu prawa

Re: wymioty w 31 tygodniu ciąży. Co sądzicie ?

Mi w trzecim trymestrze zdarzyło się parę razy wymiotować. Towarzyszyła temu ostra biegunka i fatalne samopoczucie, za każym razem trwało to około 3-4 godziny i przechodziło bez śladu na wiele dni, nawet tygodni. Nie sądzę żeby to było zatrucie bo za każdym razem jadłam zupełnie co innego i napewno

Re: zabrac starsze rodzenstwo na USG?

Ja uważam że to super pomysl. W końcu Twój synek to członek rodziny i dla niego również bardzo wiele się zmieni. Ma prawo być na tym badaniu. Trzeba go tylko uprzedzić jak to będzie mniej więcej wygladało. Będzie się czuł waży i nie oddtrącony a to bardzo ważne dla dziecka które do tej pory było jed

Re: Urodzilam na Żelaznej - Rewelacja.

Hehe, ja jestem 3 tygodnie po porodzie i już mi się marzy następne dziecko żeby urodzić na żelaznej. Kto by się spodziewał że jednak służba medyczna w polsce może być miła, sympatyczna, serdeczna i profesjonalna. Jednak się da :) Pozatym słyszałam że to dyrektor tego szpitala kładzie duży nacisk na

Re: nie wiem, gdzie rodzic :) (Wawa)

Też się nie zgodzę co do żelaznej. Przed chwilą umieściłam post na forum "Szpitale" z dokładnym opisem swojego porodu, ktory miał miejsce w ostatni piątek. Ten szpital to po prostu rewelacja i na samo wspomnienie robi mi się ciepło na sercu. Nie opłaciłam żadnej płatnej usługi poza obec

Re: Okres 21 dni po porodzie??? Proszę o informac

Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi. Narazie krawienie ustało, pojawiło się jeszcze dwa razy bardzo ciemnoczerwone ze skrzepami krwi i dość obfite a teraz już nic. Nie chcę jechać jeszcze do lekarza, pozatym nie mam nawet jak bo mąż wyjechał a ja sama z dzieckiem i nie można mi dźwigać a mały z foteliki

Re: ruchy dziecka

Na 99% wszystko jest ok, ale ja wychodzę z założenia że każda z nas zna najlepiej swojego maluszka i czuje kiedy coś jest nie tak. Myślę, że jak zjesz coś slodkiego, popijesz szklanką zimnego soku i położysz się i nadal będziesz czuła ruchy słabo to podjedź na KTG do najbliższego szpitala. Będzi

Re: Czy my tciężarówki roszkę nie przesadzamy?

Dlatego właśnie dwa razy podkreśliłam że nie mam nic przeciwko kobietom które źle sie czują i mają pierwszeństwo. Wiem jednak że zdecydowana większość w ciązy mogłaby "góry przenosić". Ostatnio położna na szkole rodzenia pytała wszystkie uczestniczki jak się czują i każda zgodnie twier

Re: poszerzona miedniczka nerkowa

Mój synek też miał poszerzone miedniczki nerkowe, wyszło to na badaniu połówkowym. Bardzo się przestraszyliśmy, pojechaliśmy na USG do najlpeszego specjalisty w Warszawie, który nas uspokoił. Powiedział, że u chłopców to się zdarza bardzo często i nie oznacza nic niepokojącego i w większości prz

Re: Skracanie szyjki w 34 tygodniu - czy to norma

Kochana!!! To chyba nawet normalne i tak być powinno. Już jesteś praktycznie na końcówce ciąży, nie rozumiem czym się martwisz? Mi się szyjka skracała już w 20 tyg, była miekka i w ciągu 3 tygodni znowu doszła do siebie i teraz jest super, funkcjonuję normalnie a do porodu mam jeszcze prawie 3 m

Re: Czy pozytywny wynik testu, moze świadczyć o c

Troszkę zabawnie postawione pytanie :) Ale wracając do tematu to chyba raczej jesteś w ciąży. Raczej pomyłki działają w drugą stronę bo testy czasem wychodzą negatywne a ciąża jest. A co do pracodawcy to zanim powiesz cokolwiek najpierw zapoznaj się z przepisami bo twoja sytuacja jest troszkę po

Re: Grupa krwi, proszę o pomoc.

Teraz mnie troszkę zaskoczyłaś, myślalałam, że to niemożliwe. Wiesz może co się wtedy dzieje z kobietą? W sensie przeciwciał.. . przecież jak dziecko ma inną grupę krwi to u matki wytwarzają się przeciwciala i może mieć problem z donoszeniem następnego dziecka. Ale lekarze przecież nie sprawdzaj

Re: Ohydne zaparcia!!!

Powiem Ci Bolsz, że ja też właśnie tak mam i podobną dietę stosuję i nic nie pomaga :( szyjka mi się skraca i muszę leżeć. Podejżewam, że to właśnie przez ten wysiłek spowodowany zaparciami tak się dzieje. Po wyjściu z toalety boli mnie podbrzusze jeszcze kilka godziń i czuję kłucie w kroczu. Ma

Re: nasi polscy gentelmani :)

Ja niedawno byłam a auchan i jakiś młody facet jak tylko zobaczył że jestem w ciąży to chciał mnie przepuścić przed siebie. A był jedyny w kolejce. Powiedziałam mu że nie trzeba bo akurat czułam się dobrze. Ale strasznie zarazem głupio i miło mi się zrobiło, poczułam się tak zaskoczona że nie za

Re: 12 tc,nie za małe dziecko?

To nie jest za mało, każde dziecko dorasta w swoim tempie. Mój dzidziuś też był mniejszy niż ogólnie przyjęto na dany okres rozwoju ciąży a teraz jestem w 22 tygodniu i byłam na USG 2 dni temu i okazało się że już o tydzień wyprzedza rówieśników i termin porodu przyspieszył się wg USG o 10 dni.

Re: dziewczyny.... ratunku

To właśnie dziwne bo mi lekarz powiedział że tylko rutinoscorbin, ale slyszałam że niektórzy zabraniają. Moja koleżanka jest teraz w ciąży i codziennie bierze rutinoscorbin na krwawienie z nosa, bo ten lek podobno uszczelnia naczynia krwionośne. Ale co lekarz to inne zdanie więc już naprawdę nie

Re: Wybralyscie juz imiona?

My nie możemy się w ogóle zdecydować. Będziemy mieć chłopczyka i chcieliśmy, żeby był Martyn, Kacper albo Piotr po tatusiu ale w naszej rodzinie nikomu to nie pasuje, każdy wybrzydza, więc już sama nie wiem. Może jak zobaczę mojego maluszka to imię samo wpadnie do głowy. Mi osobiście podobają si

Re: ciąża bliźniacza dziedziczne?

Jest duże prawdopodobieństwo,że ciąża bliźniacza ma coś wspólnego z genami. Ojciec mojej przyjaciółki miał brata bliźniaka, jego babcia miala siostrę bliźniaczkę, jego córka ma brata bliźniaka. Ten brat teraz spodziewa się trojaczków (jego żona się spodziewa). To chyba nie możliwe aby to był prz

Re: Czy mogę być w ciąży?

Czemu nie zakupisz testu? Są teraz ogólnie dostępne nawet w drogeriach i kosztują grosze. Tutaj nikt Ci nie powie czy możesz być w ciąży czy nie... nawet gdyby zebrała się rada lekarzy położników na forum to i tak nie uzyskałabyś odpowiedzi. Ja powiem Ci tylko tyle że na mdłości to wg trochę za

Re: wybór szpitala

No niby tak powinno być ale słyszałam, że dziewczyny są często odsyłane do innych szpitali, bo np. nie ma miejsc albo ciąża nie była prowadzona w danym szpitalu. Tak jest podobno na karowej w wwie, że żeby tam urodzić trzeba mnieć prowadząną ciążę, inaczej bez szans. Czy to prawda? Bo ja mam pro

Re: Jesem w 20 tyg i od dwuch dni nie czuję ruchó

Dzięki Dziewczyny za rady. Poczekam jeszcze do jutra i jak nic nie drgnie to pojadę na izbę przyjęć. Tak szczerze Wam powiem, że nie spałam całą noc tylko czekalam i nie było zupełnie nic i nic nie poradzę, że jestem pełna najczarniejszych myśli. Boję się dzisiaj jechać na izbę przyjęć. Jeszcze

Re: Witaminy dla starających się - czy można w ci

W ciązy jest jedna zasada - Nic nie można brać bez konsultacji z lekarzem, nawet witaminy C. Na ile to parwda to nie wiem. Prawdopodobnie te witaminy tobie by nie zaszkodziły ani dziecku ale lepiej poradzić się lekarza. Ja dostałam ochrzan za zwykły tran, ktory wydaje się zupełnie niegroźny a le

Re: Ruchy dziecka

Mi moja lekarka powiedziala że liczy się każde muśnięcie, wypchnięcie rączki itp. więc w jednej serii ruchów może być ich nawet kilkanaście. Pozatym nie traktuj tego tak matematycznie a raczej intuicyjnie. To Ty najlepiej znasz swoje dziecko, wiesz jaki mniej więcej ma temerament i o jakich porach d

Re: karmienie piersią a szpital państwowy

Ja rodziłam na żelaznej. Tam nie ma problemu zarówno dla kobiet które pragną karmić piersią bo są położne laktacyjne które non stop służą pomocą jak i dla kobiet które nie chcą karmić bo wystarczy pójść do pielęgniarek i poprosić o mleko (tam dają bebilon pepti). Ja nie miałam pokarmu więc co 3h cho

Okres 21 dni po porodzie??? Proszę o informację.

Dzisiaj mija 21 dzień od porodu cc i zobaczyłam dużo krwi na bieliźnie. Plamienie połogowe było już bardzo znikome od tygodnia a od dwóch dni wcale go nie było więc to napewno nie to. Troszkę pobolewa mnie podbrzusze jak na @ ale jak to możliwe że dostałam okres tak szybko? Czy Któraś z Was tak miał

Re: Skierowanie na badania od lekarza prywatnego?

Prywatnie lekarz nie może wystawić skierowania na bezpłatne badania. Jeśli masz ubezpieczenie to zapisz się jak najszybciej do państwowego lekarza. To bez sensu wydawać taką fortunę na badania które należą Ci się za darmo. A tych badań w ciąży jest bardzo dużo. Ja chodziłam na NFZ i jestem zachwyco

Re: Lutycka czy Świętej Rodziny?? - gdzie rodzić?

Świętej Rodziny całkiem spoko tylko koszmarna organizacja... wszędzie się czeka i czeka i czeka..... nawet po 8 h na IP jeśli dyżur przypadnie pewnemu lekarzowi bardzo dokładnemu w badaniach. Ja jak się już doczekałam w kolejce to moja wizya trwała ponad godzinę, robił mi wszystkie możliwe badan

Re: ktg

Ja mam robione ktg 2-3 razy w tyg od 35 tyg ciąży na Madalinskiego w Wwie. Powiedziałam swojej lekarce prowadzącej że dzidziuś robi duże przerwy w ruszaniu się i nigdy nie miałam problemu ze skierowaniem na KTG. Skoro u Ciebie robią z tym problem to ja na Twoim miejscu i tak bym chodziła na IP

Re: 25 tydzien brak ruchow!

Ja do 28 tyg miałam bardzo długie przerwy w odczuwaniu dzidziusia, nawet po 5 dni. Zero jakiegokolwiek ruchu. Wielkokrotnie byłam na izpie przyjęć i wylałam morze łez, miałam depresję i nic mnie nie cieszyło... żyłam tylko tymi ruchami. Teraz jestem w 34 tyg i czuję ruchy prawie caly czas. Wiele

Re: Brunatne upławy

W większości przypadków nie oznacza to zupełnie nic złego. Ja rówineż miałam takie upławy jak i wiele innych dziewczyn. Jednak w zdarza się (ŻADKO), że mogą być objawem czegoś złego i dlatego powinnaś jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Ja pojechałam na izbę przyjęć do najbliższego szp

Re: dziwne kucie w dole brzucha

O ciąży dowiedziałam się jakoś w 8 tygodniu kiedy nie wystąpiła druga miesiączka. Dlatego właśnie, że miałam okropne bóle brzucha, kłucia, że byłam pewna że lada chwila dostanę okresu. Ból był czasami tak silny, że musiałam ukucnąć na ziemi a koleżanki w pracy się śmiały, że czeka mnie mega okre

Re: Skurcze

Jeśli bierzesz luteinę i nadal masz częste skurcze to może faktycznie nospa lub np. scopolan jest dobrym rozwiązaniem. Ja odniosłam wrażenie że w moim organiźmie brakowało progesteronu i stąd wszystkie kłopoty z ciążą, czyli plamienia w pierwszym trymestrze, skurcze i skracanie się szyjki w drug

Re: Ruchy dziecka odczuwane w kroku - też tak mac

Ja miałam wczoraj dziwną sytuację bo nagle dostałam chyba parę kopniaków w żołądek, ktory zaczął mnie jakoś dziwnie kłuć, ściskać. Było to okropne uczucie, aż łzy mi naszły do oczu, a byłam akurat w restauracji ze znajomymi i bałam się że nagle po prostu wszytko zwymiotuję, przy próbie wstania b

Re: dzidzia starsza o tydzień

Mój synek też jest starszy o ponad tydzień. To 31 tydz i babka na USG parę dni temu powiedziała, że bardzo duży chłopak będzie. Troszkę obawiam się wobec tego porodu, pozatym to nie jest do końca takie dobre jak dziecko jest sporo większe. Kiedy się dopytywałam lekarki czy wszystko ok i dlczego

Re: od kiedy zaczal twardniec Wam brzuch?

Z tego co mówił mój lekarz to najlepsza profilaktyka skurczów to leżenie na boku, relaks, absolutnie nie nadwyrężać się plus luteina i ew. leki rozkurczowe (nospę odradzam bo sprawdziłam na sobie dwa razy że powoduje zmiękczanie szyjki). Myślę ze jeśli twardnienie zdarzyło się raz to napij się m

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Zdjęcia - claire1983

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Regulamin