Sake

Sake

Przeszukano 115 413 038 wypowiedzi na 1 351 forach

calperos 1000 dawka - pozostałe wpisy

Soruj: wg trafności wg daty

Re: ni moge dobrac dawki

cały czas biore suplementy zelaza :) do tego calperos 500 2 tabl wit d 1000j i 5 tabletek magnezu

Re: Czym zastepujecie nabial przy skazie?

mleko sojowe bez dodatków smakowych calperos 1000 2 x dziennie, 1 x dziennie ostercal 1250. dzięki tak dużym dawkom wapnia - od 10 miesięcy - nie mam ani jednego ubytku! -- Płeć nie jest ważna!

Re: Ile wapnia???

Dzienna dawka to 1000-1200 jonow wapnia, czyli np. calperos 2x1000. Z tym, że jst to dawka jaką się bierze karmiąc. O wiele więcej wapnia niż w nabiale jest np. w sezamie. Bardzo dużo jest w brokułach itd. Poszukaj informacji o zawartości wapnia w porduktach i spóbuj odpowiednio skomponowac

Re: uzupełnianie wapna - trzeba?

Ja jadłam Calperos. Wydaje mi się, że w ulotce jest taka uwaga, zeby uniknąc przedawkowania. 1000 mg to dawka zalecana przy diecie bezmlecznej i podawanie je osobie, która nie jest na takiej diecie groziłoby przedawkowaniem :) Pozdrawiam granna

O magnezie i wapniu - do Rostedy.

slow-mag. W kuracji podstawowej stosuje się ok. 6 tabletek (to dawka dla osoby o wadze 60-70 kg). Podobnie jest z wapniem, który stosujemy przy suplementacji. Calperos 1000 to nie 1000 mg wapnia tylko 400 mg wapnia. Zanim zaczniesz straszyć ludzi kamieniami na nerkach albo nami, czyli tymi

Re: suplementacja wapniem

Jestem od roku na takiej diecie i od początku biorę 2 x 1000 mg calperos (zalecenie alergolog). Wg mnie jest to dawka odpowiednia. Zapotrzebowanie człowieka jest na poziomie 1200 jonów, 2 kapsułki dają 800, reszta jest z pożywienia. Kruffa

Re: wysoki poziom tsh i wapnia przy przerzutach.b

OK już wiem co z witaminą D. Mama od czasu jak słabła z niedoboru wapnia brała 6 tabletek Calperos 1000 i tam jest wit. D. Pomysliłem się. Euthyroxu lekarka zwiększyła dawkę. Kurde martwię się bardzo... oby nic się nie rozwijało.

Re: dieta bezmleczna

podłączę się pod temat... a co z wapniem dla mamy? niby w mleku mało go, ale w przetworach mlecznych więcej? czy chude mięso 3xdziennie indyk wystarczy? czy należy brać jakieś dodatkowe dawki? znajoma polecił mi Calperos 1000... można przy karmieniu piersią??

Re: Do mam karmiących alergików-przyjmujecie wapn

2 x 1000 mg - Calperos. Musującego bym się bała. Dzienna dawka wapna to ok. 1200 mg jonów wapna. Te które biorę (2 kapsułki) dają 800 mg - reszta z pokarmów (np. brokuły). A lekarzowi który zalecił dietę i nie zalecił wapna chyba bym ..... :-/ Szkoda słów. Kruffa

Re: Rodzaj przyjmowanego wapnia

Po operacji przyjmowałam CALPEROS 1000 3x dziennie po i kapsułce i ALFADIOL 1 mg 1x dziennie. Było to zalecenie chirurga. Sama pod kontrolą poziomu wapnia zeszłam do dawki obecnej tj. CALPEROS 1000 1x dziennie i ALFADIOL 1mg 1x dziennie. Będąc na leczeniu radiojodem zbadano mi poziom wapnia w

Re: Co o tym myśleć???

Witaj :-) Czuję się bardzo dobrze,dawka 37,5 mi służy ;-)Nie miałam żadnych nieprzyjemnych objawów po zwiększeniu dawki,a po podniesieniu jestem mniej senna popołudniami,ale niestety waga stoi jak zaklęta,i ani kg w dół mimo ćwiczeń 3-4 razy w tygodniu. Biorę 4 lub 6 tabletek slow mag,calperos

Re: Witamina D

Od trzech miesięcy biorę Devikap, a do tego Calperos 1000. Dawka zalecona 2 x 3 krople, ale w praktyce biorę 1 x 5-6 kropli. Na początku, po kilku dniach przyjmowania, poczułam się gorzej, coś jakby herx... Artur pisał, że wit. D może wywołać herxa. Pozdrawiam, Anka

Re: mam pić bebilon pepti

Ja też jestem na diecie eliminacyjnej - bez nabiału - już 6,5 mies. Nie truję się jednak bebilonem - fuuuj :) Biorę Prenatal, codziennie 1 tabletkę i Calperos 1000 - preparat wapniowy - 2 tabletki dziennie (jest to dzienna dawka wapnia). Zapytaj lekarza czy nie możesz wspomagać się w ten

Re: Jak przyjmować witaminki?

Dawki dla osoby o Twojej wadze: magnezu 550mcg dziennie a wapnia 1100mcg dziennie. Podzieliłabym to na dwie dawki. - wapń calperos 1000+calperos 500 + d3 - po min. 2 godz. magnez (slow-mag 4 tabletki) Wieczorem do kolacji taka sama dawka wapnia, a po conajmniej dwóch godzinach, najlepiej tuż

Re: badania

cito badanie gęstości kości - to potwierdzi czy masz niedobór wapnia w kościach. Aby uzupełnić niedobór wapnia trzeba łykać duże dawki d3 oraz magnez - i wszystko w odpowiednich proporcjach. Wapnia ma być dwa razy więcej niż magezu. Zaryzykowałabym np. tak: Rano do śniadania: calperos 1000+2000j

Re: Witamina D3 i jej uzupełnianie

Zapomniałem dodać, że do ostatniej dawki D3 lekarz zalecił mi Calperos 500 (200 mg, węglan wapnia). Do tego od ponad tygodnia zażywam Vigantoletten 1000 (zapisany przez rodzinnego) jeden raz dziennie, ale czuję, że podczas oddawania moczu piecze mnie trochę cewka i nie wiem czy ten preparat

Re: zawroty głowy, drętwienie kończyn- tarczyca?

rozpiskę kiedy i ile czego bra ć, poszukaj > przez wyszukiwarkę. ... ja mogę szybko podrzucić, bo sobie ściągę zrobiłam i mam...:} 6:30 tyroksyna 7:00 D3 2000j. + wapń (calperos 1000) 11:00 magnez (slow mag x3) + potas 15:00 żelazo + kwas foliowy + b-compleks w płynie pod język 20

Zycie bez tarczycy?!

TSH wynosilo 0,060 (norma: 0,27 - 4,2).Wapn teraz mam w normie ale ciagle 2 x dziennie zazywam Calperos 1000 i Alfadiol 1...czasami przychodzi mi do glowy pytanie jak dlugo mozna pociagnac na sztucznych hormonach ?!

Re: wyniszczenie organizmu mamy przy karmieniu

znajoma-karmiąca poleciła mi zamiast wapna Calperos 1000 - wapń w dużej dawce... Był czas u nas, kiedy wszystko, co schodziło ze mnie (zauważyłam przy ważeniu się) - odkładało się na brzuszku mojego synka :):) A teraz to cierpię na kręgosłup najbardziej :( odcinek piersiowy - jak nigdy dokucza

Re: co dalej ? poproszę o sugestie

. Trzecim elementem jest potas, u Ciebie też jest nisko. No i żelazo niziutkie, też do suplementacji. Oj, nałykasz się trochę tych tabletek. Ale dlaczego masz mieć lepiej niż ja??? ;) Ja: 6.30 tyroksyna 7.00 d3 2000j. + wapń (calperos1000) 11.00 magnez (slow magx3) + potas 15. żelazo + kwas foliowy

Re: nowe wyniki - prośba o interpretację

per_nitka napisał(a): > Co mam kupić aby uzupełnić żelazo wapno i selen? Polecicie jakieś konkretne suplementy? Na selen najlepsze są orzechy brazylijskie - 3-4 dziennie dostarczają wystarczającą dzienną dawkę selenu. Dobre wapno - niezły skład bez zbędnej chemii ma Calperos. Są dawki

To jednak przesadziłm

Moje wyniki z dzisiaj: TSH - 0.060 FT4 156.86% FT3 39.32% Rozumiem, że przesadziłam z dawką 125. Co teraz? Najpierw obniżyć dawkę, do 112,5? I po 4 tygodniach badanie? Ft3 jak na tak duże Ft4 chyba dosyć niskie? Biorę calperos 1000 x 1, D3 5000 x 1 Magnez 375 x 1 Feryttynę miałam

Re: Tężyczka..........

Witam Jadwiga masz rację i twoje obserwacje są słuszne. Rano na czczo przyjmuje eltroxin w dawce 150mg Po około godzine jem śniadanie i calperos1000 jedna kapsułke+alfadiol 1mg.No i okresowo betablocery. w okolicach drugiego sniadania biore magnez,potem obiad i znów calperos i alfadiol no i na

Re: szorstka skóra i krostki na policzkach?

niestety, ale to może być alergia. Spróbuj może wyeliminować nabiał na jakieś dwa tygodnie przynajmniej i poobserwuj dziecko (koniecznie bierz jakiś preparat wapnia - ja biorę calperos 1000, bo duża dawka). U nas azs zaczęło się właśnie od takich zmian :(, a pani doktor od razu wystartowała z

Re: Nowa na forum ze starą chorobą. Wyniki.

Jestem po wizycie u endo-gin. Bardzo się cieszę (oby nie przedwcześnie), bo dostałam Novothyral! Mam brać połówkę 75 z Eythyroxem 25. Nie za malo tego Eythyroxu? Poza tym: Zwiększona dawka żelaza (sorbifer 2x1, biofer 2x1) Zwiększona dawka magnezu (slow mag z wit b6 3x2) Wapń (Calperos 2x

Re: po operacji

Do Dark1234, Czy możesz napisać coś więcej o problemach z gardłem i refluksem o których mówił Twój foniatra ? Ja mam problemy z suchym i dokuczającym gardłem ( niby suche, odczuwanie przy przełykaniu ). Zażywam 2x1000 Calperos i 1 ug alfadiol dziennie. Jestem po całkowity wycięciu tarczycy

Re: Rak tarczycy i niedoczynność przytarczyc

, że mnie wykończy. Moja dawka dzienna wapna to 1000 Calperos x dziennie plus witamina D. Z tego co wiem na dłuższy czas nie uchroni witamina żołądka już czuję dokegliwości od stpsowania wapna pozdrawiam.

Re: Bolesne życie bez tarczycy

Zdecydowałam już, że pójdę na badania w poniedziałek 25 sierpnia. To będzie trzy tygodnie brania letroxu w dawce 100. Może to za wcześnie, ale muszę zobaczyć, jak to rośnie i jaki teraz mam stosunek ft4 do ft3. Chcę zrobić trójkę tarczycową i wapń. Dodam, że cały czas biorę Calperos 1000 2 x

Re: Mg, Ca, D3, B12, ferrytyna, parathormon

Mało prawdopodobne, że lekarz zleci suplementy kiedy wyniki są w widełkach. D3 lekarze w Polsce boją się jak diabeł święconej wody. Ja od swojej endo która powinna wiedzieć coś więcej na temat mojej rozwalonej gospodarki magnezowo-wapniowej po wielu latach nadczynności dostałam d3 w dawce 1000j

Re: Strumektomia a przyszła ciąża??

Endokrynolog powiedział, że na razie badanie PTH nie byłoby wiarygodne, że mam trochę poczekać. Przy każdej wizycie zmniejsza mi Alfiadiol lub wapno. Biorę 2 razy dziennie Calperos 1000 oraz 2x dziennie Alfadiol 0,25. Podobno to bardzo małe dawki jak na całkowicie wycięte przytarczyce. W

Re: Kolejny problem :(

Pisałam już wyżej o wapniu i magnezie: "Ania - przelicz sobie sama - magnezu 6mcg na każdy kilogram ciała, wapnia dwa razy więcej, kup jutro calperos 1000, witaminy d3 nie kupisz bez recepty a Ty chyba nie robiłaś jeszcze badania więc nie wiadomo jak jest jej poziom u Ciebie.... a szkoda, szkoda

Porada :)

Chciałabym Was prosić o poradę. Jestem po całkowitym usunięciu tarczycy (sierpień 2016). Na dzień dzisiejszy biorę: letrox 100,calperos 1000 (4 tabletki)alfadiol 1uq (2 tabletki) vit D 5 tyś,vit K,selen.Na ostatniej wizycie lekarz zmienił mi letrox 100 na Novothyral 75 z uwagi na niskie ft3. Ft

Re: jakie witaminy przy diecie bezmlecznej

Wydaje mi się, że ilość wapna zawarta w calcium gluconicum jest niewystarczająca. Dawka dzienna czystego wapna dla matki karmiącej to 1200 mg, podczas gdy w 1 tabletce calcium gluconicum jest 45 mg wapnia. Polecam Calperos 1000. 1 kapsułka zawiera 400 mg Ca a więc wystarczą 3 kapsułki dziennie

Re: nowy wątek senciaka

500 NIE MA 500 mg jonów wapnia tylko 200mg jonów wapnia a powinnaś brać ok. 800 - a dwa calperosy 500 to tylko 400mg wapnia. Do 6 tabl. slow magu powinnaś łykać 2 razy dziennie calperos 1000 (bo w 1 tabletce calperosu 1000 jest 400mg jonów wapnia

Re: po operacji tarczycy

Witaj, Zapomniałam doodać - też biorę ten Alfadiol i jeszcze magnez (Magnezit tak sama z siebie). Chciałabym coś zmienić, bo jakoś ten wapń mi się nie wchłania.. a biorę maksymalną dzienną dawkę (1200 mg jonów wapnia). Moja 1 tabletka Calperos zawiera 1000mg węglanu wapnia (400 mg jonów

Re: Moja tężyczka.

WAŻNE PRZY SUPLEMNTACJI: Ilość miligramów danego mikroelementu NIE RÓWNA się ilości miligramów jonów. Dla przykładu na suplementach wapnia i magnezu, o których tu mówimy: WAPŃ - Calperos 1000. To tylko nazwa własna preparatu. W jednej kapsułce jest 1000mg substancji węglan wapnia . A w tym

Re: leczenie jodem promieniotwórczym

Witam jestem nowa:-)Mam 30 lat. Ja jestem po operacji wycięcia tarczycy raka brodawkowatego z przeżutami na węzły chłonne.Jestem po pierwszej dawce jodu 125mCi która była 29 lipca.Biorę Euthyrox 125 1Xdzienie.Calperos 1000 1x3dziennie.Poza tym choruję na tężyczkę ale ona nie jest związana z

Re: Jak zabić smak Nutramigenu?!

Po co się tak zadręczać. Ja przez caly okres karmienia piersią brałam preparaty wapniowe. Jest bardzo duzy wybór na rynku. Gdzieś wyczytałam, ze dawka dzienna wapna wynosi dla matki karmiącej około 1200 mg dziennie brałam więc Calperos 1000, mozna też Calcium Vitrum nawet lepsze , bo od razu z

Re: Ile wapnia???

Ja już kiedyś pisałam - dawka 2x 1000 calperos jest dawką dla matki karmiącej na diecie eliminacyjne, gdy matka nie może jeśc nabiału. Ja tyle brałam i wtedy była to dawka wystarczajaca (widziałam po skórze, paznokciach itd, a po zakończeniu karmienia zrobiłam wszytskie możliwe badania i było ok

syrop pini

eliminacyjną. Polar, wełnę i sztuczne domieszki do ubranek wykluczyłam. Zastanawiam się czy to jednak nie dieta (choć jem niewiele - ziemniaki, kasze, makaron bezjajeczny, wieprzowina, indyk, jabłko, brokuł, herbata czarna i zielona, oliwa z oliwek, z witamin prenatal i calperos 1000 bez osłonek). Może

Re: Od czego zacząć.....?

, znajdę jakiegoś mądrego doktora? Kupiłam slow mag, calperos 1000, d3 2000 w tab, ale sprawdzę te krople. Co z vit K, czy to prawda, ze należy ją tez suplementowac przy dużych dawkach vit d? Za tydzień mam usg tarczycy. Radzicie pojechać do dr Toruńskiej, ma opinie lek, który nie olewa sprawy.. Wiem

Re: jestem po operacj tarczycy juz 3tyg i zle sie

Po operacji tarczycy nie bierze sie samego wapna, tylko razem z witaminą D3, bo samo wapno sie nie przyswoi. moja ciocia przez kilka miesiecy po operacji miała problemy z wapniem i brała Calperos 1000 2 razy dziennie i Alfadiol 1 też 2 razy dziennie, potem tylko raz dziennie, jak się

Biegunki po magnezie

codziennie stosować tą oliwę magnezową .Codziennie biorę devicap 4000 i calperos 1000 1 tabl i staram sie brać magnez 2 lub 4 tabl dziennie . Samopoczucie leci ciągle w dół ,dodatkowo mam niedoczynnośc tarczycy ,ciągłe problemy z żelazem ,chciałabym juz uzupełniac ten magnez ,myslałam nawet żeby brać

Re: Wstrząs po podaniu dozylnie....

Jak ja wyszłam ze szpitala po operacji, a byłam operowana w Szczecinie to endo mi powiedziała -ta ze Szczecina ona scisle współpracuje z Włochem- ze jak mi sie przydazy napad to mam wziasc Calcuim Sandoz 1000mg to sa tabletko musujace tylko ze nie taka mała dawka tylko duza jak Calperos. I

Usunięta tarczyca i przytarczyce - ciężko żyć

świętach zrobię znowu badania i pomaszeruję do endo. Jak czytam Wasze wypowiedzi, to mam wrażenie iż zbyt małą dawkę euthyroxu przyjmuję i z tego biorą się te wszystkie niepokojące mnie i utrudniające normalne funkcjonowanie objawy. Cały czas biorę calperos1000 i alfadiol - 3 x dziennie (może za dużo

Całkowite usunięcie tarczycy

się wzrok -zaparcia Po świętach zrobię znowu badania i pomaszeruję do endo. Jak czytam Wasze wypowiedzi, to mam wrażenie iż zbyt małą dawkę euthyroxu przyjmuję i z tego biorą się te wszystkie niepokojące mnie i utrudniające normalne funkcjonowanie objawy. Cały czas biorę calperos1000 i

Re: Kolejny problem :(

Łykanie probiotyków w trakcie biegunki to jak odgarnianie śniegu zanim przestanie padać.... Ania - przelicz sobie sama - magnezu 6mcg na każdy kilogram ciała, wapnia dwa razy więcej, kup jutro calperos 1000, witaminy d3 nie kupisz bez recepty a Ty chyba nie robiłaś jeszcze badania więc nie

Re: Terapia Laelii

natder napisała: > Aha - dodam tylko, że wcześniej odstawiłam tylko witaminę d3 (po prostu mi się > skończyła) a slow mag i calperos biorę tak jak wcześniej. > Także kluczowym dla leczenia tężyczki (przynajmniej u mnie) - jest odpowiednio > wysoka dawka witaminy d3. To

Re: Czy to może być tężyczka utajona?

jak ft4 bylo w gornej granicy normy, a Tsh tak między 1-1,8. Jestem od 10 lat na Euthyroxie, teraz w dawce 50. Parathormon 39,65 (norma 15-65) Magnez chelat firmy Solgar w dawce 3x300 na dzien, Calperos 2x 100 ok 2godzin po magnezie, Molekin d3 1000jed raz dziennie z wit K2 Po tej suplementacji nie

Re: Po operacji - wysokie ciśnienie

wystepują bardzo nieprzyjemne "efekty dodatkowe", na to nie ma rady az nie ustali sie odpowiedniej dawki. Ja biorę preparat wapniowy pn Calperos w tabletkach 2xd po 1000 i do tego 2xd Alfadiol po 0,25. Nie miałam usuwanych przytarczyc a mimo to mam klopot z utrzymaniem odpowiedniego poziomu wapnia

,7 2,7-4,5 sód 69,23% 144 135-148 potas 61.11% 3,5-5,3 cukier 93 70-99 Bardzo mnie dziwi niski poziom magnezu i wapnia,bo regularnie biorę.Magnez slow mag czerwony 4 tabletki i wapń calperos 1000 -1 tabletkę.Potasu nie brałam przez bardzo długi czas,ale po wynikach ekg zaczęłam brać

Wyniki 2 tygodnie po operacji

nie tylko kwestia szwów, ale tych lecących na łeb na szyję hormonów. Na razie nie mam jakichś tragicznych objawów niedoczynności, a może ich nie widzę. Oprócz letroxu biorę Calperos 1000 3x dziennie i alfadiol 1mcg 1x dziennie, a no i chela-mag b6 2 tabletki oczywiście w rozsądnych odstępach od wapna

Re: starania rok 2014

już nie podchodzę. Może naturalnie mi los dopomoże, stosuję omegę 3, wiesiołek, castangus, d3 5000, calperos 1000, magnez duża dawka, selen, falvit i zamówiłam już permen. Mój M. cynk, maca i C - wszystko w dużych dawkach. Oboje zdrowo się odżywiamy i prowadzimy. Wszystko w granicach rozsądku, mam

Re: prośba o poradę w spr. suplementacji :)

wit. B12 w postaci metylokobalaminy w dawce od 1000 do 5000 mcg w kroplach, albo tabletkach pod język, Żelazo - polecam tardyferon fol, jest z kw. foliow, sorbifer durules ale to leki na receptę albo też coś z netu marki Swanson, Solgar, Purutan's, Pride, np. Iron 65 mg z Puritan's Pride, Wid. D3

Re: Biegunki po magnezie

euthoryxu o 6.25 , ostatnio miałam duzo stresu i stąd podejrzewam tężyczkę ,znalazłam wcześniejszy termin ale w Gdańsku na 31 marca ,w połowie kwietnia wizyta u gastrologa .Narazie biorę 2x2 slow magu ,devicap 4000 i calperos 1000 1 tabl .Czy wystarczy 3 dni przed próbą tężyczkową nie brać magnezu ,a wit d

Re: recydywa

. Proszę wdrożyć klasyczną suplemantację Vit. D3 np. Vigantoletten 1000 2x1caps, i po 3 miesiącach proszę wykonać kontroone badanie Vit. D3. 3. Proszę zwiększyć dawkę wapnie no. Calperos 1000 3x1 i po 4 tygodniach proszę o kontrolne badanie Ca. 4. Prawidłowe stężenie PTH wyklucza niedoczynność

wit. D, wapń, kupki.

około 1200 mg dziennie. Przyjmuję więc Calperos 500 mg dziennie, a ostatnio Calperos 1000 mg na dobę. Ale w ulotce jest napisane że 1000 mg węglanu wapnia odpowiada 400 mg jonów wapnia. Proszę o poradę ile tabletek dziennie powinnam przyjmować, czy jest to dobry preparat dla kobiet karmiących i

Re: po wizycie, zalecenia inne od oczekiwań

,06 miałam podobny wynik i u mnie dopiero po ok 4 miesiącach witamina D się podniosła. w każdym razie myślę, że wraz z uzupełnieniem wit D też część objawów zniknie. >brakującej witaminy D. Dostałam receptę na vigantoletten 1 x 2 (czyli 2 tys. j.m.) i Calperos 1000 - 1 x 2 dlaczego dostałaś

dlaczego endo ustawiają hormony na podst TSH tylko

godziny przerwy śniadanie i Calperos 1000 plus vit d3 1000j.m Ważę 90 kg. niestety ;) Czy zerknęłybyście na moje wyniki i podpowiedziały jakie wyniki zrobić i zanieść na następną wizytę i o co zapytać?

Re: >>>>Rak brodawkowaty tarczycy

(Alfadiol i Calperos). Blizna goiła się trudno ,smarowałam żelem Lioton 1000 i nie wolno jej opalać.Obecnie jestem po 4 dawce radiojodu i objawy mam podobne do tych jakie maja panie przechodzące klimakterium (czyli czuję się nie ciekawie - problemy z koncentracją , zmiana nastrojów ze skłonnością do

Re: Usunięta tarczyca i przytarczyce - ciężko żyć

. Depresja. Ból karku. Ogólne zmęczenie. Przerywany sen. Dawka euthyroxu 112,5 2 x dziennie calperos 1000 1 x dziennie alfadiol 100 2 x dziennie magnezin 500 luty: TSH 0,407 norma 0,270 - 4,200 Ft3 3,03 norma 2,00 - 4,40 42,92% Ft4 1,24 norma 0,93 - 4,70 40,26% Wapń 8,55 norma 8,80 - 10,20 Magnez

Stan po operacji tarczycy

wyszedł dobrze w tych dwóch badaniach, ale lekarz zalecił zażywać Calperos 1000 w dawce 3×2, A lfiadol 1×1. Noc po wypisie dostałam takich delikatnych skurczu w nogach i co z przestraszyłem się na maksa i już w ogóle nie spałam w związku z tymi mrowieniami. Na drugi dzień już byłam w szpitalu i zadałem

niskie eletrolity - tężyczka?

) (4 h po tyroksynie) - magnez SLOW-MAG (bez B6) 2X a po 2h - wapń 1000 CALPEROS (zawiera 400 mg jonów wapnia) 1X razem z - wit D3 5000 1X i na wieczór: - magnez 4X a po 2h - wapń 1X Gdzie w tym dodać potas i żelazo, które najlepiej jest brać wieczorem

Re: Beba2

Dodam jeszcze jedną ciekawostkę ( dla tych, którzy nie wiedzą ). Otóż ilość miligramów danego mikroelementu NIE RÓWNA się ilości miligramów jonów. Dla przykładu na suplementach, o których tu mówimy Calperos 1000. To tylko nazwa własna preparatu. W jednej kapsułce jest 1000mg substancji

po wizycie, zalecenia inne od oczekiwań

Pani doktor - skądinąd bardzo sympatyczna - zaleciła pozostanie na dawce 125 mikrogramów przez dłuższy czas, żeby sprawdzic, czy hormony się jednak nie podniosą po suplementacji brakującej witaminy D. Dostałam receptę na vigantoletten 1 x 2 (czyli 2 tys. j.m.) i Calperos 1000 - 1 x 2. Początkowo

Re: dieta mamy

1000mg dziennie czystego wapna), to jest końska dawka, bo o ile pamiętam to należałoby wypić około 4 całe opakowania wapna musującego Polfy, ja piłam 2-3 kapsułki Calperos 1000 dziennie, bo na rynku polskim nie ma innego środka o większej zawartości wapnia (tak utrzymuje moJA lekarka) a poza tym łykam

Jestem nowa, zerknijcie proszę na moje wyniki ...

, Polopiryna C, Calperos 1000, Esentiale Forte, Loratan na noc. Dzis zrobilam TSH prywatnie, bo nast.wizyte mam dopiero za miesiąc. Miałam robione USG, ale nie mam wyników, dowiem sie cos po wizycie. Od mojego lekarza dowiedziałam sie tylko, że to "stan uczuleniowo-zapalny tarczycy". Pani wykonująca USG

Re: Interpretacja wyników

zamiast calperosu 1000 będę łykać calperos 500 i magnez też w mniejszej niż wcześniej dawce (chyba było już jak dla mnie za dużo bo zaczęły sie pojawiać biegunki). Zrobiłam też ferrytynę, żelaza nie łykam od dość dawna i wynik niezbyt piękny - niecałe 11% ale tardyferon mam i od jutra się z nim

czyli calperos 1000 2 razy dziennie plus 6 tabletek slow-magu w dwóch dawkach. Do tego claritine 12h też dwa razy dziennie po tabletce - tak na wszelki wypadek. Przyznaję bez bicia, oglądałam siebie o różnych porach dnia i nocy przez te 10 dni wakacji - ani śladu uczulenia na słońce. Wróciłam a nadal w

Re: po operacji tarczycy, kiepskie samopoczucie.

świętach zrobię znowu badania i pomaszeruję do endo. Jak czytam Wasze wypowiedzi, to mam wrażenie iż zbyt małą dawkę euthyroxu przyjmuję i z tego biorą się te wszystkie niepokojące mnie i utrudniające normalne funkcjonowanie objawy. Cały czas biorę calperos1000 i alfadiol - 3 x dziennie (może za dużo

IV tydzień

calperos 2x 1000. I moje pytanie: 1.Ponieważ zwiększyłam dwa tygodnie temu e z 112 na 125 czy robić już badania krwi (trójcę) czy wstrzymać się jeszcze dwa tygodnie i zrobić badania po ( w sumie ) czterech tygodniach brania dawki 125? 2. Czy zbadać jeszcze np wapń? Miałam dość duży poziom PTH. PTH 95

Re: Ciekawy artykuł od Beba2

suplementach, o których tu mówimy Calperos 1000. To tylko nazwa własna preparatu. W jednej kapsułce jest 1000mg substancji węglan wapnia . A w tym tysiącu mg węglan jest 400 mg jonów wapnia. I tymi jonami trzeba się sugerować przy doborze dawki dobowej ( która nie powinna przekraczać 1200mg JONÓW) Czyli

Re: Objawy

od trzech tygodni biorę: 125 letrox, od dwóch: 3000 vigantolette ,b12 nie biorę , bo nie mam skąd wziąć recepty, żelaza też nie biorę , bo nie wiem ile i jakie. Tężyczki nie mam , bo robiłam próby i wyszły ujemne. Myślę że dlatego , że brałam ok. 7-8 mieś. wapń "Calperos" po 1000 mg dziennie do

Re: Hashimoto - ogrom wątpliwości, proszę o radę!

Osteo (1000 mg wapnia + 880 i.u. witaminy D3): "Wapń może osłabiać działanie lewotyroksyny (stosowaną w leczeniu niedoczynności tarczycy) Dlatego lewotyroksynę należy stosować co najmniej 4 godziny przed lub 4 godziny po przyjęciu leku Calperos Osteo" Czy badałaś kiedyś poziom witaminy B12, kwasu

Re: prośba o podpowiedź co robić?

paszczę powiedział tylko "wow, Pani to się nasiedziała na fotelu stomatologicznym". Vigantoletten w dawce 1000 przy takim niedoborze wit D3 Ci nic a nic nie pomoże. Powinnaś brać duże dawki tej witaminy a do tego wapń i magnez w odpowiednich proporcjach. Wtedy uzupełni się i wapń i magnez w Twoich

Re: wszystkie możliwe objawy hashimoto

nie wiem czy to dobrze,poniewaz pierwszy raz to badalam. dodatkowo: potas-4,11 norma 3,5-5,1 magnez- 2,05 norma 1,6-2,6 wapń-9,73 norma 8,6-10,0 Moja obecna suplementacja : na czczo tyroksyna godzine pozniej do sniadania calperos 1000 (wapn) 1 tabl. +witamina D 2000j pol godziny pozniej leki

Re: Hashimoto...uciążliwe objawy....

,0-72,0 jednak nie wiem czy to dobrze,poniewaz pierwszy raz to badalam. dodatkowo: potas-4,11 norma 3,5-5,1 magnez- 2,05 norma 1,6-2,6 wapń-9,73 norma 8,6-10,0 Moja obecna suplementacja : na czczo tyroksyna godzine pozniej do sniadania calperos 1000 (wapn) 1 tabl. +witamina D 2000j pol godziny pozniej

Re: Czyżby poporodowa niedoczynność? Długachne...

. Podsumowując: 1) zrobić za 4 tygodnie pełne badania ft4, ft3, tsh, ewentualnie ferrytyna. Możesz też zrobić przeciwciała antyTPO i antyTG. 2) uzupełnić Mg i Ca (ja brałam magnezin przed snem -- pomagał zasnąć i calperos 1000). 3) odpuścić psychiatrę No, tyle. ;-)

Re: Kręgosłup- złamany 1 kręg lędźwiowy, pytania

) bo istotna jest ocena przewagi korzyści dla pacjenta nad potencjalnym ryzykiem lub zagrożeniem. To lekarz ma obowiązek kontroli jak pacjent reaguje na dawki przyjmowanych leków" Wobec tego bez obaw zaczęłam stosować dawki lecznicze Vit. C (nowej generacji), Calperos Osteo 1000+880, oraz krzem. A

i wyszły tak sobie,jednak wiem,że badania te nie są do końca wiarygodne ,bo pokazują poziom z krwi,a nie z tkanek. Biorę 6 slow magów na dobę,1 tabletkę calperos 1000 i witaminę d 5000 jedn.(2 slow magi rano,witaminę d z wapniem do obiadu i potem na noc 4 magnezy).Wczesnym wieczorem biorę żelazo z

Po wizycie. Zalecenia nowej Pani endokrynolog: -Kalipoz prolongatum - 1x1 - czyli potas -Calperos 1000 - 1x1 - czyli wapń -Vigantoletten - 1x1 - czyli D3 Odnośnie Euthyryxu - zostaję na dotychczasowej dawce- 112mg. Mam na początku grudnia zrobić TSH, morfologię, oznaczyć potas i wapno i

Re: Harmoniak, wątek osobisty

początek mam taki plan: po śniadaniu wit. D dawka 5000 UI (będę dochodzić do niej stopniowo przez najbliższy czas) po 1h od wit. D Calperos 1000 (400 mg jonów wapnia) po 2 od Ca SlowMag, 2 tabletki (64mg jonów magnezu * 2) Koło godziny 15. B complex w płynie Wieczorem żelazo i kwas foliowy. Mam

Do Tuasiaczek

miligramów jonów magnezu) 2 tabletki - po 2 godzinach z drugim śniadaniem wapń Calperos 1000 (400 mg jonów wapnia) 1 kapsułka wraz z - D3 kapsułka 5000 jednostek wieczór: - Slow-mag - 4 tabletki - po 2 godzinach wapń 1 Po 3 tygodniach kuracja podtrzymująca: - Slow mag 3 tabletki do kolacji

Normalne życie po operacji tarczycy-proszę o radę

-25) Wapń 2,20(norma 2,23-2,50) Poszłam do endo zmniejszyła euthyrox do 75 calperos 1000 1x2 .bylam tez u hematologa który przepisał 1x2 sorbofar dodam ze kazał mi go brać zaraz po tyroksynie na co powiedziałam mu ze słyszałam ze musi buc odstęp czasu pomiędzy tymi lekam a on na to ze głupota i

byłam z wizytą u gastro. Powiedziałam jej, że po zastrzykach z b12 moje żołądkowo-jelitowe sensacje zniknęły w 90%. Dostałam od niej receptę na kolejnych 6 zastrzyków z tej witaminy tym razem w dawce 1000mg raz w miesiącu. W gastroskopii wyszło, że w sumie jestem zdrowa, w żołądku było trochę żółci więc

Re: O magnezie i wapniu - do Rostedy.

przestrzegala. > Po raz kolejny powtarzam - 1 tabletka slow magu to 64 mg magnezu. > Dawka dobowa dopuszczalna o której piszesz to 1000mg. > 1000 mg magnezu to 16 tabletek slow-mag. Tu masz ulotke Slow

Re: Do Tuasiaczek

osób cierpiących z powodu tężyczki po usunięciu przytarczyc - lekarze zalecają duże dawki wapnia, nawet 6 razy dziennie calperos 1000. Z innej strony odnośnie kamieni nerkowych - ze wszystkich medycznych opracowań bije ostrzeżenie, że supementacja d3 w dużej dawce wyklucza spożywanie produktów z

Re: Czy to była zła diagnoza? pomóżcie :)

gospodarka wapniowa, na ogół poziom wapnia poprawia się nawet bez suplementacji... > 1000 vigantolette Odstaw od jutra. Nie dość, że w tabletkach, a D3 rozpuszcza się w tłuszczach, więc to dość mało skuteczny preparat, to jeszcze dawka jak dla niemowlęcia... (mnie po tabletkach niemiłosiernie

Czy to była zła diagnoza? pomóżcie :)

,12-2,52) calperos 2x500, 1000 vigantolette i 2 tab magne b6 Na wizycie dawka zwiększona do 137,5 i wizyta w grudniu Tsh 0,52 (0,3-4) Ft3 4,2 (3,5-6,5) Ft4 16,4 (10,5-23) Fe 37 (50-170) Ca 2,11 (2,12-2,52) mój błąd bo odstawiłam żelazo i wapń bo miałam bole brzucha… No i sie zaczęło ….. Bol

Re: Moja walka o normalność.... guz, rak, hormony

mi do 91%, FT3 - do 56% a oba były dużo poniżej 50% normy. Po raz kolejny nie udało się badanie poziomu b12, choć robiłam w innym laboratorium, taki widocznie mój pech ;) Zrobiłam parathormon i okazuje się, że moje przytarczyce są i prawidłowo funkcjonują a ja biorę teraz calperos 1000 i nadal mam

Re: Usunięta tarczyca, a po roku koszmar!

(przez 1,5 miesiąca). Obecnie bierze: 1x dziennie: Neurovit-B12,B6,B1, calperos 1000, Q10, neomag(od dziś zmiana na Aspargin), vit.A, vit E,potas i selen. 4 krople vit D3 oraz aescin 2xdziennie. Od 18 marca po wizycie u endo zmniejszyła dawkę hormonu i bierze: eutyrox 75 i Novo -25. Pani doktor B , u

Re: Moja walka o normalność.... guz, rak, hormony

wszyscy lekarze każą mi ją zmniejszyć :) Endokrynolog zleciła mi Vigantoletten 1000 w dawce 1 tabl. dziennie, ja biorę dwie i odkąd tak robię skończyły się u mnie kiepskie nastroje. Poza tym biorę wapń (CALPEROS 500 raz dziennie, więcej nie daję rady chociaż przydałoby się bo wapń mam wciąż poniżej normy

Tęzyczkowy drogowskaz ? proszę o komentarz

, magnez i witaminę D, tak jak tu piszecie. I szukać pomocy. Od dwóch tygodni biorę wapń calperos 1000 mg x2 dziennie, witaminę D 2000 x 2dziennie, Slow-Mag 6 tabletek dziennie i magnez inny w postaci cytrynianu z witaminą B6 (MagneB6 max 3 razy dziennie). Dwa dni temu zrobiłam badania i: morfologia

Re: nadczynność polekowa - zmiana diety

witamin (żelaza ,magnezu,selenu) tylko 4 krople devicapu 1 tabletkę calperos 1000 i priobotyki na jelita.Tak kazał mi gastrolog bo miałam juz ostatnio biegunki po 3 razy dziennie myślę że od magnezu i nadmairu leków.I przyznam że przez 3 tyg diety dobrze się czułam nawet ferrytynę mam dobrą gdzie juz 5

Operacja tarczycy i tężyczka

leczymy się z dr Google'm, ale chciałam wiedzieć, gdzie powinnam szukać pomocy) i trafiłam na informacje o tężyczce utajonej, którą obserwuje się dość często po operacji resekcji tarczycy. Postanowiłam suplementować wapń, magnez i witaminę D. I szukać pomocy. Biorę wapń calperos 1000 mg x2 dziennie

Re: Rak tarczycy i niedoczynność przytarczyc

lecę na zastrzyk.Biorę calperos 1000 raz dziennie ,bo mnie z kolei większa dawka na codzien za bardzo podnosila poziom wapnia w surowicy krwi.Jeszcze alfadiol 1*,eltroxin 150 lub 200 zależy od wyniku.No i concor na serce.Przepraszam że tak się rozpisałam ale może to ci się przyda abyś mogla się

Debretinem i probiotykami. Jest naprawdę dużo, dużo lepiej. Planowałam gastroskopię w tym miesiącu ale chyba poczekam chwilę bo: po pierwsze mój przewód pokarmowy czuje się znacznie lepiej, po drugie: bez większych sensacji zażywam od trzech tygodni Calperos 500 codziennie na mój niski wapń, biorę też d3

Re: Ma sens branie przez 1,5 miesiąca małych dawe

,gdzie powiedziano mi ze nie wczesniej niz za 6tyg albo lepiej 2 mies musze stwierdzic ,ze bardzo cięzko dostać sie do poradni zakaz. próbowałam trzech podejsc -wreszcie jak zrobiłam te badania rozne objawy nazbieralam u specjalistowcalą liste lekow 0,75 Euthyrox , alfadiol--0,25,calperos 1000-2x dz

2 m-ce po operacji wycięcia tarczycy

wzrosło i musiałm wrocic do tabletek na nadcisnienie. Aktualnie biore Letrox 125 - rano na czczo Wapno Calperos 1000 (400mg) 6 tabletek: 2x3 (po sniadaniu i po kolacji) Alfadiol 1Uq - do porannej porcji wapnia Ramizek 5/10 - tabletki na nadcisnienie (po śniadaniu) Tardyferon +Sorbifer - do obiadu